PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה בין "הי-ליפט" ל"הי-ג'ק" ?

מידבר
23-10-06, 19:31
האם מישהו יכול לעזור.
תודה.

shachar
23-10-06, 20:39
מקורי - חיקוי

לי יש את זה שמוכרים ב ל.כ.
עושה את העבודה

גיא
24-10-06, 06:34
ולי יש פארם ליפט או פארם ג'ק .. מי זוכר ....

יש בעיה להכניס אותו לנרתיק המקורי של הי ליפט, .....

כניראה שההבדל הוא בחומר ממנו עשוי המכשיר.

למשל הפינים
למשל המוט הראשי
למשל הידית הפעלה

כולם מחומרים אחרים

אבל זה עושה את העבודה

מכיוון שזה מכשיר מאוד מסוכן בבסיסו ויש צורך בזהירות מירבית בזמן ההפעלה והשימוש, כניראה שאם יקרה משהו אתה אמור להיות מוכן לקראתו.

כולם שומעים על ההוא ששמע פעם על קריסה של החיקוי, תכל'ס אני לא מצאתי את הוא אף פעם ולא מכיר מישהו שפגש באופן אישי את הוא....

asafk
24-10-06, 08:41
נעים מאוד.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
24-10-06, 08:55
המכשיר מסוכן בערך כמו סכין מטבח, או אקדח, או ג'יפ. תפעול לא נכון יגרום לסיכון. לדעתי, גם החיקוי לא יקרוס לו פתאום. במקרה הגרוע, החלקים ישחקו/יחלידו מהר יותר והוא יפסיק לתפקד, כלומר: להעלות/להוריד את הרכב.

asafk
24-10-06, 09:03
ה"אף" היצוק שנשבר- זה יותר מסתם מנגנון תקוע. פין שנגזר גורם לאוטו ליפול. ואת שניהם ראיתי... בחיקוי הירוק-זית.

אסף.

מידבר
24-10-06, 09:07
לצורך הענין ,אם משווים בינו לבין ג'ק רגיל, האם יותר מסוכן ? במה ?
עוד, האם ניתן לעשות שימוש ללא מדרגות ברכב ?

חנן-ג'יפולוג
24-10-06, 09:07
אסף, אתה יכול לתאר את נסיבות המקרה המדויקות? היה מעורב שם אושקוש בעסק? :wink:

מוני אורבך
24-10-06, 09:25
לדעתי דיון מיותר.
החיקוי עולה כ - 250
המקורי כ - 400
הפרש של 150 שח"
את ההיליפט הראשון שלי קניתי לפני 6 שנים.
לצערי מכרתי עם האוטו לחבר ונשארתי עם היליפט בן 10 (אחר כך גנבו לו את הרכב עם ההיליפט :-( )
הוא לא מראה שום סימנים של עיפות !!!
מנסה לומר שזאת קניה חד פעמית (אלא אם כן גונבים לך אותו)
אז מה הבעיה להשקיע עוד 150 שח בשביל מוצר יותר איכותי.
ואסור לשכוח, מדובר על אביזר שאם כושל יכול להרוג ו\או ליצור נזק אדיר.

לדעתי במקרה הזה אין שום סיבה לחסוך.

גיא
24-10-06, 09:47
הציוד שיש לי זה שחור ולא ירוק. והפינים באמת ניראים אחרת לגמרי בחיקוי. מצד שני, אסף ( ואני מתיחס למה שחנן כתב ) , על שלי יש פלטה קטנה שכתוב עליה 3400 ק"ג .....

כמה שוקל אושקוש ? :confused:

איציק - 4X6ZH
24-10-06, 10:09
גיא זה ברור לך שיש את הדיסקית 3400 ק"ג למי שהוא כבר היו שאלות ? ( וזאת התשובה שהוא קיבל ).
ולמה שיהיה לו שאלות ?
אני מתשמש בכל מיני גקים לכל מיני שימושים ובאותם כלים איכותיים הם פשוט לא מרימים מעל מגבלת המשקל !
איציק

asafk
24-10-06, 10:27
במקרה אחד, חנן- היה מדובר בדיפנדר ריק, ובפין שנשבר. במזל (באמת מזל) הפין נשבר לא תוך כדי אלא בסוף המהלך, אם לא הייתי שם לב הייתי ממשיך עם הידית ובום (הדיפנדר שלי, הג'ק לא שלי).
במקרה שני, ג'יפ שממש בתחילת ההרמה שבר את השפיץ של היציקה (לא ג'יפ שלי, לא ג'ק שלי). אני חושב שהסתובבו תמונות כאן באתר של שבר כזה בדיוק אצל מישהו אחר.
אני משתמש בהייליפט מקורי כבר לא מעט שנים. הרים גם האמרים ופורדים בלי להתלונן. כל מה שהוא צריך זה חצי ליטר שמן פעם בכמה זמן, שנשפך ישר על המנגנון, ושטיפה בהרבה מים אחרי חילוצים בוציים. הבעיה היא שבמסגרת "איך לחלץ ולהישאר קול" הכלל הראשון אומר ש"כשהציוד שלך מלוכלך, זה לא קול. תדאג להוציא את הציוד של חבריך לטיול, שהוא יתלכלך". אז השתמשתי כמה פעמים בחיקויים הסינים... אני לא אחזור על הטעות הזו.
דווקא החיקוי האנגלי (פארם-ג'ק ?? ) עושה רושם סולידי. מצד שני, על זה לחסוך כסף?

אסף.

asafk
24-10-06, 10:28
כמה שוקל אושקוש ?
ריק, 18 טון. עמוס 28 טון... אבל זה לא קשור, הפעם... :idea:

אסף.

גיא
24-10-06, 10:43
עד היום הרמתי איתו את הדיסקו ואת ההיילקס.
והוא לא הראה סימני עייפות או התעקמות או משהו.

אני משמן אותו והוא גר בנרתיק מקורי של היי ליפט שקיבלתי מתנה באספיר ליומולדת לפני כמה שנים.

מדובר על הפארם ג'ק שניקנה מ ל.כ. לפני 4 שנים בערך.

איציק, אני מלפלפים שכשכתוב להם 3400 ק"ג על הג'ק לא מנסים להרים 4300 ק"ג .. כזה אני...

איציק - 4X6ZH
24-10-06, 11:16
גיא מהמכות והחלודה נפל אפס (0) צריך להיות 34.000 ליברות :lol:
תפסיקו לשחק בדברים האלה
זה נופל רק פעם אחת .
איציק

ד ו ר ו ן
24-10-06, 22:56
מדובר על הפארם ג'ק שניקנה מ ל.כ. לפני 4 שנים בערך.

גיא,
פארם-ג'ק זה מוצר ותיק, אני לא מכיר את המותג שמוכרים בל.כ. אבל יכול לניות שכמו שיש חיקוי להייליפט יש גם לפארם-ג'ק.

(הספר רכב נסע עד למואה וחזר הביתה..8-) )

torchak
01-11-06, 12:27
מניסיון, אין טעם להשקיע בחיכוי.
השתמשתי בחיכוי הירוק זית להרמת דיפנדר קצר, ריק, בלי כלום, והזרוע פשוט התעקמה, ואני לא מדבר על ידית ההרמה על הזרוע עצמה של הג'ק.

-->