PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לפני קניית ג'יפ (?) (יונדאי גאלופר)

טלסקופ
08-09-06, 13:31
אני בפני קניית יונדאי גאלופר, ומתלבט בכמה נקודות:
א. מה הק"מ הנורמלי השנתי לרכב דיזל? לא קשה למצוא רכבים שעשו מעל 40,000 ק"מ בשנה. האם זה נורמלי?
ב. המחיר - האם וכמה נהוג להוריד מהמחירון ברכב זה? (מטלפונים שעשיתי, אף מוכר לא ביקש מחיר מחירון, כולם ירדו עוד לפני שהתמקחתי).
ג. מצאתי רכב עם מנוע חדש (המנוע מיבוא, עם כל המסמכים הרלוונטים). האם זה טוב או רע? להוריד מחיר? לשלם יותר? לא לגעת? לקפוץ על המציאה?
ד. אם יש למישהו מידע נוסף לגבי הגאלןפר (בעיות, טענות, מענות וכו') אשמח לשמוע.

שבת שלום ותודה רבה לעוזרים.

bartalo
08-09-06, 14:04
גאלופר זה הפג'ארו הישן מתוצרת קוריאה.
בכל מקרה הוא לא JEEP אלא רכב כבישטח.
JEEP אמיתי זה CJ/סופה ודומיהם.
לשאלתך:
א. "נורמלי" ?! - אם הרכב טופל כמו שצריך (לדוגמא רצועת טיימינג כל 150,000 בדר"כ) נשמע טוב לאוזן מקצועית וגם מתנהג טוב בנסיעה, לא אוכל שמן, לא "מנפח", לא מתחמם, ללא קירקושים למינהם, רעידות, רעשים וכד' והכל עובד, ומערכת חשמל תקינה - אז זה המדד החשוב ולא הממוצע השנתי
ב. גאלופר הוא רכב בסה"כ טוב שמשרת את בעליו - נכון הוא לא "שומר על הערך" כמו יפאניות ודומה מאוד למוסו ולקורנדו בהקשר זה - רכב עם הרבה שיפורים אולי ידרשו מחירון.
ג. מנוע חדש זה יותר טוב ממנוע שחוט - בכל אופן המסמכים זה לא תחליף לבדיקה במוסך שאתה סומך עליו.
ד. כנס לכאן: http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=14
בהצלחה

נמרוד
08-09-06, 23:12
המחירים שלהם נמוכים בגלל כללי השוק - יש הרבה היצע, כי כשהם היו חדשים הם היו זולים יחסית ונתנו תמורה טובה למחיר - ולעומת זאת הביקוש לא משהו - ביננו, מי באמת "רוצה" גלופר? אז התמורה הטובה למחיר נשארת המעלה העיקרית של הרכב.

40K קילומטר בשנה לSUV דיזל זה סביר-גבוה. קנו אותם לפני 4-5-6 שנים, אז הסולר היה באמת זול מאד, ואנשים נסעו ונסעו בלי חשבון.

tomig
09-09-06, 11:30
קודם כל לאמירה שאמרו פה שהוא לא גיפ זה לא נכון לי יש קצר ולדעתי הוא גיפ אמיתי לא איכזב אותי אף פעם בעבירות (עכשיו כולם יקפצו עליי) ולדעתי הוא תמורה מצוינת לכסף!
40K לשנה זה הרבה לא פלא שהוחלף מנוע זה שיש לו אישורים והכל לא אומר הרבה על מצב המנוע האמיתי צריך בדיקה מקיפה.
לגבי המחיר זה רכב שקונים בזול ומוכרים בזול אין מה לעשות ככה זה גאלופר אני קניתי לפני שנה ב12 אלף מיתחת למחירון ..
בגאלופר כמו בכל רכב שטח צריך לבדוק את המרכב עם לא התעללו בו יותר מידי בשטח ואת כל מערכת הקירור עם הוא לא מתחמם מצב הרדיאטורים וכל מערכת ה4*4...

יש לי המלצה בישבילך להחליף את הלוקרים האוטומטים לידניים כי המקוריים חלשים ונישברים בשטח

ונימרוד שאלת מי באמת רוצה גאלופר אז אני רציתי ואני לרגע לא מצטער כי הוא לא איכזב אותי

טלסקופ
09-09-06, 19:56
בדקתי היום רכב, שדוקא נראה ונשמע בסדר, אבל כששילבתי 4X4 ונסעתי על הכביש 40 - 50 קמ"ש, ההגה ממש התחיל להשתולל מצד לצד (לא רעידות, אלא ממש תזוזות מצד לצד). כשהחזרתי ל- 2X4 הבעיה נפתרה.
יש רעיון במה מדובר? (בדקתי דרייב שאפט קדמי וצלבים - לא נראה לי שיש חופש או משהו יוצא דופן)

דרך אגב, TOMIG, אני איתך. דוקא ממש מוצא חן בעיני הגאלופר, ושכל המאותגרים יקנאו. עבירות זה אחל'ה, אבל בשביל לטייל, צריך לסוע גם על כביש (והרבה).
ושוב - תודה לכל העונים.

יובל48
09-09-06, 22:05
שילבת 4X4 בנסיעה בכביש? נו נו נו ....
נקווה שהטרנספר עבר את זה בשלום.

טלסקופ
09-09-06, 22:22
יובל 48 - מה?????
אז הרכב נסע קצת עם 4X4 על כביש, אז מה קרה? מאיפה הרעיון שזה יפגע בטרנספר? נו באמת...

נמרוד
10-09-06, 13:06
קודם כל לאמירה שאמרו פה שהוא לא גיפ זה לא נכון לי יש קצר ולדעתי הוא גיפ אמיתי לא איכזב אותי אף פעם בעבירות (עכשיו כולם יקפצו עליי) ולדעתי הוא תמורה מצוינת לכסף!
40K לשנה זה הרבה לא פלא שהוחלף מנוע זה שיש לו אישורים והכל לא אומר הרבה על מצב המנוע האמיתי צריך בדיקה מקיפה.
לגבי המחיר זה רכב שקונים בזול ומוכרים בזול אין מה לעשות ככה זה גאלופר אני קניתי לפני שנה ב12 אלף מיתחת למחירון ..
בגאלופר כמו בכל רכב שטח צריך לבדוק את המרכב עם לא התעללו בו יותר מידי בשטח ואת כל מערכת הקירור עם הוא לא מתחמם מצב הרדיאטורים וכל מערכת ה4*4...

יש לי המלצה בישבילך להחליף את הלוקרים האוטומטים לידניים כי המקוריים חלשים ונישברים בשטח

ונימרוד שאלת מי באמת רוצה גאלופר אז אני רציתי ואני לרגע לא מצטער כי הוא לא איכזב אותי

טומי אל תעלב בשביל רכב - תאמין לי, הוא לא יעמוד לצידך כשיעליבו אותך :mrgreen:

ברצינות -מי שכתב שגאלופר הוא לא Jeep צודק, כי ג'יפים הם ג'יפים, מיוצרים על ידי חברת ג'יפ. זה הכל. הוא רכב שטח טוב, לא נחות מהמתחרים שלו ברוב הפרמטרים ומציג מחיר רכישה זול - וזו המעלה הגדולה שלו, תמורה טובה מאד למחיר. כתבת את זה בעצמך, ואין מה להתבייש בזה.

לגבי ה"מי באמת רוצה גאלופר" - לא הרבה אנשים באמת "רוצים" גאלופר, חולמים, חושקים בו, רוצים כזה דבר גם בלי מגבלת מחיר. תראה לי לכמה ילדים יש פוסטרים של יונדאי על הקיר (היום זה wallpaper על המחשב). אנשים רוצים רנגלרים, לנדקרוזר 80, פטרולים ישנים, דיפנדרים קצרים... לאו דווקא מסיבות רציונאליות, אבל רוצים. ובמכוניות האלו, ההיצע בארץ נמוך מאד, ובגלל שאנשים בכל זאת "רוצים", אז המחיר גבוה.

חנן-ג'יפולוג
10-09-06, 14:28
טלסקופ, אל תיסע ברכב עם תיבת העברה מסוג PART TIME כשהיא משולבת ל4X4 על הכביש. לא למטר, ולא לחמישים מטר, בטח שלא ברכב שהוא לא שלך. זה לא נכון ולא הוגן, כי אתה עלול לגרום לנזקים חמורים. גם התוצאה שקיבלת - שהוא התנדנד- לא אומרת כלום, כי זה לא מצב נורמלי לרכב הזה.

tomig
10-09-06, 15:45
בדקתי היום רכב, שדוקא נראה ונשמע בסדר, אבל כששילבתי 4X4 ונסעתי על הכביש 40 - 50 קמ"ש, ההגה ממש התחיל להשתולל מצד לצד (לא רעידות, אלא ממש תזוזות מצד לצד). כשהחזרתי ל- 2X4 הבעיה נפתרה.
יש רעיון במה מדובר? (בדקתי דרייב שאפט קדמי וצלבים - לא נראה לי שיש חופש או משהו יוצא דופן)

דרך אגב, TOMIG, אני איתך. דוקא ממש מוצא חן בעיני הגאלופר, ושכל המאותגרים יקנאו. עבירות זה אחל'ה, אבל בשביל לטייל, צריך לסוע גם על כביש (והרבה).
ושוב - תודה לכל העונים.
שנסעת והרכב השתולל לך כלומר ההגה זז מצד לצד על הכביש זה דבר נפוץ כי מערכת ה4*4 של הגאלופר לא בנויה כל כך לנסיעה בכביש אני מספר פעמים נסעתי איתו משולב על כביש לנסיעות קצרות משטח לשטח ולפעמים הוא עשה את אותה פעולה שאתה מתאר אחרי שעצרתי עצירה מוחלטת והמשכתי זה לא חזר על עצמו.....

יובל48
10-09-06, 20:03
יובל 48 - מה?????
אז הרכב נסע קצת עם 4X4 על כביש, אז מה קרה? מאיפה הרעיון שזה יפגע בטרנספר? נו באמת...
אני מבין שאתה בוגר סמוראי בעל לוקרים ידניים,שם יכולת לשלב 4X4 כשהלוקרים
פתוחים.
כדאי שתלמד קצת על הרכב שאתה מתעתד לקנות שהוא בעל לוקרים אוטומטיים (אם לא
החליפו) ובשום מצב אתה לא נוסע משולב בכביש בטח לא במהירות ובטח לא בסיבוב,
בקיצור לא.

טלסקופ
10-09-06, 21:47
יובל 48 ובכלל - קבל התנצלותי. כנראה שיש לי עוד מה ללמוד.

-->