PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי הסמוראי

lee120
02-09-06, 21:19
כמה עולה מנוע חדש לג'יפ סמוראי?

ואני מתחיל חדש בעסק לפני שאני סוגר עם בן אדם שאני קונה ממנו .. מה צריך לבדוק?

sherifon
03-09-06, 00:06
אתה חדש בתחום ,וכבר אתה מנסה לקפוץ לעמוקים ?

אם אתה בכל זאת מתעקש -אז למיטב ידעתי בין 3K ל 6K -עדיין משומש (בהתאם ליבוא \מקומי -שנתון מצב .....) רישוי כבר פחות מסובך .....

תחשוב טוב אם אתה מוכן להרפתקאה

אגב אם אתה מתעקש אז ניתן למצוא יותר בזול בדיוק כמו שניתן למצוא יותר ביוקר!!!!

אני חושב שישנם פתרונות טובים יורת וזולים מהחלפת מנוע שהיא השלב הסופי ולכן לא אפרט עוד על כך...

חנן-ג'יפולוג
03-09-06, 00:19
אם אתה מתחיל וחשבת לקנות ממישהו רכב עם מנוע שלא עובד, קח טיפ: חפש רכב אחר. המנוע שלא עובד יכול להסתיר 100 בעיות אחרות, אולי אפילו חמורות יותר מהמנוע המושבת. כמה שלא תוריד למוכר על המנוע, אתה כנראה תפסיד יותר, באחריות.

GodsFather
03-09-06, 13:29
א. האם קראת ? http://jeepolog.com/151.html

ב. לדעתי , אלא אם הרכב הוא חדש ובמצב טיפטופ כאילו עכשיו יצא מהחברה (ויש שגם יבקשו שיהיה משופר בשביל כזה דיל), חבל על ההשקעה הזו.

יש לא מעט כלים וכלים טובים למכירה ועם סבלנות וחיפוש נכון , תמצא את הסמו המתאים ביותר מבלי להכנס לצרות.

lee120
03-09-06, 15:07
אני לא מתכוון לקנות רכב בלי מנוע סתם שאלתי ..
היה לי עד עכשיו בובמרדיר באחה ככה שבשטח אני לא כזה חדש אבל על ג'יפ עוד לא נסעתי ואני מתכנן לקנות סמוראי .. אז אני רוצה לשמוע כמה דעות שלכם מה אתם אומרים ? אם אפשר כמה טיפים ?
וכמה עולה לצבוע רכב כזה?
כמה צריכת הדלק שלו אמורה להיות? וכמה הוא אמור לסגור בכביש?

תודה רבה מראש

GodsFather
03-09-06, 15:12
אני חוזר וממליץ לך לקרוא את הלינק שציינתי קודם - כל הבעיות , המלצות וטיפים מתחילים שם, אח"כ תשאל ספציפית - זה יתן לך כיוון נהדר.

טרקטורון וג'יפ זה שני דברים שונים - בתחזוקה , בצריכה, בעבירות ובחילוץ - אין מה להשוות בין השניים לטוב ולרע ובזאת גם נכלל נושא הנהיגה בשטח.

לצבוע רכב יכול לעלות 3000 אצל הערבים וככה תיראה גם העבודה, אצל מקצוענים אני לא יודע כמה זה עולה אבל עכשיו יש לך אומדן.

lee120
03-09-06, 15:13
מה כמות הדלק שנכנסת במיכל?
והאם הרכב בנוי לנסיעות רחוקות .. כגון אילת?

lee120
03-09-06, 15:15
קראתי את הלינק שנתת לי כמה וכמה פעמים גם לפני ששאלתי המידע שם לא נתן לי תמונה מספקת ..
אני מצטער על כל השאלות פשוט הזמן שלי מוגבל ..

GodsFather
03-09-06, 15:20
כמות דלק במיכל היא 37-40 ליטר.

הרכב יכול להגיע לאילת (לא על מיכל אחד אם אתה מגיע מת"א) אבל עליו להיות במצב מכני מאד מאד טוב.

אני בספק אם נוח זה יהיה.

lee120
03-09-06, 15:48
תודה רבה רבה רבה !! אני אולי יומיים בפורום הזה ואני מושפע מאוד לטובה ! יש פה אחלה של צוות
באמת תודה זה היה חשוב לי הכל ... ובקשר למאמר הזה שנתת לי .. הסתבר שקראתי רק רבע ממנו האינטרנט עשה לי בעיות עכשיו שהוא העלה לי את כולו אני מבין על מה אתה מדבר אני ישב לקרוא בעיון ..

בקשר לנסיעה לאילת .. אני בן 17 לכן חשוב לי גם רכב שטח כי קשה לי להיפרד מהטיולים האלה
וגם רכב שיחזיק מרחקים ארוכים .. אני גר באזור אשדוד .. הדלק הוא לא הבעיה .. הבעיה אם נסיעה כזאת תזיק לרכב אם צריך לעשות עצירות? כמה הנסיעה תשפיע על הרכב ?
ושאתה אומר רכב במצב טוב טוב מה זה אומר ?

וכמה הרכב אמור לסגור בכביש ? זאת שאלה שאף אחד לא ענה לי עליה .. אני מדבר על סמוראי שנת 90-93

GodsFather
03-09-06, 16:01
רכב מתוחזק כאשר הספק המנוע תקין , אין בעיות במערכת הקירור וכל רכבת הכוח על חלקיה תקינים יחזיק עד אילת. תמיד תמיד מומלץ לעצור קצת ולנוח גם לנהג (לא משנה הגיל והמיומנויות) וגם לרכב - אתה מדבר על מנוע 1300 מדור ישן שאמור לקבל עליו עומס לטווח ארוך יחסית. הוא יעשה את זה וכך גם שאר המרכיבים בתנאי שתוחזקו כראוי - שמנים טובים , כל המיסבים תקינים , צמיגים במצב טוב , נוזל קירור וכלל המערכת תקינה - כל זה יבטיח נסיעה עם אחוז תקיעות נמוך עד אפסי ויותיר את המקום לתקלות יותר בכיוון הגורם האנושי.

כמה סמוראי סוגר זה דבר משתנה - עם קיטים נכונים ולא מוגזמים ומנוע מקורי ותקין אני מכיר כאלה שהגיעו איתו למעלה מ140 - זה לא בטיחותי , זה לא מחזיק לטווח של נסיעה ארוכה וזה לא מומלץ לשלמות הרכב - החלקים לא בנויים לזה. לפחות לא חלקים סטנדרטים (תחליף למנוע של ג'מני , תתחיל לשחק עם גיר , טרנספר ודיפרנציאלים, בולמים טובים וצמיגים איכותיים יותר לאחיזה ועמידות בנסיעה כזו ותגיע יותר רחוק ואו יותר עמיד).

לכן אני לא יכול להמליץ על זה (נעזוב רגע את נושא החוק). סמוראי במבנהו הסטנדרטי בנוי לנסיעה נוחה ואיטית בשיוט של 80-100.

נראה שאתה מתחיל להבין את מה שדיברתי עליו - תעשה קצת חיפושים בפורומים השונים כאן ותראה שיפורים שאנשים עשו , נסיון של אנשים עם הרכב, טיולים וחוו"דים על כמה הרכב הזה טוב ועונה לדרישות שלך או שאולי לא...(אופציה ב' לא באה בחשבון :twisted: )

lee120
03-09-06, 18:28
ושוב תודה על התשובות ..
ברצוני לקנות סמוראי 93 וכשדיברתי עם הבן אדם הוא אמר לי שהסמוראי צורך ליטר ל9 קילומטר ..
זה נשמע לי מוגזם .. מה עושים חח?

חנן-ג'יפולוג
03-09-06, 20:37
עשה טובה, תוריד את ה"חחח" מהלקסיקון כשאתה נכנס לכאן. זה אתר של אנשים בוגרים שגם שמחים כשמדברים אליהם בצורה תואמת.

את נושא הצביעה תוריד לך מהראש. זו הבעייה האחרונה שלך כשתקנה סמוראי משומש. אתה כבר תבין כשתהיה בפנים. הוא יאכיל אותך בדי והותר דאגות, והדבר האחרון שאתה תחשוב עליו וישהיה לך כסף וזמן מיותרים בשבילו, כשתהיה כבר בעסק הזה, זה צבע האוטו. כרגע זה נראה לך נורא חשוב. זה יעבור.

לגבי צריכת הדלק ברכב שטח. היא גבוהה, זה מה יש. גם בסמוראי. תחיה עם זה או שתעבור לסוויפט.

GodsFather
04-09-06, 09:08
ושוב תודה על התשובות ..
ברצוני לקנות סמוראי 93 וכשדיברתי עם הבן אדם הוא אמר לי שהסמוראי צורך ליטר ל9 קילומטר ..
זה נשמע לי מוגזם .. מה עושים חח?

1 ל 9 זה סביר + + לסמוראי - אתה קונה ג'יפ ולא פרייבט וככה שותה ג'יפ ועוד ג'יפ חסכוני!

לגבי צביעה, כמו שחנן אמר , אם כי מעט פחות בכעס - אם תמצא רכב שבאמת באמת במצב טוב ולא מצריך יישור קו מסיבי (נדיר ביותר!) אז אולי אפשר לשקול צביעה ,אבל זו הוצאה מיותרת לדעתי... אתה קונה ג'יפ ולא הונדה סיויק - הוא יתלכלך , יישרט ואולי גם יתעקם. אם כבר אתה דואג לנושא הצבע , תדאג לבעיות פחחות וחלודה , לא יותר מזה...

בהצלחה.

ממה שנשמע, נראה שאתה לפני סגירת עסקה אבל אתה נמצא גם בלחץ וזה מתכון לאסון...תחשוב שוב לפני שאתה עושה טעות יקרה...

-->