PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת בולמים

lizard
21-09-06, 00:02
כמו שחלקכם יודע הג'יפ לי כרגע מוגבה מאוד. למעשה אני חושב שאפשר לומר שיותר גבוה מזה הוא בחיים לא יהיה. כלומר, זה מהלך המתלה הכי נמוך שלו (כלפי מטה). מקווה שאני ברור.

האם ההנחה הזו נכונה?

אם ההנחה הזו נכונה אז האם אני יכול לפתוח את הבולם למקסימום שלו ועל פי זה לדעת איפה לחבר אותו לשלדה? כשהמהלך הכי גבוה של הסרן יהיה כאשר הבולם סגור, אני אכוון את הבאמפסטופ לגובה הזה.

האם זה נכון לעשות את זה ככה?

הסיבה לזה היא שעל מנת להנמיך את הרכב אני חייב לנסוע למפעל, אני לא רוצה לנסוע ללא בולמים מותקנים וגם לא רוצה בטעות לשבור אותם בדרך.

חנן-ג'יפולוג
21-09-06, 00:11
סע בזהירות בלי בולמים, רק תוודא שצינורות הבלם לא נמתחים. אין טעם להתחיל לבנות תושבות בולמים בשביל נסיעה בודדת.

lizard
21-09-06, 00:20
אני קצת חושש כי בכל זאת מדובר על נסיעה קצת ארוכה.
האם ההנחות שלי נכונות בכלל?

חנן-ג'יפולוג
21-09-06, 00:34
בלי שמות, יש כאן כמה מהאנשים שאתה יותר מעריך שנסעו שבועות בלי בולמים. בהחלט לא מומלץ, אבל אפשרי טכנית.

אני לא בטוח שלגמרי הבנתי אותך. אם תחבר את הבולמים כך שהם יהיו פתוחים לגמרי במצב עמידה סטטי של הרכב, אתה תיסע בלי מהלך פתיחה. גם הבולמים והתושבות יישברו, אולי אפילו מיידית, וגם איכות הנסיעה תהיה קטסטרופלית. אל תעשה את זה, גם לא לנסיעה קצרה.

lizard
21-09-06, 00:50
מה שרציתי לדעת זה אם אפשר להתייחס לקפיץ במצבו הנוכחי כמקסימום פתיחה שלו.
אחרי דיבור רציני עם ג'ו הבנתי שלא. אני ארים גלגל אחד ואראה אם השני נפתח יותר ועל פי זה אתקין את הבולמים.
הבעיה היא שכנראה שהוא לא יפתח יותר מאחר והוא מעורגל מידי עד כמה שהבנתי. במקרה הזה אני אעמיס בערך 500 קילו על הרכב ואבדוק שנית.

נמרוד
21-09-06, 10:06
מה שרציתי לדעת זה אם אפשר להתייחס לקפיץ במצבו הנוכחי כמקסימום פתיחה שלו.
אחרי דיבור רציני עם ג'ו הבנתי שלא. אני ארים גלגל אחד ואראה אם השני נפתח יותר ועל פי זה אתקין את הבולמים.

לא, אתה לא יכול להתייחס ככה, אלא אם הקפיץ קשיח לחלוטין. בכל זאת, יש עליו את המשקל של הרכב. שים כאן קישור לתמונות ששמת במקום אחר, בלי התמונות ההתייחסות לא נכונה.

ההמלצה שלי - קודם כל תגמור לפחות להרכיב חזרה את הג'יפ. יש עוד לא מעט אלמנטים ששוקלים, כולל כלוב או מה שלא יהיה. ואז תיקח אותו פעם אחת ויחידה למפעל הקפיצים, ושם תעשו את כל השינויים הנדרשים עד שביעות רצון מלאה - ורק אז תעזוב את המפעל.

אפשרי כאמור לסוע בלי בולמים בכלל ברכב עם קפיצי עלים, לא מומלץ, זה לא נעים ובעייתי בטיחותית. אני במקומך הייתי עושה את זה במצב שלך אבל אם תעדיף לגרור אותו או משהו אני אבין אותך.

lizard
21-09-06, 10:14
אין לי עוד הרבה משקל לשים על הרכב. אולי 500 קילו אחרי שהמיכל דלק יורכב בחזרה ויהיה מלא.
אני אשים מיכל מים של מטר מעוקב ואמלא חצי ממנו. בתקווה זה יוריד קצת את הרכב.

אם לא תהיה לי ברירה אז אני אגרור את הג'יפ למפעל שיעשו שם את ההתאמות הנדרשות.

חנן-ג'יפולוג
21-09-06, 10:17
500 ק"ג???!!! אתה לא בכיוון מיכה. זה המון. הרי כל המשקל של ג'יפ קצר סטנדרטי על הסרן האחורי זה משהו כמו 600 ק"ג. אז איזה 500 ק"ג יש לך להוסיף?

lizard
21-09-06, 10:23
כלוב, נוסעים וציוד.
לא יגיע ל500 קילו? בהתחלה המליצו לי לשים בכלל טון.

כרגע הרכב כמעט 99% גמור בחלק הקדמי. יש מנוע, מים , שמנים וכדומה. חסר מכסה מנוע ופנסים אבל זה די מינורי.
בתא הנהג חסר כיסא נוסע והדשבורד. שוב לא משקל רציני.
בחלק האחורי חסר כיסא רוחבי, 2 כיסאות אורכיים, ארגז כלים וציוד, דלת אחורית וגלגל רזרבי.
על כל הרכב חסר הכלוב.

כמה משקל אתם מעריכים שחסר לי ?

חנן-ג'יפולוג
21-09-06, 10:36
ציוד, זה 150 ק"ג, אם אתה מעמיס את הרכב כמו שאני העמסתי כשהיה לי את הסיקס, עם ים חלפים וכלים. יהיה לך יותר קשה ממני לעשות את זה כי אתה עם קצר.

לגבי נוסעים, תתעלם. רוב הזמן הג'יפ יהיה רק עם נהג, ולפי זה אתה מתכנן את הבולמים. כשיהיו עוד נוסעים הרכב ישקע עוד קצת. תתעלם. אין לך מה לעשות עם זה. אחרת אתה משאיר לעצמך מהלך פתיחה קצר מדי, והוא זה שיהיה רלוונטי לרוב הנסיעות שלך.

כלוב: שארז/נמרוד יתנו הערכה, אבל לא נראה לי שזה עובר בהרבה את את ה70 ק"ג .

משקל מיכל דלק כשהוא במצב מילוי ממוצע: 35 ק"ג .

כסאות, גלגל רזרבי, דלת , עוד 85 ק"ג.

ויש את המשקל שלך. כמו שאנשים לא הולכים למתלם ושמים במקומם שקי חול כשהוא עושה את עבודתו, גם אתה לא צריך לעשות את זה. אם הוא נורא קפדן אז הוא יאמר לך לשבת בפנים בזמן המדידה.

נמרוד
21-09-06, 10:37
מיכה, אתה עושה הכל הפוך.

עזוב את הפאקינג קפיצים, נעשה מה שנעשה, חלב שנשפך. גמור את שאר האוטו. תרכיב אותו, כל מה שאתה רוצה. אם או בלי כלוב, לא ממש משנה, שיהיה אוטו שלם, נוסע, מוכן לטיולי החורף. בסוף בסוף, ישארו לך שני שלבים:
1. קח את האוטו למי שעשה את הקפיצים, ותעשו שם כל מה שצריך - לערגל לפה, לערגל לשם, להוריד עלה, להוסיף עלה אחר - ואטאבר איט טייקס, עד שהאוטו לשביעות רצונך. לאמור: גבוה במידה מתאימה לצמיגים, שהשאקלים בזוית נכונה במצב סטטי (ניצבים לקשת הקפיץ, שזה אומר בולטים טיפה כלפי חוץ), מהלך מתלה סביר ונסיעה ברכות מספקת. יופי.
2. התאם בולמים. דיון נפרד, כתבתי על זה גם כתבה פעם. אבל זה בא אחרי שלב 1!!!

lizard
21-09-06, 11:15
אוקי תודה.
אני מקווה שהרכב יהיה מוכן למפגש.

ruby
21-09-06, 12:03
רכב בלי בולמים + מיכל מים של מטר מלא חצי = מתכון לתאונה !! אל תישכח שהמים במיכל משחקים מצד לצד וגם ככה הרכב בלי בולמים שירסנו אותו ! לדעתי תשלם 200 ש"ח לאיזה גרריסט שיגרור אותו למוסך הקפיצים ותחסוך לעצמך עוגמת נפש, שנה טובה רובי.

lizard
21-09-06, 13:35
אני לא מתכוון לנסוע לשום מקום עם מיכל מים. הכונה היא שהרכב יעמוד איזה שבוע עם המשקל עליו, מה שבתקווה יוריד קצת את הקפיצים.
במידה וזה לא אפשרי אז כנראה שאגרור את הרכב למוסך.

lizard
21-09-06, 13:42
דברתי עם המפעל. בקשו ממני להעמיס את הרכב. אז מחר אני אשים עליו משקל ואתן לו לעמוד כמה ימים. מאמין שכל הנושא יפתר לקראת סוף שבוע הבא.

חנן-ג'יפולוג
21-09-06, 14:16
נשמע לי תמוה קצת. הקפיץ מתכופף פלסטית ברגע הכיווץ שלו, לא משהיה סטטית במצב.

lizard
21-09-06, 17:36
הכוונה היא לא לנסוע למרחקים או מהירויות. יש לי שדה ליד הבית ואני אסע בו באיטיות על מנת לגרום לקפיצים לעבוד. אם זה לא יעזור אז אני אקח גרר למפעל קפיצים.

-->