PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לגבי צבע רכב.

lizard
02-09-06, 22:05
אני אשמח לקבל המלצות על חנויות שמוכרות צבע רכב.

מאחר ואני הולך לצבוע לבד ועל צבע קיים אז הייתי רוצה לדעת על איזה סוג צבע אתם ממליצים ועל איזה גוון שמסתיר פגמים בצורה המוצלחת ביותר (בכל זאת פרוייקט צבע רציני ראשון שלי)

תודה

עצמאותה
03-09-06, 12:42
אהלן.

גם אני בדיוק כמוך בעיצומו של פרויקט צביעה די רציני. מהמלצות שקיבלתי אפוגלס הם חברת צבעים מהטובות בשוק, ואכן מהם קניתי: יסוד אפוקסי וצבע עליון על בסיס פוליאוריתן (שניהם דו רכיביים). והצביעה בהחלט יוצאת איכותית מאוד.
את ההזמנה עשיתי בחנות תעשייתית כללית, שמוכרת בין השאר גם צבעים. (שום מקום מיוחד).

כאשר הצבע בגימור מבריק אז כול שקע או בליטה מאוד מוחשיים בגלל השתקפות האור בזויות שונות.
תנסה לעבוד עם צבע בגימור מט. ההבדל משמעותי לטובה מבחינת מראה המשטח.

בהצלחה . אדם.

erezjack
03-09-06, 18:32
אני בכל זאת ממליץ להשתמש בצבעי רכב יעודיים. האפוקסים והפוליאוריטניים התעשייתיים הם בד"כ צבעים באיכות גבוהה אבל לא בהכרח מתאימים למכונית ממספר סיבות, החל מקלות ההתזה וכלה בקשיות יתר או רגישות לשמש.

ספק צבעי רכב מומלץ, בעל סבלנות לשגעונות, ידע נרחב ונכונות לעזור, מחזיק צבעי רכב בכמה דרגות איכות (ומחיר):
אריה
אוטוטרייד

טלפון: 03-6878650 פקס:03-6390762 כתובת: יד חרוצים 9, תל אביב 67778

מבחינת גימור, צבע מט זה הפתרון, שמישהו יתפוס סוף, סוףת קצת אומץ, לדעתי לג'יפים זה הרבה יותר מתאים.

ארז

asafk
03-09-06, 23:57
הצבע מהסוג הצבאי- צבע ניטרו- הוא גם מט, גם קל ליישום ומתייבש מהר, וגם חזק. בול מה שצריך בג'יפים.

אסף.

T-REX
04-09-06, 00:01
זה נכון שצבע מט יסתיר פגמים אך יש בעיתיות מסויימת
ראשית, כל צבע במקורו הוא מבריק בכדי להגיע למט מוסיפים מוריד ברק שבהתאם לחברה מגיע או בתצורה נוזלית או באבקה,עצם ההוספה הזו מחלישה את עמידות הצבע משנה את הרכבה ואת אחוז המוצקים שבה.
בעיה שניה-כאשר הצבע מבריק קולט פחות קרינת uv כלומר הוא מתפקד כמעין מראה שמחזירה את הקרניים ממנו [ למשל קולטים של דוד שמש צבועים במט בדיוק מהסיבה הזו-לקלוט את קרני ה-uv ולחמם].
גם אני ממליץ על צביעה בצבעים יעודיים לרכב והיו שירשורי עבר בנושא שעניתי בהם בהרחבה למה
בגדול צבעי הרכב מחולקים לשתי קבוצות פוליאוריטנים-אקרילים או אקרילים,האקרילים איכותיים יותר מבחינת עמידותם להצהבה ושינויי גוון שבא ליידי ביטוי יותר בגוונים האקזוטים יותר כמו אדומים ירוקים ולבן כמובן.
ומיכה...רבות דיברתי איתך בנושא של צביעה עצמאית,אין מצב להגיע לתוצאה טוב או אפילו בינונית עם הציוד שברשותך הידע והנסיון סיפרת לי על הצעה שקיבלת ,מפתה ביותר,לך עליה.
רוני

T-REX
04-09-06, 00:05
אסף,ממקורות יודעי דבר-אין יותר שימוש בצבעי מט בצה"ל כל הכלים החדשים צבועים ב-ppg מבריקים
ראה את כל הפורדים הטויוטות והסופות 2.
בדיוק מהסיבה שציינתי,לא יודע מתי היית במי"ל בפעם האחרונה וראית את העמידות של המט המדובר.
אולי ממשיכים לצבוע בו כלים ישנים שכבר צבועים בו
רוני

asafk
04-09-06, 00:39
כלים חדשים, מליין אזרחי, נצבעים בצבע אזרחי לחלוטין, רק בגוון צה"לי. לא משום סיבה טכנית, ובטח לא בגלל עמידות- פשוט זה מה שיש במפעל, ואף מפעל כמו פורד או טויוטה לא יסכים להכניס לליין שלו צבע מסוג אחר. כלים קרביים (האמר, לדוגמה) נצבעים רק בצבע מט, משני סוגים עיקריים- CARC וניטרו. אבל הצבע שיש בסדנאות ואיתו צובעים- רק ניטרו, שכמה שאני מבין, דומה מאוד בהרכב שלו לצבעים שיש בספריי. לא משתמשים בצבעים הללו בתעשיית הרכב (הם קיימים גם בגוונים מבריקים, נחשבים מאוד עמוקים, יגוארים, לדוגמה היו צבועים בהם), כיוון שיש בעיות סביבתיות. אני לא ממש מבין בכימיה של זה, רק יודע שהעניין קיים, ואיך זה נראה כשצובעים איתו. וזה מתאים יופי יופי לג'יפים. במיוחד בגוון צהוב מדברי...

אסף.

T-REX
04-09-06, 00:54
אז אני קצת מבין וקצת בעניינים
לדוגמא-תע"ר מוכנים לצבוע בכל צבע שצה"ל ידרוש,סופה 2 היא לא מליין אזרחי היא מליין צבאי פרופר
ואכן דרישת צה"ל היא זו
כל יצרן רכב יצבע הזמנה גדולה כמו שצה"ל מזמין בכל צבע שיידרש.
מתאים? אולי וויזואלית עיצובית.גם אני חרמן על צביעה של הג'יפ שלי במט.
ויגוארים מרצדסים ומכוניות יוקרה אחרות שנצבעו במט...לא על בסיס ניטרו אלא על בסיס אקרילי ואתה מוזמן לבוא ולראות נוסחאות מקוריות,כמי שמכיר את הנושא מקרוב,אוף דה רקורד היו בעיות רבות למרצדס יגואר וb.m.w עם סדרות המט שלהם
היום אגב יש מגמה מסויימת לעבור לצביעה עם צבע אקרילי על בסיס מים הנושא בחיתוליו יקר מאד עדיין,יש שאומרים שמדובר ברמה אחרת.
ולגבי ההאמרים..carc נכון,ליגה אחרת עם יתרונות וחסרונות משלה דובר עליה גם בשירשור בעבר
והמרים,נו טוב כבר לא מגיעים חדשים,לא רלוונטי

asafk
04-09-06, 01:11
אז אני לא מבין, ולא בעניינים (ובינתיים אפילו לא עושה מילואים ;-) ), אבל תעשה לי טובה... פורד מייצרים ביום יותר F350 ממה שצה"ל קונה בשנה. כנ"ל טויוטה.
ועדיין לא ראיתי שצובעים מרכבות בצבע מבריק.
כמו שכתבתי, מי שכן השתמש בניטרו (מבריק, מן הסתם) בייצור סדרתי/ המוני (כמו יגואר), הפסיק לא בגלל תכונותיו, אלא בגלל איכות הסביבה.
ושוב- זה לא משנה- כי מיכה לא שאל איך צה"ל קונה היום את הכלים שלו, או במה מרצדס משתמשים בייצור סדרתי.
מיכה ביקש המלצה לצבע בצביעה ביתית. כשאני שומע "צביעה ביתית" ו"ג'יפ" במשפט אחד, נשמע לי מתאים צבע ניטרו. צבע ייעודי לרכב, חזק, קל ליישום, מתייבש מהר, מט, יש צהוב מדברי של טמבור.

אסף.

T-REX
04-09-06, 01:32
אסף,אולי סטינו מהנושא,נכון וכל זה בכדי להסביר מדוע אני חושב שצבע זה או אחר מתאים או לא

רוני

tzagi
04-09-06, 06:31
My paint techniqe may not be popular in Israel...however

I folowed the US military pattern for a late 60's M617
Using 3 colors using spray cans (ultra flat)

total cost for the paint- less then $50

Its holding up very well and is very easy to touch up.

T-REX
04-09-06, 07:24
אהלן ג'ו
א-אל תזלזל בפחיות ספריי,יש כאלו מתוצרת איכותית ומיקצועית ביותר לדוגמת spice heacker
ב-אני מאמין שהבסיס שלך הוא צבע מסורתי יותר
ג-אתה מחדש אותו בדחיפות
ד-קבל ח"ח
רוני

lizard
04-09-06, 07:37
רוני, ההצעה שקבלתי מפתה אבל אחרי שראיתי איך שהוא שיפץ לי את הכנפיים ואת מכסה המנוע החלטתי שלא להשתמש בשירותיו יותר.
ראיתי וקראתי על כל מיני אנשים שעשו צבע לבד. במקרה הכי גרוע....אני אצטרך לשלוח את הרכב לצביעה מחדש.
הכוון המבוקש הוא ירוק כהה. מט או מבריק.

תנו לי לנסות לסכם את העניין:
1. גוון מט מסתיר פגמים בצביעה ובפח טוב יותר מאחר והוא לא מבריק אבל סופג יותר UV ודוהה או משנה את צבעו לאורך זמן.
2. יש את צבעי הניטרו שהצבא משתמש בהם. לא הבנתי אם הם קלים לשימוש או לא. בכל מקרה, מאיפה אפשר להשיג?
3. שימוש רק בצבעי רכב יעודיים (לא חשבתי אחרת).

אני אברר היום באוטוטרייד כמה עולה. בגדול אני צריך לקנות את הצבעים ופיסטולט חדש. יש המלצות לפיסטולט (דגם/חברה) לא יקר (עד 300 שקל) שיכול לעשות עבודה טובה?

T-REX
04-09-06, 07:48
עוד לא המציאו פיסטולט שעלותו 300 איכותי
תלוי ברמה שאתה מבקש לעצמך,כל פיסטולט יעשה את העבודה,השאלה היא איך.טובה? לא חושב
הניטרו? קלים מאד ליישום פשוט ביותר בסיס +טינר[ רק דילגו על פרט קטן וחשוב...לסגור אותו עם לכה].
בהצלחה
רוני

T-REX
04-09-06, 07:50
האאאא
תיארתי לי מיכה שאין מציאות כמו שחשבת.
וטוב שבדקת אותו בקטן לפני הבגדול
ההצעה שלי עדיין עומדת
רוני

six 4 life
04-09-06, 16:00
אני אברר היום באוטוטרייד כמה עולה. בגדול אני צריך לקנות את הצבעים ופיסטולט חדש. יש המלצות לפיסטולט (דגם/חברה) לא יקר (עד 300 שקל) שיכול לעשות עבודה טובה?

כממממה שאתה אוהב לשחק בקקה קיבינימט, השקעת עשרות אלפים בכלי שלך- עכשיו גם את הצבע אתה הולך לחרבש?!
בעצמך אמרת- לא יצא טוב אני יכניס אותו לצבעי רכב.
מה עובר עליך תגיד? אתה תופס מתשובות של אנשים כלום? עונים לך אנשים מקצועיים, מנסים לכוון אותך, ואתה בשלך- בדיוק כמו עם הבודי הממוגן.
הלכת הפוך נגד כולם, חשבת שאתה חכם יותר, וסיימת עם בודי שאפילו ערוגת גינה אי אפשר לעשות ממנו.
אז מה יצא? הלכת קנית בודי בכמה אלפים, ואת הבודי הישן שמת בצד לדראון עולם.
אז עכשיו תגיד "כן, אבל למדתי מזה המון, וכו' וכו' וכו'"

אז נחש מה?

מסתבר שלא למדת כלום.

בהצלחה.

lizard
04-09-06, 16:55
ארז כן ולא.
אני רוצה לעשות את זה לבד. לא בטוח שבסופו של דבר אעשה.
אני מברר מידע. עוד לא התחלתי לעשות כלום או לקנות כלום.
יש לי את ההצעת מחיר של אוטוטרייד, אגב אריה הוא אחלה של בנאדם. מאוד שמח לראות שכתבו עליו באינטרנט, עכשיו אני צריך לחשוב אם זה כדאי לי.
התשוקה אומרת שכן. בנתיים כל עבודה ש"הוצאתי" אחוצה לאחרים מאוד איכזבה אותי. אני לא אומר חס ושלום שאני עושה עבודה מושלמת אבל התוצאה לעולם לא יצאה מה שחשבתי או שרציתי שתצא. זה מאוד מפריע לי. אם אני אעשה עבודה חרא יפריע לי פחות מאשר אם אשלם למישהו לעשות עבודה והיא תצא לו לא כמו מה שאני חשבתי שהיא תצא.
מצד שני....בכל זאת אין לי נסיון. זה עלול לצאת ממש גרוע. אבל בשביל זה אני מראש הולך על צבעים פחות "קשוחים" מבחינת השימוש והמחיר.
מבחינתי שהרכב לא יראה כמו מליון דולר. בכל מקרה אני לא אמכור אותו. אז מה אכפת לי?
הרכב הזה הוא בית ספר. אני לומד על איך רכב בנוי ורוצה להתנסות בכל מיני אספקטים בבניית רכב.
אין לך מושג כמה שאני מצטער על זה שלא עשיתי לבד את הפחחות של הכנפיים והמכסה מנוע.

בקשר לבודי הישן, רציתי לעשות לבד אבל נבהלתי מכמות העבודה והלכתי וקניתי בודי. אתה יודע מה? היום לא הייתי קונה אותו. את הדד ליין לחתונה פספסתי בכל מקרה אז זה כבר לא משנה לי אם זה יקח עוד חודש או עוד חודשיים.

אני מאוד מעריך ומודה לכל מי שעונה לי. אני לומד המון. אבל אתה חייב להבין שהמטרה בין היתר היא ללמוד לעשות דברים לבד. אני לעולם לא אהיה פבריקייטור אם לא אתחיל מתישהו.

עם כל הכבוד כבר נמאס לי להגן על הדיעות שלי.

אגב, בהחלט יתכן שאני אשלם למי שיהיה מוכן לבוא ולפקח על העבודה שאני עושה. אינטרנט זה נחמד אבל מורה זה הכי טוב.

בכל מקרה, אני חושב לצבוע את הרכב בשחור בכל זאת, אם אפשר אז במט. ירוק מט יותר מידי מזכיר לי רכבים צבאיים ואני לא מעוניין בזה.

tzagi
04-09-06, 17:05
אהלן ג'ו
א-אל תזלזל בפחיות ספריי,יש כאלו מתוצרת איכותית ומיקצועית ביותר לדוגמת spice heacker
ב-אני מאמין שהבסיס שלך הוא צבע מסורתי יותר
ג-אתה מחדש אותו בדחיפות
ד-קבל ח"ח
רוני

confused

משהו יכול לתרגם?

lizard
07-09-06, 17:58
לקחתי את הפיסטולט שלי לבדיקה באוטוטרייד. לצערי אריה לא היה שם אבל החברה האחרים היו מאוד נחמדים.
התברר שיש לי פיסטולט איכותי של חברת דבילביס DEVILBISS.
השארתי אותו אצלם והם ישלחו אותו לבדיקה מקיפה, ניקוי והחלפת אטמים. אם כבר מדובר על פיסטולט איכותי אז נשקיע בו.

בכל מקרה, הקו מחשבה שלי כעת הוא לבצע את כל העבודות של הקדם צביעה לבד. זה אומר יסוד וקומפקט פילר. אם אצליח בזה אז כנראה שאמשיך לצבע שחור מט.

T-REX
07-09-06, 18:09
דווילביס בהחלט אחד מהאיכותיים יותר
איזה דגם? ליסוד או לעליון?
כוס עליונה או תחתונה?
איזה גודל דיזה?

קח בחשבון שזה פיסטולט שצורך 350 ליטר אוויר בדקה....אתה צריך כמובן קומפרסור שיהלום אותו
לוכד שמן,לוכד מים [ עדיף כמובן מייבש אוויר ]תוסיף להזמנת הצבע שלך גם אנטי סיליקון,מלטשת אקצנטרית,ניירות ליטוש עד גרעין 600,נייר מים בגרעין 1200
רוני

lizard
07-09-06, 18:23
אני אחפש וכד שמן ומים. מחמם אוויר אני לא ארכוש כי זה יקר בטירוף.
בקשר לקומפרסור, יש לי 100 ליטר, 400 ליטר בדקה. לא חותם על הנתונים האלה כי זה קומפרסור חד פאזי זול יחסית. זה מה שהיה רשום בקטלוג. אני אנסה להשיג קומפרסור אחר, תקול אפילו, ולהשתמש רק במיכל שלו בתור בנק אוויר.

יש לי מלטשת אקצנטרית. בהצעת מחיר מאוטוטרייד נכנסו גם כל הניירות לטש שאני אצטרך.
למען האמת בהצעה יש גם 3 סוגי שפכטל אבל כנראה שבסופו של דבר אצטרך רק סוג אחד. טפו טפו טפו אין לי חורים או שקעים בבודי. רק צריך להחליק איפה שיש פגיעות בצבע הקיים.

lizard
25-09-06, 20:22
רק כדי לסגור את הנושא הזה.
קניתי היום שפכטל, יסוד, צבע, טינר וציוד נוסף מאוטוטרייד.
עלה, כולל תיקון הפיסטולט הישן שלי, 900 ש"ח.
צבע שחור מט, חד רכיבי.

erezjack
26-09-06, 00:35
בהצלחה,

אם תרצה, אשמח לעזור במעט הדרכה.

ארז

lizard
26-09-06, 08:38
תודה רבה.
אני מקווה שזה יצא סביר. בכוונה לקחתי צבעים זולים ופשוטים. המטרה היא ללמוד איך לצבוע. לדעתי לא מתחילים ללמוד עם הצבעים הכי יקרים והכי מסובכים אלא עם ההכי פשוטים.

אביב נחמיאס
24-04-07, 22:21
שלום לכל חברי הפורום!
אני חדש כאן ומקווה שתוכלו לעזור לי, אני מעוניין לצבוע את הרכב שלי והבנתי שיש כאן חברה עם ידע נרחב בנושא (קראתי מספר דפים בפורום...מרשים)

בכל אופן ,אני גר בצפון (אזור נהריה) והייתי מעוניין לדעת האם מישהו מכיר חנות שבה אוכל לקנות צבעים עמידים וטובים בנוסף רציתי לדעת מה צריך כדי לצבוע רכב, אין לי ניסיון בזה, הכל מ א' ועד ת'
האם אני יהול לצבוע באויר הפתוח או שאני חייב מוסך או מקום סגור?

מהו הלחץ אויר המומלץ לעבודה עם צבעים כאלו (יש קומפרסור קטן אבל ניראה לי שאני צריך גדול יותר)
כל עצה וטיפ ותקבלו בברכה !
המייל שלי הוא [email protected]
תודה מראש !!!

-->