PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בעבודה על ציריות

בני58
19-10-06, 20:25
שלום לכולם
במהלך הפרוקים עולות מספר שאלות אשמח להעזר בכם.
1. לפניי פרוק הצריה קיים חופש בין יד הסרן לבין הצריה המרוח בציר אני חושב שכאשר מרכיבים את מיסב הגלגל הכל מסתדר תקנו אותי מכווה שלא .
2. כאשר הציריה ניכנסת לכיוון הדיפרנציאל בקצה הסרן היא סוגרת מתכת למתכת האם לא צריך להיות שם אטם או משהוא שימנע מליכלוך או מים להיכנס לכיוון הדיפרנציאל?.
3. כל הפרוק היתחיל בגלל שהרגשתי שיש חופש בציריה באיזור הצלב ואכן לא טעיתי (הזנחה של הבעלים הקודם)הצלבים בשניי הצדדים גמורים אבל לא נראה לי שניתן לפרק אותם או שאני טועה ?
מה עושים?.

תודה בני.

ניר ל
19-10-06, 23:12
א. אני מבין שאנחנו מתחילים לספור... ;-)

ב. תעבוד עם ספר (אתה יכול להוריד מהאתר קובץ PDF)
ג. חפש כתבות באתר על התקנת נעילה קדמית בדנה 30 סיקס.
אני מניח שתו"כ הפירוק אתה תגלה שהצלבים הם לא היחידים שהוזנחו - צפה פגיעה מכוון מייסבי גלגל, מחזירי שמן, מייסבי קורונה פיניון בולג'וינטים ותפוחים - רצוי שתדע בדיוק מה לא תקין בסרן לפני שאתה משפץ אותו בתשלומים, כי סרן משופץ מפירוק יהיה הרבה יותר זול מאשר שיפוץ כולל לסרן הקיים.

לא לא צריך להיות אטם, כן הצלבים ניתנים לפירוק, לא ממש הבנתי על איזה חופש מדובר...
אבל חבל על ההסברים - הכל בספר.

חנן-ג'יפולוג
20-10-06, 00:07
1. אם יש חופש בין יד הסרן לציריה, הוא כנראה נובע מהמיסב הפנימי בספיינדל (השרוול שדרכו עובר החלק החיצוני של הציריה) , שיש סיכוי טוב שהוא כבר אבק של חלודה. אם זה המצב, צריך להחליף אותו. לא, זה לא מתהדק לאחר הרכבת הטבור.

2. יש שם מחזיר שמן, צמוד לדיפרנציאל, שהציריה עוברת דרכו, בדרך למפגש עם הגג"ש הצידי בדיפ' . יש אחד כזה בכל צד של הדיפ' .

3. בהחלט ניתן לפרק צלבים ולהחליף אותם.

בני58
21-10-06, 20:51
א. תודה לעונים - הצלבים פורקו בקלילות
ניר- לתשובתך "מתחילים לספור" אני מבין שהיא המשך של "כמה עולה לנו"
אז אומר לך שההבדל בין "מתחילים לספור" לבין אחזקה שוטפת הוא התהום ולמה כונתי:
לפניי הרבה שנים כאשר תיכננו את הרכב ויצרו אותו זה היה " ליפניי שאתה ואני ועוד כמה" חלמו שיש רכב שטח שיכול לנוע על מדרגות סלע, בוץ, במים, בחולות (אנחנו לא המצאנו את הגלגל) והרכב לא היה עם גלגלי בלון ולא מוגבהה עד השמיים ולא היתה לו נעילה קידמית ואחורית ועוד מנעמים שונים ומשונים שיש היום. (נכון שהתכנולוגיה התפתחה ולטובה )ובכול זאת הוא נסע ועבר הכל ובגאון רב.
בכלי שלי לא יהיו הגבהות מוזרות ולא נעילה קדמית או אחורית ובטוח שהוא יגיע לכל מקום בארצנו הפראית.
התיקונים שאני עושה קשורים לתחזוקה שוטפת ובלאי שקיים בכל רכב.
בעבר היה לי ניסאן טראנו 2002 דנדש ואחריי 11 חודש נשמאו רעשים מפחידים מגלגל ימין כי הנועל החדש נטחן מזל באחריות אחרת נפרדים מ2500 ש"ח.
לדעתי גדולתו של הרכב היא בעצם הפשטות שלו וקלות האחזקה.
לסיום אספר לך על רגע של פזיזות:
בטיול האחרון (והראשון של הרכב הזה לדרום ) נכנסנו לחלוצה וברור זמעבריי החול הינם צחוק ואז מגיעים למיגרש המשחקים וכולם כמו "מטומטמים " ואני בינהם מנסים לעלות את הדיונה ולרדת למה???? סתם אחריי פעמיים עצרתי ואמרתי בשביל מה להראות לכולם שגם אני יכול !!! חבל על הרכב רושם כבר לא משחק תפקיד וחדלתי וטוב שכך.
ולסיום כל רכב זקוק לתחזוקה ואחזקה ושיפור לכל אחד והפרושים שלו.
ניסיתי לשלוח תמונות שצילמתי מהפלאפון אבל לא מצליח להעלות הקבצים לא מתאימים
בני

-->