PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגה לא עובר טסט - הכיצד?

GodsFather
11-10-06, 12:48
שאלה שאני מעלה בעקבות קריאת אחת הבקשות של הגולשים פה - הבחור לא עבר טסט בגלל הגה.

ואני שואל מהם ההגבלות בנושא ? הרי יש הגאים חלופיים של ספארקו וכד' , האם הם עוברים ? האם זו גחמה של טסטר או שאכן יש תקן ספציפי להגה לרכב ?

yogibear
11-10-06, 12:54
אתה וודאי מתכוון לגלגל ההגה, הגה "מעץ" או קטן\גדול מהותית מההגה התקני שהגיע עם הרכב במקור, וכן "תפוח" המותקן על ההגה , עשוי לגרום להכשלה בטסט. ההגה "אמור" להיות כזה שלא יפגע בנהג בעת תאונה כלומר עם ציפוי מגן.

GodsFather
11-10-06, 13:00
נשמע ביזרי - ראית הגה של חיפושית ? או של הסמוראי עצמו - מה אמור להיות שם DRIVER FRIENDLY בדיוק ? (לא בא בטענות אליך , אלא למערכת).

שלא לדבר על מוט ההגה שעד לפני לא מעט שנים היה יחידה אחת ולא יחידה מתפרקת ואז בתאונה היו חוטפים אותו יש לפרצוף...

דרור ברלי
12-10-06, 11:32
במדינה המפגרת הזו, גם החלפת גלגל הגה נחשבת ל"שינוי מבנה" ולכן אסורה. יש בוחנים שמתעלמים מזה בטסט, אבל גם זה רק לפי מצב הרוח. הרוב לא.

Gilad
12-10-06, 11:39
אם אני לא טועה יש הגאים "תקניים" כמו ספרקו וכו' שהינם חוקיים לכביש (זה מה שנאמר לי לפחות אצל מלמד).

בכל מקרה, הבוחן ימצא משהו אחר להכשיל אותך...

גלעד

kimron
12-10-06, 19:11
חבר'ה ....תפסיקו לחשוב בקטן...

כאשר אתם מחליפים את גלגל ההגה לגלגל בקוטר שונה אתם משנים לטובה או לרע את המומנט הפועל על מרכזו-הציר שמעביר את התנועה למסרק או לתיבה...

ואז מגיע תורה של בת זוגתך היפה והעדינה לנהוג והיא למרבה הצער איננה בעלת שרירים וכוח בידים כשלך ולכן נדרשת ליותר מאמץ ע"מ לסובב את ההגה.....

GodsFather
13-10-06, 00:52
קימרון - אתה אומר משהו נכון ועל הדרך צוחק על זה.

נכון - יש הבדל במומנט שמופעל על מערכת ההיגוי אם משנים את קוטר גלגל ההגה - לכאן או לכאן.

אבל בהנחה ומתקינים הגה זהה בקוטרו ורק של חברה אחרת כדוגמא ספרקו - מה אז ?

ואם יש מערכת הגה כוח ? אז לא משנה איזה קוטר גלגל הגה יש לך כי המערכת תקבע את הכוח שיועבר לשינוי הכיוון - מה יקרה פה ?

ולסיכומו של דבר - אין לאף מכון טסטים תמונות של הרכבים כפי שיצאו מהמפעל ולכן על סמך מה הם קובעים שההגה לא מקורי ? כי לא רשום עליו שם חברת הרכב (סוזוקי לדוגמא) - אז נחרוט סוזוקי - זה יעזור ?

belair
13-10-06, 11:10
מכמה בירורים שעשיתי בנושא ידוע לי שפעם היה "נהוג" להחליף את ההגה הרגיל להגה מעץ ולא היית שום בעיה אבל מכוון שהיום במכוניות החדשות יש כרית אוויר מה שמסבך עד כדי מבטל את האופציה להחליף הגה אין זה נהוג היום .
לגבי הבוחנים אני לא יודע אם יש איסור.{וזה בבדיקה}
(אבל אם זה בוצע בעבר למה לא היום?)

דרור ברלי
13-10-06, 11:23
אם אני לא טועה יש הגאים "תקניים" כמו ספרקו וכו' שהינם חוקיים לכביש (זה מה שנאמר לי לפחות אצל מלמד).

בכל מקרה, הבוחן ימצא משהו אחר להכשיל אותך...

גלעד

אני מניח שאנחנו מדברים על מכוניות ישנות ללא כרית אוויר בהגה, אבל מה זה משנה.
בזמנו הובטח לי על ידי המשווקים הקודמים של OMP שההגאים שלהם תקניים ומאושרים על ידי משרד התחבורע. היום אלה SPARCO. שיהיה.
ברור לי שאין שמץ של ספק שמדובר בהגאים איכותיים ובטיחותיים ובעלי כל תו תקן מחייב, אבל לך ותסביר את זה לבוחן בטסט כאן בישראל.
ואולי אתה מצפה גם שזה שמכר לך את ההגה בחנות של מלמד יבוא איתך לטסט עם כל האישורים שלו?
מסקנה - תרכיב לך הגה SPARCO או כל הגה איכותי אחר מסוגו ותהנה, אבל שמור על גלגל ההגה הישן והחלף רק לקראת הטסט. בסך הכל כמה דקות עבודה, ותוריד לעצמך מהראש עוד סעיף להכשלה אפשרית.

mixael
14-10-06, 14:33
כי לא רשום עליו שם חברת הרכב (סוזוקי לדוגמא) - אז נחרוט סוזוקי - זה יעזור ?

תחרוט או תדביק מדבקת תבליט, רצוי בצבעים תואמים, ותגיד שזה חליפי של החברה...

אבל עניין אחר הוא שכאשר אתה קונה מוצר כזה מחנות אתה גם מקבל איתו עותקים של האישורים הדרושים.

-->