PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראשי אינג'קטורים חדשים,כפתרון לעישון?

דרור הראל
26-12-06, 23:52
בנסיעה בלחיצה על הדוושה למטרת הגברת מהירות או כח בעלייה(רק בניסעה מנהלתית,בLOWבטיפוס בשטח גם בסלד גבוהה אין עישון),יוצא ענן רציני של עשן שחור,הרפיה קלה בלחץ על הדוושה מפסיקה את העישון.

א.קיבלתי המלצה להחליף אינג'קטורים ולא לשפץ (הרכב עם ק"מ גבוהה מאד 450,000).
ב.האם החלפה של ראשי אינגקטורים בלבד (ניתן להשיג כאלו ),עלולה לגרום נזק?
ג.לפני מספר חודשים החלפתי אינג'קטור אחד שהיה פגום וסתום בחדש,את שלושת האחרים שלחתי לשיפוץ,המצב השתפר אך לאחרונה חזר שוב העישון.האם החלפה של שלושה ראשים בלבד עלולה ליצור בעייה?האם יש כיולים מיוחדים לאינגקטורים עצמם?
ד.אני מעוניין אם וכאשר אקבל החלטה להחליף את הראשים בעצמי,יש מידע מיוחד שאני צריך לדעת מעבר לפירוק והרכבה?

תודה דרור הראל

zsahi
27-12-06, 01:18
דרור זאת תקלה נוראית אבל לומדים לחיות איתה, קוראים לה דיזל ולא מעט מאיתנו קמים איתה בוקר בוקר

דרור הראל
27-12-06, 07:33
צחי אתה צודק אבל,נראה לי שהעישון אצלי מוגזם,כל יציאה לעקיפה (ואני מצליח לעקוף רק טרקטורים ומשאיות),משאירה שובל עשן ארוך מאחור.
כמו כן יש חשש שעודף סולר בצילנדר יגרום לבעיית שימון של הבוכנות ולשרפתם.
גם אם אין צורך להחליף כלום,חשוב לי לדעת וללמוד על האפשרות של החלפת ראשי אינגקטור בלבד,החלפת רק חלק מהראשים,ואם יש צורך לכייל משהו במערכת.
נכון לעכשיו כבר שמעתי דעות שונות ששוללות החלפת ראשים וטוענות שיש להחליף את כל האינג'קטור,ודעות הפוכות.
תודה דרור

איציק - 4X6ZH
27-12-06, 08:29
כדאי לך לחשוב על פרוק בדיקה כיוון והחלפת כל המרססים
במקביל מומלץ להוריד את משאבת ההזרקה לבדיקה וכיוון .
ב 450.000 ק"מ ;)
איציק

נמרוד
27-12-06, 09:09
אם המנוע תקין בסך הכל, עישון כמו שאתה מתאר לא נשמע נורא ולא הייתי נוגע יותר ממה שצריך במנוע שכבר עשה 450,000 ק"מ.

(אני גם לא הייתי קונה רכב שטח עם 450,000 ק"מ גם עם המיסים המוחרמים של הרשות הפלסטינית. ואם הייתי קונה, הייתי מטפל בו רגיל ויפה ואומר תודה על כל חודש שהוא סוחב סביר, ומתכונן פסיכולוגית לסוף המנוע. אבל אני ידוע בהגיון המעוות שלי שמונע ממני להבין את השיקולים של בעלי לנדרובר)

איציק - 4X6ZH
27-12-06, 09:22
כנראה שאין לך בעית קומפרסיה ( אחרת היתה לך בעיה התנעה בבוקר במיוחד במזג אויר של השבוע )
בבעית קומפרסיה בדרך כלל עשן לבן בבוקר
עשן שחור זה עודף דלק או תאום הזרקה
אתה אומר שכבר החלפתה מרסס אחד
כדאי לך להוריד את כל המרססים כולל את זה שהחלפתה ולטפל בהם .
להחליף ראש מרסס או כפי שהוא נקרא נוזיל זה לא מסובך . אבל אתה לא יכול לכוון ואתה לא יכול לבדוק את עצמך .
לכן רצוי לתת את המרססים למי שיש יכולת לעשות את הבדיקה והכיוון .
גם מרסס שנוזל יגרום למנוע לעשן
יש עוד הרבה אפשריות
איציק

zsahi
27-12-06, 10:31
דרור כמו שאיציק כתב לך אין אפשרות לכוון באמצעים ביתיים את המזרקים, כיוון מזרקים אמור לעלות לך 50 ש"ח למזרק ובחינם במידה ואתה גם משפץ משאבת הזרקה באותה הזדמנות - אין שום צורך להיתעסק עם המכלולים במידה והכל תקין ועובד. אני גם נגד שיפוץ משאבת הזרקה מיותר - היא תקינה היא עובדת עזוב אותה בשקט - במידה ואתה מחליט בכל זאת לטפל בעניין אני ממליץ לך לגשת לדיזל רוטור בשדרות הר ציון בת"א, אני שיפצתי שם את המשאבה (המלצה של איציק נתנה מבחינתי את הגושפקה הסופית על המקום) וכיוון המזרקים.
נמרוד אני מסכים איתך 100% בעניין ההגיון המעוות שלך, גם אני לא מצליח להבין איך אתם מסוגלים לשבת שעות סביב המדורה ולחקור אחד את השני על כמה ק"מ לליטר עשיתם בדרך לדרום

דרור הראל
27-12-06, 12:24
חברים יקרים,
תודה עזרתם לי מאד,אני אקבל את המלצתכם ואגש למכון דיזלים(הבנתי שבאזור תעשייה באר טוביה,יש מקום מקצועי).

נמרוד-בקשר למוכנות הנפשית,אלו שמכירים אותי יודעים שיש אצלי מוכנות נפשית להחלפת מנוע גם ברכב חדש,הדיפנדר הוא חלק מהטיפול המומלץ ע"י פסיכולוגים לכפייתים כמוני שכל 500 מטר מרימים מכסה מנוע.מה שנקרא טיפול בהלם,לנזילות שמן והטיפטופים מהגג כבר התרגלתי.

דרור הראל

נמרוד
27-12-06, 12:40
כן דרור שמעתי כבר על התסמונת הקשה שלך. אני מקווה שהטיפול בהלם-על-ידי-דיפנדר לא יהרוג את הפציינט. לא כל אחד עמיד בפני טיפול כל כך חריף (צחי כמו ג'וק שורד כל דבר).

שחף110
27-12-06, 19:56
נראה שאין לך בעית קומפרסיה ( אחרת היתה לך בעיה התנעה בבוקר במיוחד במזג אויר של השבוע )
בבעית קומפרסיה בדרך כלל עשן לבן בבוקר

אתה יכול להרחיב ולהסביר מדוע זה כך ?

חנן-ג'יפולוג
27-12-06, 21:01
אין בכלל בעירה בצילינדר, אז הסולר יוצא גולמי החוצה, לבן.

שחף110
27-12-06, 21:19
על אותו משקל של אינג'קטור נוזל בעצם ?

חנן-ג'יפולוג
27-12-06, 22:24
אני מסייג שאני עדיין לא מבין יותר מדי בכימיה של שריפה של דיזל (אבל יש לי נסיון כמפעיל של רכבי דיזל) . לדעתי, מזרק נוזל- "משתין" עושה עשן שחור, כי יש בצילינדר בעירה (בניגוד לבעיית ההתנעה בבוקר) , אז הסולר הנוזל נשרף. אמנם בצורה לא מושלמת, אבל נשרף, ויוצר חלקיקים שחורים.

tooshey
27-12-06, 22:56
דרור שלום
באיזור תעשיה באר טוביה יש שני מכוני דיזל
דיזל דרומית הוותיק בצד הדרומי
ומישהו שעבד בדיזל דרומית ופתצח מכון משלו,ממוקם בשטח של מוסך בצד הצפוני
שווה להשוות
בברכה,טושי

שחף110
28-12-06, 00:18
בהתנעת בוקר אין שריפה כלל (במצב בו יש עשן לבן)?
לא ברורה לי לגמרי האנליזה ע"פ הסימפטומים.

חנן-ג'יפולוג
28-12-06, 00:21
אין בכלל בעירה בצילינדר, אז הסולר יוצא גולמי החוצה, לבן.

הרי ההצתה של הדלק במנוע דיזל נגרמת מעלייה חדה של הטמפרטורה של האוויר, שנגרמת מהדחיסה החזקה שלו. אין דחיסה טובה, אין הצתה.

חימושניק
28-12-06, 09:18
בשורה התחתונה - מנוע דיזל יפלוט עשן לבן (עם ארומה של סולר) כאשר הטמפרטורה בתאי השריפה נמוכה מדי ולא כל הסולר נשרף. זה יכול להגרם משתי סיבות: הנפוצה ביותר היא חימום קדם לא תקין בצילינדר אחד או יותר. הסיבה הפחות נפוצה היא קומפרסיה לא תקינה, שאינה מייצרת מספיק חום לשריפה של כל הסולר המוזרק.

לשריונרים: תחשבו על מיסוך העשן שיש לכם בטנקים...

gali
28-12-06, 23:10
הי דרור, תבדוק גם ב EBAY, ראיצי שם מס' פעמים מרססים חדשים ומקוריים למכירה.
יכול להיות שגם הפרש קטן במחיר יכול לעשות חיים שקטים ללא מעט זמן.

ד"א, מתי לאחרונה המנוע עבר טיימינג? אולי כדאי לבדוק את העיניין. מנסיוני האישי, לאחר שבזבזתי יום שלם לבצע טיימינג מדויק העישון כמעט נעלם והרכב סוחב משמעותית יותר טוב.

גלי.

gp1
30-12-06, 09:08
קישור שיעזור להבנה , כיצד עובד העסק .

http://auto.howstuffworks.com/diesel.htm

דרור הראל
05-01-07, 08:32
האם פרוק המשאבה,הוא משהו שניתן לעשות לבד (והאם יש למשהו הוראות לנושא),או שיש כלים יעודיים ואטמים מיוחדים.
דרור הראל

-->