PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר משופץ נקנה ויש בעיות

ערן המסוקס
13-11-03, 23:07
הורכב לי גיר משופץ מסמו בג'יפ.
העברת ההילוכים דיי נוקשה וגם הידית עצמה, בנוסף לכך יש הרגשה שהילוך שלישי לא נכנס בצורה מושלמת בעיקר כי בבלימה בירידה או בכל מצב בו הסל"ד תואם את מהירות הגלגלים בהילוך 3 הידית יוצאת מההילוך.
האם זה נורמאלי לגיר חדש והאם זה יסתדר בהמשך או שבטוח יש לי פה גיר דפוק ולהחזיר אותו מייד להחלפה?

יש לציין שהגיר לא קופץ מהילוך 3 כאשר מאיצים או בזמן האטה.

קשה להכניס להילוך ראשון בעמידה במקום וגם לרוורס.

בנוסף יש לציין שהיה לי נסיון עם מנגנון מכסה ידית ההילוכים שהוחלף בגיר הקודם והיה נוקשה מאוד למשך כ 1000 ק"מ עד שהסתדר ועבר כמו שצריך.

ההילוכים עצמם שקטים, אין רעשים שונים, הסינכרונים מצויינים ואפשר להכניס להילוך ראשון גם ב 30 קמ"ש בלי דראמות..

אז מה?? :shock:

השמשוני יחיעם
13-11-03, 23:52
קנית גיר משופץ אצל סמו?????--- בלי אחריות????

אולי זה גיר מפירוק!!!!!! וזה כבר סיפור אחר לגמרי!!!

שלישי קופץ / משתחרר
הילוכים נכנסים קשה

זה לא גיר משופץ!!!!!
תנסה להחליף ומהר.

ערן המסוקס
14-11-03, 03:35
לא אמרתי שהילוכים חורקים.. ואגב ההילוכים כבר נכנסים הרבה יותר בקלות מקודם אבל עדיין יחסית נוקשים יותר מבגיר הישן..
יש לך נסיון עם גיר משופץ קנוי?

השמשוני יחיעם
14-11-03, 08:26
ערן בוקר טוב,,

הרכבתי גיר משופץ (צ.ה.ל)- הכל עובד כמו "חמאה שווצרית".
אחרי הרבה שנים אפילו הטרנספר עובד עם האצבע הקטנה.

התופעה של הילוך שלישי ""משתחרר" הייה לי גם בגיר הקודם. מבלי להיכנס לכל המונחים הטכניים - בהילוך השלישי יש שלוש "לוחיות" אשר מוחזקות בקפיץ פנימי, כאשר אינן יושבות במקומן בדרך כלל כתוצאה מבליי , זאת התופעה.תצפה גם להתחלת ""קפיצת המהלך" גם בבלימה!!
בהמשך>> כאשר אחת מהן תישבר>>הגיר יתקע בהילוך השלישי!!!!!!!!

בקיצור,,לא נראה לי שרכשת גיר "משופץ" אלא סתם גיר מפירוק.

סופ"ש נחמד.

ד ו ר ו ן
14-11-03, 10:09
ערן,
זה נשמע כמו גיר מפרוק ולא גיר משופץ,הקפיצה הקטנה הזו זה סיפטום למחלה שבאה,בדיוק כמו ששימשוני כתב לך,אל תכניס את עצמך לפינה הזו ואל תוותר על גיר נורמלי-שילמת על זה.
נסעית פעם עם גיר כזה וזה סיוט,גם בנסיעה וגם בכביש,לי ההילוך השלישי נשאר בחוץ והיה צריך להחזיק אותו עם היד,דבר לא פשוט.

-->