PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק - נושא כאוב ...האם ניתן לריפוי ?

ronen118
27-11-06, 16:17
גרנד שירוקי 96 , ( 5.2 ) zj

כיום צורך 1:5 , 400 ק"מ למיכל מלא , האם זו הצריכה אצל כולם ?

ראיתי בשירשורים שיואב הגיע ל - 1:8 ??? - מדהים

האם ניתן לשפר את צריכת הדלק ?

hitoy
27-11-06, 16:34
גם יואב נוסע 1:5.5 :-(

יואב

ניר ל
27-11-06, 16:38
אני הגעתי גם לצריכה של 1:14.8 ,זה היה בירידות של סדום כשהמנוע עובד בסרק.

לעומת זאת בעליות הצלחתי להגיע לצריכה של 1:2 !

ניר ל
27-11-06, 16:39
והמסקנה - סע רק בירידות !

talw
27-11-06, 19:08
גם טל נוסע 1 ל 5.5 בנסיעה מעורבת!!
אני עדיין בטוח למרות דעתם של החברים פה שעם לוקרים לסרן הקידמי הרכב יוכל פחות ,לפחות בעוד 0.5 ק"מ לליטר בנסיעה מעורבת.ובנסיעה מהירה גם יותר!!!

טל

ניר ל
27-11-06, 19:26
טל, האנרגיה שדרושה כדי לסובב את מכלול הדיפ' וגל ההינע היא זניחה לחלוטין, נסה ותיווכח שתינוק בן יום מסובב את הדיפ' ללא קושי בקרוב לאפס מומנט... אתה לא תוכל למדוד את כמות הדלק שתיחסך ע"י ניתוק המכלול הזה גם באמצעות מעבדה משוכללת, בטח שלא ע"י ניסוי דרך.

תחשוב בצורה פשוטה שלא יתכן שעשרה אחוז מכמות האנרגיה שנדרשת כדי להאיץ ולדחוף 2 טון, מושקעת בהנעה של מכלול ממוסב ששוקל 5 ק"ג סביב צירו ללא התנגדות ממשית.

גיל123
27-11-06, 19:27
גם אצלי בערך 1 ל 5 .
כוס אומו הדלק,חיים פעם אחת,תהנה מה-8 V ,זה חלק מהעניין.

talw
27-11-06, 19:46
ניר שלום
אני לא ניכנס לחישובים ,אני מסתמך על ניסיון עבר עם רכבים בעלי לוקרים.
בשביל לחוות את זה טוב קח לדוגמא סמוראי (רכב בעל מנוע חלש יחסית) ותשווה נסיעה ב 2x4 עם שילוב לוקרים ובלי ותווחך בהבדל המשמעותי בכח ובהיגוי!!
מנוע כמו שלנו קטן עליו בכח הנידרש. אבל הדלק זורם יותר בלי שתרגיש בייחוד במהיריות מחוץ לעיר.
ואם אני נכנס קצת לחישובים, הכח המבוזבז לפי דעתי לא עולה ביחס ישר למהירות .לא אקספוננציאלית אבל איפה שהוא באמצע.

טל

grand
27-11-06, 20:55
אצלי הממוצע לפי 1000 ק"מ האחרונים - נסיעה מעורבת 19.5 ליטר ל 100 ק"מ, על זה לפחית סטיה של 10% בגלל גודל הצמיגים ויוצא כ 1:6.

בנסיעה ארוכה, נניח לאילת וחזרה מקבל ממוצעים של 1:7.5 ולפעמים יותר.

מחשב משופר + אגזוז פתוח שיפרו מעט את המצב.
כמו כן הרגלי נהיגה נכונים, אני לא אומר לוותר על הכיף של תאוצות ה V8, אבל בשיוט ארוך למצוא את הנקודה הנכונה בדוושת הגז, אפשר להעזר במחשב באיתור אותה נקודה חסכונית.

חברה זה מנוע V8 5200 סמ"ק, להגיע לתוצאות טובות יותר זה לא ריאלי.
תתנחמו בזה שהשתיינים שלנו לוגמים פחות מטויוטה 4 ראנר, מדיסקו, מפג'רו בנזין, ודומה לספורטאז'....
וואלה היונדאי סונטה של אישתי אוכלת 1:7 :grin:
לא מקטר..

talw
27-11-06, 21:03
וואלה
שימשיך לאכול הנבלה רק שייסע כמו שהוא נוסע היום!!
ד"א פג'רו בנזין קצר היה לי הרבה שנים טובות העגלה אוכל 1 ל 7 !
היום הסונומה 4X4 שלי אוכלת 1 ל 6.5 !
הנוודה בנזין(5700) שלי בימים טובים אוכלת 1 ל 4.5 !!!
ואף אחד מהם לא נוסע כמו הנבלה של אישתי!!!!!!!!!!!!!!

טל

ניר ל
27-11-06, 21:45
נכתב על זה כאן בלי סוף ואין טעם לעורר את זה שוב -

צריך להפעיל כוח כדי להאיץ את המסה הזאת ולהמשיך ולהפעיל כוח כדי להתגבר על החיכוך עם הקרקע ועם האוויר, ההתנגדות של האוויר שרכב כזה דוחף כל זמן שהוא נוסע היא פונקציה של שטח הפנים שלו ושל מהירות הנסיעה. מכיוון שכך, הכוח הדרוש כדי להסיע כלי רכב בעל שטח פנים דומה, משקל דומה במהירות דומה הוא אותו כוח. זה לא כ"כ משנה באיזה מנוע משתמשים, נצילות מנועי בנזין היא די דומה ולכן האנרגיה שהם צורכים במקרה הזה היא דומה = צריכת הדלק לכלי רכב בסדר גודל כזה במהירות שיוט היא דומה בין אם הם מונעים במנוע 2000 סמ"ק או 5700 סמ"ק.
ניתוק של מכלול שמסובב כמה גלגלי שיניים במשקל זניח עם התנגדות זניחה שאינה משפיעה על שום דבר אחר, חוסך בלאי למכלול, זה הכל ! אפשר להגיד שזה מקל על ההיגוי במקרים מסויימים, שזה מעביר פחות וויברציות במקרים אחרים, מה שבטוח הוא שכסף בתחנת הדלק זה לא יחסוך.
אני יודע שהחבר'ה מדור תש"ח נהגו לציין שלוקרים מקטינים בלאי וחוסכים בדלק, אני אגלה כאן סוד קטן -
הם היו עסוקים בהישרדות לא בלימודי פיזיקה, אפילו מרגמה פרמיטיבית שכל שוליית מסגרים עזתי מייצר מתוך שינה, הייתה מתפוצצת להם בפנים בכל ירי שני... כן, היה אז יהודי אחד שהבין דבר או שניים בחוקי הפיזיקה, הציעו לו להיות הנשיא- כשהוא הבין עם מי יש לו עסק הוא סירב באדיבות אך בנחישות.

talw
27-11-06, 21:59
ניר תעזוב אותך מאינשטיין ותעשה לי טובה תעלה על פג'רו סע ב 2X4 ואחר כך תעביר ל 4X4 דיפרנציאל מרכזי פתוח ותגיד לי מה ההבדל (לפי דברייך אין הבדל).
אני גם לא רוצה להעלות דברים באוב מפורומים ישנים אבל תעשה את זה בבקשה!

טל

talw
27-11-06, 22:15
ד"א
מנוע 2000 שמריץ קיר נגד הרוח במהירות מסויימת יוכל יותר דלק ממנוע 5700 עם אותו קיר, בגלל שהוא נימצא על גרף המאמץ בנקודה יותר קשה מה 5700 !!
למרות שהקיר הזה דורש את אותו הכח.
דבר זה עובדתי נכון אפילו הרכב שלך במהירות 100 קמ"ש אוכל 1 ל 10 !!
שים לגראנד מנוע 2000 והוא יוכל 1 ל 6 ב 100 קמ"ש!!
אבל אם תיתן קיק ב 140 ה 5200 יוכל 1 ל1.5 !!!
ה 2000 1 ל 5 !
אבל ההרגשה שונה !!!!!!!
די זהו.....

ניר ל
27-11-06, 22:19
טל, לא הבנתי את הדוגמה, אתה מדבר על שני דברים שונים - נסיעה ב 4X4 קבוע בכביש (לרכב עם דיפ' מרכזי) לעומת נסיעה ב 2X4 באותו רכב ?

אז אל תלך רחוק, אצלי בגראנד יש תיבת העברה שמאפשרת את שני המצבים, כיום אני נוסע קבוע ב 2X4 , לפני כן הייתי נוסע 4X4 קבוע, זה לא שינה בשיט את צריכת הדלק של הרכב.
אם אני אתאמץ אולי אצליח למצוא הבדלים בהתנהגות ההגה, הרכב גם מסוגל לסבסב גלגלים בזינוק מהמקום (וזה בגלל אחיזת כביש נחותה), אבל תאמין לי שאין שום קשר לצריכת הדלק ולא היה.
רוצה יותר מזה - יש אצלי מחשב דרך, הוא מראה בזמן אמת צריכת דלק יחסית של הרכב, כל עומס ולו הקטן ביותר על המנוע כגון עלייה קלה, הפעלת מזגן וכו' נראה מיידית על הצג - לעומת זאת אתה יכול לשחק עם ידית הטרנספר תו"כ נסיעה ולהעביר בין מצב 4X4 ל 2X4 והמספר על הצג לא זז.

נסעתי שנים רבות בכלי רכב בעלי לוקרים, החל מסמוראי וכלה בסיקס וכלים כבדים יותר, השתדלתי לנתק נועלים בנסיעת כביש, באף אחד מהם לא הבחנתי שהנועלים משולבים בטעות אלא אם הייתה בעיה בגל ההינע הקדמי או בציריות שגרמה לרעידות או רעשים.

talw
27-11-06, 22:22
ברור שלא תיראה שינוי כי גם ב 2X4 כל הסרן הקידמי עובד עד לתוך התיבה .
זוהי בעצם הבעיה שלי עם זה

טל

talw
27-11-06, 22:26
הפג'רו מנתק עבודת דיפרנציאל קידמי ב 2X4 ומרגישים את ההבדל הזה יופי במיוחד במהירות גבוהה.על אחת כמה וכמה בסמוראי!!

ניר ל
27-11-06, 22:32
טוב, תשמע, קשה לי להתווכח עם תחושות ועם הקשר שלהן לצריכת דלק,

אולי אם נמרוד או חנן יתערבו הם יוכיחו לך במספרים ששיפור צריכת הדלק שנובע מניתוק דיפ' קדמי שקול לשיפור שתקבל כתוצאה מזה שתוריד שלב באנטנת מקלט הרדיו שמתנגדת לאוויר, אולי הם יוכיחו שאני אדיוט ואולי כבר נמאס להם להתעסק בנושא הזה שוב ושוב ...

talw
27-11-06, 22:39
חס וחלילה אף אחד לא הדיוט !!!
אנו סתם מדברים בזמן שהאישה רואה טלויזיה והילדים ישנים.
חוץ מזה טוב להפעיל מדי ערב את המח היהודי הקטן שלנו סתם בישביל להעביר את הזמן עד שהיא תיקרא לנו למיטה ותסובב את גבה.

די זהו...

elitkh
27-11-06, 23:29
מה לגבי הסבה לגז? למישהו יש נסיון? אחרי כמה ק"מ אם בכלל משתלם להסב לגז?

תודה
אלי

סוזי המשתוללת
28-11-06, 00:45
ניר שלום
אני לא ניכנס לחישובים ,אני מסתמך על ניסיון עבר עם רכבים בעלי לוקרים.
בשביל לחוות את זה טוב קח לדוגמא סמוראי (רכב בעל מנוע חלש יחסית) ותשווה נסיעה ב 2x4 עם שילוב לוקרים ובלי ותווחך בהבדל המשמעותי בכח ובהיגוי!!
מנוע כמו שלנו קטן עליו בכח הנידרש. אבל הדלק זורם יותר בלי שתרגיש בייחוד במהיריות מחוץ לעיר.
ואם אני נכנס קצת לחישובים, הכח המבוזבז לפי דעתי לא עולה ביחס ישר למהירות .לא אקספוננציאלית אבל איפה שהוא באמצע.

טל

טל
אני מבין שאתה כותב את הנ"ל מותך נסיון עשיר על סמוראי ?
*****ההתייחסות המזלזלת לגולש נמחקה-הערת המערכת******
אין השפעה לא על ההגה וגם לא על הסחיבה אפילו לא ברכב חלש כמו סמוראי
אתה יודע מה ?גם את נושא צריכת הדלק אף פעם לא הצלחתי להוכיח כי אתה אף פעם לא נוהג בדיוק אותו הדבר כדי שיהיה ניתן לקבוע מעל לכל ספק שיפור כלשהו
להיפך - אם הדרייבשפט הקדמי שלי היה תקין אז הייתי נוסע קבוע משולב רק בשביל האופציה לשלב תוך כדי תנועה
היום אני גם נוסע על טרופר וכנראה שאין מה לעשות - צריך להזיז שני טון זה עולה כסף
אגב ניסיתי במשך זמן מה נסיעה מאאאאד חסכונית בלי האצות פתאומיות וכו' ולאחר מכן נהגתי כמו שבא לי (לוחץ מתי שמתחשק שזה בערך כל הזמן :twisted: ) וכל ההפרש הגיע ל0.5 ק"מ לליטר

bartalo
28-11-06, 07:15
אצלי בסופה גיר רגיל מנוע 4.0 1992 מקורי שלא נגעו בו

1:5.5 בעיר
1:6-7 מחוץ לעיר (רגוע רגוע לא עובר את ה-90)
1:4 בשטח

צמיגי 31
מטופל באהבה.

אייל67
28-11-06, 13:14
לא יודע אם זה מעודד מישהו, אבל ב- WJ (מנוע V8 4.7), הצריכה בנסיעה מעורבת (רובה המכריע מחוץ לעיר) ושאיננה מכוונת לחיסכון היא 7-7.5 ק"מ/ל'. אגב, נתונים אלו נכונים לאחר שבוצע "פלאשינג" לגיר ועודכנה תוכנת הניהול, כפי שדיווח צ'ולו בשעתו (הושג שיחרור נוסף למנוע כך ש- 100 קמ"ש מושגים ב- 1,750 סל"ד). אינני יודע מה היתה הצריכה לפני כן.

shay1
28-11-06, 16:07
חברים יקרים שלום

לאחר שקניתי את הגראנד95 שלי לפני בערך 9 חודשים והגיע חשבון הדלק מיד פירסמתי אותו למכירה
ולאחר שבועיים שהיה מפורסם החלטתי שאני מסב אותו לגז וכמובן שירדתי מעניין המכירה
אני רוצה להגיד לכם שזה היה הדבר הכי טוב ששיפרתי בגראנד
הצריכה הממוצעת בגז היתה 1:5 בערך

אני חושב שזה הפיתרון היחידי שיפתור את הבעייה שלכם [כמובן אחרי שתחזירו את ההשקעה של ההתקנה]

talw
28-11-06, 19:26
לסוזי המישתוללת שלום
שתדע שנסעתי הרבה שנים על סמוראי ולפי דעתי זה רכב מ"ס 1 להנאה בנהיגת שטח.
אבל מה לעשות, אני וגם חברים טובים ומבינים טוענים כמוני אם לא קיבלת אז סבבה.
ניפגש בשמחות
טל

gurarye
28-11-06, 22:14
חבר'ה אתם במצב מצוין הג'ימי 5700 בנזין שלי עושה 2.2 ק"מ לליטר בכביש עם 2 אגזוזים פתוחים מקווה שזה ישתפר כאשר אשנה את יחסי ההעברה, שאינם תקינים כרגע ;)

gurarye
28-11-06, 22:18
חברים יקרים שלום

לאחר שקניתי את הגראנד95 שלי לפני בערך 9 חודשים והגיע חשבון הדלק מיד פירסמתי אותו למכירה
ולאחר שבועיים שהיה מפורסם החלטתי שאני מסב אותו לגז וכמובן שירדתי מעניין המכירה
אני רוצה להגיד לכם שזה היה הדבר הכי טוב ששיפרתי בגראנד
הצריכה הממוצעת בגז היתה 1:5 בערך

אני חושב שזה הפיתרון היחידי שיפתור את הבעייה שלכם [כמובן אחרי שתחזירו את ההשקעה של ההתקנה]
נושא בדלק בג'ימי 5700 שלי כאוב באמת 2.2:1 עם מזגן בעיר כששני האגזוזים פתוחים, יש מצב לעשות הסבה לגז למרות שהוא שנת 90? :twisted:

ניר ל
28-11-06, 23:25
ומי אמר שיש לנו בעיה !?

מדובר במנוע מוזרק מודרני, מנוהל מחשב, יעיל באופן יחסי, כדי לצמצם את צריכת הדלק שלו ניתן כנראה לגרום לו לעבוד עני יותר בתנאים מסויימים ע"י שינוי תכנה (זה יהיה מן הסתם ע"ח זיהום אוויר/ביצועים).
אצל דרור בסופה הותקנה בזמנו מערכת נסיונית שמאפשרת דילוג ידני בין מצב רגיל לחסכוני, רק שהעלויות שלה היו לא ריאליות למיטב זכרוני.
השתמשתי ואני עדיין משתמש בכלי רכב נוספים באותו סדר גודל ומשקל (דיסקברי בנזין, מזדה MPV ,סיקס ) כל אחד מהם עם מנוע שונה לחלוטין ובכולם +- אותה צריכת דלק בהתחשב בהבדלי משקל/ גיר/ ניהול מנוע/ מיזוג אוויר מדובר ת'כלס על אותה צריכת דלק. מי שמופתע מצריכת הדלק של הרכב הזה צריך לבדוק את עצמו ולברר למה הוא לא עשה שיעורי בית לפני הרכישה.
מערכת גז גם היא סוג של פיתרון למשתמש יומיומי, בשאיפה שההתקנה נעשית כראוי ולא גורמת לנזקים ובהתחשב בכך שתחנות תדלוק אינן נפוצות, שהמיכל תופס מקום חיוני, שלא ניתן לחנות בכל מקום וכו'.

היתרון הגדול ברכב הזה הוא שאמנם לא משלמים פחות מאחרים בתחנת הדלק, אבל יש תמורה בעד האגרה בדמות מנוע שמגיב כמו שצריך לפתיחת מיצערת... אז מי אמר שיש בעיה ?

-->