PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת שמן ממחז"ש אחורי במנוע tdi300

sagisendler
03-09-06, 23:56
שלום לכולם

יש לי נזילה ממחזיר שמן אחורי במנוע (נזילה כבר די רצינית אחרת לא הייתי חושב על לסדר את זה)
נאמר לי פעם כי יש בנוסף למחזיר שמן האחורי להחליף עוד שני מחזירי שמן במיסב האחורי, לפי הספר רכב יש כמו שני גומיות מאורכות שנמצאות ליד המיסב החמישי, האם מדובר על זה ?
או שמישהו יודע על משהו נוסף שיש לבצע כאשר מחליפים את המחזיר שמן

תודה מראש

שגיא

landrover
06-09-06, 12:19
איך עלית על הנזילה ?

שמן שנעלם - או שראית מאיפה הנזילה (ואם כן מאיפה ראית)?

תודה ,
אמיר.

gooja
06-09-06, 14:27
אתה מתכוון לעשות זאת לבד ? די מורכב, צריך להוריד את הגיר וכו'.
(כוונתך למחז"ש בין הגיר לטרנספר?)
עשיתי זאת בדיסקו זצ"ל, במוסך, כי פחדתי להתעסק כל כך לעומק.
הנזק שיכול להיות לגיר יעלה על החיסכון. דעתי.

חנן-ג'יפולוג
06-09-06, 17:15
על מה אתה מדבר? על פי מה אתה אומר שזה מסובך? ומסכן את הגיר?

זו לא עבודה מסובכת או מסוכנת, אם כי ממושכת ולא קלה פיזית:

http://www.jeepolog.com/254.html

sagisendler
06-09-06, 19:52
שלום לכולם

אז ככה עליתי על זה לפי השמן שיוצא מהפעמון של הקלאצ' ...
וחסר שמן במנוע אבל בגיר לא חסר אפילו גרם אחד.

וכן אני עושה את זה לבד, הגיר כבר למטה והכל מפורק, מחר אני אסע לג'קי להביא את החלקים ואתחיל להרכיב.
בעבר כבר עשיתי קלאצ' לבד ובאותה הזדמנות החלפתי את המחזיר שמן אבל המשיכה לי נזילה (אומנם אז היא היתה קטנה יותר), לאחר מכן אמרו לי משהו על המיסב החמישי ושני אטמים שקשורים אליו, לאחר עיון מעמיק בספרות והתייעצויות הבנתי שמדובר בשני אטמים מאורכים שיש להרכיב על המיסב החמישי (להחליף) עוד לא הורדתי את הקרטר אבל אני אעשה את זה מחר ואמורה להיות גישה משם להחליף אותם.

מה שבטוח זה שהפעם אני אניע את המנוע לפני שאני מרכיב את הגיר כדי לראות מה מצב הנזילה ...

בכל מקרה על הדרך (אם כבר הכל מפורק) אני אעשה כיוון קפיצים (שמש) לקלאצ' (יש שחיקה לא סימטרית מכיוון המיסב לחץ שיוחלף גם הוא) וכמו כן אטימה של הדיפרנציאל (הוא גם נוזל לו לאט לאט) וסנדלים משופצים להנדברקס)

בקיצור המון עבודה ...

אחרי שראיתי את הכתבה על ההילקס אני מצטער שלא צילמתי את הפירוק והתיקון כדי שזה יעזור לאחרים בעתיד, אולי אני אשיג מצלמה דיגיטלית ואני אצלם בהרכבה

שגיא

gooja
06-09-06, 21:56
חנן, כנראה מה שפשוט לך - קצת מורכב עבורי.

הפחד שבפירוק הגיר (אצלי התפורר ההאוזינג כשהורד) כולל הנלווים, כמו כבל קיק דאון, שבטוח ייצא, לא בטוח יחזור (הסופית של מד טורים באלטרנטור יצאה, לא רצתה לחזור, למשל), והעובדה שחלקי הדיסקו עשויים מחמאה אנגלית, שלח אותי למוסך.

אני מאמין, שאם אתה מפחד שזה גדול עליך, עדיף ללכת למוסך, וללמוד איך הם עובדים.

חנן-ג'יפולוג
07-09-06, 03:52
פוררו לך את ההאוזינג, לא הצליחו להחזיר את הסופית של מד הטורים, ואתה עדיין חושב שעדיף ללמוד את העבודה במוסך?

-->