PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקות בפרונט של צ'ירוקי מוגבע!

ADY
27-11-06, 22:14
שלום,
צ'ירוקי שלי מוגבה עם קיט 3.5 אינצ' של "SKYJACKER" שנתן הגבהה מפתיעה של 14 ס"מ!!! (ספות הכנפיים מתופפים לגובה של 91.5 ס"מ) .הקיט כולל:קפיצים קידמיים ואחורים ארוכים,מוטות רדיוס תחתונות ארוכות ,מתאם להזזת מוט פנהרד ,בולמים מתאימים וכמובן בושינג מגומי חדש לכול החלקים.הטרנספר מורד ב-2 ס"מ (קיט תוצרת עצמית) ומוטות מייצב ארוכים מתאימים להגבהה.הקיט מותקן בלי בעיות , הכל עומד במקום כמו שצריך.כיוון פרונט מסודר וההיגוי תקין (כמה שאפשר לבקש מ"ג'יפ") ואפילו אין רעידות בנסיעה שמתנהלת חלק ! אבל...בכל בור שהגלגלים קדמיים פוגשים , משהו מפרונט הרכב משמיע דפיקה (או דפיקות) חזקה מאוד (אין מה לדבר על נסיעת שטח , כאילו אוטוטו משהו הולך להתפרק מהרכב ! ).יכול להיות שלהגבהה כזאת אני צריך להחליף גם את המוטות רדיוס עליונות ( הם לא כלולים בקיט המקורי ! )? הרכב מוגבה ס"מ אחד פחות מהצ'ירוקי שמוגבה בקיט רוביקון 4.5 אינצ' (המוסבר יפה באתר http://www.jeepolog.com/297.html) ולו החליפו במוטות ארוכות יותר!
אני רוצה להכנס עם הרכב למוסך או מכון לכיוון פרונט . יש משהו ספציפי שאני צריך לשים לב?
תודה רבה.
עדי

ניר ל
27-11-06, 22:35
מוט מייצב קדמי מחובר ? הבושינגים שקושרים אותו לשלדה הוחלפו ?
אם כן אז נתק אותו ותעשה ניסוי עם מייצבים מנותקים.

יש גם מצב שהבושינגים של הזרועות שלא הוחלפו גמורים ויש מצב שאחד ממוטות ההיגוי או הפנהרד מתחכך באלמנט אחר תו"כ עלייה וירידה של המתלה.

asafk
27-11-06, 22:49
אחרי נסיעה קצרה בג'יפ עליו נכתבה הכתבה... אני חייב לומר שיש דפיקות מורגשות מהמתלה הקדמי- לא נובעות מחופשים או ממשהו לא תקין, אלא מהשילוב של שלדה אחודה ומיסבי קצה במקום בושינגים. אלו החיים.

אסף.

ניר ל
27-11-06, 22:54
אסף, אני לא חושב שיש הבדל במתלה הקדמי בין הרכב שלי לשל נמרוד, אצלי אין שום דפיקה מכוון המתלה הקדמי, שום רעש, שום כלום.

לפני החלפת המתלים והבושינגים של המוט המייצב, כל באמפ או בור קטן גרמו לדפיקות מרשימות.

ADY
27-11-06, 23:05
הגומיות של מוט המיצב חדשים לגמרי ויש לי קיט הניתוק של רוביקון (בדיוק כמו בכתבה ) אבל לא שמתי לב אם יש רעש אחרי הניתוק (אנתק ואסע בבוקר !)
חוץ מהמיסבים בקיט הניתוק שאר הבושינג עשוי מגומי "קלסי" וחדש לחלותין! אצלי מדובר ב"קלאנקים" מפחידים לא ברעשים הרגילים בצ'ירוקיץ

grand
27-11-06, 23:53
היי.
תבדוק סימני נגיעות ( שיפשופים) - ב"פלאח" שמחבר את הפנהרד לשילדה, אם יש שם שיפשוף המייצב נוגע בו.
בדוק אם הבמפ-סטופ שבתוך הקפיץ אינו קרוב מדי או נוגע בקפיץ.
לחזק ולוודא שהברגים באמת מחוזקים בזרועות הרדיוס ובבולמים הקידמיים.

עמיקם
28-11-06, 00:21
כמו שרמי כתב תבדוק שהכוסית של הבאמפ סטפ לא נוגעת בקפיץ. לדעתי זו הבעיה.

tsvikac
28-11-06, 07:34
לדעתי הבעיה טמונה במתאם של הזזת הפנהרד.
בקיט כזה יש לשים מוט פנהרד מיתכוונן ולא מתאם להזזת הפנהרד
תבדוק היטב ותראה אם הוא זז ימינה ושמאלה בזמן עבודה של הסרן
לעיתים די בסיבוב מלא של ההגה כדי לגלות תזוזה של המתאם.
המתאם הזה מוכר לי מקיט פרוקום לסופה גם שם יש מתאם כזה שעושה בעיות .

ADY
28-11-06, 23:31
שלום
עשיתי "שיעורי בית" ובדיקות:
ניתקתי את מוט המיצב , נסעתי בכביש ובשטח הרעש עדיין שם , אין שום שינוי עם מוט או בלי מוט ...זה לא מקור הרעש 100% .
נכנסתי מתחת לרכב לבדוק.כול המוטות והחיבורים של הג'יפ מכוסים בשיכבה דקה של בוץ יבש (הנשאר מטיול שבת אחרון) כך שהיה פשות לחפש סימנים של שיפשופים ונגעיות. כלום,נדה הכל מסודר כמו בספר.הפנהרד לא משתפשף ,הבמפ-סטופים ממורקזים יפה באמצעה הקפיצים ,מוט המיצב בצד הנהג היה נוגע ב"BODY" בהצלבות אבל עכשיו אחרי שהחלפתי אותם בקיט הניתוק נימצאים רחוק מכל דבר ולא נוגעים בכלום .
מתאם של הפנהרד ניראה ממש טוב ויציב ויושב תפוס בשני ברגים חסונים צמוד והדוק על הסרן .
את ברגי המוטות רדיוס ושל הבולמים לא בדקתי אבל ניראים סגורים טוב (בכל זאת אבדוק מחר)
מה שכן שמתי לב שהרעש מופיע לא דפקא כשהסרן זז למאלה למטה (כשהרכב קופץ על באמפים ביער אין שום רעש!) אלה כשהסרן מנסה להסתובב סביב צירו (בבלימה לדוגמא) .אם הרכב עומד במישור קצת משופע עם הפרונט לכיוון העליה אני משחרר את הברקס. האוטו מידרדר אחורה לאט ואז כשלוחצים שוב על הבלם שומעים "קלאנק". נותן קצת גז קדימה , בולם עוד פעם "קלאנק" ! הרעש יותר חזק שהרכב נוסע אחורה ובולמים. כניראה שהרעש בא מהמוטות רדיוס ,נכון ??יכול להיות שהחיבור של הדרייבשאפט לדיפרנציאל דופק גם כן ??
מעצבן נורא!!

חגית&אילן
29-11-06, 04:18
עדי
אני נמצא במצב כמו שלך בנוגע לדפיקות מהפרונט.
ברשותי צ'רוקי עם הגבהה של skyjacker כמו אצלך כולל מוטות רדיוס עליונים ומוט פנהארד של skyjacker. החלפתי עד היום כמעט כל מה שניתן בגומיות הקשורות לסרן הקדמי ולא היה שום הבדל.
ההבדל היחיד שהוריד לי חצי מהרעשים היה הגומיות של המוטות רדיוס התחתונות - גומיות של skyjacker , ומה שנותר לי כרגע להחליף הם הגומיות של המוטות העליונים - הגומיות שמחוברות לסרן. בגלל המחיר השערוריתי של הגומיות במכשירי תנועה - 280 ש"ח לפני מע"מ וחוסר הימצאותן בינוביץ' (לפחות לזמן שבדקתי) וגם משופרות מאאוטבק לא היו במלאי , הזמנתי מארה"ב במחיר 10 דולר לגומיה. שבוע הבא הם מגיעות לארץ עם חבר - נחליף ונודיע לך מה המצב.

שבוע טוב
אילן

grand
29-11-06, 08:13
אם יש רעש דפיקה ואין שום סימן לשיפשוף - בושינגים.
תושבת מנוע/גיר בדקת?
ואולי בכלל מדוע להתעסק כל כך בספקולציות.
קח חבר , תעלה על ליפט או בור במוסך, סע קדימה ואחורה ותזהה את מקור הרעש פעם אחת ולתמיד.

tsvikac
29-11-06, 12:43
תשמע
לא בשביל לבאס או משהוא
ואני גם החזקתי פעם מהקיטים של סקי-גקר יותר מקיטים אחרים לפחות על פי הנתונים.
עד שניתקלתי שבפורומים אמריקאים החברה שם מכנים את הקיטים של החברה בשם סקי-קקר .
אולי ויש אפשרות במידה ורכשת כאן בארץ את הקיט להחליף אצל המוכר לקיט האולטמטיבי של
רוביקון אקספרס.
בכל מקרה אני בטוח שהבעיה פתירה ויש לך משהוא חופשי בזרועות הרדיוס העליונים או התחתונים
צביקה

ADY
14-01-07, 14:05
עדי
אני נמצא במצב כמו שלך בנוגע לדפיקות מהפרונט.
ברשותי צ'רוקי עם הגבהה של skyjacker כמו אצלך כולל מוטות רדיוס עליונים ומוט פנהארד של skyjacker. החלפתי עד היום כמעט כל מה שניתן בגומיות הקשורות לסרן הקדמי ולא היה שום הבדל.
ההבדל היחיד שהוריד לי חצי מהרעשים היה הגומיות של המוטות רדיוס התחתונות - גומיות של skyjacker , ומה שנותר לי כרגע להחליף הם הגומיות של המוטות העליונים - הגומיות שמחוברות לסרן. בגלל המחיר השערוריתי של הגומיות במכשירי תנועה - 280 ש"ח לפני מע"מ וחוסר הימצאותן בינוביץ' (לפחות לזמן שבדקתי) וגם משופרות מאאוטבק לא היו במלאי , הזמנתי מארה"ב במחיר 10 דולר לגומיה. שבוע הבא הם מגיעות לארץ עם חבר - נחליף ונודיע לך מה המצב.

שבוע טוב
אילן
שלום,
קיבלתה את הגומיות? החלפתה?חדשות טובות?
עדי

חגית&אילן
14-01-07, 18:38
שכחתי אותך.

אכן הגיעו הגומיות , הוחלפו והרעשים פסקו.
בעת ההחלפה נמצא כי הגומיות היושבות על הסרן היו יבשות לגמרי ומכאן הדפיקות.
עכשיו שקט ושלווה.
דרור ברלי מוזמן לסיבוב חוזר על הרכב (בעקבות הכתבה בהגה בשטח).

יום טוב אילן

אייל67
14-01-07, 19:01
היי עדי,
מיאנוביץ נימסר כי לקראת סוף החודש צפויים לקבל הבושינגים הנחוצים. הבחור סיפר כי היו להם בושינגים מאיכות לא טובה והם הורדו מהמדפים. בקרוב, כאמור, בושינגים שונים ואיכותיים יותר.
אייל

ADY
14-01-07, 22:26
שכחתי אותך.

אכן הגיעו הגומיות , הוחלפו והרעשים פסקו.
בעת ההחלפה נמצא כי הגומיות היושבות על הסרן היו יבשות לגמרי ומכאן הדפיקות.
עכשיו שקט ושלווה.
דרור ברלי מוזמן לסיבוב חוזר על הרכב (בעקבות הכתבה בהגה בשטח).

יום טוב אילן

סוף טוב ,הכול טוב, שחקת אותה !
בבקשה תעשה לי קצת סדר בבלגן.
1.יש לך מוטות רדיוס תחתונות דגם סטנדרתי עם גומיות גדולות אדומות +גליל מתכת בקצבות של המוט,והחלפת אותם בגומיות תואמות אחרות לא של skyjacker.הגומיות המקוריות היו גמורות או פשות לא טובות? אם כן , מי מייצר בושינג המתאים דווקא ל-skyjacker?
2.במוטות עליונות יש גם שתי גומיות בכול אחד? החלפת את שתיהם בכול מוט? יש דגם ספציפי שעדיף לחפש?
3.את הגומיות המחברות את חלק העליון של הקפיץ ל-body החלפת?
תודה רבה !
דרך אגב...קראתי את המבחן בהגה שטח ועוד אז אמרתי לעצמי:זה נראה אותן בעיות כמו אצלי!

חגית&אילן
15-01-07, 09:51
עדי בוקר טוב

הקיט שלי הוא הסינגל פלקס עם מוטות רדיוס עליונים ותחתונים.
במוטות רדיוס התחתונים יש לי בצד של הסרן הי ג'וינט ובצד של השילדה/בודי גומיות.
במוטות רדיוס העליונים בצד של השילדה/בודי יש הי ג'וינט ובצד של הסרן אין כלום - על הסרן יש את הגומיות האורגינליות שאותן החלפתי כי הם היו יבשות לגמרי.
בגומיות של המוטות התחתונים בשלב מסוים הגומיות סיימו את תפקידן והתחילו להקרע. מכיוון שלא מצאתי גומיות אורגינליות בארץ ואין שום גומיה תחליפית לגומיות של סקיי ג'אקר כי הן יותר גדולות ממה שאפשר למצוא בארץ, ניסיתי לעשות קומבינה עם גומיה כמעט מתאימה שמצאתי בכתום אבל זה לא הצליח והתחיל לדפוק יותר.
בסופו של דבר הזמנתי גומיות אורגינליות של סקיי ג'אקר (65 דולר כולל משלוח בתוך ארה"ב) והחלפתי אותן.הסט גומיות הזה הוא עבור הקיט סטנדרט עם גומיות בשני צידי המוט רדיוס, אז נשאר לי סט נוסף לפעם הבאה שאצטרך.
כעת כל 4 הגומיות שיש לי במוטות רדיוס הן חדשות ואין רעשים.

יום טוב
אילן

-->