PDA

צפייה בגרסה מלאה : נסיעה בהילוך שני --> low --> על הטורים??

הכוכב הכחול
29-10-06, 23:02
לילה טוב
ושלום לכל משפחת הסוזוקונים.. ;-)

שני שאלות לי אליכם חברי המלומדים...
( סמוראי 97 מוזרק )

1. מצאתי שיותר כיף לי ונוח לי כשאני נוסע לבד לסוע על הילך שני ב- low על הטורים.
האוטו נוסע לו באיטו ואני נהנה מהדרך, לפעמים הוא נחנק טיפה כשעוברים מהמורה ( אבל לא משהו רציני ),
ואם זו עלייה אני מוסיף גז כדי שלא יתכבה, ולא נראה לי שיש לו בעיה עם זה, ז"א הוא עובר את הכל בכיף

ושאלתי היא : האם זה בסדר?
האם נגרם נזק כלשהו בטווח הקצר והארוך??

ושאלה מס' 2. לפעמים אני מוצא שיותר נוח לי להתחיל נסיעה בהילוך שני ( פקקים, אחרי עצור וכו' )
האם זה בסדר??
זה לא דופק את הקלצ' או משהו כזה??

תודה מראש לכולם
ושיהיה המשך לילה - טוב...

GodsFather
30-10-06, 02:21
היי לך,

1. הטרנספר מתחמם לחינם וסתם מגדיל את הבלאי של גלגלי השיניים של הLOW , אם תשים לב ראשון HIGH כמעט זהה לשני LOW אז למה לך ? סע בHIGH , תראה מכשול , תעביר לLOW וזהו...
מקסימום , שחק קצת עם הקלאצ' בראשון HIGH אם אתה "מתעצל" להזיז את הידית לLOW , אתה תגלה שזה בסדר גמור ואף יותר נוח.

2. להתחיל בשני HIGH אולי הולך לך יופי אבל יחד עם זה הולך גם הקלאצ'...לאט אבל בטוח...

מה שאני לא מבין זה איך זה נראה לך טוב אם בשני הרכב מתאמץ יותר להתחיל נסיעה ועוד בפקק ששם צריך להרים מעט טורים כדי לנסוע שני מטר ואתה מרים הרבה יותר טורים בשביל להתחיל את הנסיעה כי לרכב קשה יותר בשל ההילוך הגבוה...

ומכאן הסקנו : 1. עוברים לHIGH בשטח 2.עוברים להילוך ראשון בפקק

לילה טוב!

גיא
30-10-06, 06:32
"לשחק" עם המצמד או להחליק קלאצ', זה הגבר הכי גרוע שיכול להיות למצמד.

אתה מכין ממנו טוסט לארוחת בוקר ....

פשוט לא עושים את זה.

לגבי התחלת נסיעה בשני, אם אתה ממילא בדירדור קדימה יהחיבור של המצמד הוא מידי, אין עם זה בעיה. אם אתה מחליק מצמד בשביל זה שלא יכבה המנוע, אתה מחמם את המצמד. זה לא טוב.

לגבי נסיעה איטית בסרק בשני נמוך, על מה מדובר ? כמה קילומטרים ? או נסיעה יום יומית ככה ?
אני משער שאתה מסתובב ככה בשטח שעה וחצי כשאתה מטייל עם עצמך בשבילים מסביב לבית.
הבלאי של היחס הנמוך הוא מזערי וזניח להערכתי. ובכל מקרה, להבנתי, זה לא הורס את האוטו יותר מאשר כל נסיעה אחרת בשטח שממילא הורסת את האוטו ....

אל תחשוב על זה בכלל ....

הבעיה היא כמו בסעיף אחד, אם אתה מתחיל לסחק עם המצמד בשביל שלא יכבה , זה לא טוב למצמד ... ( מה זה לא טוב ? הוא יגמר מהר יותר ויעלה לך כסף ... זה הכל )

הניכתב למעלה הוא דיעה אישית של הכותב ואין להסיק ממנו על שום דבר בשום נושא.

נמרוד
30-10-06, 08:27
מצאתי שיותר כיף לי ונוח לי כשאני נוסע לבד לסוע על הילך שני ב- low על הטורים.
האוטו נוסע לו באיטו ואני נהנה מהדרך, לפעמים הוא נחנק טיפה כשעוברים מהמורה ( אבל לא משהו רציני ),
ואם זו עלייה אני מוסיף גז כדי שלא יתכבה, ולא נראה לי שיש לו בעיה עם זה, ז"א הוא עובר את הכל בכיף

ושאלתי היא : האם זה בסדר?
האם נגרם נזק כלשהו בטווח הקצר והארוך??

בניגוד מהותי למה שכתבו בתגובה הראשונה.

זה בסדר גמור, תרגיש חופשי לסוע בשטח בLOW בכל ההילוכים, איך שנוח ובא לך. זה לא מחמם שום דבר ולא נגרם שום בלאי (גלגלי שיניים לא מתבלים כמעט בכלל אלא תחת מאמצים ו/או ללא שימון תקין, ובכל מקרה מצחיק לספור דווקא את הבלאי של גלגלי השיניים בLOW שכמעט לא עובדים בחיי הג'יפ...). ואם כבר אתה במהירויות איטיות, אז במקום להעביר כל הזמן בין HI לLO , תשאר בLO, יש לך חמישה הילוכים לשחק איתם, אני נוסע ככה בשטח אפילו רוב הזמן, רק כשאני מוצא את עצמי בהילוכים הגבוהים וכשאני רואה קטע שביל פתוח לפני אני מעביר חזרה לHI.

לגבי התחלת נסיעה בשני HIGH בכביש - אם אתה מחליק את הקלאץ', אתה מקצר את החיים שלו, ואם אין לזה סיבה טובה אז חבל.

GodsFather
30-10-06, 09:08
נמרוד.

למה להביא את הגיר למהירויות גבוהות ואז להפחית מהם על ידי הLOW? הילוך ראשון לאתגר, שני משתווה לHIGH (והבחור נוסע עליו קבוע) , שלישי כבר ממש מיותר , שלא לדבר על לעלות לחמישי בLOW כשאין צורך...גיר רגיל במאמץ של הילוך חמישי ואז "חצי" תפוקה בשביל הכיף? יתר על כן , ואת זה אני אומר מתיאוריה בלבד - גיר בחמישי מתקרר מהאויר במהירות הזו מעבר לנושא השמן, גיר בחמישי במהירות שהיא חצי מהמתוכנן ובאותו מאמץ - לא יחמם את הגיר ? כנ"ל לשאר ההילוכים משלוש ומעלה.

ולגבי הגלג"ש של הLOW - אין לדעת מה עשו ידיים קודמות ומה מצבו , אנחנו צריכים לצאת מנקודת הנחה שהגלג"ש הזה עבר מאמץ כלשהו בחייו בשל שימוש לא נכון ולכן עדיף לנצלו רק בעת הצורך, אינך מסכים?

נכון שאולי קצת נסחפתי בהתראותי , אך עדיין...

נמרוד
30-10-06, 09:16
לא, אני לא מסכים לכל מה שכתבת בהודעה האחרונה.

למה אתה חושב שלגיר אכפת מה קורה אחריו? למה אתה חושב שכשהוא מסתובב מהר הוא במאמץ גדול יותר או פחות? וממתי התחממות של תיבת הילוכים ידנית או טרנספר היא נושא לדיון? תיבות ידניות לא מתחממות כל עוד הן תקינות ויש מספיק שמן. לא קירור אויר ולא נעליים. עזוב, תחום LOW נועד בדיוק בשביל נסיעה איטית ודגש על המילה "תחום" RANGE באנגלית, כל עוד השטח הוא כזה שנוסעים בו 10-20-40 קמ"ש, אין שום בעייה להיות בLOW כל הזמן ולהשתמש בכל ההילוכים.

לי יש כלל אצבע - אם אני בHI, ואני רואה שאני משתמש רק בראשון ושני ולא מגיע בכלל לשלישי, אני צריך להעביר לLO. ואם אני בLO ואני רואה שאני משתמש הרבה ברביעי וחמישי, אז אני צריך לעבור חזרה לHI.

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 09:17
לא, אמיר, אתה טועה. הילוך חמישי לא מאמץ את הגיר יותר מכל הילוך אחר. בכל מקרה, גם בטרנספר, וגם בגיר, נדיר מאוד שיש לגג"שים בלאי כלשהו. הבלאי מופיע במסנכרנים ובמיסבים.

אם אתה לא מתכוון לנסוע יותר מהמהירות שחמישי LOW מאפשר, אין שום סיבה שלא תהנה מבחירה בין חמישה הילוכים. סע בLOW .

3Beni aroh
30-10-06, 11:47
מצטר לשאלה קצת שונה בקשר לקלאצ'..

אני לא רוצה לפתוח סתם עוד נושא בשביל שאלה קטנה.. אז ככה..
אצלי בסמוראי(שנת 90) הקלאצ' ממש גבוה.. צריך להרים הרבה את הרגל עד שמגיעים לנקודת חיבור והרכב מתחיל לנסוע..

בהתחלה כשרק עברתי מהרכב של המורה נהיגה לסמוראי ממש התאכזבתי מהעניין בגלל שכול רגע היה נכבה לי האוטו.. וגם במהלך נסיעה.. ברמזורים וכו'..
אבל תוך כמה ימים אני כבר רגיל לזה ועכשיו אני נוסע רגיל..
למרות שלפעמים כשקצת ממהרים אז אני מרים את הקלצ' מהר מידי בלי הרבה גז ואו שהוא נכבה או שהוא מתחיל לקפץ ואז אני מהר לוחץ קלץ ומתחיל בנסיעה..

עכשיו השאלה שלי אם ככה זה אצל כולם או רק אצלי?
ואולי יכול להיות שזה ככה בגלל שהקלצ' חדש?

תודה לכול העונים והמשך יום טוב..:)

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 12:12
מה שצריך להדאיג אותך זה לא נקודת החיבור, אלא האם יש לך חופש בתחילת מהלך הדוושה של כ2.5 ס"מ. בדוק ביד כי היא יותר רגישה מהרגל. במידה וזה לא כך, אתה חייב לכוון את המצמד מיידית, אחרת אתה מסתכן בשריפתו.

moshe 426
30-10-06, 21:57
מה שצריך להדאיג אותך זה לא נקודת החיבור, אלא האם יש לך חופש בתחילת מהלך הדוושה של כ2.5 ס"מ. בדוק ביד כי היא יותר רגישה מהרגל. במידה וזה לא כך, אתה חייב לכוון את המצמד מיידית, אחרת אתה מסתכן בשריפתו.

חנן, אם יש נניח חופש של כ 2.5 ס"מ בתחילת מהלך הדוושה, אבל בלחיצה עד הסוף נראה שהקלאץ' לא מפריד לגמרי. מה זה יכול להיות?

תחילת ההפרדה נעשית גבוה בדוושה, ממש מיידית בנגיעה.
הקלאץ' אמור להיות חדש..

מה לעשות?
האם לנסות למתוח עוד קצת?
אין שום דבר שמפריע לדוושה בתחתית המהלך שלה, והדבר מורגש רק בהכנסה לרוורס, ובכניסה לראשון, (בעיקר ברוורס..)

מה זה יכול להיות?

חנן-ג'יפולוג
30-10-06, 22:09
את המצמד אתה מכוון אך ורק על פי החופש בתחילת מהלך הדוושה. אם יש בעייה נוספת, אז צריך להתייחס אליה, אבל זה לא קשור לכיוון המצמד.

במידה והמצמד מכוון נכון, ועדיין אין הפרדה מלאה, צריך לבדוק אם יש משהו שמפריע לדוושה לרדת עד הסוף, כמו למשל תזוזה של השטיח. צריך גם לבדוק אם הכבל תקין, ורץ חופשי במעטפת שלו. אם עדיין אין הפרדה מלאה של המצמד, כלומר, הרוורס חורק גם כשמחכים כמה שניות עם דוושת מצמד לחוצה לפני נסיון השילוב, אז יתכן שהמצמד מעוות, או שמיסב הפיילוט לא תקין.

ASAFK טען לא מזמן, שהפח בקיר האש, שמהווה את התושבת לכבל של המצמד נוטה להיקרע בויטרה, ואז מהלך הדוושה מאבד מיעילותו, אז שווה לבדוק גם את הנקודה הזו.

מורי
30-10-06, 22:29
חנן, אם יש נניח חופש של כ 2.5 ס"מ בתחילת מהלך הדוושה, אבל בלחיצה עד הסוף נראה שהקלאץ' לא מפריד לגמרי. מה זה יכול להיות?

יתכן שמנוף הקלאץ' שיושב על הגיר לא מכוון נכון.

תחילת ההפרדה נעשית גבוה בדוושה, ממש מיידית בנגיעה.
קלאץ' מתוח מדי! נסה לשחרר בהדרגה עד שתגיע למצב בו יש מעט חופש בדוושה ,והפרדה מלאה.

הקלאץ' אמור להיות חדש..

moshe 426
02-11-06, 21:52
ואללה, לא חשבתי על זה במחשבה ראשונה..

באמת הכי הגיוני הוא זה שהמנוף לא מכוון.
וזה הגיוני כי הבעלים הקודם עשה קלאץ' לפני המכירה..

אשחק עם זה מחר.. או מחרתיים..

משה.
שהסמוראי שלו מפסיק להיות לנדרובר השבת.
:-D

אמיר חסידים
09-11-06, 22:49
לגבי נסיעה בLOW ...
יש לא מעט חברה שנוסעים בפקקים בLOW כי יותר נוח וקל להם.
באופן אישי, אני לא מבין אותם אבל הם נוסעים כך ולא קורה להם כלום .
שום התחממות ושום כלום .
ככלל אם אין עומס על הגלגלים אין עומס על הגלגש"ים .
תמסורות מתוכננות לאורך חיים ארוך ולא יקרה כלום אם תנצל אותן לנוחותך.

רק תדאג לשמן מתאים ובכמות הנכונה .

יומצוין

DrorBANANA
12-11-06, 19:35
היי לכולם ,,,
שאלה של ג'יפון טירון אך קשורה לנושא..

אתם מדברים על נסיעה בפקקים על LOW

האם אתם מדברים על נסיעה עירונית על כביש בשילוב של 4*4 LOW ?
ואם כן האם הרכב יותר יציב בנסיעה עירונית על כביש בשילוב של 4*4 LOW ?

אני נוסע בעיר על סטנדרט 2*4 לא משולב.

תודה לעונים דרור.

asafa
12-11-06, 21:14
האם אתם מדברים על נסיעה עירונית על כביש בשילוב של 4*4 LOW ?
ואם כן האם הרכב יותר יציב בנסיעה עירונית על כביש בשילוב של 4*4 LOW ?

אני נוסע בעיר על סטנדרט 2*4 לא משולב.

תודה לעונים דרור.

דרור, בסמוראי ובכל רכב ללא דיפרנציאל מרכזי, אסור לנסוע ב 4X4 בכביש יבש, מכיוון שבסיבוב המרחק שעושים הגלגלים הקדמיים והאחוריים שונה, וללא דיפרנציאל מרכזי, הכח מתחלק שווה בשווה בין הציר הקדמי לאחורי. בשטח, אחד הגלגלים פשוט מחליק, מכיוון שהקרקע רכה, בכביש יבש אין לגלגלים איך להחליק ונוצר עומס מסוכן על המערכת.

אלון_ק
12-11-06, 21:54
תפקיד נועלי הטבורים (לוקרים) בסרן הקדמי שלך הוא לחבר את העברת הכח בין הציריה (נמצאת בתוך הסרן) לגלגל. אם אתה לא סוגר אותם ומעביר את תיבת ההעברה למצב 4X4 (לא חשוב אם LOW או HI) אזי תיבת ההעברה מעבירה כח לסרן הקדמי, אבל הציריות מסתובבות על ריק ואינן מניעות את הגלגלים.

החבר'ה כאן מדברים על נסיעה כאשר תיבת ההעברה במצב 4L אבל נועלי הטבורים פתוחים, הווה אומר שהם למעשה ב2X4 רק בLOW כי כח לא עובר לגלגלים הקדמיים, גם אם לסרן עצמו כן.

הכוכב הכחול
12-11-06, 22:13
דרור

הכוונה הייתה שבשטח כשאני מטייל לבד אז אני נוסע על Low.
על הכביש תמיד רק 2X4.

ולכל מי שתהה
אז כשרשמתי שאני מתחיל את הנסיעה מהילוך שני הכוונה היתה ממצב של דירדור.
כאילו תחילת / אמצע הילוך ראשון.
לא מעצירה מוחלטת.
ובלי לשחק עם הקלצ'.

שוב תודה לכולם והמשך שבוע טוב! ;-)
הסרתם חששות מסוימות שחשבתי שיכולות להגרם.

ד"א אמיר
לבחור יש שם קוראים לי דניאל.
נעים מאוד.. :evil:

DrorBANANA
12-11-06, 23:02
תודה אסף ואלון,,
אז אני ממשיך לנסוע על 4X2 עירוני וואו נרגעתי.

ודרך אגב אני מתחיל להכנס עם הקטנצ'יק לשטח
איזה כייף ממש זריז קבלו סרטון קצר של 410 מהשטח.

http://youtube.com/watch?v=_9Vxt3LPcSQ

שוב תודות דרור.

-->