PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוון שפור בהילקס + גומיות לבולמי רנצ'ו

eran4x4
13-11-03, 19:18
1. אני צריך בבקשה את המידות (הוראות?) לכיוון שפור בהילקס 97 (סרן קידמי תי).

2. מישהוא יודע איפוא ניתן להשיג גומיות לעינים של הבולם (9000)?
המלצה על סוג\חומר מסוים?
הגומיות אצלי יבשות וחופשיות

תודה
ערן

חנן א.
13-11-03, 19:42
יש כמה שיטות לכיוון שפור, וזו השיטה שאני עובד על פיה:

מסמן עם גיר נקודה בחלק הפנימי של הגלגלים הקדמיים, אפשר לסמן על החישוק או על הצמיג ליד החישוק, בנקודה הכי קדמית בחישוק. בודק את המרווח בין הנקודות.
נוסע מרחק של חצי סיבוב גלגל, כך שעכשיו הנקודות המסומנות הן בחלק הכי אחורי של החישוקים, ובודק שוב את המרווח בין הנקודות.
בסיקס ההבדל במדידות אמור להיות בין 0 לשלושה מ"מ, כאשר המידה הקדמית קטנה יותר מהמידה האחורית.

לפעמים, בגלל הקפיצים או חלקי המתלים קשה לבדוק ממש בנקודות הכי קדמיות או הכי אחוריות אז מזייפים קצת ובודקים קצת יותר למטה, זה לא נורא אם לוקחים את זה בחשבון, ובמיוחד אם מכוונים למרכז השפיל המותר (1.5 מ"מ במקרה של הסיקס).

חגי
13-11-03, 20:57
עשיתי כוון כזה שבוע שעבר .

קח בחשבון שקשה לסובב את המוט עצמו ,כי הוא עקום ומלא לכלוך בדרך כלל.

יש לקחת בחשבון שהמוט מצופה במן חומר פלסטי לכן יש לתפוס בקצותיו (ע"י מפתח צינורות).

לדעתי יש צורך ב-2 נשים לביצוע הפעולה .

בהצלחה.

עירא
13-11-03, 21:47
נראה לי שצריך הרבה יותר משתי נשים בשביל זה... :wink:

eran4x4
13-11-03, 21:52
חנן - תודה - לפי השיטה הנ"ל בדקתי הבוקר ויש לי הרבה לכוון, 14 מ"מ הפרש -נמדד על סולית הצמיג לא על הג'נט (לאחר החלפת תפוח).

חגי - בעקבות החלפת התפוח צד אחד משוחרר - יותר מאוחר יהיו לי שני מפתחות צינורות, אני מקווה שבעזרתם אני אצליח (קונטרה על התפוח שלא הוחלף) - לא הרגשתי את הציפוי על המוט (אולי אצל אין?)
את התפוח הראשון שחררתי עם הרבה wd40 ורינג גדול כמנוף על מוט התפוח שנותק מהזרוע.
חגי האם אתה יודע את המידה בהילקס?

חגי
14-11-03, 23:30
אני החלפתי את 2 התפוחים (היה מאוד קשה לחלוץ אותם !!!!) .

אני מקווה שלא שילמת יותר מ 60 ש"ח על תפוח !!! לי עלו 2 כ- 140 ש"ח (תחליפיים).

לא אני לא יודע את המידה בהיילקס כי בסוף הלכתי למכון כדי לבצע את הכוון הנ"ל (שהם ישברו את הידיים) .

asafk
15-11-03, 14:31
במדידה על הסוליה- בדרך כלל צריך להיות בין 1/8" ל1/16" (תסלחו לי, אני לא רגיל לעבוד עם הוראות במילימטרים).
למדוד באמצע הגלגל, מסוליה לסוליה.
כיוון שאני לא בטוח שהמידות שכתבתי נכונות להיילקס- התייעץ בבקשה בספר. סט הספרים שלי להיילקס ו4ראנר (עד שנת 97, כולל) נמצא אצל רוני מנדלבאום (אני מניח שמונח על המדף באפ"ק. הספרים, לא רוני).

אסף.

eran4x4
16-11-03, 00:10
אסף וחגי תודה

חגי - אחרי שהחלפתי את שני התפוחים לא צריך לשבור ידיים - המוט מסתובב אפילו ביד (מפתח צנורות יעשה את זה עוד יותר בקלילות).

לפרק את התפוח השמאלי מהפרסה היה קריעת ים סוף - 20 דקות של דפיקות עם פטיש 2 ק"ג כאשר פטיש של 5 ק"ג משמש כקונטרה וצינור של מטר משמש כמנוף בין התפוח לשפור.....

השפור קצת עקום - לא רציני (מבחינים רק כאשר מסובבים אותו).

מחר נתקשר לזקן לברר מידה מהספר.

חגי זוג תפוחים חליפים טובים 110 לפני מע"מ.

לכל בעלי ההילקסים - לבדוק טוב סדקים בתושבת ובאזור התושבת הקידמית של הקפיץ הקידמי - אצלי יש סדק (ריתוך שנפתח) בתושבת שהוביל לתחילת סדק בשלדה מעל - על הדרך גיליתי שגם ההלחמה של מסגרת הרדיאטור בפינה שמאלית תחתונה נפרדה מהרדיאטור - שבוע הבא יתוקן הכל (במקסיקו בנתניה).
ואם בסדקים מדובר - תבדקו טוב טוב את השילדה באזור הבמפ-סטופ הקידמי משני צידי הקורה (אצלי תקין - תוקן ע"י הבעלים הקודמים בצורה יסודית - מישהוא אמר מקסיקו?).

eran4x4
16-11-03, 00:28
דרך אגב עוד שיטה שלמדתי אתמול (מהמורה הפרטי שלי = אבא) לכיוון השפור.

להרים גלגל באוויר - להצמיד טוש או מברג למרכז סולית הגלגל ולסובב את הגלגל סיבוב שלם כך שיבצר על הסוליה סימן דק שמקיף את כל הגלגל.

לצורך יצוב הסמן (מברג במקרה שלנו) השענו (יצבנו) את המברג על בלוק עץ שעמד על הרצפה לפני הגלגל.

בשיטה הזאת ניתן למדוד את המידה לפני ומאחורי הגלגל ללא סיבובו, כמובן שלאחר כל שינוי של השפור ולפני המדידה יש לגלגל את הרכב קדימה ו\או אחורה בכדי לאפשר לגלגלים ל"התיצב" על מידת השפור החדש.

-->