PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצה לפני קניה-סופה עם ריתוך בשילדה

סימן3
30-11-06, 03:18
שלום לכל המבינים
אני הולך ליראות סופה שנת 94 ארוכה פתוחה ,ידנית 220,000 ק"מ מיגונים 3מ"מ בלי נעילות בלי הגבהות ששימשה לטיולים ,לפי מה שנאמר לי הסופה בבעלותו 6 שנים ובמצב טוב,25000ש"ח .נאמר לי שיש ריתוך בשילדה ,האם צריך ליבדוק משהו מיוחד או לישלול את הקניה רק מסיבה זאת? :confused:
תודה מראש
נ.ב יום שישי אני יעלה תמונות

ניר ל
30-11-06, 09:52
תעלה תמונות של התיקון ותקבל תשובה.

תבדוק גם את מצב הפח של השלדה - אם הוא נקי מרקבונות, תמשש גם את החלק הפנימי איפה שאפשר.

סימן3
30-11-06, 14:15
תודה
שאלה נוספת היא :לסופה יש רשיון מדברי,האם ניתן לשמור על הרישוי לאחר העברת המסמכים?

סימן3
01-12-06, 17:04
שבת-שלום לכולם
היום ראיתי את הסופה הזאת-לפי מה שנאמר לי הריתוך בתמונה לא היה לתיקון אלא לחיזוק מקדים--לא היה שבר בשילדה...השילדה נראית במצב טוב,לא ראיתי חלודה בבטן והתחתית נקייה חוץ מבחיבורים בחלון ...מבחינת נזילות המקום היחידי שראיתי היה מעל הפלטת מיגון שמתחת למנוע--נאמר לי שהוחלף שמן ו\או שנשפך שמן, או שהברגי ריקון לא נסגרו כמו שצריך. יש לציין שהשמן על הפלטה היה סך הכל שכבה דקה ולא נשפך לריצפה, למרות שהפלטה נמצאת בזוית קלה כלפי מטה. בנסיעת מבחן הגיר (כולל רברס) עבר בקלות וברכות (לידיעת המוכר הגיר הוא מקורי ואינו יודע על שיפוץ, 220 אלף ק"מ), כמו כן שולב 4x4 ללא בעיות, תוך כדי נסיעה היה שקט ורק פעם אחת בזינוק בעלייה על אפר קפץ ה- 4X4 כשהיה במצב HI (וכל זאת בלי סמים... :lol: ). לפי התמונה של המנוע מופיע שמן על הראש, שלגבי זה נאמר לי שהסיבה היא אטמים לא תקינים שהוחלפו בחודש האחרון.
מרושם ראשוני נראה כי המוכר אדם אמין שהתייחס לסופה בצורה טובה, אם כי חשוב לציין שהרכב שימש לטיולים במסגרת עבודה, אך המוכר היה המפעיל היחיד של הסופה. המוכר בחור לא צעיר, עם ילדים. הסופה המדוברת היא, כאמור, הסופה בתחילת השרשור.
ברישוי כננת ורישיון מדברי (דבר שהצריך בדיקה של קצין בטיחות כל חודש).
חברים יקרים, זו הסופה הראשונה שלי ולכן חשובה לי דעתכם, כמו גם שקנייתה תהיה חוויה חיובית...תחילתה של עוד רבות...העליתי תמונות למשובכם.
תודה רבה מראש, מעריך את העזרה
סוף שבוע נעים...

ניר ל
01-12-06, 17:23
זה המקום הקלאסי להיווצרות סדקים בשלדת סופה - חיבור תיבת ההגה . נובע בד"כ מזה שהברגים שמחברים את תיבת ההגה לשלדה משתחררים, זה המקום שבו תחפש סימני תיקון בכל סופה שתבדוק להבא. לא צריך להתרגש יותר מדי מסדקים בשלדה, יש דרכים נכונות לתקן סדקים בקורות השלדה וזו לא אחת מהן ! זה חירבון שמישהו עשה בחצר בצורה לא נכונה, עם אמצעים לא מתאימים ועם ידיים שמאליות ... עם כל הפרטץ' הזה קשה יהיה לבדוק עד לאן רץ הסדק ולתקן אותו כמו שצריך. הריתוך שבוצע שם גרם ליותר נזק מתועלת. עבור הלאה.

עמרי2
01-12-06, 17:27
היום ראיתי את הסופה הזאת-לפי מה שנאמר לי הריתוך בתמונה לא היה לתיקון אלא לחיזוק מקדים--לא היה שבר בשילדה...השילדה נראית במצב טוב,לא ראיתי חלודה בבטן והתחתית נקייה חוץ מבחיבורים בחלון ...

אני חושב שהרבה סופות יצאו עם החיזוק הזה מהמפעל. גם לי יש פלאח לחיזוק. מה שכן הריתוך שם לא נראה חלק (אני ממש לא עומד על טיבו-אצלי הוא יותר חלק...)

לפי התמונה של המנוע מופיע שמן על הראש, שלגבי זה נאמר לי שהסיבה היא אטמים לא תקינים שהוחלפו בחודש האחרון.

יכול להיות מכסה מילוי שמן.

ברישוי כננת ורישיון מדברי (דבר שהצריך בדיקה של קצין בטיחות כל חודש).
חברים יקרים, זו הסופה הראשונה שלי ולכן חשובה לי דעתכם, כמו גם שקנייתה תהיה חוויה חיובית...תחילתה של עוד רבות...העליתי תמונות למשובכם.
תודה רבה מראש, מעריך את העזרה
סוף שבוע נעים...

סופה שטופלה היטב זה אחלה דבר. נסה למצוא את הכלי הכי טוב שאתה יכול. פתוחות יש הרבה ואני מכיר אחת שאם אני הייתי מחפש פתוחה הייתי קונה בלי לחשוב שניה (הסופה של מוני מהפורום).
אל תלך על הראשונה שאתה רואה...

עמרי

סימן3
01-12-06, 17:33
עוד תמונות

asafk
01-12-06, 17:41
תיקוני שלדה, כפי שנאמר- אינם דבר נדיר בג'יפים, ריתוך כזה יכול להיות גם כתוצאה מתוספת הגה כוח שאינו מקורי. עבודה מזעזעת בתיקון שלדה....? הסופה הבאה, בבקשה.

אסף.

סימן3
01-12-06, 17:52
לניר ועמרי תודה על ההתייחסות.....
עם מוני כבר דיברתי והאמת שחשבתי לראות אותו היום אבל אני יודע שבקשר לסופה שלו אין מה לראות זה פשוט לבוא ולקחת...עם זאת הסיבה שאני מעוניין בקניית סופה זו, היא הרשיון המדברי, היות וברצוני להתחיל לעבוד באיזורי בטיולים, והחוק החדש לא מאפשר הוצאת רשיון מדברי לסופה של מוני (חוק העשר שנים כלומר שנת 97' ומעלה)...
אם אתם יודעים על סופה עם רשיון מדברי שמצבה טוב פלוס ומחירה פחות או יותר דומה למחירה של זו, אשמח מאוד לדעת.
חברים, אני מאוד מעריך את תגובתכם המהירה ומצפה לבאות...

ניר ל
01-12-06, 18:42
אני מבין,

שמע, בעיקרון התיקון שאתה רואה שם הוא בוודאות כתוצאה מסדק ושלא יבלבלו לך את המוח עם חיזוק מונע... האיזור הזה של השלדה עומד במאמצי פיתול וכפיפה רבים גם בגלל הכוחות שמפעילה תיבת ההגה וגם בגלל המתלה, אם שמים לב ומקפידים לבדוק את חיזוק הברגים של תיבת ההגה זה כנראה עוזר למנוע.
בכל מקרה, סדק שלא התגלה בזמן יתפתח לכל היקף הפרופיל ויגזור למעשה את השלדה לשניים.
הטיפול הנכון הוא לתחום את הסדק ע"י קידוח חורים בשתי הקצוות, לפתוח פאזה לאורך הסדק ולמלא אותו בריתוך עם חומר מתאים, להשחיז את פני הריתוך, לחתוח פלטת חיזוק מתאימה ולרתך אותה לאורך בלבד, רצוי לא בריתוך רצוף ולא להגיע עם הריתוך לקצה הפלטה. אסור לרתך את הקצוות לרוחב הפרופיל !
זאת תהיה נק' הכשל שבה יתפתח הסדק הבא !
במקרה הזה גם עשו את כל הטעויות האפשריות וגם כיסו את הסדק בצורה דוחה והרחיבו אותו למעשה.
אתה צריך לקחת את הרכב למומחה לתיקון שלדות שיתן חוות דעת, אם ניתן להציל את המצב בצורה טובה ללא חשש מהתפתחות סדקים בעתיד ולקבל הצעת מחיר. קח בחשבון שהסדק ממשיך גם בצד השני ומוסתר ע"י תיבת ההגה.

eran4x4
01-12-06, 19:10
אי אפשר להעביר רשיון מידברי בעלים (העברת בעלות)
הדרך היחידה לשמור את רישוי רכב מידברי לרכב מעל 10 שנים היא לא להעביר בעלות במשרד הרישוי....
מצריך התקשרות ערוכת טווח עם המוכר, והסכמה שלו לנושא שהוא בעייתי....

יוני5
01-12-06, 21:20
קבל דעה אחרת.

גם בהנחה שיש סדק במקודת החיבור של תיבת ההגה, ואני מניח שהיה סדק, אם זה הדבר היחיד, לא הייתי נרתע ממנו. פשוט מתמחר את התיקון, לוקח את הסופה למקום שמתקן את הדברים הללו בצורה טובה, נותן לו להעיף את שרידי נסיון הריתוך הלא מוצלח, ועושה תיקון כמו שצריך, כולל פלח לכל האורך.

יוני5

סימן3
01-12-06, 22:28
לכל מי שהגיב תודה רבה
לאחר שנאמר לי שהריתוך היה חיזוק ולא תיקון(החלק הכי חשוב בסופה"שילדה"),וכל התגובות בלי יוצא מן הכלל חושבים אחרת,אני כבר לא יודע כמה אמין המוכר........+אם אין אפשרות להמשיך את הרשיון המדברי (שנאמר לי במפורש שאפשרי על ידי המוכר)אז זה כבר לא רלוונטי בגלל שאז היא כמו כל סופה רק עם סדק,ובמחיר של התיקון(אם יש למישהו הארכה כמה $לתיקון?) באמת הייתי מגרד קצת$ וקונה את של מוני.
בכל מקרה היא זקוקה לצמיגים חדשים(2000ש"ח)+פה+שם ואני מגיע ל30,000+ללא נעילות ללא הגבהות ללא שום תוספת שתופסת ;-) עם 220000קמ של גי'פ עם 6 נפשות בטיולים במשך לפחות 6-8 שנים(עומס יתר)?
בתור חדש בפורום אני חייב לציין שאחווה כזאת יש רק במילואים :oops:

סימן3
03-12-06, 18:17
ג'יפאים יקרים שבוע טוב!
מקווה שכולם חולצו בשלום... :lol: כי להבדיל מכם אני לא נתקעתי כי עוד אין לי סופה לעזוב איתה את הבית...
חידושים: לאחר שיחה היום עם המוכר של הסופה המדוברת בשרשור, נאמר לי שאכן הריתוך הוא תיקון סדק...קבלו ח"ח...בעקבות זאת, מוכן המוכר לחתום על חוזה בו הוא מוכן לקחת אחריות על השילדה לכחצי שנה (אחריות= התפתחות של הסדק או נזק לשילדה מאותה נקודה תטופל על ידיו).
עוד נאמר לי, לאחר ששוחח עם קצין הבטיחות של התאגיד בו הוא רשום, שיש אפשרות להעברת בעלות ושימור הרשיון המדברי, באופן כזה שארשם בתאגיד בו הוא רשום ואז הרישיון המדברי הוא על שמי דרך התאגיד.
העניין קצת לחוץ היות ויש עוד קונים פוטנציאלים לסופה...
אשמח לדבר (טלפונית) עם אחד ממנהלי הפורום/ג'יפולוג וותיק, אם ניתן בבקשה לשלוח את מספר הטלפון לתיבה הפרטית שלי - אודה מאוד!!!. כמו כן, אם יש מישהו שמתגורר באיזור הגליל העליון ויהיה מוכן לבוא להעיף מבט מושכל - זו תהיה עזרה מבורכת!!!
כרגע הינני :confused: :confused: :confused:
שוב תודה לכל הג'יפאים המגיבים...

עמרי2
03-12-06, 19:03
ג'יפאים יקרים שבוע טוב!
בעקבות זאת, מוכן המוכר לחתום על חוזה בו הוא מוכן לקחת אחריות על השילדה לכחצי שנה (אחריות= התפתחות של הסדק או נזק לשילדה מאותה נקודה תטופל על ידיו).

ולקוות שיום אחרי האחריות הסדק לא יופיע שוב? אם זאת הייתה הסופה שלי, הייתי מתקן. אבל לא הייתי ממהר לקנות סופה עם שלדה סדוקה.
אגב 6-8 אנשים זה ממש לא עומס יתר לסופה. היא מסוגלת להרבה יותר מזה בלי להניד עפעף.העניין קצת לחוץ היות ויש עוד קונים פוטנציאלים לסופה...

חיפשתי כמה חודשים סופה. נכון שפספתי כמה הזדמנויות, ההזדמנות האחרונה שהייתה לי הייתה הכי משתלמת :mrgreen:
יש רק סופה אחת עם רישיון מדברי? עוד חודש תיהיה עוד אחת. ויש מספיק סופות משנתון יותר גבוה שתוכל להסב לרישיון מדברי. בקיצור-אם אתה לא בטוח שזאת הסופה שלך- אל תמהר. זאת הטעות הכי גדולה. כן- מניסיון.

נמרוד
04-12-06, 09:00
אין שום משמעות לאחריות הזאת שהוא מציע לך, זה סתם קשקוש. ונגיד שמתפתח סדק, לך תחפש אותו, מה תעשה תיקח אותו לבית משפט?

ראית סופות אחרות? יש עוד רכבים עם רשיון מדברי בשוק?

eran4x4
04-12-06, 09:40
התיחסות לרישיון בלבד ללא קשר לכדאי\לא כדאי לגעת בסופה הספציפית:

לגבי הרשיון המדברי, אני לא מכיר את התרגיל שקצין הבטיחות מדבר עליו.
למיטב ידיעתי, לשם העברת בעלות לרכב מדברי יש לבטל את רישום הרכב המידברי לפני העברת הבעלות, לא ברורה לי הפרוצדורה שקצין הבטיחות מדבר עליה, מן הסתם הוא מבין בנושא יותר ממני.

השמח ללמוד!

בנוסף שווה לברר אם מדובר על חתונה קטולית עם התאגיד המדובר או שיש אפשרות לאחר העברת הבעלות לעבור תאגיד....

סימן3
04-12-06, 20:03
לכל מי שהגיב הרבה הרבה תודה!!!
לאחר שעיינתי במסמך זה
) א) לא יעסוק אדם ולא יפעיל שירות להסעת סיור ברכב סיור אלא אם כן נתן לו המפקח רשיון לכך; ואלה התנאים למתן הרשיון:

1) ניתן לו רשיון למשרד להסעות לפי פרק ב';

2) לרשותו שבעה כלי רכב לפחות שלגביהם ניתן רשיון להסעת סיור, הרשומים על שם התאגיד המבקש או על שם מורה דרך מוסמך המועסק אצלו;

3) גיל הרכב אינו עולה על עשר שנים, אולם לא יינתן רשיון לראשונה לרכב סיור שעברו יותר משנתיים משנת ייצורו;

4) בכלי הרכב כאמור מותקנים מזגני אויר.

+++חישוב קצר של 950 שח לחודש לפני דלק בלאי וכו' ,על רישוי ,ביטוח,קצין בטיחות +++ירדתי מהראיון להחזיק רכב עם רשיון מדברי אלא רק לתווך (הינני יושב ליד אחד מבתי הארחה הגדולים בקיבוץ בצפון).ובחישוב של 300שח ביד לאחר טיול 8שעות(800שח)בהיתחשב בתשלום לנהג+דלק+הוצאות כוללות התשלום מתיווך לא יהיה רחוק מזה רק בלי כל הכאב ראש,,,
ולמרות זאת אינני יורד מהראיון לקנות סופה(לשימוש עצמי),וכך אני ממשיך את החיפוש אחר אהובתי לעתיד :oops:
אז שוב הרבה תודה על כל העזרה מכל הלב
והמשך שבוע טוב

-->