PDA

צפייה בגרסה מלאה : הי-ליפט, היכן כדאי לקנות?

אלון
13-11-06, 12:20
ניסיתי להרים את הבהמה שלי (גאלופר ארוך 98) בפעם הראשונה עם ג'ק השמן האורגינלי שמעולם לא הופעל (עדיין בניילון) כניראה שהזמן עשה את שלו, השמן פרץ והבהמה צנחה, למזלי הבטחתי עם אבן ועליה קרש אז לא ניגרם נזק, ולכן נראה לי שאקנה הי-ליפט או דומה/חיקוי,
בטיול דיונות חבר שלי שקע וחילצנו בזכות הי-ליפט משודרג - עם 'אצבע' מוארכת ופלטת טיטניום 30X30ס"מ שמורכבת לבסיס, חילוץ מדהים ומהיר, בנוסף הייתי עד לחילוץ ע"י 2רצועות+הי-ליפט מתקיעה בבוץ, עכשיו אני חייב לרכוש ולשדרג !!!
בשוטטות באתרים וכתבות יש הרבה חומר על האורגינלי או תחליפי אבל לא בטוח שהמידע מעודכן, האם מישהו יודע או ממליץ על מכשיר שלא עולה הרבה ועושה את העבודה?

dkrauss
13-11-06, 19:20
אני קניתי מקורי באספיר 450ש"ח לפני מע"מ וגם קיבלתי במתנה תיק בשבילו
בנוסף מעניין אותי איך בוצע החילוץ עם ההי ליפט והרצועות בבוץ - עם מה השתמשו כעוגן

landrover
13-11-06, 21:24
קניתי ב270שח כולל מעמ FARM JACK לפני שנתיים ...
אצל אוטו פרל ציוד הרבה

לא יודע מה יותר טוב ,
אבל הוא בהחלט עושה את העבודה (אני משתמש בו הרבה)
ואני מרוצה ...

אמיר.

yscheiner
13-11-06, 22:04
חיפוש קצר למילה "הייליפט" ו...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15965&highlight=%E4%E9%E9%EC%E9%F4%E8

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15553&highlight=%E4%E9%E9%EC%E9%F4%E8

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11776&highlight=%E4%E9%E9%EC%E9%F4%E8

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=6860&highlight=%E4%E9%E9%EC%E9%F4%E8

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=1890&highlight=%E4%E9%E9%EC%E9%F4%E8

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=1344&highlight=%E4%E9%E9%EC%E9%F4%E8

אני חושב שזה ממצה את כל השאלות והדיונים (כל שבוע מישהו חדש שואל).
:cool:

אלון
14-11-06, 10:33
תודה על המידע, אתמול ניפגשתי עם מיכאל אשכנזי - חבר טוב וג'יפאי מדופלם, בעליו הגאה של סיקס שעליו סיפרתי ששידרג את ההייליפט וראיתי כיצד ה'כריש' מחלץ את הג'יפ בשניות,
לאחר בדיקה יסודית של הבהמה שלי (גאלופר אוטו ארוך 98) קבע שלא כדאי לי לרכוש הייליפט כי אין נקודות אחיזה מתאימות ברכב ולאחר שקראתי את כל הקישוריות שבשירשור נפלה ההחלטה - ג'ק שמן עם רגלית דריכה יתאים יותר, אשמח לדעתכם איזה סוג והיכן לרכוש?
אלון

עמרי2
14-11-06, 13:52
תודה על המידע, אתמול ניפגשתי עם מיכאל אשכנזי - חבר טוב וג'יפאי מדופלם, בעליו הגאה של סיקס שעליו סיפרתי ששידרג את ההייליפט וראיתי כיצד ה'כריש' מחלץ את הג'יפ בשניות,
לאחר בדיקה יסודית של הבהמה שלי (גאלופר אוטו ארוך 98) קבע שלא כדאי לי לרכוש הייליפט כי אין נקודות אחיזה מתאימות ברכב ולאחר שקראתי את כל הקישוריות שבשירשור נפלה ההחלטה - ג'ק שמן עם רגלית דריכה יתאים יותר, אשמח לדעתכם איזה סוג והיכן לרכוש?
אלון

מה אתה מסתבך יותר מדיי? זה בסה"כ ג'ק...
קפוץ להום-סנטר/ ACE ואם אתה ממש רוצה לחסוך עוד 20 ש"ח ליצחק שדה-וקנה ב 120 ש"ח ג'ק הידראולי עם ידית ארוכה (מה שאני ראיתי בא עם קופסה אפורה...עושה את העבודה)

עמרי

גיא
14-11-06, 14:17
אם אתה כל כך הרבה ניתקע ...

אולי שווה לך מדרגות צד והיילפיט ?

tal_96
14-11-06, 15:09
צהרים טובים
לא ממש הבנתי מה הבעיה להשתמש בהייליפט על הטמבון קדמי/אחורי כמובן של סיקס אכזרי ולא רכב פלסטיק

זאביק
14-11-06, 15:23
צהרים טובים
לא ממש הבנתי מה הבעיה להשתמש בהייליפט על הטמבון קדמי/אחורי כמובן של סיקס אכזרי ולא רכב פלסטיק

ניסיתי להרים את הבהמה שלי (גאלופר ארוך 98 )

tal_96
14-11-06, 18:25
אלון יש לך תשובה גם בעברית
אולי לא הבנתי נכון
האם מותר ניתן בזמן שקיע בבוץ להרים את הרכב מהטמבון הקדמי/ אחורי וכך לחלצו פרקטי או לא

זאביק
14-11-06, 23:05
האם מותר ניתן בזמן שקיע בבוץ להרים את הרכב מהטמבון הקדמי/ אחורי וכך לחלצו פרקטי או לא

מותר וזה פרקטי, בשתי צורות לפחות:
1) להרים את כל החלק קדמי / אחורי, ואז "לזרוק" את הרכב החוצה מהקוליסים שהוא תקוע בהם (עיקר הבעייה בקוליסים היא, שהם נעשים עמוקים מידי, ואז הרכב מתיישב על הגחון וגלגלים מאבדים אחיזה)
2) להרים את הגלגל מתוך הבוץ, ולשים מתחתיו קרש / צינור / המון עשבים / מקלות / שפאלות, כדי שלא יהיה שקוע, ותהיה לו אחיזה (לפחות חלקית) לדחוץ את הרכב קדימה. כמובן שאת זה מומלץ לעשות לכל הגלגלים, כל גלגל בנפרד.

idanw
14-11-06, 23:57
הג'ק ההידראולי הרגיל לא שווה הרבה לצרכי חילוץ... הוא לא מרים מספיק גבוה\שוקע בבוץ..!
במקרה שלך, שצריך הייליפט אתה יכול להישתמש בליפט מייט או דובון (שלא נמכר יותר כחדש) המכשיר הוא בעצם מתאם להייליפט להרמה מהגלגל ומתחבר לחורים שבג'אנט וחוסך את הצורך במדרכי צד.
ליפט מייט חדש צריך לעלות כ 200 ש"ח.. בנוסף לעלות ההיליפט.
בכל אופן, הייליפט לא מחליף את הג'ק המקורי לצורך תיקונים!
עידן

אלון
15-11-06, 00:42
ראשית תודה על התשובות, שנית הורדתי סופית את כדאיות והנחיצות האישית שלי להייליפט וזאת מתוך האינפורמציה שקיבלתי כאן ולכן כמו שכתבתי אקנה בימים הקרובים ג'ק שמן, הכוונה שלי היא לא רק לחילוץ אלה לתיקונים עצמיים, אני מאלה שרוב הזמן מתחת לרכב ופחות בתוכו ולפעמים אפילו נהנה לחפור בקרביים של המכוניות שלי, כך שבאמת הייליפט לא יתאים לי ואם כבר ג'ק אז איזה סוג כדאי לרכב כמו הגאלופר שלא כל-כך קליל ? מה גם שקורות השילדה רחוקות מהדופן והבהמה שלי גבוהה במיוחד,

אלעד4ס4
15-11-06, 04:16
ראשית תודה על התשובות, שנית הורדתי סופית את כדאיות והנחיצות האישית שלי להייליפט וזאת מתוך האינפורמציה שקיבלתי כאן ולכן כמו שכתבתי אקנה בימים הקרובים ג'ק שמן, הכוונה שלי היא לא רק לחילוץ אלה לתיקונים עצמיים, אני מאלה שרוב הזמן מתחת לרכב ופחות בתוכו ולפעמים אפילו נהנה לחפור בקרביים של המכוניות שלי, כך שבאמת הייליפט לא יתאים לי ואם כבר ג'ק אז איזה סוג כדאי לרכב כמו הגאלופר שלא כל-כך קליל ? מה גם שקורות השילדה רחוקות מהדופן והבהמה שלי גבוהה במיוחד,
_ ________________________________________ ביגלל הראש כול הגוף סובל.. נכון ..

Saar
15-11-06, 09:49
אם הבנתי נכון אתה מתכוון לקנות ג'ק שמן ע"מ להרים את האוטו ולעבוד מתחתיו.

אם זו אכן כוונתך, קנה "בוקים" (רגלי מוסך), זוג במאה ש"ח (ב-ל.כ) ותוכל לעבוד בביטחון.
מאוד לא בריא לעבוד מתחת לרכב שמוחזק על ג'ק (לא משנה אם זה הייליפט או שמן)
באופן כללי, הייליפט נוח יותר לעבודה מג'ק שמן (מרים מהר יותר ולא צריך לזחול מתחת לאוטו ע"מ למקמו).

סער

jeepme
15-11-06, 12:01
מה אתה מסתבך יותר מדיי? זה בסה"כ ג'ק...
קפוץ להום-סנטר/ ACE ואם אתה ממש רוצה לחסוך עוד 20 ש"ח ליצחק שדה-וקנה ב 120 ש"ח ג'ק הידראולי עם ידית ארוכה (מה שאני ראיתי בא עם קופסה אפורה...עושה את העבודה)

עמרי

....... כך שבאמת הייליפט לא יתאים לי ואם כבר ג'ק אז איזה סוג כדאי לרכב כמו הגאלופר שלא כל-כך קליל ? מה גם שקורות השילדה רחוקות מהדופן והבהמה שלי גבוהה במיוחד,

את הג'ק שים היכן שצריך מתחת לסרן , מהלך המתלה שלך לא ממש משנה לשם כך.
רוצה מהבודי?? או מהשסי... ג'ק רגיל לא ממש יכול לעזור אין לך התלבטות בכלל.

ו...בנאדם, החלטת וקיבלת תשובה כבר מזמן אז מה המשך ההתקשקשות??
תפוס פרופורציות, שרפת את המקלדת

צחי

אלון
17-11-06, 01:03
את הג'ק שים היכן שצריך מתחת לסרן , מהלך המתלה שלך לא ממש משנה לשם כך.
רוצה מהבודי?? או מהשסי... ג'ק רגיל לא ממש יכול לעזור אין לך התלבטות בכלל.

ו...בנאדם, החלטת וקיבלת תשובה כבר מזמן אז מה המשך ההתקשקשות??
תפוס פרופורציות, שרפת את המקלדת

צחי
צחי,תרגיע, היום הייתי באוטודיפו והום-סנטר וגם בעוד איזה חנות חארטה , אין להם ג'ק רציני, רק זבל סיני, מקסימום גובה 30 ס"מ,מקסימום עומס 2 טון,לא נראה שווה 10 ש"ח, בינתיים נוסע ללא ג'ק, מקווה שמרפי לא ערני,,,,,,,,,????

-->