PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויליס מנוע הוריקן - לאחר הנעת הרכב, מתחילים לצאת מים מצינור העודפים של הרדיאטור ??

adik
27-10-06, 13:10
בבעלותי טנדר ויליס שנת 64 עם מנוע סופר הוריקאן (6 ציל' שטוח) בתקופה האחרונה לאחר שאני מניע את הרכב מתחילים לצאת מים מצינור העודפים של הרדיאטור, בנוסף בזמן שהאוטו עומד כשהמנוע מונע מד החום עולה במהירות יחסית, בזמן נסיעה החום ברמה נורמלית.
כמובן שעשיתי ניקוי רדיאטור ע"פ המופיע באתר (הזרמתי מים דרך הרדיאטור) אך הדבר לא עזר, דרך אגב בזמן ניקוי הרדיאטור נוכחתי לדעת כי ברכב אין טרמוסטט מכיוון שהמים עברו ללא הפרעה דרך הבלוק.

אודה למי שיוכל לעזור לי,
עדי

הכותרת נערכה ע"י המערכת.
יש הרבה מקרים של "תופעה מוזרה", כמו לדוגמא,
למה קשה לגולשים לתת כותרת עניינית לשאלות שלהם ??
אנא, הקפידו על כותרות אינפואמטיביות.

AvigdorAharon
28-10-06, 16:54
תפתח את הפקק של הרדיאטור כאשר המנוע מונע ועדיין קר, ותראה אם יוצא שפריץ חזק של מים קרים.

אביגדור

adik
28-10-06, 19:09
תפתח את הפקק של הרדיאטור כאשר המנוע מונע ועדיין קר, ותראה אם יוצא שפריץ חזק של מים קרים.

אביגדור
לא, כשהמנוע מונע ועדיין קר לא יוצא שפריץ חזק של מים קרים.

AvigdorAharon
29-10-06, 07:03
לא, כשהמנוע מונע ועדיין קר לא יוצא שפריץ חזק של מים קרים.

אז כנראה שאין פריצה של אטם ראש. אולי לאחרים יש רעיונות.

אביגדור

שחר
29-10-06, 09:09
המים יוצאים מרדיאטור האופן קבוע או רק בתחילת הנסיעה?
אם המים מפסיקים לצאת (לפני שהם נגמרים) אז כנראב ששמת יותר מדי מים ברדיאטור מלכתחילה.

adik
30-10-06, 10:29
המים יוצאים באופן קבוע, לא נראה לי שאני שם יותר מדי מים מכיוון שהאוטו מתחמם.

shmil
30-10-06, 10:50
כדי לעזור לך, נדרש ידע נוסף:
האם גובה המים מתייצב בסופו של דבר על מפלס קבוע כלשהו, או שהמיים ממשיכים לצאת עד"אינסוף", כלומר עד התרוקנות מוחלטת של הרדיאטור?

למה אתה קורא מתחמם?

האם אתה עם שעון חום מכני, או עם החשמלי שבלוח השעונים?

adik
30-10-06, 22:29
המים מתייצבים על מפלס אך נראה לי שמפלס זה נמוך מדי.
אני משתמש בשעון החום המקורי של האוטו והמחט מגיעה עד ל 3/4 מטווח השעון.

תודה, עדי.

shmil
30-10-06, 23:13
המים מתייצבים על מפלס אך נראה לי שמפלס זה נמוך מדי.

נמוך מדי זו הגדרה שונה מאחד לשני.

אם המדובר בכ-4 ס"מ מתחת לגובה מפלס הפקק, וכ-2/3 ס"מ מתחת לתחתית צוואר פקק המילוי (ועדיין מעל השורות עצמן) זה בסדר, זה כתוצאה מהתפשטות המים עם התחממות המנוע.

אני משתמש בשעון החום המקורי של האוטו והמחט מגיעה עד ל 3/4 מטווח השעון.

שעון החום המקורי רגיש לשינויי התנגדויות על החוט, על המגעים שלו, וגם על המתח שעליו. בשינויים כאלו הוא יראה שינוי בחום.
בדוק האם החום במגע בצינור הגומי המחזיר לרדיאטור סביר, אבל מעבר לכך - קנה שעון חום מכני, ותרכיב אותו. השעון המכני מדוייק הרבה יותר, ואינו מושפע מגיל חוטי החשמל, מקורוזיה, מפלי מתח וכיו"ב.
כ-70 עד 100 ש"ח בכל חנות חלפים לרכב, והבטחון שלך בידיעת הטמפרטורה גובר פי אינסוף.

adik
31-10-06, 13:22
מפלס המים יורד נמוך יותר מ 4 ס"מ מפקק המילוי, אינני חושב שהבעיה היא בשעון מכיוון שלאחר פתיחת המכסה בזמן שהשעון מראה על חום גבוה מתפרצים מהרדיאטור מים רותחים.

תודה, עדי

שחר
31-10-06, 17:20
אם תפתח את מכסה הרדיאטור כשהמים חמים הם ישפכו החוצה גם אם הכל תקין.
השאלה היא האם אתה יכול ליסוע נסיעה בלי שהמנוע יתחמם ובלי שהמים ברדיאטור יתרוקנוץ אם זה המצב אז הבעיה שלך היא בקירור הרדיאטור, כלומר במאורר.

shmil
31-10-06, 19:32
מפלס המים יורד נמוך יותר מ 4 ס"מ מפקק המילוי,

עדי,
יעזור לנו לעזור לך אם תפרט. יותר מ-4? יופי. כמה? 5, 10, 20? המים מכסים את השורות או לא?
כמו שאמרתי, מדידה מדוייקת ואולי תמונה, יוכלו לעזור אף יותר.

אינני חושב שהבעיה היא בשעון מכיוון שלאחר פתיחת המכסה בזמן שהשעון מראה על חום גבוה מתפרצים מהרדיאטור מים רותחים.

המים אמורים להיות חמים במידה בלתי נסבלת (מה זו רתיחה? 75 צלזיוס זה חם מאד וגורם לכוויה ביד, וגם יתפרץ מהרידאטור, אבל זו לא רתיחה)כאשר אתה פותח רדיאטור סגור חם, אבל אתה לא אמור לפתוח אותו, זה מסוכן.

אתה רוצה תשובה מדוייקת מבלי לתת נתונים מדוייקים. אין חיה כזו.

האמן לי, שים שעון מכני ואח"כ נמשיך.

טדי
01-11-06, 06:04
המכסה של הרדיאטור בנוי משני שסטומים
האחד לאפשר למים לפרוץ בעת התחממות יתר ולאפשר להם לצאת דרך צינור העודפים
השני לאפשר יניקה של המים חזרה בעת התקררות המים (ממיכל העודפים שאולי אין לך)
אם המכסה לא סגור טוב אז המים יצאו דרך צינורית העודפים -תוודא שהפקק אכן סוגר את צינורית העודפים

לגבי התחממות בעט כיבוי המנוע -זה נורמלי כי הכל חם אבל אין יותר סירקולציה וזרימה של אויר על המנוע והרדיאטור -מה שגורם לחום לעלות מעט

טדי
01-11-06, 06:07
נ.ב המנוע הזה מנוע חזק מאוד ונדיר בארץ

adik
01-11-06, 19:03
חבר'ה תאמינו לי - האוטו מתחמם, אני מחזיק את האוטו כבר כמה שנים ואני יודע להבחין מתי הוא חם רק מלגעת בצינורות.

אני אנסה בכל מקרה להחליף את מכסה הרדיאטור.

אודה לכם אם תוכלו לייעץ האם יש דרך לבדוק את תפקוד הרדיאטור כלומר, האם הוא זקוק לניקוי מקצועי וזאת למרות שהזרמתי מים דרכו והם עברו בחופשיות.

תודה עדי

שחר
01-11-06, 23:42
אויר זורם דרך הרדיאטור?
תנסה לנקות אותו גם מבחוץ

six 4 life
02-11-06, 00:08
מיכל עודפים יש?
אתה בטוח ב100% שפקק הרדיאטור שלך תקין ולא הגיע לקיצו?

adik
02-11-06, 11:04
אין מיכל עודפים אך מחר אני אקנה מכסה רדיאטור חדש.

six 4 life
02-11-06, 20:42
שים מיכל עודפים.
אם לא תתארגן על פלסטיק יעודי לרכב,
אתה יכול להתקין בקבוק ליטר וחצי פשוט, לעשות חור בפקק שלו, ולהכניס את הצינור מצוואר פקק הרדיאטור, לתוך פקק הבקבוק. הצינור צריך להגיע עד תחתית הבקבוק, הנוזל צריך להגיע עד חצי הבקבוק, כשהרדיאטור מלא.

אחרי שהבקבוק מלא בחציו, והרדיאטור מלא עד הסוף, סע, ודווח תוצאות.

adik
08-11-06, 22:41
חבר'ה החלפתי מכסה רדיאטור והאוטו כמו חדש.

תודה לכולם,
עדי

-->