PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי לסטודנט שאין לו זמן לתחזוקה

seylon
30-09-06, 14:20
שלום לכולם!

הג'וקי לרכב שטח אמין ופשוט יושב בי כבר כמה שנים, אבל יש לי חששות כבדים לגבי הזמן שזה ידרוש.
שאלה: כמה זמן בערך אתם מבלים מתחת לסמוראי שלכם?
אני מבין שזה לא פרייבט, שצריך להבין את האוטו, לדעת להסתדר עם דברים פשוטים גם בשטח, להיות עם היד על הדופק לגבי מצבו וכו'
אבל בהנחה שאני לא אכסח את הרכב על ההתחלה, בעזרת מוסך במקרה הצורך, אני יכול לצפות שלא אבזבז עליו יותר מיום יומיים בחודש?

PS
לא מצאתי שרשור מתאים, אז פתחתי חדש.

ruby
30-09-06, 15:10
איזה שנתון אתה מחפש ?? מה התקציב ?? האם התקציב מספיק לקנית רכב מתוחזק או לנבלה שחוטה תגדיר ואז יהיה יותר קל לענות לך.

נמרוד
30-09-06, 21:19
סמוראי רכב מצויין לסטודנט. יום בחודש לתחזוקה בממוצע אמור להספיק בהחלט. יכול להיות שתמצא את עצמך הרבה יותר מתחת לרכב, משפר, ממגן ומדגם... מרצונך החופשי.

seylon
30-09-06, 21:50
איזה שנתון?? מה התקציב ??.
20~25 אלף, בסביבות שנת ה 90, בהתאם.
אבל ממה שהבנתי, המצב הרבה יותר חשוב מהשנתון, לא?

אלעד ל.
03-10-06, 13:37
המצב חשוב מאד כמובן זוהי נקודת המוצא . השנתון חשוב כי יש שוני בין השנתונים שמתבטאים בשיפור יכולת כזו או אחרת של הרכב כמו כן הסיכוי ל"נבלה מכונמת " כמו שכבר תיארו את זה כאן הוא גדול יותר ככל שאתה מתקרב להולדת ישו . קח גם בחשבון יישור קו של ( לעניות דעתי ) 1500 - 2000 ש"ח אחרי הקניה ( טיפול שחובה לעשות , תיקונים בסיסיים - בייחוד אם אתה לא מתכוון ישר להתחיל לעבוד עליו בעצמך ) .
ובנוסף שדלק יוצא יותר יקר מרכב פרטי , ושיש דברים שתשלם עליהם יותר מאשר רכב פרטי - צלבים להחלפה , צמיגים יקרים יותר , בלאי גבוה יותר \ נזקים עקב טיולים בשטח וכו' .

אבל ..

אין תחליף . רק הידיעה שאתה יכול לרדת מהכביש לשטח בכל שניה שתרצה ...

Asaff
04-10-06, 22:40
העלויות הן פועל יוצא של כמה את המבין בג'יפים בכלל ובסמוראי בפרט, כמה התאמצת למצוא רכב במצב טוב וכמובן במצב הרכב.

יש מצב שיישור הקו לא יקח לך 1500-2000 שקל אלא יותר לכיוון ה-5000. הכל תלוי.

אני הוצאתי בתוך חודשיים סכום של מעבר ל-5000 ש"ח שכלל תיקונים, מספר שיפורים מבחירה וכמה דברים שהייתי צריך לעשות כדי להעביר את הרכב טסט ועדיין רשמית לא סיימתי את יישור הקו.

מה שכן, אחרי שייצבתי את מצבו הטכני של הרכב הוא מתפקד מצוין ובנתיים אני נוסע איתו בשטח בסבבה. אני מקווה בחודש הבא להמשיך עם יישור הקו.

אם היה לי יותר זמן לחפש רכב במצב טוב והיה מי שיבוא איתי שהוא מבין קצת יותר, ייתכן והייתי מוצא רכב במצב יותר טוב ואולי אפילו גם מוריד בסכום.

אני מציע לך בכל מקרה להשאיר איזה 5000 שקל בצד ליישור קו ותיקונים הכרחיים לפחות בהתחלה.

seylon
05-10-06, 01:45
תודה לכולם,
מהתגובות אני מבין שאפשר להיות אופטימי, כלומר:

אם משקיעים בחיפושים
וקונים סמוראי שנתון 90
ומשקיעים בהתחלה ליישור קו
אז לניצול של ~400 ק"מ כביש + יום יומיים שטח בחודש
עם תחזוקה שוטפת של יום בחודש
הכל יהיה בסדר
ואפשר להינות

אשמח להערות