PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצתכם נחוצה-פרוק הבודי ועבודות אחזקה

מאיר רוטברג
01-11-06, 09:28
לאור העובדה שאיזה אדיוטית החליטה כי סופתי הינה בילתי ניראת והחליטה לפנות באחת
מנתיב שמאל לתוך כביש שש כאשר אני לצידה גרמה הנ"ל לכמה סריטות בצד שמאל של הרכב
ולפרוק חצי מהיילקס שלה.

תכל'ס אני חייב לתקן זאת עבור תביעת הביטוח וזה כבר זמן לצבע כללי(הדמנות פז)

אני מתכנן לעשות עבודה רצינית ולהפריד את הבודי מהשילדה,

שאלות: שמתי לב ממזמן כי הציפוי שיש לי בתחתית הרכב שנראה כמו זפת אבל במגע ומישוש כמו איזה חומר פלסטי מתקלף,

מה להתיז את התחתית??
2. במסגרת זו איזה עבודות כדאי לעשות . שקשה,לא כדאי,לא נוח לעשות שהבודי מורכב על הרכב?

3. זמן -הינו מצרך יקר יש זמן מקסימום 3 או 4 ימי עבודה

4,צביעה וניקוי של השילדה זה ברור שיעשה,

5. כל הבושינגים יוחלפו

lizard
01-11-06, 11:40
אין לי נסיון עם סופה, רק עם סיקסים, הורדת בודי תיקח לך לפחות יום עבודה.
בטח ובטח אם מדובר על בודי שגם אמור לחזור.
אם אתה שולח את השלדה לניקוי אז אתה חייב לפרק הכול. כולל קפיצים וסרנים ומה לא. לפחות זו דעתי.

ניקוי שלדה יסודי זה הדבר הכי חשוב לעשות כשהבודי מופרד אבל כמו שכתבתי, אתה חייב לפרק את הכול לדעתי.

בקשר לבדליינר על התחתית. אני השתמשתי בצבע עתיר אבץ,2-3 שכבות בריאות, צבע DTM ועל כל זה כמה שכבות בריאות וטובות של ספרי זפת.
אתה יכול לשים חומרים כמו POR15 ואחרים אבל 1. אתה חייב לייבא אותם כי למיטב ידיעתי אין בארץ, ייבוא זה בעייתי כי הם נחשבים חומרים דליקים ומסוכנים כמדומני. לא שהם באמת מסוכנים.
2. זה לא יעזור בכלום. אם משהו פגע לך בתחתית אז שום צבע לא יעזור לך. השיקול שלי הוא שלפחות פעם אחת בחודש וכנראה פעם אחת בשבוע אני מתחת לאוטו לראות מה קורה. אז באותה בזדמנות מרססים עם ספרי המרייט וזפת קרה. יעלה בסופו של דבר פחות מאשר לצבוע בצבע איכותי ומתקדם. זו דעתי לפחות.

אם אתה צריך עזרה/מקום/כלים אז תן קריאה. יש לי מנוף שבנתיים הרים 2 בודי בהצלחה.

מאיר רוטברג
01-11-06, 11:43
שום דבר לא פגע בתחתית

איני מתכוון לייבא דבר אני רוצה רק חומרים זמינים

lizard
01-11-06, 12:28
לדעתי, צבע עתיר אבץ ועליו צבע מתכת כלשהו. אני השתמשתי בDTM של נירלט ועל זה ספריי זפת קר.

אם יש לך קומפרסור אז עדיף זפת לא ממכיל ספרי אלא זפת עם ידית ייעודית לקומפרסור. נחשב איכוי יותר.

בתוצאה אכן מעיין שכבה פלסטית על התחתית. זה לא דומה לצבע. אצלי לפחות.http://lizard.co.il/4x4/jeep_assembly/sDSCN0915.JPG

נמרוד
01-11-06, 14:19
הזדמנות פז להיפטר מהבודי-ליפט, תוך כדי חיתוך כנפיים שגם יראה טוב ויעשה על ידי פחח מקצועי לפני הצבע.

מאיר רוטברג
01-11-06, 15:11
הזדמנות פז להיפטר מהבודי-ליפט, תוך כדי חיתוך כנפיים שגם יראה טוב ויעשה על ידי פחח מקצועי לפני הצבע.

זה דורש יותר מדי מאמץ,תיכנון והמון עבודה ,
צריך לבנות תת שילדה לתושבות,
הכנפיים הקידמיות לא מהוות בעיה כי ניתן לשים כנפים כמו בארה"ב
האחוריות אין סיכוי כי הצמיגים יכנסו

shmil
01-11-06, 19:51
אם אתה לא מתכוון להוריד את הבודי ליפטינג חבל שתפריד שלדה מבודי, מיותר, וכמו שמיכה אמר - הרבה עבודה, כולל מערכות חשמל, דלק, ברקסים, מוט הגה, חיישנים וכד'.
אל תתחיל עם זה. 3 ימים לא יספיקו.

לגבי זפת - רק זפת יעודית על בסיס מים. למישהו מהחברים באתר יש את האקדח, נדמה לי.

asafk
01-11-06, 22:06
מאיר, אני מכיר שני פרוייקטים ארוכי טווח שהתחילו מ"רק להוריד את הבודי מהשלדה". על הדרך, לא תחליף חוטי חשמל ישנים? צינורות בלם חלודים? תושבות בודי? לא תתקן מכות בשלדה? ועוד ועוד... בקיצור- אתה יודע איפה זה מתחיל, אבל אם אתה לא מתכוון להעמיד את הג'יפ להרבה זמן- אתה לא יודע איפה זה ייגמר... קח אותו לפחח שיעשה תיקון בשביל הביטוח ועזוב אותך משטויות.

אסף.

Bulldog
01-11-06, 22:23
מאיר, יש לי אחלה בודי בשבילך, לא דורש בודיליפט.

lizard
01-11-06, 22:28
מאיר תשמע לאסף, אני התחלתי בכלל מריקון שמן בגיר :-D:-D:-D

מאיר רוטברג
06-11-06, 13:09
מאיר תשמע לאסף, אני התחלתי בכלל מריקון שמן בגיר :-D:-D:-D

חברים ,
כאחד שהתחיל החלפת סרן עקום וגמר בגיר אוטומטי ,סרן קידמי אחורי יחסי העברה וכהנה וכהנה אני יודע
איך אני נכנס ומשער איך אסיים,

השאלה היא מה לעשות עוד לא סתם דברים? איני רואה צורך להחלפת צנרת מתכת אם הינה תקינה לחלוטין,לדוגמא,
נושא הורדת או הנמכת הבודי ליפםט בשיקול מחדש,
אנא רעיונות גם בכך

asafk
06-11-06, 13:22
צנרת מתכת אם הינה תקינה לחלוטין

מאיפה אתה יודע אם היא תקינה או לא? אולי היא תקינה עכשיו, אבל תזוזות מהורדת הבודי יגרמו לסדקים בכיפופים?

(וזה נכון להרבה דברים. הורדת בודי כמוה כפתיחת תיבת פנדורה)

אסף.

-->