PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילות ראשונות ברכבי טויוטה - מי מכיר מי יודע

אבירם ברקאי
21-08-06, 20:35
שלום רב,
האם מישהו מאשפי טויוטה באתר יוכל להשכיל אותי בתשובות לקושיות הבאות:
1. איזה מדגמי לנדקרוזר של טויוטה היה הראשון לקבל נעילה רוחבית אחורית ומתי בדיוק.
2. איזה מדגמי לנדקרוזר היה הראשון לקבל נעילה כפולה (קדמית ואחורית) ומתי בדיוק.
תודה רבה,
אבירם

asafk
21-08-06, 22:00
ב"לנדקרוזר"- אתה מתכוון לדבר האמיתי, או לדגמים החדשים שמעליבים את השם המפורש?

אסף.

אבירם ברקאי
21-08-06, 23:54
אסף אהלן,
אני מדבר על "נעילות" לא על אלקטרוניקה...
ומכיוון שכך כמובן שאני מדבר על סדרת הלנדקרוזרים הוותיקה.
כבר קבלתי מידע שלנדקוזר 80, החל משנת 1993, אחז בנעילה כפולה (קדמית ואחורית). האם ידוע לך אם קודם לכן היה דגם כלשהו שאחז בנעילה רוחבית אחורית בלבד?
ואם כבר בענייני נעילות עסקינן - למיטב ידיעתי מרצדס G יצא לאוויר העולם עם נעילה כפולה כבר בשנת 1980! אם יש לך מידע אחר אנא עדכן אותי.
תודה רבה וכל טוב,
אבירם

חגי
22-08-06, 07:34
עשיתי חיפוש מהיר ברשת (במיוחד בשבילך אבירם) ומצאתי את האתר הזה .

http://www.brian894x4.com/LC80.html

הציטוט רלוונטי.

"
In 1993, a new feature that propelled the new Land Cruiser into off road history
was offered. Front and rear electric differential lockers.
"

חגי.

אבירם ברקאי
22-08-06, 08:35
חגי אהלן,
ראשית תודה.
אם תראה את התגובה שלי מעל הודעתך תראה שכבר הגעתי למידע הנ"ל...
מה שחסר לי עדיין זה תשובה לקושיה הבאה - האם באחד מדגמי טויוטה, שקדמו לנ"ל, היתה אופציה/סטנדרט לנעילה רוחבית אחורית בלבד.
ושוב תודה.
אבירם

asafk
22-08-06, 11:15
לפי מה שראיתי באוסטרליה, בדגמי הלנדקורוזר 60 היתה אופציה לדיפ' פתוח או נעילה אחורית או LSD עד 88, ולאחר מכן ועד הופעת ה80, היתה גם אופציה לנעילה קדמית. סימוכין לזה- צריך לחפש... נסה בפורום האוסטרלי http://www.outerlimits4x4.com/PHP_Modules/phpBB2/viewtopic.php?t=51966

במקביל ל60, גם בסדרה70 היתה האופציה הזו בסוף שנות ה80, ורק בדגמים הרגילים (קפיצי עלים), לא בLIGHT DUTY עם קפיצי הסליל. גם לזה אין לי סימוכין- אלא רק מלנדקרוזרים בודדים שראיתי ומשיחות עם ג'יפאים אוסטרלים וניוזילנדים.
להבנתי, האופצייות הללו היו נדירות יחסית, וראיתי אותן רק בכלים "מוסדיים" לשעבר- כלים בודדים. יכול להיות שהן הוצעו רק ברמת הגימור הצבאית/חקלאית, ולכן נדיר למצוא אותן. יכול להיות שמדובר בתוספות שהוצעו על ידי דילרים מקומיים ולא על יד טויוטה- גם היום הדילרים באוסטרליה וניוזילנד מציעים דגמים שלא קיימים בקטלוג (כמו לנדקרוזר 80 טנדר).

אסף.

eran4x4
22-08-06, 11:27
הילקס 93 הגיעו לארץ עם נעילה כאופציה (כמו היום), מכיוון ש 93 היתה שנת הדגם הראשונה בארץ מאוד יכול להיות שבחו"ל זו היתה אופציה וולידית כבר לפני.....

אבירם ברקאי
22-08-06, 19:48
תודה רבה לכולם!
אבירם

-->