PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים - צריך המלצות (לדפנדר. חשוב לציין את זה, ולכן הכותרת נערכה)

Gilad
05-10-06, 01:09
אני חייב להחליף את הצמיגים אצלי בדיפנדר.
הכוונה היא להשאר עם המידה הנוכחית - 235/85R16.

היום הרכב על צמיגי האליאנס המקוריים, איכות החיים סבירה+, עבירות בשטח סבירה.
את רב זמני אני נוסע על הכביש (אז למה דיפנדר לעזאזל? :D ), האם כדאי לעבור לצמיגי MT או שלהשאר בתחום הAT?

יש המלצות לצמיג ספציפי במחיר של 700 ש"ח לצמיג בערך?

בנוסף,האם יש צורך להחליף את כל 5 הצמיגים או שאפשר להשאר עם ספייר שונה מהרביעייה?

תודה

גלעד

asafk
05-10-06, 01:22
אין בעיה להישאר עם ספייר שונה, אבל אם אפשר להחליף גם אותו- למה לא...
הנסיון שלי עד היום אומר חד משמעית- BFG, MUD היו הדבר הכי טוב שהיה לי על האוטו. ספציפית במידה הזו שהיא צרה יחסית, הם אגרסיביים במידה הנכונה (הגודייר לא מספיק, לטעמי).
למה כן צמיגי שטח ולא צמיגי "כאילו שטח"? כי בפעם ב... כשאתה כן נוסע בשטח- אתה רוצה אותם מתחת לאוטו. בגלל זה יש לך דיפנדר- כי בפעם ב.. כשאתה נוסע בשטח אתה רוצה לא פחות ממה שאתה חושב שהכי טוב בשטח. התשלום בכביש על הבחירה בדיפנדר הוא גדול בהרבה מהתשלום בכביש על הבחירה בצמיגי שטח אגרסיביים. צמיגי שטח מודרניים אוחזים מצויין את האספלט. נכון, הרבה פחות מצמיגי כביש, אבל רק מעט מאוד מאוד פחות מצמיגי AT למיניהם, ובעיקר הרבה יותר מצמיגי אליאנס ישנים.

אסף.

Gilad
05-10-06, 10:00
קבלתי הצעה של 950 ש"ח כולל מעמ והרכבה לצמיג מצמיגי פרויד בחיפה.

מישהו מכיר אותם?
מישהו יודע על מקום זול יותר?

תודה

גלעד

גיא
05-10-06, 10:24
אני ממליץ על דנלופ MT2

במידה הזאת
עם פרופיל יפה ואגרסיבי
ומחיר הרבה יותר שפוי

היו לי על הדיסקו.

Gilad
05-10-06, 11:09
דנלופ/מקסיס/הנקוק - 650+מעמ
BF/MTR/GeolanderMT - 950 ש"ח כולל מעמ

כמה גדול ההבדל ביניהם והאם יש טעם להשקעה הנוספת?

תודה

גלעד

גיא
05-10-06, 11:11
אגב מקסיס, שני חברים שמטיילים איתי נוסעים עליהם ומרוצים מאוד.

כניראה זה הצמיג הבא על ההיילקס...

אדי
05-10-06, 11:48
דנלופ/מקסיס/הנקוק - 650+מעמ
BF/MTR/GeolanderMT - 950 ש"ח כולל מעמ

כמה גדול ההבדל ביניהם והאם יש טעם להשקעה הנוספת?

תודה

גלעד
האמת, הפערים היום כבר מוגזמים. מגיעים ל-50% יותר בין הצמיגים השונים. אז נכון ש-BF MT הוא צמיג מצוין (היה לי נסיון מאוד טוב איתם בעבר) אבל לא נראה לי ששווה הפרש של כמעט 1500 ש"ח לרביעית צמיגים.
לא מזמן התקנתי בדיסקברי דנלופ MT2 במידה 245/75/16 - 520 + מע"מ לצמיג, אני לא יכול לחוות דעה בצורה רצינית כיוון שבקושי יצא לי לסוע איתם - אבל הפערים במחירים היום כבר מוגזמים בין ה-BF, ה-MTR וכו' לצמיגים אולי קצת פחות "נחשבים" - אבל לאו דווקא הרבה פחות טובים.

לדעתי, אין טעם לקנות גם צמיג ספייר חדש. רוב הסיכויים שהוא ישאר כזה. רק ודא שהספייר שלך תקין, באותה המידה ועדיף שגם באותו הפרופיל.

אדי

Gilad
05-10-06, 11:56
אגב מקסיס, שני חברים שמטיילים איתי נוסעים עליהם ומרוצים מאוד.

כניראה זה הצמיג הבא על ההיילקס...
המקסיס 762 אכן נראה צמיג מעניין, לפחות מבחינה חיצונית ומפרט.
http://www.maxxis.com/products/automotive/product_detail.asp?id=282

למי יש נסיון אתו ויכול לחוות דעה?

תודה

גלעד

אייל
05-10-06, 13:56
לי יש ניסיון עם ה-762.

בכביש הניסיון שלי אמנם דל אבל...
הרעש שלו נסבל והאחיזה סבירה.
בבוץ הוא עשה עבודה מצויינת.

אלון_ק
05-10-06, 22:41
אתה קונה צמיג פעם בארבע שנים, אם אתה בוחר נכון ולא עולה על בזנ"ט בדרך. הפרשים של 50% זה המון ואולי לא מוצדק, אבל לפרוש 1500 ש"ח על 4 שנים כדי לדעת בוודאות שקנית את הטוב ביותר שווה את זה אם יש לך את הכסף. זה עוד שכבת גומי (PLY) בצד, זה עוד שקט נפשי על אבנים חדות, זה עוד שנה שהצמיג מחזיק.

כלכלית זה יוצא אותו דבר, לפחות ממה שאני רואה סביבי. צמיגים שעולים פי 1.5 גם מחזיקים ככה, פחות או יותר, אז מהבחינה הזו זה לא משנה.

סוזי המשתוללת
05-10-06, 23:23
אלון כתב :
--------------------------------------------------------------------------------

אתה קונה צמיג פעם בארבע שנים, אם אתה בוחר נכון ולא עולה על בזנ"ט בדרך. הפרשים של 50% זה המון ואולי לא מוצדק, אבל לפרוש 1500 ש"ח על 4 שנים כדי לדעת בוודאות שקנית את הטוב ביותר שווה את זה אם יש לך את הכסף. זה עוד שכבת גומי (PLY) בצד, זה עוד שקט נפשי על אבנים חדות, זה עוד שנה שהצמיג מחזיק

ואני אומר
בזבוז כסף אחד גדול
הסבירות שצמיג כלשהו יחזיק 4 שנים במצב סביר היא אפסית כי אם לא תיסע אז הוא פשוט יתיבש מהשמש

הרבה יותר כואב לקרוע צמיג של 950 ש"ח מאשר אחד של 600 כמו שהרבה יותר כואב לדפוק אוטו שעולה כפול
מה גם שאני לא ראיתי בפועל את ההבדל הקיצוני בין הצמיגים היקרים לזולים להיפך
מכיוון שאנחנו מתחרים עם הרכב ובתקציב x יכולנו לקנות 4 bf או 7 הנקוק בחרנו באופציה השנייה ואי אפשר לחשוב שלא עשינו את השיקול התיאורתי של האיכות
היום אחרי ליגה שלמה וכמה אלפי ק"מ שבהם רק עבירות הכי קשה שיש ונסיעות קישור על כביש אני
חותם על כך בשתי ידיים שלא טעינו וכך גם עוד מספר חברים אחרים שהתחרו עם צמיגים זולים

נגמר העידן של מותגים ויותר מכך הכל עניין של שיווק

אריק
06-10-06, 08:42
לאחרונה רכשתי צמיגי פירלי 31X10.5X15

אמנם לא אותה מידה שציינת אבל ערכתי סקר באיזור אשקלון - לשם פרופורציה:

עדכון,
ערכתי סקר בכמה פנצ'ריות באשקלון והסביבה,כל המחירים כוללים מע"מ והתקנה

מקסיס 530
פירלי 570
דאנלופ 600
קופר 650
יוקוהמה 660
בריגסטון 660
קומהו 730
גודייר 760
בי.אף גודרי'ץ 770
מתוך : URL= http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15287]http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15287 ( ) [/URL]
בהצלחה אריק

YoavR
09-10-06, 01:10
ואני אומר
בזבוז כסף אחד גדול
הסבירות שצמיג כלשהו יחזיק 4 שנים במצב סביר היא אפסית כי אם לא תיסע אז הוא פשוט יתיבש מהשמש

הרבה יותר כואב לקרוע צמיג של 950 ש"ח מאשר אחד של 600 כמו שהרבה יותר כואב לדפוק אוטו שעולה כפול
מה גם שאני לא ראיתי בפועל את ההבדל הקיצוני בין הצמיגים היקרים לזולים להיפך
מכיוון שאנחנו מתחרים עם הרכב ובתקציב x יכולנו לקנות 4 bf או 7 הנקוק בחרנו באופציה השנייה ואי אפשר לחשוב שלא עשינו את השיקול התיאורתי של האיכות
היום אחרי ליגה שלמה וכמה אלפי ק"מ שבהם רק עבירות הכי קשה שיש ונסיעות קישור על כביש אני
חותם על כך בשתי ידיים שלא טעינו וכך גם עוד מספר חברים אחרים שהתחרו עם צמיגים זולים

נגמר העידן של מותגים ויותר מכך הכל עניין של שיווק
מסכים עם כל מילה.
למעט היסתייגות קלה: כל עוד מדובר בנסיעה בשטח שם טכניקת נהיגה יכולה לפצות על ביצועים בינוניים של צמיגים (לאו דווקה בגלל איכות הצמיג אלא בגלל אופי קרקע משתנה - הרי אנחנו נוסעים עם צמיגי בוץ גם על קורקר, חול, סלעים, שלג וכו'...)
עבור נסיעה על אספלט עם אוריאנטצית ביצועים אני לא אתפשר חוץ מעל הטוב ביותר.
מה לעשות, אני אופנוען, ובדו-גלגלי צמיג הוא החוט שמחבר בין חיים ומוות.

יואב

Gilad
09-10-06, 21:34
ההפרש במחיר בין ה"בינוניים" לבין BF הוא 800 ש"ח לסט ולא כמו שנאמר כאן, די מפתה האמת...

Gilad
15-10-06, 00:44
תודה על התגובות והעיצות

החל מיום חמישי שעבר האוטו נועל רביעיית BF MUD.

הרעש זניח עד בלתי מורגש בדיפנדר (הוא פתוח ככה שגם ככה רעש הרוח והמנוע מעפיל על כל רעש אחר :) ) וסוף סוף אני יכול לסוע מעל 80 בלי שכל האוטו ירעד לי...

גלעד

-->