PDA

צפייה בגרסה מלאה : נגרר לטיולים

עמיקם
24-11-03, 23:31
השבוע נסעתי לדרום לטיול של יומיים עם המשפחה.מה אגיד לכם היה לי צפוף באוטו,אפשר להגיד צפוף מאד.חשבתי אולי לקנות עגלה לציוד ,משהו בסגנון הזה.
הייתי מעוניין לשמוע מה יש לכם להגיד על זה מבחינת נסיעה בשטח ,כדאיות ,קושי כל שהוא בתפעול בשטח.ובכלל מה אתם חושבים על זה.
http://www.rubiconcargotrailer.com/trailgallery.htm

חנן א.
24-11-03, 23:40
נסה להימנע מזה, יהיו מקומות שתצטרך לתמרן ברוורס וזה יפריע לך. זה פוגם לך בעבירות השטח, כי אתה מוסיף משקל על גלגלים לא מניעים ועוד חסרונות.
גגון, ערסלים מאחורה, מהצדדים, נסה הכול רק לא להגיע למצב שבו אתה סוחב נגרר, עדיף אפילו לשקול מעבר לCJ8 ארוך אם העניין קריטי לך, רק תעביר אליו קודם את כל ההשקעות שעשית בג'יפ שלך.

הכול, רק לא נגרר בשטח.

השמשוני יחיעם
25-11-03, 08:38
עמי בוקר טוב,,

:lol: זאת הסיבה שעברתי לשילדה ארוכה !!!!!!!

היתה לי עגלה כזו,,( עדין זרוקה היכן שהוא :shock: ).

אל תחשוב אפילו,,מכביד על התנועה,,מכביד על התימרון,,

מאחר וההתחברות לוו הגרירה אינה בצורת "תפוח" כמו סירות, אלא טבעת על מנת לאפשר תימרון בשיפועים (כפי שמופיע בתמונות שצרפת),קיימת התופעה של "מכות" בזמן הגרירה בשטח.
מכות אלו על פני זמן עלולות לגרום לנזקים - ראה שבר בשילדה בהודעה כאן באתר.

הפתרון היחידי הנו גגון ,ואפילו כזה הניתן לפירוק בצ'יק צ'ק!!

השועל
25-11-03, 21:35
אין ספק שזה הפתרון האולטימטיבי לאחסון כל הציוד הרב שאנחנו סוחבים איתנו לטיול .
כאשר מדובר בטיול של עבירויות קשות ,כמובן שיש פה מן הבעיתיות מבחינת הנגרר ,אך הכל ניתן לפתירה .
מצד שני .. כמה כבר שטח קשה יש לנו בארץ ,טיולים מרובי ימים ולילות יהיו נוחים מאוד ועדיף לסחוב עגלה מאחורה מאשר ציוד עד אפס מקום ברכב ,גם לא נוח ,גם לא בטיחותי ,גם מסורבל להוציא משהו מהרכב והכי חשוב שדה ראייה מכל הכיוונים ,מה שאין בד"כ כאשר הרכב עמוס עד אפס מקום .

עמי ,אין ספק שיש פה שיקול ..גם השמשוני וגם חנן ,אמרו דברים נכונים ,אבל ,הכל בפרופורציה ,אנחנו לא עושים פה עבירויות של רוביקון אבל עבירויות ,יש.. ונראה לי שעוד לא יצא לי לראות עגלה נגררת מאחור ברכב שעולה את המחמל :wink: ...

עמי ,שיקולך הוא ,תועלת מול עבירות שטח .

השועל

חנן א.
25-11-03, 21:47
מעבר להגיון שאומר לא לנגרר, יש לי גם סיפור (בשבילי סיפור חביב, לבעל הנגרר הוא היום חלום בלהה) .
באחד הטיולים, לפני כארבע שנים, יצא לי להגיע לחציה של נחל ערוגות ולמצוא שם בחור מבוגר מלווה במשפחתו הגדולה (יצאו מהג'יפ אישה ושישה ילדים לפחות) , די מיואש, עם CJ ארוך, ונגרר שזרוק בתחתית הוואדי.
הוא סיפר לי שהוא לא מצליח לעלות את העלייה עם הנגרר, ולחזור לא ניתן, כי גם ביציאה השנייה מהנחל יש עלייה בריאה. הוא ניסה לעלות עם הג'יפ ואז לגרור את הנגרר עם חבל, החבל נקרע, הנגרר עף למטה, ורוב הציוד התעופף ממנו.
בקיצור: האיש היה בסרט רע של כמה שעות עם הנגרר הזה, והתחנן לעזרה. משכתי לו את הנגרר עם הכננת למעלה, למישור, ובזה נגמר הסיפור, אבל, לעניות דעתי, הבחור כבר לא המשיך בטיולים הבאים עם הנגרר :(

ואני לא חושב שנחל ערוגות נחשב למסלול של עבירות קשה במיוחד, לא לג'יפים בכל מקרה.

עמיקם
26-11-03, 00:31
אף פעם לא נסעתי עם עגלה בשטח כך שאני לא מכיר את התחושות.
אבל אני מביט בתמונות בלינק ואני אומר לעצמי ראבק זה בסך הכל הנגב.
מה כבר יכול להיות במסלול בנגב עם טיול משפחות.הרי אנחנו לא מתכוונים לעשות טיולי עבירות עם המשפחה.אתה לא מצפה שאני אסע לנחל קינה עם המשפחה?או מחמל ,זיק,וכו.אפרופו הסיפור על נחל ערוגות,לפני כמה שבועות עשינו את המסלול וטראנו אחד שבר לוקר,רתמתי אותו מאחור ולקחתי אותו אחרי בכל העליות במסלול כולל המדרגות בדרך. אם לנסוע עם עגלה זה כמו מה שחוויתי באותו יום זה ממש לא בעיה כל כך גדולה.הייתי רוצה מאד להתנסות בכמה טיולים עם עגלה .
כמובן עגלה עם גלגלים כמו של האוטו ולא קטנים.

השמשוני יחיעם
26-11-03, 08:24
עמיקם היקר מפז ומכתם אופיר,,,,

נסעתי את כל הנגב (כמעט) עם עגלה נגררת,,עגלה של ג'יפ עם צמיגי ג'יפ.

הייתי הסבל של כל המטיילים!!!! :? :? כן כולל הזבל :lol:

בציר הפשוט והקל של נחל צין > נחל חווה> שלוחת צלמון > בקעת אבו טרייפה> מעלה נוח> מכתש רמון> נחל נקרות.

בירידה מציר שלוחת צלמון לכיוון אבו טרייפה>>יש בקטע הראשון קטע ירידה קטנטן של 60 מ' (מיד לאחר השלטים) ראשון LOW -0 קמ"ש,,,העגלה פוגעת באבן,ו--שוכבת לצד הג'יפ. :oops: :oops: מרוקנים,,הופכים מעמיסים ממשיכים.

כחצי ק"מ לפני מעלה נוח ישנה עליה קטנה כזו עם מדרגת סלע,,,אוכלים דראק!!!!

מדרגת נקרות,,,,,שני חברה שומרים עך העגלה.

נחל נקרות,, תוסיף עוד 50% לזמן הנסיעה!!

הלאה,,

מעלה ורדית (בירידה) קושרים את העגלה לרכב נוסף מאחור לשמירה בפני התדרדרות!!!

ציר המצלעות,, נשארתי תקועה באחת העליות לא קדימה לא אחורה,,כמעט שלא ניתן לרדת ברוורס עם עגלה בשטח עם מדרגות.( מאחר והייתי לבד!!!כן גם זה קורה) מעביר כבל כננת מתחת לג'יפ>>>מוריד את העגלה עם הכננת>> יורד -מחבר- ועושה אחורה פנה!!

בקיצור,,
כל פניה צרה מחייבת תשומת לב מיוחדת!!
כל עצירה לחניה מחייבת מחשבה!!

עצם לקיחת נגרר לטיול מוביל אותך לקחת ציוד מיותר!!!!!!!! :)

חוץ מזה,,,,הכל 10 :D :D

נמרוד
26-11-03, 09:47
אני לא חושב שזה שווה את ההשקעה, אלא אם כן אתה כבר תקוע עם דיפנדר שתופס לך מקום בחנייה. מהחצי האחורי אפשר לעשות נגרר שטח מצויין, ומהחלק הקדמי עציץ. יחיעם, תציע את זה לאח שלך.
http://tawayama.com/gear/trailer/1964.jpg

(כן ארז, לא יכולתי להתאפק, תרגיש חופשי בלא בלא בלא)

עמיקם
26-11-03, 10:47
נמרוד יש לי עגלה כזו בדיוק אצל חבר ללא הארגז רק שסי.מתברר שהעגלה במקור נבנתה עי חברת הדלק והיה עליה מיכל דלק בגודל של עוקב מים.העגלה ניראת טוב מאד סרן בריא עם קפיצים מעל הסרן.הבעיה היא שאין לה ניירות.האם יש דרך להשמיש את העגלה? אם זה ניתן אני יכול לקבל עגלה ללא תמורה.
יחיעם ניראה לי יותר בעייתי הירידות מאשר העליות,כאחד שירד עם עגלת סמיטרלר עמוסה במשקל 100 טון בירידות אני מכיר את התחושות,תמיד פחדתי מירידות יותר מאשר עליות.
אני לא מתכוון לנסוע עם העגלה בכל טיול ,רק כאשר אני עם המשפחה.אני אף פעם לא נוסע לבד(משעמם לי).במקרה הכי גרוע תהיה לי עגלה ליד הבית אם אצטרך להוביל משהו(עצים למדורה בלג בעומר,הילד משגע אותי כל חג) :lol: חוץ מזה לאור התגובות שלכם לא ניראה לי שאקנה אחת.אם אצליח עם העגלה הזו מה טוב ואם לא אני אשקול שוב.בכל אופן מי שיודע איך אפשר להשמיש עגלה כמו שתארתי תבוא עליו ברכה. :)

נמרוד
26-11-03, 10:51
נשאל את מוני, הוא בזמנו בנה לבד איזשהו נגרר לסירה ואישר אותו בטכניון, הוא יכול לכתוב כאן על הפרוצדורה.

opl
26-11-03, 11:09
נמרוד מה אתה רוצה מהבחור??? (בעל העגלה שבתמונה) הוא טבח שטח...

מוני דיסקו
26-11-03, 14:03
בנית עגלה היא הליך מסורבל (משרד הרשוי !) אבל אפשרי.
ראשית תכנן איזה סוג של עגלה אתה רוצה משקל אורך וגובה(משקל הכי חשוב - עד 500 קילו כולל משא קל להשיג רשיון).
לאחר מכן לך למבדקת הטכניון ותתיעץ עם המהנדס שם מה יכול לעבור רשוי. לחילופין תעתיק משהו קים עם רשוי.
קנה את כל החלקים (ציריות גלגלים וכף) קנה ברזל ותתחיל לעבוד.
בסוף תשקול ריק ותביא לאישור הטכניון (כ 700 שח הבדיקה)
עם האישור לך למשרד הרשוי תעמוד בתור ותקבל רשיון.
לפני זה צריך ג לעשות ביטוח ( 300 או 400 שח)
במבדקת הטכניון יתארו לך את כל התהליך
לא בעיתי אבל מסורבל.

מוני דיסקו
26-11-03, 14:06
אגב גם אני כקודמי לא ממליץ על עגלה.
חסר לך מקום - קנה CJ ארוך.
אם עדין חסר - קנה דיפנדר :lol:

חנן א.
26-11-03, 14:06
מוני, יש לך מושג או קישור למידע על המידות המקסימליות המותרות לנגרר של 500 ק"ג?

ארז
26-11-03, 15:08
לי יש נסיון רב של נסיעת שטח עם נגררים,באפריקה
אם לסכם את זה במילה אחת:סיוט.
אם לסכם את זה ביותר ממילה אחת :סיוט מזדיין.

נץ לבן
28-11-03, 00:32
חנן א. תודה רבה, סוף סוף יש שם מאחורי הפנים והג'יפ.
כן אני האיש אותו חילצת בנחל, שנים נהגתי לנוע עם עגלה נגררת בשטח וזה בגלל עיסוקי בטיולים ובארועי שטח, אותה פעם חרגתי ממנהגי ויצאתי לטייל ג'יפ בודד, היינו 3 מבוגרים ו5 ילדים בטיול של 5 ימים רצוף (פגשת אותנו ביום האחרון). באותה תקופה הג'יפ שלי היה במצב רעוע ביותר (לא שהיום הוא במצב יותר טוב 8) ) אבל אז הוא לא היה נעול ולא היתה כננת, את הארגז עם הרצועות שכחתי בבית והחבר עם הג'יפ הנוסף שהיה אמור לצאת איתנו חלה ברגע האחרון. בקיצור את מעלה יאיר עלינו בגבורה ואת המדרגה האחרונה עם החבל, בהמשך באותו מקום בו פגשת אותנו החבל נקרע, הנגרר אומנם התרדר בחזרה למטה אך למזלינו לא התהפך, הציוד לא עף מימנו כי הכול היה קשור טוב ומכוסה ביריעה, כשפגשת אותנו זה היה לאחר שהעלתי אותו שוב את רוב העליה, ביקשתי ממך להתחבר לג'יפ שלי עם רצועה רק שאתה התעקשת לרתום את העגלה לרכב שלך ולנסות לעלות מיתוך טענה שאתה נעול ולכן תוכל לגרור את העגלה עד הסוף. ירדתי ברוורס את המעלה עם העגלה עד למקום בו יכולנו להתחלף ואתה נסית לגרור אותה למעלה, אני חייב לציין שהצלחת יותר מימני אך גם זה לא הספיק. יצבתי את העגלה עם אבנים גדולות ניתקנו את הרכב שלך ואז משכת אותה מלמעלה עם הכננת. מנסיון שלי אני יודע שאם היינו רותמים ג'יפ לג'יפ שומרים על רצועה מתוחה ועולים ביחד זה היה נגמר ברבע זמן, כבר היו מקרים בעבר עם נגררים כבדים במיוחד שנאלצנו לקשור 3 ג'יפים בשיירה, זה דורש מיומנות מהנהגים אבל זה עובד. סיימנו את כל מצוק ההעתקים מדרום לצפון ובסוף ניגבנו חומוס ביריחו. אתם אם אני לא טועה נסעתם ממצוקי דרגות לאום אלדרג'. אנחנו לא מהאנשים שממהרים והיה לנו מספיק ציוד מים ואוכל גם לעוד יומיים שלושה, להיות תקוע בואדי יכול להיות סיוט למי שפוחד מזה וחוויה לאדם אחר, נכון שהזעתי מאוד כשפגשת אותי אבל פגשת את השבט, הם לוחמים אחד אחד, לא זה מה שירתיע אותם.
כמובן שאנו ממשיכים לטייל, הארוע זכור לנו כחוויה מתקנת וסיבה להפקת לקחים, בטח לא כסיוט.
אומנם אני ממעט לצאת היום עם הנגרר אבל זה בגלל שנמאס לי לסחוב ציוד מחלקתי עבור חברים, נמאס לי להיות מטרה לשוטרי תנועה מתוסכלים וגם כי השבט קטן יותר והיום אנחנו מקסימום 4 בטיול וגם בניתי גגון על הג'יפ (גם לגגון יש חסרונות והרבה) אבל אם יש צורך העגלה נרתמת ויללה לשטח...
בטיולים מיסחריים של יותר מיום אחד (כבר כמעט אין כאלה) ובמיקרים שאנו מבצעים מינהלה לטיול רגלי אנו תמיד נעים עם עגלה נגררת בשטח, העגלה שראית היא העגלה הקטנה :P .
יש חסרונות רבים לנסיעה עם נגררת בשטח, קודם כל נגררת שאינה בנויה לזה פשוט מתפרקת אחרי שני טיולים, הזבל שמוכרים היום כניגררים לא מחזיק מעמד בשטח. יש צורך בניגרר חזק כבד ועם חישוקים בקוטר "15 לפחות. לניגרר כזה יש צורך במיומניות נהיגה שאין לכל אחד ורכישתם כרוכה בהרבה שבירות והרבה עוגמת נפש. לא פעם באו לעבוד בחברת הטיולים שעבדתי איתה נהגי סמיטרילר "בשביל הכף" ואחרי יום מאחורי הגה של סיקס או סופה עם נגרר נאלצו להודות שזה לגמרי שונה ומאוד קשה.
אתה צריך כל הזמן לחשוב על הניגרר על שיפועי הצד על כיווני החלקה על אפשריות של חילוץ לאחור ועל כך שתמיד צריך להיות לפנך רכב שיוכל למשוך אותך עם אתה מתקשה.
לא עשינו אף פעם את הזיק או המחמל עם נגררים (למרות שהם היו הרבה יותר קלים אז) אבל את מדבר יהודה שלפני האינתפאדה לאורך ולרוחב ואת רוב המעלות המוכרים בנגב. לא פעם הגשנו ארוחות לעשרות מטיילים בפתח של נחש צמא או בברק / ורדית ומשם דרך מעלה ורדית לחניון לילה בקניון עדה.
אבל היתרונות שיש לנגרר אינן מוטלות בספק, היכולת לשאת מזון ומים בכמויות בלתי מוגבלות כמעט עושה את ההבדל בין טיול מכביש לכביש לבין טיול של מס' ימים בשטח בלי לראות כביש.

אבל ביננו מי מטייל היום בלי לראות כביש, רוב המטיילים שאני פוגש היום יוצאים מהבית נוסעים 3-4 שעות כביש עד השטח, נכנסים לשטח ל-3 שעות ויוצאים לצימר הקרוב. אז מי צריך נגרר?

ושוב חנן תודה, עזרת לנו מאוד.
נמרוד ושבט הנץ הלבן

חנן א.
28-11-03, 01:40
וואלה, איזו ארץ קטנה :) על לא דבר.
משום מה זכרתי את החילוץ כמשהו הרבה יותר קל ולא זכרתי את כל הפרטים כמוך :oops:

נדמה לי שזה היה ביום-כיפור בשנת 99, לא?

ד ו ר ו ן
28-11-03, 02:51
בטיול חוצה נגב של ג'יפטריפ היה סיקס עם נגרר, ובעלייה של עשוש התענה בנסיון לעלות ובסופו של עניין נדרש לכינון מעלה.
יצא לי המון לנסוע עם נגררים שונים בשטח עם טרקטורים ברובם וגם עם רכבים אבל זאת אף פעם לא היתה חוויה חיובית,כל הזמן צריך לשבת לך בראש שיש שם משהו מאחור, ואם שכחת הנגרר מזכיר לך יפה מאד..כל מכשול הכי קטן מגיע ברצף של מכות לך ולרכב, כי אחרי שעברת אתה אז הנגרר מגיע אליו, ואז או שאתה עובר ברצף והנ"ל נותן מכת תלישה חזקה לרכב הגורר או שנכנסים לאט ואז יש סיכוי טוב שלא מצליחים בנסיון הראשון לעבור ועכשיו יש משחק עם הקלאץ' כדי לעבור, כל פעם שיש איזה קטע קצת מהיר אי אפשר להאיץ כי הנגרר לא מתקרב ליכולות של הרכב בשיכוך ומתחיל להתפרע לרוחב הדרך גם בדרכים שבכלל לא דורשות תשומת לב מיוחדת כשאתה נוסע סתם ברכב שלך.
והרווסים..אוי הרוורסים, ביחוד עם עגלות עם מרחק סרן קצר מהתחת של הרכב הגורר, כל טעות קטנה ויש לך "ר" עם העגלה, ולא תמיד יש הזדמנות נוחה להתקדמות ותיקון.
בקיצור, לא מומלץ.

נץ לבן
28-11-03, 14:01
אכן סוף שבוע ארוך שהתחיל בחמישי ונגמר ביום שני בשנת 99

נמרוד

עמיקם
28-11-03, 19:54
אני רוצה להבין האם כל הנסיעות האלה בוצעו עם עגלה סטנדרטית ,נמוכה,ארוכה,במילים אחרות מעפנה?
אני מדבר על עגלה קצרה גלגלים 31 גבוהה,ורחבה.קצרה אני מתכוון 130 אורך ו-170 רוחב.בגדול הגלגלים של העגלה אמורים להיות באותו רוחב כמו הגיפ על מנת שיעברו באותו קוליס.האם אז תהיה בעיה כמו שתארתם?

ד ו ר ו ן
28-11-03, 20:21
אני לפחות מתכוון לנגרר עם גלגלים במידות מקבילות לטווח של 29"-33" , וברוחב הרכב או טרקטור הגורר.
כמה שהיצול יהיה קצר יותר העגלה תהייה "עצבנית" יותר בהתנהגותה, כמה שגלגלי העגלה יהיו רחוקים יותר מהרכב הגורר העגלה תהייה יציבה ונוחה יותר לשליטה יחסית, לחילופין עגלה כזו תגביל בתמרון הכללי שלה בכל מצב.

ניר ל
30-11-03, 14:50
מסכים עם מה שנאמר,
יצא לי לעבוד הרבה עם נגרר EX חברת חשמל (העגלות בצבע תכלת ), שיאמר לזכותו שהוא מאד מאסיבי ומצוייד בבלמים, כמו כן יש לו מעגל ברגים של סיקס והוא מאפשר הרכבת צמיגים גדולים. במיוחד היה משעשע להיתקע איתו במטעים אחרי שירד קצת גשם, אחד הנסיונות לחלץ בתנופה נגמר עם קורת רוחב אחורית שנתלשה ממקומה...

נץ לבן
01-12-03, 10:04
חבר'ה לנגרר יש חסרונות אין ספק, לא נכנסים עם נגרר לבוץ, גם בחול קשה לנוע עם נגרר, יש הרבה בעיות. אבל יש גם יתרונות ולא מעט.
צריך נסיון ולא תמיד הנסיון מספיק, חבר מאוד מנוסה שביצע מינהלה לטיול של רוכבי סוסים באזור שדה בוקר בשבת האחרונה התהפך עם הג'יפ בגלל הניגרר, אבל זה לא אומר שהוא יפסיק לצאת לשטח עם נגרר, הוא פשוט יזהר יותר.

עמיקם, אל תקנה נגרר לפני שהתנסת עם אחד בשטח וראית אם מבחינתך ומבחינת תאי השטח שבהם אתה מטייל מתאים לך להתמודד עם החסרונות או לא.

נמרוד

מוני דיסקו
02-12-03, 10:52
חנן מצתער שלא הגבתי קודם - פשוט לא ראיתי את שאלך
אני בניתי את הנגרר הגדול ביותר האפשרי ל 500 קילו
אורך - עד 4 או 4.5 מטר עם המוט קישור ליצול.
רוחב - עד 20 סנטים יותר מהרכב הגורר. אצלי זה היה 2 מטר ועבר ללא בעיות.
גובה עד 1.8 מטר.

זה מה שאני זוכר.
ניתן גם לבנות לבד נגרר של יותר מ 500 קילו אבל אז
1. צריך בולמים לגלגלים.
2. נדמה לי שממשקל מסוים צריך 4 גלגלים.
3.לא כל רכב יכול לגרור אותו - תלוי במשקל הרכב הגורר.

בזמנו שקלתי לבנות נגרר לגיפ ולהעביר אותו עם העגלדיזל לנגב.
ירד כי ידעתי את הסיבוכים הברוקרטים הכרוכים בענין + ביטוח ועוד (חיבורים מיוחדים למערכת הבלמים ועוד ועוד).

אתה יכול לקבל מידע מלא במבדקת הטכניון.

חנן א.
02-12-03, 11:38
האמת ש4-4.5 מטר זו התשובה שרציתי לשמוע. זה אומר שאנחנו יכולים לקנות עוד טרק' לטלי, ולגרור את שניהם ביחד.
יש למישהו טל' ושם של מישהו מהטכניון שאפשר לקבל ממנו את הנתון הזה בכתב?
ושאלה נוספת: ברשיונות של הנגרר שלי, לא רשומות המידות הפיזיות שלו. יש מצב כלשהו שמישהו יוכל לעשות לי בעיות כלשהן אם אני מגדיל את הנגרר למידות שנרשמו כאן, ועושה את זה בצורה שזה יראה טוב, לא כמו חלטורה ביתית?

eran4x4
02-12-03, 12:09
חנן

יכול להיות שיש ברישיון מספר דגם של יצרן מסוים שמגדיר גם את המידות.

מן הסתם הסיכון הוא במקרה של..... עם בוחן רכב שמבין את העבודה שלו.

eran4x4
02-12-03, 12:12
חנן - מה המשקל של הטרקטורון שלך?

מה המידות שלו?

חנן א.
02-12-03, 12:16
משקל כ-260 ק"ג יבש.
אורך 197 ס"מ.
רוחב 117 ס"מ.

זאביק
02-12-03, 12:25
משקל כ-260 ק"ג יבש.
אורך 197 ס"מ.
רוחב 117 ס"מ.

משמע שעבור שני טרקטורונים, אתה צריך חוקית נגרר של יותר מ-500 ק"ג.
ברשיון של הטרקטורון רשום משקלו ?

חנן א.
02-12-03, 12:35
משמע שעבור שני טרקטורונים, אתה צריך חוקית נגרר של יותר מ-500 ק"ג.
כן, אני מודע לזה זאביק.
מנסיוני ומנסיון מכרים עם נגררים, נושא המשקל לא נאכף.
יש לי בן-דוד שהיתה בבעלותו בריכת דגים, והוא גרר עם ההילקס 2X4 שלו בדרך קבע נגרר שמשקלו העצמי הוא 600 ק"ג, ועליו שני מיכלים של קוב מים ודגים, כל אחד, ועוד משאבות וכו', משהו כמו שלושה טון. כמובן שההיילקס לא האיץ, לא ממש רצה להסתובב ועל בלימה אין על מה לדבר בכלל. מעולם לא בדקו לו משקל, למרות שרק מראיית הקומבינה זה ברור לחלוטין שהעסק חורג מאוד.
לי יצא גם לנסוע הרבה פעמים עם שלושה אופנועים דו-שימושיים עם נגרר שמטענו המותר הוא 350 ק"ג.
וגם אם חוטפים דו"ח הוא לא מכביד מדי.
המשקל לא רשום ברשיון הטרק' .

מוני דיסקו
02-12-03, 12:53
חנן בהחלט אפשרי.
בזמנו כאשר הסעתי את הסירה אני בטוח עברתי את ה 600 קילו.
אף שוטר לא אמר לי דבר בענין.
יש לי רק טלפון בחיפה אבל אני חושב שיש סניף בתל אביב.
הכי טוב שתלך אלהם. תקבל מידע בדוק ולפיו תוכל לבנות
יש לי רק טלפון בחיפה
04-8721166

חנן א.
02-12-03, 12:59
תודה.

נץ לבן
02-12-03, 17:38
רבותי בניגררים אני מבין. היום המצב שונה לגמרי, היום המשטרה אוכפת את כל נושא הנגררים בצורה כבדה מאוד וביחוד את נושא משקל המיטען.
לא סתם כתבתי שאני ממעט לנוע עם הנגרר כי נמאס לי להיות מטרה לשוטרים מתוסכלים. היום כמעט בכל ניידת של מתנ"א יש בבגז' מישקל שמניחים אותו מתחת לגלגל אחד של הניגרר ובהתאם לנוסחא מסוימת קובעים מה המישקל המועמס על הנגרר. אם יש חשש שהנגרר עמוס בצורה חורגת הנהג סופג דו"ח, ואם הנהג מתעקש הניידת מלווה אותו למאזני גשר קרובים.

אורך ורוחב לא רשומים ברשיון הנגרר אבל הם מצויים במישרד הרישוי ובכל מקרה של חשד לחריגה השוטר רשאי להזמין בדיקה של הרכב בעמדה מס' 1 של משרד הרישוי, הכל שאלה על איזה שוטר נפלת.

בקיצור, תם כמעט עידן הקומבינות של הניגררים ונכון לכרגע רצוי לנהוג בהתאם להוראות החוק המפורשות אם רשיון הנהיגה יקר לכם.

נמרוד[/quote]

-->