PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעצה (נעילה, יחסי העברה, צמיגים לרנגלר YJ)

rosha1
16-11-03, 20:50
אני מתכוון להזמין נעילה לרנגלר שלי ויש נושא שמאד מטריד אותי.
אני בעליו של רנגלר 2.5 ליטר שמגיע מקורי עם יחס של 1:4.1.
נכון להיום יש לי מחשבות לעבור לצמיג 33" בעתיד ודי מדאיג אותי איך הרכב יסע עם הצמיג בגדול. במקביל אם אני שוקל לעבור ליחס נמוך יותר אני מניח שאולי חלק מהמכלולים לא יעמדו בעומס.
מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים. האם המנוע הקטן יוכל לסובב גלגל גדול בכבוד? האם הסרן הקטן (דנה 35) יעמוד בעומסים של יחס נמוך?
ברק

נמרוד
16-11-03, 20:58
אני מתכוון להזמין נעילה לרנגלר שלי ויש נושא שמאד מטריד אותי.
אני בעליו של רנגלר 2.5 ליטר שמגיע מקורי עם יחס של 1:4.1.
נכון להיום יש לי מחשבות לעבור לצמיג 33" בעתיד ודי מדאיג אותי איך הרכב יסע עם הצמיג בגדול. במקביל אם אני שוקל לעבור ליחס נמוך יותר אני מניח שאולי חלק מהמכלולים לא יעמדו בעומס.
מעניין אותי לדעת מה אתם חושבים. האם המנוע הקטן יוכל לסובב גלגל גדול בכבוד? האם הסרן הקטן (דנה 35) יעמוד בעומסים של יחס נמוך?
ברק

לפחות עם הנעילה אין בעייה. נעילה שמתאימה ליחס 4.1 מתאימה גם ליחסים קצרים יותר, ככה שתוכל לשדרג בעתיד ל4.27 או 4.56.

לעניין הצמיגים - אם אתה עוקב אחרי הדיונים בג'יפולוג, הנושא של צמיגי 33/12.5/15 לג'יפ CJ/YJ/סופה עלה לרוב, ורוב הדעות הן שמבחינת חוזק זה בסדר. לך יש סרן אחורי פחות חזק מהדנה 44/60 שיש לרוב הסופות... והסרן הזה הוא אכן נקודת הכשל, יותר מהסרן הקדמי.
נחכה לתגובה של אמיר לרדו, שבניגוד לרובנו יש לו נסיון, והרבה, עם צמיגים גדולים על דנה 35.

rosha1
17-11-03, 20:18
עצם העובדה ש-ARB ליחס 1:4.1 יתאים גם ליחס נמוך יותר דיי מרגיע אבל בכדי להיות בטוח שאני מזמין נעילה מתאימה האם מישהו יכול חעזור לי עם המק"ט של ARB לדנה 35 עם יחס של 1:4.1?
תודה ברק.

ארז
17-11-03, 20:32
רגע!
1 קודם כל ARB רגיל מתאים עד(כולל 4.1)לא יותר מזה,בעתיד אם תרצה לשנות תצטרך להחליף נעילה,אוטומטיות אין לי מושג....
2 לARB יש בעיה מוצהרת עם דנה 30,ראה הוזהרת,אתה מוזמן לשאול את יוני5 שאכל הרבה חרא מזה
3 יחס נמוך יותר מ4.1 על דנה 30 יחליש מאוד את הקורונה/פניון,גם לזה צריך לתת תשומת לב
4 עם 4.1 אין לך שום בעיה לשים צמיג 33",בעצם רגע,מה היחס בטרנספר ובגיר?

נמרוד
17-11-03, 21:41
רגע!
1 קודם כל ARB רגיל מתאים עד(כולל 4.1)לא יותר מזה,בעתיד אם תרצה לשנות תצטרך להחליף נעילה,אוטומטיות אין לי מושג....
2 לARB יש בעיה מוצהרת עם דנה 30,ראה הוזהרת,אתה מוזמן לשאול את יוני5 שאכל הרבה חרא מזה
3 יחס נמוך יותר מ4.1 על דנה 30 יחליש מאוד את הקורונה/פניון,גם לזה צריך לתת תשומת לב
4 עם 4.1 אין לך שום בעיה לשים צמיג 33",בעצם רגע,מה היחס בטרנספר ובגיר?

ארז אתה טועה, ARB (וגם דטרויט) שמתאים ליחס 4.1 מתאים גם ל4.56. מספר הדגם הוא RD39, אפשר לראות את הקטלוג המלא של ARB ב: http://www.arb.com.au

דרור ברלי
19-11-03, 00:28
לא בכדי אפילו בפור-ווילר לא ממליצים על הרנגלר 2.5
זה לא רק הסרן האחורי החלש, זה גם גיר ידני מסוג AX-5 שהוא חלש יותר מהAX-15 של דגמי ה-4.0 ליטר, אותו גיר שמורכב גם בסופה (ושגם הוא לא פאר היצירה בהשוואה לגירים הישנים והחזקים של ה-CJ). במקרה שלך, זה גם גיר נדיר יותר בארץ.
ושוב- למרות יחסי העברה 4.10:1 מקוריים, אל תשכח שהג'יפ הזה הגיע במקור עם גלגלים ממש קטנים (אם אני לא טועה, 225/75-15) וגם צמיגי 31 כבר מעמיסים עליו לא מעט, בהיבט של ביצועים.
לדעתי צמיגי 33' יפגעו חזק בביצועים ויעמיסו על הסרן הקטן יותר מדי וחבל עם הנזק המצטבר שייגרם.

נמרוד
19-11-03, 09:48
לא בכדי אפילו בפור-ווילר לא ממליצים על הרנגלר 2.5
זה לא רק הסרן האחורי החלש, זה גם גיר ידני מסוג AX-5 שהוא חלש יותר מהAX-15 של דגמי ה-4.0 ליטר, אותו גיר שמורכב גם בסופה (ושגם הוא לא פאר היצירה בהשוואה לגירים הישנים והחזקים של ה-CJ). במקרה שלך, זה גם גיר נדיר יותר בארץ.
ושוב- למרות יחסי העברה 4.10:1 מקוריים, אל תשכח שהג'יפ הזה הגיע במקור עם גלגלים ממש קטנים (אם אני לא טועה, 225/75-15) וגם צמיגי 31 כבר מעמיסים עליו לא מעט, בהיבט של ביצועים.
לדעתי צמיגי 33' יפגעו חזק בביצועים ויעמיסו על הסרן הקטן יותר מדי וחבל עם הנזק המצטבר שייגרם.

דרור, הבחור נוסע על הרכב ומרוצה... למה להיות מניאק? אתה מחכה שהוא ימכור?

המנוע הקטן לא מי יודע מה פופולרי באמריקה וגם לא בארץ, כי הוא חיוור לעומת אופצית ה4 ליטר האדיר. כדאי להזכר בהיסטוריה של הג'יפ האוניברסלי (CJ--->YJ----->TJ ) ... במשך שלושת העשורים הראשונים , אמרת ג'יפ אמרת מנוע 4 צילינדר. מנוע ההוריקן 2.2 ליטר הניע את כל הג'יפים, ואת הוואגונים, ואת הטנדרים, ואת משאיות הFC הקלות. מנועי 6 צילינדר היו בהתחלה אופציה "חיצונית" ולא הכי פופלרית, ורק בתחילת שנות ה70 התאזרח מנוע ה6 הטורי של AMC מתחת למכסי המנוע של הג'יפים והפך לסטנדרט. המנועים האלו, ה232, 258 , ו4.0 ליטר המוזרק, הם במידה רבה "גדולים" הג'יפ, וזה גם מה שהפך את הCJ5, CJ7, YJ לכאלו כלי רכב נהדרים.
לג'יפ טיולים/עבירות, המנוע הקטן לדעתי מספק בהחלט, אין שום בעייה עם צמיגי 33, אם כבר אתה משנה יחסי העברה אז ל4.56 (תקרא לא קצת, אלא הרבה, בפורומים הזרים שיש ברשימת הקישורים של ג'יפולוג). המנוע הזה משמש יותר מכלי rock-crawling תחרותי אחד. הג'יפ הזה היה סופר תחרותי ב99-2000, ולדעתי מתחרה עד היום:

http://www.4x4wire.com/news/wrcc99/mikepix/h2bunch.jpg

http://www.4x4wire.com/news/wrcc99/izzat.htm

סרן דנה 35 הוא הסטנדרט גם בהרבה ג'יפים עם מנועי 6 צילינדר, גם בצ'רוקי ובגרנד צ'רוקי הכבדים יותר, נכון שזה לא דנה 44 ולא 60, בעסה לך... אבל בהיבט הזה התרגלנו לטוב בארץ. אם אתה מרוצה מהג'יפ, זה בהחלט, לעניות דעתי, ג'יפ לכל החיים, שאפשר לגדול איתו לבנות אותו מעולה לכיוון של ג'יפ טיולים. עוד X שנים תמיד תוכל, יחסית בזול, לשדרג למנוע 4.0 מסופה, כנ"ל סרן אחורי, כנ"ל גיר... אם וכאשר תגרום להם נזק חמור - and that day may never come אם יורשה לי לצטט.

אריק זמר
19-11-03, 13:37
Sorry for the english, thats what I have for now...
Lets start with the ARB...there is a difference between the R&P in the dana axles...as I remember, the top ratio for one version d30 is 1:3.73 and for the other is 1:4.1 and above...
as for d35, one version is up to 1:3.31 and the other is for 1:3.54 and above.
The gear ratio (ax-5) is as follows:
1: 3.93
2: 2.33
3: 1.45
4: 1.00
5: 0.85
R: 4.74
it have a bit better ratio then the ax-15, it lighter ther the ax-15 etc.

as for mine opinion, even though there is no need to upgrade the axle ratio more then 4.10 (remember that you have better ratio then ax-15 transmission and you have much more better overall ratio then the CJ has( but if you do want to make this upgrade then also you can take into concideration that your engine has less power then the 258 or the 4.0 liter engine so it might be ok to upgrade in the future to 4.56 R&P.

Arik

rosha1
19-11-03, 21:32
תודה לכל המגיבים ותודה לנמרוד על הסנגוריה.
לפני שרכשתי את הרכב דיי חששתי בנוגע לדגם הזה ואף ביררתי לגבי החלפת מנוע ומכלולים נוספים ואילו היום אני לא מתחרט לרגע ולדעתי זה הג'יפ האידיאלי עבורי מכיוון שהוא משמש אותי ביום יום. מה גם שאני לא מרגיש נחות מול בעלי 4 ליטר. הביצועים שלו משביעים את הדעת ואף יותר מזה ואני נהנה מכל רגע.
אני כנראה ילך בכל זאת על רכישה של ARB ויקווה לטוב.
במידה ואכן אני ישבור תהיו בטוחים שאני אספר כי אני אצטרך את עצתכם.
ברק

נמרוד
20-11-03, 10:55
ברק, הרכב כן נחות מה4.0L ... אבל אם הוא מספק אותך, זה מצויין. ויש יתרון אני מניח של צריכת דלק (תקן אותי אם אני טועה).
ד.א. אני הייתי הולך על דטרויט אחורי ולא ARB.

אריק זמר
20-11-03, 18:01
does someone knows how the detroit (or arb) deals with dana35 C-clip axle ??

rosha1
20-11-03, 20:20
הוא בהחלט נחות מבעלי 4 ליטר ובטח על הנייר. אני אישית עוד לא עצרתי כי היה חסר לי כח וזה מה שחשוב עבורי כי אני יודע ש- 4 ליטר מגיב טוב ומהר יותר אבל לי חשוב יותר כמו שהזכרת צריכת דלק עדיפה(כמעט כמו של פרייבט ממוצע 1:7.5 בעיר) מכיוון שהג'יפ משמש אותי גם כרכב ביום יום ועבורי הוא אידיאלי.
בגלל שאני עליו ביום יום אני מעונין ב ARB. נעילה קבועה די הציקה לי בעבר אמנם על סמוראי אבל אני מניח שגם על הרנגלר הדיטרויט יפריע .
ברק

-->