PDA

צפייה בגרסה מלאה : SIX או סופה?

מתן גולן
13-11-06, 18:59
אהלן
אני רוצה לקנות ג'יפ "גמור" ולשפץ אותו בעצמי.
יש שממליצים לי SIX ואחרים רק סופה.
רמת הידע שלי בסיסית והכוונה לרכוש ידע תוך כדי.
מה אתם ממליצים, ומה המשמעויות של כל אחד כמו זמינות חלקי חילוף מחירים והנאה בשטח.
תודה
מתן

גיא
13-11-06, 21:28
כדאי שתבצע חיפוש בפורום כי השאלה הזאת נענתה פעמים רבות מאוד.

בשתי מילים.

סופה זה יותר חדש ויותר יקר
סופה זה יותר אלקטרוניקה וחיישנים
סופה זה יותר מנוע
סופה זה יותר דלק

סיקס זה בדיוק הפוך.

Saar
13-11-06, 22:02
גיא,

הכל נכון פרט לדלק.
לפי מיטב ידיעתי, הסיקס שותה מעט יותר (ברוב המקרים).
(למרות שבנושא זה משווים בין נבלה לטריפה...)

סער.

זאביק
13-11-06, 22:08
סופה זה יותר דלק

במקרה הגרוע, הצריכה של סופה ושל סיקס יהיו אותו דבר.
במקרה הממוצע, צריכת הדלק של הסופה טובה יותר (בדיוק בגלל ה"אלקטרוניקה". ניהול מנוע ממוחשב, הזרקת דלק = ניצול יעיל יותר של הדלק).

לא הבדלים של פי 2, כן לטובת הסופה.

אבל, צריכת דלק לא צריכה להוות שיקול סיקס - סופה, זה הפרמטר הכי זניח בעניין.

באופן כללי, אם אתה חושב על לקנות גרוטאה ולשפץ כדי שזה יהיה יותר זול. אתה טועה. בגדול. מה זה בגדול, בענק.

יש לא מעט דיונים בנושא, ומשום מה בכולם מופיעה המילה גרוטאה, ( :twisted: ) אז החיפוש יהיה פשוט. הוא שווה את זה.

נמרוד
13-11-06, 22:10
זו שאלה כל כך בסיסית, נפוצה ועתיקה שכבר לפני 5 שנים חנן ואני ניסינו לסכם אותה בנקודות כלליות. (http://www.jeepolog.com/35.html)
[/url]

כשזה נכתב, היו עוד די הרבה סיקסים במצב טוב. מהבחינה הזאת המצב החמיר מאד, והיום קשה יותר ויותר למצוא סיקס נורמלי. אבל מכיוון שאתה מתכוון לקנות ג'יפ לבנייה/שיפוץ יסודי, אז זה לא משנה. מבחינתך, רוב השיפוץ אותו דבר, ההבדל המהותי בין שני הג'יפים האלו הוא מערכת ניהול מנוע אלקטרונית ומודרנית לעומת מנוע ברזל הכי טמבל ופשוט שיש.

עוד קריאת חובה הוא [url="http://www.jeepolog.com/36.html"]יומן השיפוץ של עירא (http://www.jeepolog.com/35.html). שתדע לקראת מה אתה הולך.

מתן גולן
13-11-06, 22:42
תודה לכולם.
באמת יש המון המון מין העבר.
בתקציב של 20 אלף לקנייה ושיפוץ ללא דיגומים ודלק, מה עדיף?

נמרוד
13-11-06, 22:44
20 אלף שקל זה התקציב שלך לקנייה ולשיפוץ? סך הכל?

אוקי, עכשיו תקרא את זה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15871

lizard
13-11-06, 23:17
ב18 אלף אתה קונה היום רכב מדוגם שנראה מעולה.

אם אתה מעוניין אז צור קשר.

לא, זה לא הסיקס שלי. אמרתי נראה מעולה לא :-D

asafk
14-11-06, 00:18
יש לפחות שני סיקסים מצויינים שאני מכיר למכירה, אחד ב20 אלף (אשכרה אוטו חדש, עם קילומטרז' של אלפי קילומטרים בודדים, מדוגם למסע חוצה מדבריות... שאף פעם לא נסע אליו), אחד ב25 אלף (לא חדש, אבל כל החלקים שלו חדשים). סופה ב20 קשה למצוא במצב טוב.

אסף.

yogibear
14-11-06, 15:01
אהלן
אני רוצה לקנות ג'יפ "גמור" ולשפץ אותו בעצמי.
תראה, אתה נופל (ביודעין ? ) לבור עמוק . הבור עמוק הן כלכלית והן מבחינת זמן שתקדיש. רבים כאן בפורום, ואני בינהם עברנו את התהליך, וטרם סיימנו אותו, בדיעבד, לא הייתי ממליץ לך לעשות כן. במבט לאחור הייתי מעדיף לקנות רכב מושקע, ולהשקיע פחות.

יש שממליצים לי SIX ואחרים רק סופה.
אמנם, אני משוחד, אך בחרתי ב CJ בשל פשטותו, אין מערכות אלטרוניות , אין חיישנים , הכל בסיסי ופשוט.

רמת הידע שלי בסיסית והכוונה לרכוש ידע תוך כדי.
בשביל זה בדיוק יש את הפורומים השונים וספרות העזר, הן העברית והן האנגלית, קצת תעוזה, קצת הבנה טכנית, וכלי עבודה טובים יכולים להתגבר על מכשלות רבות.

מה אתם ממליצים, ומה המשמעויות של כל אחד כמו זמינות חלקי חילוף מחירים והנאה בשטח.
אני כמובן אמליץ על CJ, אך כל אחד והעדפותיו האישיות
תודה
מתן

שלומי
15-11-06, 00:01
אני הייתי ממליץ לך לעשות סיבוב על כמה סופות וסיקיסים ,
לטעמי האופי של סיקס וסופה שונה לגמרי ולכן היות ואתה קונה את הרכב בשביל להינות אין תחליף לתחושה .

שלומי

נימי
15-11-06, 09:32
מתן אני לא אגד לך איזה רכב יותר טוב ולמה (מהסיבה שאני לא יודע) אבל אני אגיד לך שב- 20 אלף שקל תימצא או סופה במצב גרוע או SIX במצב יותר טוב.
אני חיפשתי סופה מספר חודשים והיו מעט מאוד במחירים של עד 30 אלף ש"ח, גם אילו שהיו גרמו לי להיתרחק מהן מכל מיני סיבות, לעומט זאת היו לא מעט SIXים במחירים של עד 20 אלף ש"ח, שגם הכלים האלו לא היו מושלמים אבל עלו 10 אלף ש"ח פחות מהסופות והיו להם שיפורים יותר מהסופות.
זה לפי הניסיון הדל שהיה לי בחצי שנה האחרונה בערך בחיפוש אחרי רכב שטח.

עמרי2
15-11-06, 21:57
מתן אני לא אגד לך איזה רכב יותר טוב ולמה (מהסיבה שאני לא יודע) אבל אני אגיד לך שב- 20 אלף שקל תימצא או סופה במצב גרוע או SIX במצב יותר טוב.
אני חיפשתי סופה מספר חודשים והיו מעט מאוד במחירים של עד 30 אלף ש"ח, גם אילו שהיו גרמו לי להיתרחק מהן מכל מיני סיבות, לעומט זאת היו לא מעט SIXים במחירים של עד 20 אלף ש"ח, שגם הכלים האלו לא היו מושלמים אבל עלו 10 אלף ש"ח פחות מהסופות והיו להם שיפורים יותר מהסופות.
זה לפי הניסיון הדל שהיה לי בחצי שנה האחרונה בערך בחיפוש אחרי רכב שטח.

אני אחרי חיפוש ארוך (שהסתיים לא מזמן :smile: ) אחרי סופה לפי דרישות מאוד ספציפיות. ראיתי המון כלים. כל עוד מדובר בכלי פתוח-להערכתי אין בעיה למצוא כלי בסיסי וטוב בסביבות 25-30K.
סופות סגורות כבר יותר יקרות לרוב.
אצלי הסופה היא גם הפרייבט-ולכן היה חשוב לי קצת יותר "איכות החיים" (עד כמה שאפשר לצפות מסופה)-וכאן לפי דעתי כבר יש לה יתרון על ה CJ...מנוע בשרני וחזק, יכולות כביש מעט משופרות (מוט פנהרד), ושילדה קשיחה יותר.
קח בחשבון ש 90% מהנסיעה היא הדרך לטיול...

עמרי

עמרי2
15-11-06, 22:01
עוד משהו שלא התייחסתי-לשני הרכבים זמינות חלפים טובה. לא תמצא עוד רכב שטח עם עלות חלפים כמו של השניים הנ"ל...תמיד קיים בפירוקים ותמיד יש חלופות. זה שבסופה יש חיישנים לא מצריך עוד ידע טכני-לא בגלל זה הייתי הולך על CJ. יש ספר, ויש פורום-והם מכילים הכל.
אתה תלמד לטפל בשני הכלים...

six 4 life
15-11-06, 22:21
סופה שנראית מסודרת ב20,000 ש"ח :

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=21989

בהצלחה.

מתן גולן
15-11-06, 23:02
תודה לכולם.
אני מבין שעתיד לי השקעה כספית גדולה, אני מפנים את זה.
ועם זאת בהיבט הכלכלי האם בסופו של דבר SIX יהיה יותר מסופה?

מתן גולן
15-11-06, 23:07
הכוונה SIX יותר זול מסופה.

עמרי2
15-11-06, 23:21
תודה לכולם.
אני מבין שעתיד לי השקעה כספית גדולה, אני מפנים את זה.
ועם זאת בהיבט הכלכלי האם בסופו של דבר SIX יהיה יותר זול מסופה?

בהנחה שאתה הולך בשני המקרים על כלי תקין (סופה או סיקס) ולא נבלה שחוטה- סביר להניח שהסיקס יעלה פחות בזמן הקניה.
תחזוקה שוטפת-להערכתי זהה. למרות ההבדל "הטכנולוגי"-הוא לא ממש משפיע על רמת התחזוקה השוטפת. כמו שאתה לא מנקה קרבורטור כל יומיים-אתה גם לא מנקה מזרקים-ולא כל שבוע מחליף חיישן. מעבר למערכת המחשב/חיישנים, שאר הרכיבים מאוד דומים.

עמרי

נימי
16-11-06, 01:22
אני אחרי חיפוש ארוך (שהסתיים לא מזמן :smile: ) אחרי סופה לפי דרישות מאוד ספציפיות. ראיתי המון כלים. כל עוד מדובר בכלי פתוח-להערכתי אין בעיה למצוא כלי בסיסי וטוב בסביבות 25-30K.
סופות סגורות כבר יותר יקרות לרוב.
אצלי הסופה היא גם הפרייבט-ולכן היה חשוב לי קצת יותר "איכות החיים" (עד כמה שאפשר לצפות מסופה)-וכאן לפי דעתי כבר יש לה יתרון על ה CJ...מנוע בשרני וחזק, יכולות כביש מעט משופרות (מוט פנהרד), ושילדה קשיחה יותר.
קח בחשבון ש 90% מהנסיעה היא הדרך לטיול...

עמרי

צודק, שחכתי לציין שחיפשתי סופה ארוכה סגורה ועם מזגן תקין

-->