PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול טיול בדרום ליומיים+

עירא
04-11-03, 19:57
אני ועוד כמה חברים מתכננים לרדת לטיול בדרום, התחלה ביום שישי בערב (נסיעה דרומה ירידה לשטח והתמקמות) בשבת להתחיל לטייל ולהמשיך בראשון. (חזרה בראשון בשעות אחה"צ)
מחפש רעיונות למסלול ליומים + (עם דגש על הבעייה שביום ראשון צה"ל יורה...) ואם יש מי שרוצה להצטרף אשמח לשמוע.
עירא

נמרוד
04-11-03, 21:27
אני לא יודע עד כמה אתם מכירים את שבילי הנגב, אז אני מציע משהו קלאסי... נתחיל מיום ראשון - מסלול שאינו בשטח אש, אפשרות אחת היא דארב-א-סולטן (שלוחת צלמון, מרזבה, בשמות אחרים). המסלול הזה עובר בתפר בין שטחי אש. ואז המסלול ליומיים קלאסיים בנגב יכול להיות נחל עשוש - ציר מעיינות- מואה - דרך בשמים - נקרות - דארב א-סולטן - בקעת צין - שדה בוקר.

נתחיל עם מפה מס' 17, "הערבה התיכונה ומזרח הר הנגב". יום שישי בערב נסיעה ארוכה... תדלוק אחרון במצפה רמון, וממשיכים דרומה. פונים בכביש מזרחה, נ.צ. 144500 על 979600 בערך, לכיוון נחל עשוש. אחרי 2 קילומטר עולים על השביל המסומן שחור של נחל עשוש, מתקדמים איתו עוד 2 קילומטר לכניסה לנחל, ומתמקמים ללילה. שים לב שאתה עדיין לא בתוך השמורה. למחרת בבוקר אתם מתחילים יום טיול ארוך ומהנה - נחל עשוש (שביל שחור) לכל אורכו, עד החיבור לציר המעיינות (שביל מסומן אדום) בנ.צ. 161600 על 989100. אם ברצונכם לבקר במעלה עשוש, רדו דרומה בשביל האדום, המעלה נמצא בנ.צ. 160600 על 987800 בערך. עולים, ויורדים בחזרה. ממשיכים על האדום צפונה עד למואה, שם מתחברים לדרך הבשמים - שוב שביל שחור. עם דרך הבשמים מטפסים מערבה, עוברים בחירבת קצרה, ומגיעים למפגש עם נחל נקרות - שביל אדום , בנ.צ. 154100 על 998500. מכאן בטיסה מהירה צפון מזרחה בנחל נקרות, עד עיו יהב. במידת הצורך צאו לכביש לטובת תדלוק ומים ( תחנת דלק עין יהב, 10 דקות נסיעה דרומה). את חניון הלילה אפשר בכל מקום לאורך נחל נקרות במרחק של 4-5 ק"מ מהכביש - אתה מחוץ לשמורה. ביום ראשון עולים צפון מערבה עם דארב-א-סולטן, המסומנת שחור (מפגש השבילים נקרות-דארב-א-סולטן הוא בנ.צ. 164000 על 007700), דרך שלוחת צלמון על מדרגתה המפורסמת. עוברים למפה מס' 15, "הנגב התיכון". ממשיכים בכיוון כללי צפון מערב, לתוך נחל חווה ולמפגש עם מסילת הברזל בנ.צ. 147400 על 022700 משם מערבה עד למפגש עם שביל שחור בנ.צ. 142800 על 022800. זהו השביל הראשי של בקעת צין, ואיתו ממשיכים צפון מערבה עד לחיבור עם ציר הנפט ומעלה צין, שמעלה אותכם לכיוון קיבוץ שדה בוקר (יש תחנת דלק בכניסה לקיבוץ). וזהו, הביתה. מדובר בטיול ארוך, במיוחד יום שבת, וביום ראשון לא לבנות על הצגה של שבע בערב בתל אביב. שימו לב שאת חניוני הלילה אתם מקיימים אכן מחות לשטח השמורות כמסומן במפה, ובכל מקרה אל תשאירו אחריכם סימן.

עירא
05-11-03, 21:33
א. תודה
ב. עקב אילוצים כנראה שנוותר על יום ראשון ונשאר עם שישי ערב ושבת מצאת החמה עד צאת הנשמה, המלצות??? (עכשיו אנחנו כבר מדברים על ימים יותר פשוטים ללא מובטלים שבינינו אז אם מישהוא מעוניין להצטרף בשמחה).

נמרוד
05-11-03, 21:49
הנגב גדול ... איפה הייתם כבר, איפה עוד לא, האם אתם מחפשים גם אתגרי עבירות? באיזו שעה אתם יוצאים ביום שישי מהמרכז?

עירא
05-11-03, 22:04
יציאה מתוכננת בשישי בסביבות 18:00 מאיזור קסטינה.
לגבי הנגב, בייחד היינו כבר ברובו... אבל קצת פחות במסגרת טיולים ולרוב לא עשינו מסלולים מסודרים ולכן כל מסלול שייקח יום שלם יתקבל בשמחה. מבחינת אתגרי עבירות בשימחה רק צריך להיותת מציאותיים, אני עם סיקס (גיבור אומנם) אבל לא נעול ולא מוגבהה, וכרגע הרכב במוסף שאמור לצאת זה או לנדקרוזר או מגנום (שניהם בתצורת מפעל עם צמיגי כבישטח לא משהו בכלל) אז אתגרים כן, קשים במיוחד, לא כל כך.
(אם עוד מישהו יצטרף עם ג'יפ אז נוכל לוותר על הרכב הנוסף)

נמרוד
05-11-03, 22:16
אוקי, אתם יכולים לעשות את המסלול של יום ראשון בהודעה הקודמת שלי, כלומר לרדת לכביש הערבה, לתדלק בחצבה, להכנס מול עין יהב לנחל נקרות לחניון לילה. למחרת לעלות בדארב-א-סולטן לכיוון שדה בוקר כאמור. ולקפוץ לעין עקב, יש סיכוי טוב שכשתגיעו בשעות אחה"צ המאוחרות לא יהיו שם יותר מדי מטיילים.

-->