PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילות מהטרנספר ודיפרנציאל קדמי

Gilad
21-10-06, 23:55
שלום לכולם

יש לי נזילה ממחזירי השמן הקדמי והאחורי בטרנספר. האם ההחלפה מסובכת?
האם יתכן שהנזילה מהמחזיר האחורי היא הסיבה שבלם היד שלי לא עובד כראוי (אולי הגיע אליו שמן)?

נזילה נוספת בחיבור בין הסרן הקדמי לדרייבשאפט. האם ההחלפה מסובכת לביצוע עצמי?

כל טיפים והערות יתקבלו בברכה

תודה

גלעד

landrover
23-10-06, 17:41
הי גלעד ,

ההחלפה של מחזירי השמן של הטרנספר לא לגמרי פשוטה - למיטב זיכרוני הם לא ניכנסים בקלות ... סיפור עוד יותר מסובך זה נזילה בין הטרנספר לגיר.

לגבי הבלם יד - תבדוק שהבורג כיוונון שלו לא השתחרר - נימצא על התוף בצד ...

המחזיר שמן בין הסרן הקידמי לדרייב שאפט - ההחלפה שלו יותר פשוטה.
צריך רק לפרק את הדרייב שאפט ואת היוק

אמיר.

Gilad
25-10-06, 11:44
הנזילה בטרנספר לא רצינית - לא רואים כתם על הרצפה בחניה :) אבל היא שם.

השאלה היא האם לתקן עכשיו לפני החורף כדי שלא יכנסו מים בכיוון ההפוך או שזה לא קריטי?

לגבי הסרן הקדמי - יש צורך לנקז את השמן קודם או שהמחזיר יושב מעליו?
אם כן, בהנחה שהשמן טרי, אין בעיה להחזיר אותו ולא להחליף לחדש, נכון?

תודה

גלעד

landrover
25-10-06, 13:47
>>הנזילה בטרנספר לא רצינית - לא רואים כתם על הרצפה בחניה אבל היא שם.
>>השאלה היא האם לתקן עכשיו לפני החורף כדי שלא יכנסו מים בכיוון ההפוך או שזה לא קריטי?

כלומר מדובר ב"הזעה" - אין טיפטוף משם ....
אם זה המצב - תעזוב את זה ככה - אין סיבה מיוחדת לתקן - בכל מקרה מים לא יכנסו ממחזיר שמן שגורם ל"הזעה" , יותר חשוב לבדוק שהנשמים פתוחים לקראת החורף - זה כן יכול לגרום לכניסת מיים.
(יש נשמים לסרנים, טרנספר ,גיר...)

>>לגבי הסרן הקדמי - יש צורך לנקז את השמן קודם או שהמחזיר יושב מעליו?
>>אם כן, בהנחה שהשמן טרי, אין בעיה להחזיר אותו ולא להחליף לחדש, נכון?

המחזיר לא יושב ממש מעל השמן - קצת ישפך משם אם תפתח אותו כשהדיפרנציאל מלא בשמן - אבל זה לא קריטי , אפשר אחרי זה למלא חדש במקום זה שנישפך - אין עם זה שום בעיה אם השמן חדש.

אל תמלא מהשמן שנישפך - הוא יהיה בטח מלוכלך מאיזור הפירוק - עדיף לשים חדש במקום מה שנישפך.

אמיר.

Gilad
06-11-06, 21:07
לגבי הסרן הקדמי - אם הבנתי נכון מה-Workshop manual אז יש צורך כמובן לפרק את הדריישפט (4 ברגים מהפלאנג') ולסמן את מיקום הפלאנג' ביחס לסרן. אחרי זה הפלאנג' יוצא עם עוד בורג אחד שבעצם מחבר אותו לפיניון.
מוציאים את האטם הישן ומכניסים אחד חדש עם קצת גריז עליו כדי שיכנס חלק ולא "יפצע".
סוגרים הכל בחזרה וממלאים שמן.

א. האם נכון ?
ב. לגבי הסגירה - יש צורך להקפיד על משהו או ששימוש בכח "סביר" (מאחר ואין לי מד מומנט) יעשה את העבודה?
ג. באיזה כיוון נכנס האטם - האם הצד הצר יותר פונה אלי או אל תוך הסרן?

תודה

גלעד

חנן-ג'יפולוג
06-11-06, 21:33
אם יש בפיניון קראש-סליב, אתה חייב לסובב את האום עד שהוא חוזר במדויק אל המקום המקורי שלו, לא מ"מ יותר, ולא לפי כוח.

אם אין שם קראש-סליב אלא שימסים, אז קדימה, להתחרע עם ידית ומאריך, המומנט שם גדול מאוד, ובכל מקרה נכון לעבוד עם ידית מומנט.

Gilad
07-11-06, 00:22
אני מצרף את השרטוט הרלוונטי לחלק. הוא מגיע מהקטע שמסביר איך לכוון שימסים אז אני מניח שזה מה שיש שם...
מצד שני יש מצב שזה מדבר על הסרן של ה-110 ואני לא יודע אם יש הבדל מהבחינה הזו.

תקנו אותי אם אני טועה

גלעד

חנן-ג'יפולוג
07-11-06, 00:26
חלק מס' 90 דווקא נראה כמו קראש-סליב, אבל חבל שאני אנחש. יש כאן אנשים שיודעים לומר חד משמעית מהי צורת כיוון הפרהלווד בסרן הזה. זה שיש שימסים לכיוון עומק הפיניון, לא קשור.

gp1
07-11-06, 01:44
http://www.landrover.ee/est/files/manuals/cars/defender/Defender1996.pdf

תקרא כאן , סביר להניח שתמצא את מה שאתה מחפש .

-->