PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בחשמל לסמוראי- עם תמונות

yoav
04-11-06, 11:13
במסגרת השעות הרבות שאינ מבלה עם סמו- אני מוצא מדי פעם חוטים תועים שאין לי מושג מי ומה. אחד מהם נראה לי ארוך ומיותר- אז עקבתי אחריו, ניתקתי- ונראה ששום דבר רע לא קרה: המהלך שלו היה מהקופסא שבתמונה עם ארבעת המחברים, לאורך הדופן הפנימית של הרכב לכיוון אחורי הרכב ובסופו הוא לא היה מחובר לכלום. מישהו מזהה את הקופסא הנ"ל ואת החוטים המחוברים אליה?:

סדר התמונות:
1. הקופסא של חבר' BOSCH עם 4 יציאות, שלאחת מהן היה מחובר החוט המדובר
2. החוט הארוך (כשני מטר) שנראה כמו חוטי הרמקולים שיש לי במער' בבית, ומוצאו מהקופסא
3. בלי קשר- תמונה של הפיוזים שלי עם איזה חוט שתקוע יחד עם אחד הפיוזים שנראה כמו אילתור של בעלים קודמים שאולי כדאי להוריד?

http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_3592ECDBFFA9444E8DEE64EA5EB72247.JP G

http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_A460B3DD19E9478C9D3AF53DFA5DD9CE.JP G

http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_2321A7AB3FD34EEFAE4CF3481DABBCA2.JP G

jackey1
04-11-06, 11:42
ייתכן והממסר קשור או היה קשור לסטרטר בעבר
כדי לדעת למה שייך צריך לעקוב אחרי החוטים ,
לדעתי במידה ואתה לא מבין או יודע אל תתעסק זה תמיד יעלה יקר יותר

GodsFather
04-11-06, 11:47
ה"קופסא" זה ריליי (ממסר)- משמע , משהו מאחורה היה מחובר והיה צרכן חשמל ולא רמקולים - אולי פרוז'קטורים שנותקו? אולי קומבינה אחרת? לא הייתי זורק את הריליי לפח אלא שומר אותו לשכלול הבא שתרצה לשים ויכלול חשמל - ריליי של בוש הוא איכותי (בהנחה וזה תקין) והם עולים באיזור ה-30-40 ש"ח ליחידה - אז הרווחת פה משהו...

החוט שתקוע לך בתיבת פיוזים , תקוע בפיוז של אורות הדשבורד אם אינני טועה - יש לך מד סל"ד ברכב עם תאורה פנימית? או אולי משהו אחר שנדלק יחד עם האורות נסיעה שלך ?

לשלוף חוטים אתה תמיד יכול (שלך קרב' אם אני לא טועה , אז אין סכנת נזק למחשב מנוע או משהו כזה), רק תדאג לעשות זאת בצורה כזו שתוכל גם להשיבם בלי להתאמץ/לעשות נזק - מקסימום להחליפם בחדש אם מה ששלפת בלוי ונמצא חיוני.
תוכל לעשות כך "ניסוי ותהיה"(כי אתה תוהה על נחיצותו של החוט) עד שתבין מה כל דבר עושה.

יש גם דיאגרמות של חיווט החשמל בסמוראי וכך תוכל גם לחסוך כמה משיכות חוטים.

בהצלחה!

yoav
04-11-06, 11:56
אמיר- שלי דווקא הזרקה...
החוט הזה הוצמד לפיוז של אורות החירום (שעובדים).
לקופסא הזו מחוברים 3 חוטים אחרים שדווקא יש להם כתובת- רק שאינ לא יודע אותה...
אינ באמת לא אתעסק- או שאקפוץ לחשמלאי שיעיף מבט.
תודה :-)

shmil
04-11-06, 11:58
1. הקופסא של חבר' BOSCH עם 4 יציאות, שלאחת מהן היה מחובר החוט המדובר
הקופסא הזו היא ממסר (relay)
2. החוט הארוך (כשני מטר) שנראה כמו חוטי הרמקולים שיש לי במער' בבית, ומוצאו מהקופסא

3. בלי קשר- תמונה של הפיוזים שלי עם איזה חוט שתקוע יחד עם אחד הפיוזים שנראה כמו אילתור של בעלים קודמים שאולי כדאי להוריד?
אכן אילתור

לפי אופן וצורת החיבור והחוטים זה ממסר שחובר פעם למשהו. למה? ניתן לנחש רק לפי מיקום המוצא או המפסק.
אם אתה מתכוון לנתק - אל תשאיר רגל גלויה בממסר, בכך שתוריד רק את החוט היוצא, והסיבה פשוטה - אם מסיבה כלשהי הממסר יתחבר, יהיה לך רגל + גלויה - מתכון בטוח לקצרים ושריפות.
אז - או שתעקוב גם אחר שלושת החוטים האחרים ותנתק אותם (אחד מהם יהיה מינוס, אחד יהיה +, והשלישי יהיה +אחרי מפסק כלשהו), או שתדאג לכסות היטב את מוצא החוט שאתה מנתק.

לגבי האילתור, זה אכן כך, אבל כדאי לבדוק לאן הוא הולך, ולהערכתי הוא יכול להיות מעקף כלשהו, או חיבור לרדיו/שעון.

shmil
04-11-06, 11:59
זה מה שקורה כשמתחילים לכתוב תגובה ומפסיקים באמצע לעשיית דברים אחרים - פתאום יש עוד כמה תגובות באמצע, ושלך כבר לא רלבנטית :-)

GodsFather
04-11-06, 13:50
שמיל, התגובות שלך תמיד יהיו רלוונטיות, גם אם הן יגיעו באיחור ;-)

יואב - אם הזרקה , אכן לא הייתי משחק עם זה, גש לחשמלאי או לפחות לחבר מבין (חשמלאי בדר"כ עולה כסף , חבר עולה רק בירה/טובות הנאה אחרות).

jackey1
04-11-06, 15:11
אני לא מבין אם הכל בסדר למה צריך לגעת, החוט שלא מחובר לכלום תראה לאן הוא מגיע
במידה והקצה השני שלו לא מחובר לכלום וכל רגלי הממסר מלאות המסקנה היא שלחוט אין שימוש
ובשעת האלתור שייתכן שבא לפתור בעיה לא היה חוט בודד זמין.
במידה והצד השני גם לא מחובר לכלום אין סכנת קצר פשוט תניח לרכב!!!
סע טייל ותהנה ,כשאין בעיה אין בעיה ,נגעת קלקלת שילמת

yoav
04-11-06, 15:20
אני לא מבין אם הכל בסדר למה צריך לגעת, החוט שלא מחובר לכלום תראה לאן הוא מגיע
במידה והקצה השני שלו לא מחובר לכלום וכל רגלי הממסר מלאות המסקנה היא שלחוט אין שימוש
ובשעת האלתור שייתכן שבא לפתור בעיה לא היה חוט בודד זמין.
במידה והצד השני גם לא מחובר לכלום אין סכנת קצר פשוט תניח לרכב!!!
סע טייל ותהנה ,כשאין בעיה אין בעיה ,נגעת קלקלת שילמת

תודה על העזרה- אני אכן אקפוץ לחשמלאי.
לגבי "עובד- אך תיגע". אני דווקא בגישה של "רפואה מונעת". מעדיף לטפל בבעיות פוטנציאליות כשאני בת"א, ולא כשהן מתממשות בלב המדבר. אבל זה אני8-)

jackey1
04-11-06, 15:47
1.האם הרכב היה של חברה (הכוונה לא להשכרה)
2.האם יש מפשיר אדים מאחור
3.האם יש וו גרירה
4.וישר אחורי

איזה שנה הרכב ,לאיזה צד של הרכב החוט מגיע ואיפה

פשוט שמתי לב שבהודעה הראשונה רשמת שהחוט הולך לאחורי הרכב

yoav
04-11-06, 16:56
1. החוט הולך (הלך) מצד ימין של הרכב מאחור למעלה לאורך הדופן---> מעל מסגרת החלון הקדמי---> יורד דרך החלון הקדמי השמאלי---> אל מתחת לצד שמאל של הנהג.
הא בצבץ מעל הצד של הנוסע מקדימה מימין- ואז משכתי בעדינות והוא יצא כאמור לא קשור לכלום בצד המרוחק ועד לחיבור לקופסא השחורה שצילמתי (שם הוא כן היה מחובר)

2. כן יש מפשיר אדים ווישר אחורי- ולא הם באמת לא עובדים...:???: פעם הם כן עבדו...

3. רכב חברה? למה? (דלקן?)

4. אין וו גרירה.

5. הרכב שנת 96.

GodsFather
04-11-06, 17:09
יש ווישר אחורי ????? מדהים!

לפי מה שאתה מתאר , החוט הזה הקיף את כל הרכב...מקצה אחד לקצה השני דרך כל חלון אפשרי...

זו אפשרות שיש קשר בינו לבין המפשיר אדים אבל אני בספק. אם באמת אתה קופץ לחשמלאי , תשאל אותו בנושא המפשיר ואם לא יהיה אכפת לו שתצלם מה שהוא עושה אז זה יעזור מאד...אני חושב שזה פלא אמיתי אם נצליח להפעיל אותו...

דרך אגב , מה הבעיה בוישר האחורי אם כבר העלית את הנושא...

yoav
04-11-06, 19:33
יש ווישר אחורי ????? מדהים!

לפי מה שאתה מתאר , החוט הזה הקיף את כל הרכב...מקצה אחד לקצה השני דרך כל חלון אפשרי...

זו אפשרות שיש קשר בינו לבין המפשיר אדים אבל אני בספק. אם באמת אתה קופץ לחשמלאי , תשאל אותו בנושא המפשיר ואם לא יהיה אכפת לו שתצלם מה שהוא עושה אז זה יעזור מאד...אני חושב שזה פלא אמיתי אם נצליח להפעיל אותו...

דרך אגב , מה הבעיה בוישר האחורי אם כבר העלית את הנושא...
הבעיה שפעם הייתי לוחץ על המפסק והוא היה עובד. היום לא. (וישר + מתז). אינ מתחיל לחשוד שאולי זה החוט המנותק באמת שהרי הקופסא נמצאת תחת המפסק שמפעיל את שני הנ"ל.
אינ אקפוץ לחשמלאי ואצלם הכל.

yoav
14-03-07, 10:52
החוט הלך לרמקול ישן.

הוישר האחרוי כבר סודר על הדרך- ועכשיו גם יש וישר אחורי שעובד 8)

מוני אורבך
14-03-07, 11:26
יואב אתה פשוט חיב לקנות דיפנדר.
אתה כול כך אוהב להתעסק עם כול הזוטות של הרכב.
ובדיפנדר, ברוך השם זוטות זה שם המשחק !
שם אתה מכבה אורות ומד החום יורד לחצי (-:
לפעמים נדמה שהרכב תוכנן עבור אלו הצרכים "ריפוי בעיסוק"
שלא תבין לא נכון, הרכב יסע ויסע, אבל עם הרבה זוטות שכול פדנט מצוי פשוט יהיה מאושר להתעסק איתן.

עלה והגשם !

עמרי2
14-03-07, 17:36
יואב אתה פשוט חיב לקנות דיפנדר.
שלא תבין לא נכון, הרכב יסע ויסע, אבל עם הרבה זוטות שכול פדנט מצוי פשוט יהיה מאושר להתעסק איתן.

עלה והגשם !

מוני-אני מבין שנמאס לך מהדיפנדר ושאתה חושב שעשית טעות...אבל כבר אתה מכין את השטח למכירה?!

-->