PDA

צפייה בגרסה מלאה : האים לעשות פלאשינג למנוע זה טוב??

tomig
04-09-06, 15:18
אני עומד לפני החלפת שמנים והציעו לי לעשות פלאשינג לשמן המנוע העם פעולה זאת טובה מזיקה מועילה??
אני צריך פרטים בבקשה וגם הסבר איך לעשות עם ההסבר שנתנו לי הוא לא נכון.
להלן ההסבר: חימום המנוע למצב נורמאלי שפיחת חומר הפלאשינג נסיעה של עד 20 דקות וריקון השמן עד תום .

מוני אורבך
04-09-06, 15:48
אני עומד לפני החלפת שמנים והציעו לי לעשות פלאשינג לשמן המנוע העם פעולה זאת טובה מזיקה מועילה??
אני צריך פרטים בבקשה וגם הסבר איך לעשות עם ההסבר שנתנו לי הוא לא נכון.
להלן ההסבר: חימום המנוע למצב נורמאלי שפיחת חומר הפלאשינג נסיעה של עד 20 דקות וריקון השמן עד תום .

אסור לנסוע עם שמת את החומר. הוא מדלל את השמן ולכן במאמץ עלול להגרם נזק למנוע. אתה משאיר אותו עומד בניוטרל למשך כ 10 - 20 דקות (כול חומר הוראות שונות). מדי פעם תעלה מעט את הטורים.
הפעולה הזו אכן מנקה ומועילה לאורך חיי המנוע. המנוע שבע קילומטרים היא עלולה לשחרר שמן ישן ואז יתחילו נזילות.

איציק - 4X6ZH
04-09-06, 15:58
לא עושים פלאשינג !

ודאי לא כחלק מטיפול רגיל
מי שכבר מחליט לעשות פלאשינג כדאי שמכונאי מיומן ומקצועי ומכיר טוב טוב את דגם המנוע שעליו עושים את הפלאשינג ישמע את המנוע לפני תוך כדי הפלשינג ויוכל להתמודד עם הבעיות שעשויות להופיע .
איציק

kd2
04-09-06, 18:53
איציק אני באמת לא מבין למה אתה כל כך נגד....
זאת פעולה טובה, כשיודעים בדיוק מה מצב המנוע ומדייקים בהוראות היצרן.

tomig
04-09-06, 19:01
המנוע שלי כבר עשה 220 אלף ואני רוצה לטפל בו כמו שצריך ואני לא מתכון לעשות פלאשינג בכל טיפול אלה רק עכשיו .
ולאחר שראיתי את התגובות אני מתחיל לפחד שלא יווצר מצב שאחרי הפלאשינג יתחילו לי נזילות זה מנוע שנת 99 שעבר 220 אלף ולא ניפתח ראש ולא כלום אני מפחד שזה יצור בעיות .....
מה אתם אומרים ?
מישהו עשה את זה כבר?

coas
04-09-06, 19:01
הדרך המומלצת להגיע מהר לשיפוץ מנוע.

חימושניק
04-09-06, 19:19
tomig, עבור להשתמש בשמן סינטטי איכותי וכך תקבל אפקט קרוב לפלאשינג אך תימנע מנזקיו הפוטנציאליים.

בנוסף, תוכל לרווח את החלפות השמן משמעותית.

רפי א.
04-09-06, 20:06
בכל מקרה אם אתה עושה, אתה חייב להחליף גם את מסנן השמן.

kd2
04-09-06, 21:00
אתם סתם פחדנים , מנועים שטופלו כמו שצריך לא מתחילים לנזול ולא בטיח.
במיוחד לא עם פלאשינג איכותי ( שלא מבוסס לגמרי על נפט שמשנה את צורת הגומי הטבעי ).
מי שמשתמש בסינטטי כל הזמן במרווחים טובים כמעט לא צריך את זה , ואם כן אז פעם במספר שנים.

tomig
05-09-06, 10:45
אתם סתם פחדנים , מנועים שטופלו כמו שצריך לא מתחילים לנזול ולא בטיח.
במיוחד לא עם פלאשינג איכותי ( שלא מבוסס לגמרי על נפט שמשנה את צורת הגומי הטבעי ).
מי שמשתמש בסינטטי כל הזמן במרווחים טובים כמעט לא צריך את זה , ואם כן אז פעם במספר שנים.
טוב החלטתי לא לעשות פלאשינג כי הרכב עבר 220 אלף ואין לי מושג באיזה שמנים השתמשו אז אני מעדיף לא לעשות בכדי לא ליפול אחר כך.
ועכשיו אני מחליף לשמן חצי סינטטי של חברת XADO עם התוסף המיוחד שלהם.....

kd2
05-09-06, 12:26
ועכשיו אני מחליף לשמן חצי סינטטי של חברת XADO עם התוסף המיוחד שלהם.....

כן , כי זה ממש הגיוני :| :| :|

kd2
05-09-06, 12:27
חפש קבלות של טיפולים , אני בטוח שתמצא באחת מהם אצלך או אצל הבעלים הקודמים.

asafk
05-09-06, 12:40
רוב השמנים ה"חצי סינטטיים" הם שמנים עם חומר בסיס מצויין, אבל עדיין מינרלי. היתרון של שמן סינטטי טוב הוא כפול- אין בו שאריות מהזיקוק שגורמות לבוצה במנוע (ולכן מאפשרות לשמן להיות יעיל לאורך זמן), ובנוסף יש בו דטרגנטים טובים ששומרים על המנוע נקי- וזה החלק שמעניין אותך. ניקוי עדין לאורך זמן עדיף על ניקוי אגרסיבי וחד פעמי.
למה החלטת שצריך פלאשינג למנוע? אם יש סיבה טובה- אולי כדאי לעשות על ידי בעל מקצוע שגם ישתמש בחומרים מתאימים ולא הרסניים, וגם ינטר את התהליך בצורה מקצועית.
אתה יכול לעשות פלאשינג לבד, אבל להשתמש בחומר איכותי, ולשים לב טוב טוב בתהליך שאתה לא מעמיס את המנוע, ולא מאלץ את החומר להגיע למקומות שהוא לא אמור להיות בהם. יש פוטנציאל לנזק, אם החומר לא מתאים או אם המנוע לא במצב טוב. יש גם פוטנציאל חיובי.

ושוב- למה הקביעה שצריך/ כדאי פלאשינג למנוע? כן, צריכה להיות סיבה טובה. מה השמנים שהשתמשו בהם לאורך חיי המנוע? מה יש בקרטר?

הנה עוד דיון בנושא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10615

אסף.

גיל123
05-09-06, 13:23
פעם שמעתי מכונאי זקן:
"מנוע ישן או מכונית ישנה הם כמו חרא יבש,לא תפתח אותו אז הוא לא יסריח"

אני די מסכים עם הקביעה הזאת...
אל תפר את ההרמוניה של הבלאי.

tomig
05-09-06, 14:12
רוב השמנים ה"חצי סינטטיים" הם שמנים עם חומר בסיס מצויין, אבל עדיין מינרלי. היתרון של שמן סינטטי טוב הוא כפול- אין בו שאריות מהזיקוק שגורמות לבוצה במנוע (ולכן מאפשרות לשמן להיות יעיל לאורך זמן), ובנוסף יש בו דטרגנטים טובים ששומרים על המנוע נקי- וזה החלק שמעניין אותך. ניקוי עדין לאורך זמן עדיף על ניקוי אגרסיבי וחד פעמי.
למה החלטת שצריך פלאשינג למנוע? אם יש סיבה טובה- אולי כדאי לעשות על ידי בעל מקצוע שגם ישתמש בחומרים מתאימים ולא הרסניים, וגם ינטר את התהליך בצורה מקצועית.
אתה יכול לעשות פלאשינג לבד, אבל להשתמש בחומר איכותי, ולשים לב טוב טוב בתהליך שאתה לא מעמיס את המנוע, ולא מאלץ את החומר להגיע למקומות שהוא לא אמור להיות בהם. יש פוטנציאל לנזק, אם החומר לא מתאים או אם המנוע לא במצב טוב. יש גם פוטנציאל חיובי.

ושוב- למה הקביעה שצריך/ כדאי פלאשינג למנוע? כן, צריכה להיות סיבה טובה. מה השמנים שהשתמשו בהם לאורך חיי המנוע? מה יש בקרטר?

הנה עוד דיון בנושא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10615

אסף.
הסיבה שאני רציתי לעשות פלאשינג היא עקב רצון לשימוש בתוסף של חברת XADO והסוכן המליץ לעשות פלאשינג לפני הוספת התוסך בכדי לקבל תוצאה טובה יותר של החומר אבל לאחר התגובות פה אני החלטתי לא לעשות כי הרכב אצלי מפברואר ואין לי מושג איזה שמנים שמו בו רק בתקופה שהוא אצלי החלפתי את כל שמני הרכב לאיכותיים ועשיתי ישור קו .

asafk
05-09-06, 14:47
...מה שכמובן, מעלה את השאלה...

למה, למען השם, להשתמש בתוסף של XADO
????????????????????

אסף.

tomig
05-09-06, 14:58
...מה שכמובן, מעלה את השאלה...

למה, למען השם, להשתמש בתוסף של XADO
????????????????????

אסף.
כי לאחר שראיתי אצל 2 אנשים ששמו והמוצר ניראה כעובד אז החלטתי להשתמש בו גם .
למה אתה כל כך נגד המוצר יש לך ביקורת רעה מוככת עליו או רק שמועות?

גיל123
05-09-06, 15:06
מה באמת הסיפור של ה XADU הזה??
נראה חרטא בעליל.

barak4*4
05-09-06, 15:59
מה באמת הסיפור של ה XADU הזה??
נראה חרטא בעליל.
תעשו חיפוש עם המילה קסאדו.
שפכו מספיק מלל עליו וביזבזו מספיק מקום על השרת בשבילו.

Saar
05-09-06, 15:59
למה אתה כל כך נגד המוצר יש לך ביקורת רעה מוככת עליו או רק שמועות?

אני אשאל ב"הפוך על הפוך", למה אתה בעדו? יש לך ביקורת טובה מוכחת עליו או רק שמועות?
למה אתה קורא "ניראה עובד"? מה רע בשמן איכותי ללא תוספים מיותרים?

סער.

asafk
05-09-06, 16:11
ביקורת רעה? לא, אין לי.
ביקורת טובה? לאף אחד אין, חוץ מסיפורי מעשיות.
מה הנזקים לטווח ארוך? אף אחד לא יודע. רק ניחושים.
מה התועלת לטווח ארוך? אף אחד לא יודע. רק סיפורי מעשיות.
XADO טוב, אולי, למנוע גמור, כתרופה מאריכת חיים באופן מוגבל, כי מה איכפת לך אם החומר יגמור את המנוע- הוא ממילא מת, ולטווח קצר, עד שהוא ימות, יש שיפור בסימנים החיוניים של החולה. לא יועיל? לא נורא. יגרום נזק? גם לא נורא. למנוע תקין אין שום סיבה להוסיף XADO או כל תוסף אחר.
יש לך מנוע תקין, אפילו לא עם הרבה קילומטרז'. מניע כל בוקר, חוזר הביתה כל ערב. הביצועים שלו כנראה סבירים בהחלט למנוע בגילו. למה להכניס פנימה דברים שאתה לא יודע מה עושים?
זה לא מקרה של "לא יועיל- לא יזיק". יש פוטנציאל נזק אדיר בכל דבר זר שאתה מכניס למנוע. פוטנציאל התועלת, מנגד, קטן מאוד ולא מוכח. התועלת האמיתית בכלל מוטלת בספק. כל מי שמשתמש בחומר מספר על שיפור במדדים- קומפרסיה, לדוגמה. אבל זה כשלעצמו לא אומר כלום על התפקוד המועיל האמיתי של החומר אם בכלל. יש הרבה דברים שיכולים לשפר קומפרסיה. רובם מזיקים באופן מוכח (כלור (או בשמו העממי "תוסף דבש"), לדוגמה).
אנשי מכירות, הם אנשי מכירות. הם יספרו לך ניסים ונפלאות על חומר הפלאים. הם אפילו יראו לך חוות דעת של משתמשים מן היישוב, שאצלם ברכב היו מדדים שהשתפרו. אתה, בתור צרכן, צריך להיות סקפטי- כי אתה אמור להבין שאיש המכירות הוא איש מכירות, והוא מספר לך בדיוק מה שאתה רוצה לשמוע. היי, שמעתי איש מכירות שאמר שבזכות פלא מסויים סל"ד המנוע בשיוט יורד. ברכב ידני. להגיד- מותר הכל. על רוב הצרכנים- זה אפילו עובד.
הXADO מעלה יותר מדי תהיות- מה קורה עם החומר כשהוא מתחיל להתפרק בחזרה לתוך השמן, לדוגמה- האם הוא לא הופך לחומר שוחק? יש עוד תהיות, ולאף אחת מהן אין לאנשי המכירות תשובה, חוץ מ"יש לי המון לקוחות מרוצים". גם לסיגריות יש המון לקוחות מרוצים. לפני 50 שנה המליצו לחולי אסטמה לעשן, וכמה שיותר, כי העשן והחום פותחים את דרכי הנשימה.

אסף.

kd2
05-09-06, 23:08
אני אוסיף לאסף .
היצרן שלו טוען לחוזק גבוה מפלדה.
אז למה הוא נשחק בקצב כזה גבוה ( כמה היצרן מצהיר? 50 אלף ק"מ? 50 אלף מייל? ) ולמה אני רוצה אותו בשמן שלי שוחה לו אחרי זה כאשר לפי היצרן מגע שלו בנקודה קטנה מבחינת שטח בין גופים נעים תגרום לי יותר נזק מחלקיק נחושת /כרום/אלומניום/ ניקסיל וכו...?
למה?
זה שהוא נמשך לאזורים חמים בהם החיכוך גבוה ו"ממלא" אותם בחומר זה טריק ישן ונחמד
והאמת גם מעלה קומפרסיה...
הטכנולוגיה קיימת בשמני גיר( בצורה דומה ) כבר שנים.....SO WHAT?
אבל האם העסק הזה מדוייק?
האם ממש בזמן התיישבות החומר לא נגרם נזק בתוך התהליך בזמן בנית השטח?
למה לא מקבלים איזה אישור על החומר...משהו שקובע חד וחלק שהוא בסדר?
ל XADO יש אישורי API רק על השמנים שלהם שלא יבלבלו אותכם.

האמת שגם בארה"ב המוצר הרים ראש ומוכר יפה , בבדיקה האחרונה ( האזרחית- לא רשמית ) שאני ראיתי הגיעו עם המוצר לפטנטים במחובאים אי שם ברוסיה והגוש...
שם זה הפסיק כי אם למישהו יש כל כך הרבה להחביא כנראה שמשהו מסריח.

tomig
06-09-06, 02:42
אני אוסיף לאסף .
היצרן שלו טוען לחוזק גבוה מפלדה.
אז למה הוא נשחק בקצב כזה גבוה ( כמה היצרן מצהיר? 50 אלף ק"מ? 50 אלף מייל? ) ולמה אני רוצה אותו בשמן שלי שוחה לו אחרי זה כאשר לפי היצרן מגע שלו בנקודה קטנה מבחינת שטח בין גופים נעים תגרום לי יותר נזק מחלקיק נחושת /כרום/אלומניום/ ניקסיל וכו...?
למה?
זה שהוא נמשך לאזורים חמים בהם החיכוך גבוה ו"ממלא" אותם בחומר זה טריק ישן ונחמד
והאמת גם מעלה קומפרסיה...
הטכנולוגיה קיימת בשמני גיר( בצורה דומה ) כבר שנים.....SO WHAT?
אבל האם העסק הזה מדוייק?
האם ממש בזמן התיישבות החומר לא נגרם נזק בתוך התהליך בזמן בנית השטח?
למה לא מקבלים איזה אישור על החומר...משהו שקובע חד וחלק שהוא בסדר?
ל XADO יש אישורי API רק על השמנים שלהם שלא יבלבלו אותכם.

האמת שגם בארה"ב המוצר הרים ראש ומוכר יפה , בבדיקה האחרונה ( האזרחית- לא רשמית ) שאני ראיתי הגיעו עם המוצר לפטנטים במחובאים אי שם ברוסיה והגוש...
שם זה הפסיק כי אם למישהו יש כל כך הרבה להחביא כנראה שמשהו מסריח.
אז מה אתה אומר לא כדי להשתמש בשמן שלהם שכבר מהול בתוסף ?

kd2
06-09-06, 09:03
לדעתי לא.
יש לך אחלה שמנים במחירים דומים.
אל תכניס חומרים של NASA ( מצחיק איך את כל השמן נחשים NASA מייצרים :mrgreen: )
הגיפ שלך ממריא רק בדיונות...

kd2
06-09-06, 09:05
דבר אחד יאמר לזכותם וזה הלוגו שלהם על רכבי השיווק.

אתה מסתכל עליו ובנקודה מסויימת שהוא עובר פתאום קו של אור עובר מתחילת המילה לסופה , אפקט נחמד.

אגב גם מיטב המוסכים אוכלים מהם את סיפורי החלל , אני רואה קבלות של טיפולים של אנשים.

asafk
06-09-06, 09:26
המוסכים לא אוכלים מהם כלום. המוסכים מאכילים את הלקוחות שלהם. על שמן עם קסם מרוויחים יותר מאשר על שמן רגיל.
אני די סגור על זה שהשמן המתוסף של XADO לא מכיל את אותו החומר שנמכר לחוד. בסה"כ זה שמן שעובר בדיקות ועומד בתקנים (כנראה), אז קשה מאוד להעמיס עליו תוספים משונים.

אסף.

tomig
06-09-06, 10:17
טוב תודה על העזרה ניראה לי אני יחזיר היום את השמנים ליבואן ויקנה שמן אחר......

kd2
06-09-06, 17:38
אסף אני לא מסתובב כל יום במוסכים אבל במוסך שבו אני מתלמד מאכילים.
והם לא דווקא מאכילים את הלקוחות, אולי כי המוסך הזה מאוד אמין אבל אצלנו קסאדו הוא אופציה.
למרות שאת יש פוסטרים בכל מקום....כרזות...דגלים.....
אם התעשיה המקצועית היית מבינה משהו מהחיים שלה הם היו פוסלים אותו על הסף.
האמת?
מה אכפת להם ( למוסך ) הלקוחות יוצאים מרוצים מעצמם ומשלמים יותר , למה כלל לשאול שאלות מיותרות.

אגב שימו לב לפרסום החדש שלהם....

"שמן אטומי" :roll: ( לא שמן אטומי מההיבט של " שמן מעולה " , שמן אטומי זה כאילו הסיווג שלו :| )
:-D :-D :lol:

מחר אני חייב לצטט לכם מהפרסומים שלהם , פשוט סטנד אפ.

kd2
09-09-06, 23:28
לאחר שיחת בירור אכתוב קצת מהמסקנות.

ישבתי על קפה ועוגה עם מנהל המוסך שבו אני מתלמד ושפכתי בפניו את טיעוני המדעיים בנוגע ל - XADO.
במהלך השיחה ציינית את הפתעתי הרבה מכך שמוסך בעל מוניטין אמינות כה גבוה משתמש במוצר בכלל ( כלומר לאחר שהייתה הסכמה בנוגע לאופן פעול החומר ).
ופה הדיון קיבל תפנית , המשווק הבלעדי של XADO בארץ מוכר את החומר "למנועים / גירים גמורים בלבד" !( כלומר זה מה שהוא אומר למוסכניק שמבין מה יש לו ביד ולא לכולם )
ונאמר לי מפורשות שבעסק זה לא יכנס XADO לשום מנוע תקין.
בינינו זה נשמע אחלה אבל בפועל משווקים את המוצר לכולם - ביודעין שמצב המנוע תקין.
אין לאף אחד פה בעיה עם XADO כחבל הצלה אחרון למשוך כמה אלפי ק"מ.
אבל הוא אסון למנועים טובים.
לאחר הבנה שאותו מוסך מייצג את קסאדו כסניף השיווק הדרומי הובהר על ידי שפילוסופית השיווק שהוצגה לבעל המוסך לא מוצגת לרוב השוק הרחב וזה התקבל בהפתעה גמורה.

בכל מקרה מי שמחפש תוספי MOLYKOTE וXADO ( ואני מקווה שמחפש מהסיבות הנכונות :-? ) יכול לפנות ל"מוסך קיבוץ גבים".
אני אומר חד משמעית !
לא מדובר פה בפרסומת!
פשוט קשה להשיג חומרים כאלו בדרום לצערי , אני מחפש MOLYKOTE לגיר מעל 5 חודש בכל תחנות סונול וחנויות חלפים.
מדובר בהפניה ללא מטרה רווחית אני לא מקבל שקל ( אם כן הייתי חוזר בי ואומר שקאסדו שיפר גם לי את הקומפרסיה והסיירה שלי נותנת בראש לכל גאסטי גיר רגיל :razz: )

שבוע טוב!

asafk
09-09-06, 23:33
אני שמח לשמוע שהניחוש המלומד שלי:

XADO טוב, אולי, למנוע גמור, כתרופה מאריכת חיים באופן מוגבל, כי מה איכפת לך אם החומר יגמור את המנוע- הוא ממילא מת, ולטווח קצר, עד שהוא ימות, יש שיפור בסימנים החיוניים של החולה.

נמצא מבוסס. חבל מאוד שזה לא מוצג בצורה כזו ללקוחות הפרטיים.

אסף.

kd2
10-09-06, 00:30
אכן כן אתה צודק 100%.

האמת שלדעתי הטיפול לא משתלם ברוב הפעמים.
אתה צריך 3 תוספים למנוע ממוצע.
המחיר שלהם גבוה ללא הגיון.
לכן קורה מצב שאתה רואה שרוב הלקוחות הם רכבי עבודה שרוצים לצאת אחרי שעה מהמוסך ( טיפול 10K +קסאדו לצורך העניין ) כי הם מפסידים עבודה כאשר האוטו לא בשימוש ולא רוצים לאשפז את הרכב לכמה ימים.
לאנשים כאלה זה פתרון זמני טוב, לא יותר מזה.
אני סופר את הימים עד שהרכבים האלה יחזרו לשיפוץ/החלפת מנוע.
זה יתן תמונה כללית על כמה ק"מ / זמן אתה קונה בהוספת התוסף עד לשיפוץ.

אגב שאלתי למה לא פשוט שמן דבש רגיל?
הרי המנוע כבר גמור למי אכפת.
כמה עולה היום שמן דבש? 10-15 שקל?
נכון , השפעתו היא לטווח קצר יותר אבל בחיאת קאסדו עולה בסביבות ה600+ שקל לטיפול.
אפשר לקנות כל כך הרבה דבש...
או שאפשר לקנות XERAMIC , היריב ההולנדי של XADO - שליש מחיר - אותו דבר.
אם אני לא טועה ניתן להשיג במוסך SK ( בבית דגן? חולון?...לא זוכר ).

ד ו ר ו ן
10-09-06, 23:14
פשוט קשה להשיג חומרים כאלו בדרום לצערי , אני מחפש MOLYKOTE לגיר מעל 5 חודש בכל תחנות סונול וחנויות חלפים.

כמעט כל חנות חלפים בדרך חברון בבאר-שבע מחזיקה מוליקוט-שדרת החנויות מול השוק.

kd2
11-09-06, 18:17
לא שווה לי להגיע לבאר שבע משדרות.
תוסיף 15-20 דקות אני בדרום תל אביב.

ד ו ר ו ן
11-09-06, 21:35
אמרת דרום..

שדרות זה אולי הדרום של אזור המרכז.

sagigush
01-10-06, 16:37
אני לא מכיר את הXADO

אבל את המוליקוט דווקה כן , והחומר הפעיל בו שהוא "מולבידן סולפיד " דווקה מוכר מאוד בתעשיה והוא ידוע כחומר נגד שחיקה מהמעלה הראשונה

הוא כלכך מומלץ שאפילו בצבא משתמשים בו במנועי "מייבך" גדולים וכבדים וזאת אלפי המלצת היצרן

יש איתו 2 בעיות

1 . הוא חומר מוצק ומוצקים בשמן יוצרים בוצה לאורך זמן ומנועים בעלי ליפטרים הדראולים יזדקקו לשטיפה מדי פעם

2. הוא נחשב רעיל ומסרטן ולכן הוצא החוצה מרוב ענפי התעשיה , אבל אין לי בעיה כי המנוע שלי מחוסן ממחלות של בני אדם ואני לא מוסיף לי בקפה

הוא אינו משפר את הכוח מהמנוע או כל מיני שטיות כאלו אבל הוא בהחלט מעניק חיים ארוכים

הוא אינו מבוסס על חומר קרמי שמתגבש ואז נסדק ונופל הוא פשוט נדבק לדפנות ומוריד את הבלאי

כל גיר רגיל שהוספנו לו את החומר פשוט עבד יותר חלק והרעיש פחות

וכמעט כל מנוע יתחמם מעט פחות

רצוי לציין שאין לי מניות או רווח בחומר אלה סתם ניסיון של 12 שנה ואני דיי מרוצה מהתוצעות

הוותק של החומר הזה מדהים הוא קיים לפחות 40 שנה ועדיין נחשב אחד הטובים

לאחרונה התחלתי להוסיף גם POLIDYNE לשמן אני יכול להגיד בברור שהאוטו עובד יותר חזק

זו לא מעשיה זה אמיתי אבל היתי רוצה לשמוע אל מישהו עם נסיון עם החומר הזה

-->