PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיישן tps כיצד עובד?

ybar
02-11-06, 20:21
חיישן מצב מצערת מה למעשה תפקידו ואיך הוא משפיע על תפקוד המנוע?
אלו תופעות יכולות להיות כאשר החיישן הזה תקול ואיך אפשר לדעת בוודאות שהוא חייב החלפה?
הוא למעשה מעביר נתונים לגביי זווית הלועות של המצערת בכל רגע נתון או רק אם היא פתוחה או סגורה?

ybar
03-11-06, 20:54
מישהו יכול לתת הסבר על אופן פעולתו של החיישן בבקשה?

LAREDO
03-11-06, 21:12
אולי תגיד באיזה רכב?
יש כמה סוגים.

רוב החיישנים משנים מתח של 5 וולט בהתאם למיקום המצערת.
יש חיישנים שיש להם מתגים למצב של פול גז וסרק

ניר ל
03-11-06, 21:55
איזו אינדיקציה בדיוק נותן החיישן זה תלוי בסוג המערכת, אבל בעיקרון, במערכת הזרקת דלק ממוחשבת המחשב קוצב את הדלק על סמך נתונים שהוא מקבל מהחיישנים השונים בינהם ה TPS, זאת לא מערכת מכאנית, כשאתה רוצה להאיץ בפתאומיות, המחשב צריך להזריק כמות גדולה יותר של דלק בזמן קצוב (בדומה נניח למשאבת תאוצה בקרבורטור שמזריקה סילון של דלק), עפ"י קצב פתיחת המצערת המחשב "מבין" שאתה רוצה להאיץ. התופעות שיכולות להתרחש במקרה של חיישן תקול תלויות כאמור בתפקידו במערכת הספציפית. חיישן תקול מזהים באמצעות התחברות למחשב/ קוד תקלה/ בדיקת מתחים אם אתה יודע באיזו סקאלה הוא עובד.

ybar
04-11-06, 14:01
כמה עולה חיישן tps חדש?
האם כדאיי לרכוש אותו משומש מפירוק או שזה חתול בשק?

ybar
05-11-06, 09:37
כמה עולה חיישן tps חדש?
האם כדאיי לרכוש אותו משומש מפירוק או שזה חתול בשק?

למישהו יש במקרה חיישן tps תקין בוודאות מיותר שמעוניין למכור לי אותו, אני צריך את הדגם עם הקונקטור העגול לא עם ה3 פינים הארוך שמתאים למצערת tbi הזרקה חד נקודתית ,מנוע 5.0 ליטר
v8 סמול בלוק של שברולט

ybar
05-11-06, 10:22
אני מחפש חיישן tps =חיישן מצב/זווית מצערת מהדגם בדיוק כמו שמופיע בתמונה
אודה מאוד למי שיוכל לסייע לי במציאת החלק
הנה התמונה בבקשה: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/LT1-throttle-position-sensor-TPS-Camaro-Corvette-LT4_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33557QQha shZitem300043580091QQihZ020QQitemZ300043 580091QQrdZ1QQsspagenameZWDVW#ebayphotoh osting

תודה מראש ושבוע טוב

-->