PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה מגביהים cj 8במרכז

mussan
14-11-03, 08:44
שלום
איפה אני יכול להגביה cj8 (באיזור המרכז)וכמה זה עולה?
תודה
musaan

Bulldog
14-11-03, 16:30
איזה סוג של הגבהה? אוקולונים (בודי ליפט) או קפיצים? ולטובת מה?
עומר

mussan
16-11-03, 10:10
לצורך עבירות גבוהה יותר

ניר ל
16-11-03, 10:57
לצורך עבירות -
קיט קפיצים ארוכים (4000-6000 ש"ח)
צמיגים 33" - 35" (4000-6000 ש"ח)
spring-over - אין לי מושג לגבי המחיר.

כל אחד בנפרד או כולם ביחד.

כל הגבהה אחרת תהיה קוסמטית בלבד (כגון בודי ליפט בפני עצמו, הארכת שאקלים, ערגול קפיצים שלא עקב שקיעה).

נמרוד
16-11-03, 11:14
מגביהים ג'יפ בהתאם לצמיגים שמתכוונים לעבוד איתם. בהנחה שאתה הולך לסוע על צמיג במידה המקובלת בארץ, 31/10.5/15, יש נסיון טוב עם הגבההת קפיצים מינימלית וזולה שכוללת ערגול של קפיצי CJ מקוריים בתוספת שאקלים ארוכים - אורך 140-150 מ"מ. עלות צפויה:
ערגול של כל 4 הקפיצים, כולל פרוק והרכבה - 600-1000 שקלים. זה כמה שעות של עבודה. יש מספר חברים (כולל אותי בסמוראי בזמנו) עם נסיון חיובי מקפיצי חטיב בטירה. "המתלם" בחולון יקר יותר, אך נחשב למומחה מספר אחד בארץ לקפיצי עלים. בחיפה יש את בנג'ין ושוסטר, בנצרת גם יש אחד שאני מכיר... בקיצור יש הרבה מקומות שיבצעו את הפעולה הלא מתוחכמת של ערגול קפיץ. לא תמיד הערגול מוצלח, לפעמים אחרי תקופת זמן הקפיץ שוקע בחזרה.

שאקלים ארוכים אפשר לקנות ביאנוביץ' או אצל כל משפר ומוסך ג'יפים. אם לוקחים ממך יותר מ250 שקל לסט שלם של 4 שאקלים - גונבים אותך. אפשר גם די בקלות ובעלות של עשרות שקלים להכין שאקלים לבד.

להשלמת ההגבהה יתכן שתצטרך לרכוש בולמים ארוכים יותר - בולמים טובים לCJ עולים 150-180 שקל לבולם.

אופציה יקרה בסדר גודל היא לקנות קיט של קפיצים חדשים, ארוכים יותר. קיט טוב מגיע בדרך כלל עם שאקלים, בולמים, ושאר אביזרי הרכבה חדשים ומותאמים. יש כאן חברים עם נסיון עם קיטי קפיצים שונים שיוכלו לומר לך עלויות.

mussan
17-11-03, 10:52
יש לי צמיגי גוד ייר (לא רחבים) שטח. אין לי המידות המדוייקות כי הג'פ לא כאן אבל הם לא נראים רחבים
תודה לך
mussan

Bulldog
17-11-03, 13:31
בניגוד למקומות אחרים, פה משנה דווקא האורך.
מה גובה הצמיג? מקורי או שהוא שונה?

mussan
18-11-03, 07:31
הגובה של הצמיג הוא 73 ס"מ בערך גודלו כפי שמופיע על הצמיג 235\75\r15
ביי
mussan

ארז
19-11-03, 11:45
החלפת הצמיגים למידה 31/10.5/15 תגביהה לך את הרכב משמעותית,מבחינת עלות הכסף זו התוספת הטובה ביותר(מול החלפת קפיצים)
קפיצים אתה יכול לערגל,מחיר העירגול נמוך משמעותית ממחיר סט קפיצים חדש,רק תאג שהבולמים יתאימו לקפיצים.

ניר ל
19-11-03, 12:03
לא שזה משנה כנראה במקרה הזה..., אבל איך בדיוק ערגול קפיצים או הגבהה ע"י משולשים ארוכים תורמים במשהו לעבירות ? תכו אותי !

נמרוד
19-11-03, 12:14
לא שזה משנה כנראה במקרה הזה..., אבל איך בדיוק ערגול קפיצים או הגבהה ע"י משולשים ארוכים תורמים במשהו לעבירות ? תכו אותי !

אם הצמיגים בתוך הכנפיים בכל הצלבה, צריך להגביה. אם לא - אז לא.

ניר ל
19-11-03, 12:22

להגביה את הכנפיים? ניחא, אבל ערגול קפיצים או הגבהת משולשים תביא את הגלגל בסגירה מלאה לאותו מקום ללא הנמכת במפסטופים.

נמרוד
19-11-03, 12:27

להגביה את הכנפיים? ניחא, אבל ערגול קפיצים או הגבהת משולשים תביא את הגלגל בסגירה מלאה לאותו מקום ללא הנמכת במפסטופים.

בסגירה מלאה כן, אבל לא בכל הצלבונת. גם הצמיגים שלי נוגעים בכנף, אבל רק במצבי קיצון נדירים. בג'יפ CJ סטנדרטי לחלוטין, עם קפיצים שטוחים מעייפות, גלגל 31 יגע בכנף הרבה יותר. אני מכיר את זה מהסמוראי - במצב המקורי והעייף צמיגי 215 נגעו, אחרי הגבהת ערגול ושאקלים כמעט ולא.

לעניין המעשי, אני מניח שעם גלגל 235/75/15 אין למוסן צורך אמיתי בהגבהה.

צביקה5
24-11-03, 19:09
באותו נושא :

האם לאחר החלפת השקלים הסטנדרטים במשולשים באורך 140 מ"מ יש צורך להחליף בולמים ?
אם כן איך מודדים איזה בולמים צריך ?
האם צריך להחליף גם את זרוע פיטמן ?
צביקה

ערן המסוקס
24-11-03, 21:09
האמת שלא הוזכר שצריך להדרג את זרוע הפיטמן בזרוע מונמכת אם נוצאת זוית לא בריאה בתפוחי ההגה.

הגבהה ע"י עירגול תורמת לעבירות ע"י שיפור זוית הגישה הבטן והנטישה. מה לא ברור בזה? מצד שני, מרכז הכובד עולה והיציבות יורדת.
לכן לדעתי רמת ההגבהה היא לפי אופי השימוש ברכב!

אני אישית לא הולך להגביה את הרכב. כרגע הוא במצב סטנדרתי כמו שהיה כשיצא מהמפעל, ואני מרוצה לצרכים שלי. הגובה סביר וגבוה יותר מכל כבישטח גם מוגבה, ועדיין יציב מאוד. אז ויתרתי על הפוזה.

נמרוד
25-11-03, 09:35
באותו נושא :

1. האם לאחר החלפת השקלים הסטנדרטים במשולשים באורך 140 מ"מ יש צורך להחליף בולמים ?
2. אם כן איך מודדים איזה בולמים צריך ?
3. האם צריך להחליף גם את זרוע פיטמן ?
צביקה

1. תלוי... ולכן צריך למדוד.
2. מוסבר בכל מיני הזדמנויות בפורומים... הסבר שלי פה: http://www.jeepolog.com/j6tech_front_shock_towers.htm
3. גם תלוי. יש ג'יפים מוגבהיים בצורה סבירה שמשתמשים בפיטמן מקורית (שטוחה) בלי בעייה.

דרור ברלי
25-11-03, 21:22
בעלי CJ שרוצים לשדרג זרוע פיטמן, יכולים להשתמש בזרוע מקורית של סופה שהיא ארוכה ונמוכה יותר מהמקורית של ה-CJ (מבעלי סופות ששדרגו לזרוע פיטמן ארוכה)

-->