PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש מחזורי מהסרן האחורי

עופר נחשוני
30-12-06, 08:56
שלום חברים
ברשותי הילקס 4X4 1995
בשבועות האחרונים התחיל להתפתח אצלי רעש מחזורי בסרן האחורי.
ניבדקו צלבים חופשים תושבות מנוע גיר וגם הגשר שתומך בדרייב שפט-ניראה תקין לחלוטין.
לאחר בדיקה מעמיקה של הרכב בנסיעה התברר לי שכשאני נוסע ברכב בזיג זג הרעש מפסיק .
כלומר במצב שהרכב בעומס על אחד הגלגלים הרעש מפסיק.
האם ניתן להסיק מזה שמיסבי גלגל אחורי הם מקור הרעש?
אם כן אילו תחליפים איכותיים יש בשוק?
האם מישהו שהחליף מיסבים אחוריים יכול לתת לי את הנתונים הטכניים של המיסב?
הערה:שמן דיפ נבדק ונימצא תקין ונקי.
האם יש שמן דיפ מומלץ.
תודה
עופר

נמרוד
30-12-06, 10:01
נשמע כמו מיסבי גלגל אחוריים. תרים כל גלגל באויר, אתה תרגיש את החופש בידיים כשתנענע את הגלגלים.

חנן-ג'יפולוג
30-12-06, 10:41
מהו תדר הרעש המחזורי במהירות של, נגיד, 60 קמ"ש? אם זה משהו כמו 6 פעמים בשנייה, אז הכיוון הוא כנראה מיסבי גלגל.

טל חסיד
30-12-06, 11:28
עופר שלום
קשה להחליט ממה התקלה דרך המחשב במידה וזה המיסב גלגל תיבדוק כמו שנימרוד הסביר, אם זו התקלה כדאי לתקן מהר לפני ששמן יגיע לברקסים מהדפרנציל. החלקים המקורים עולים בסביבות 450 שח בטויטה כולל המיסב ויש קיט שיפוץ חליפי של SKF בסביבות 250 שח בערך החלקים המקורים עדיפים במיקרה זה למרות מחירם. העבודה לא פשוטה אם אין לך כלים מתיאימים (פרס, וחולץ) עם אין לך את הכלים עדיף ללכת למוסך.
טל

חנן-ג'יפולוג
30-12-06, 11:32
החלפה ביתית של מיסב ציריה (http://www.jeepolog.com/258.html)

טל חסיד
30-12-06, 11:58
חנן שלום
ההחלפה של מיסב ומחזירי שמן בסרן אחורי של הילקס וסמוראי שונה לחלוטין ! העבודה הרבה יותר מסובכת בהילקס עם אין כלים.
טל

איציק - 4X6ZH
30-12-06, 12:11
רעש מחזורי בזמן נסיעה בזיג זג זה מיסבי גלגלים
נדרש נסיון לצורך זהוי המיסב המרעיש .
לא תמיד יהיה חופש במיסב המרעיש .
איציק

עופר נחשוני
30-12-06, 19:38
רעש מחזורי בזמן נסיעה בזיג זג זה מיסבי גלגלים
נדרש נסיון לצורך זהוי המיסב המרעיש .
לא תמיד יהיה חופש במיסב המרעיש .
איציק
שלום איציק
לפי בדיקה שעשיתי אין חופש בגלגלים כמו כן בטפולים כאלה אני מאמין ב "טיפול זוגי" כלומר החלפת
מיסבים ומחזירי שמן לשני הגלגלים.
האים ידוע לך על עוד משהו שכדאי להחליף בדרך ? מלבד מיסב מחזיר שמן ושמן דיפ.

עופר נחשוני
30-12-06, 19:40
חנן שלום
ההחלפה של מיסב ומחזירי שמן בסרן אחורי של הילקס וסמוראי שונה לחלוטין ! העבודה הרבה יותר מסובכת בהילקס עם אין כלים.
טל
שלום טל
אלו כלים מיוחדים צריך ע"מ לבצע את העבודה? (יש ליפט,פרס וכמובן מפתחות ובוקסות)

טל חסיד
30-12-06, 21:14
עופר שלום
אם יש לך כלים(פרס וחולץ) אתה יכול בגדול אבל וזה אבל גדול אם אין לך ניסיון העבודה מסובכת ומסוכנת וראיתי כמה שעושים נזקים בחלקים אחרים בעת חליצת המייסב שיעלו יותר מהתיקון עצמו.דרך אגב שמן דפרציאל לא קשור למייסב שנימצא בנבה זה מיסב סגור עם גריז שלא מגיע אליו שמן מהדפרנציאל ולכן אין צורך להחלפה בהקשר לתיקון הנ"ל.
טל

איציק - 4X6ZH
30-12-06, 21:55
זאת עבודה מורכבת ומסובכת המחייבת גרימת נזק מסוים בזמן חילוץ המיסב .
אתה צריך להיות מוכן עם חלקים להחלפה כולל החלקים שלא תמיד נגרם להם נזק אבל תמיד צריך להחליף אותם . ( טבעת בטחון / טבעת בטחון הנכנסת בלחץ על האקס / סתם / מחזיר שמן / גומיה / ומיסב )
זה הקיט שהוא לא מקורי אבל מורכב מחלקים חליפים איכותיים .
או להרכיב קיט מחלקים מקוריים ( זה קשה לא כל החלקים תמיד זמינים )
לא מזמן חבר פורום שיש לו נסיון ויש לו כלי עבודה החליף מיסב כזה לבד
ובסה"כ גרם לעצמו נזק מבלי שהוא הרגיש .
הנזק התגלה אחרי כמה חודשים .
הוראות ההחלפה כולל התמונות המפורסמות בכמה אתרים אינם מדויקות / ולא לכל רכב זה עובד כמו בתמונות . :!:
איציק

eran4x4
31-12-06, 09:12
אני הוא הבחור מההודעה של איציק.

ספורהמעשה

בזמן חיתוך טבעת הביטחון נוצרו גרדים על הציריה בגלל עבודה לא נקיה ולא נכונה של מי שחתך אותה.

לטובת חילוץ המיסב נאמר לי שניתן להחזיק את הפלטה שעליהמורכבים סנדלי הברקס ולהפיל את הקצה המשונן של הציריה על עץ קשה או בלוק אלומניום לטובת שליפת המסב.

בזכות הגרדים זה הלך מאוד קשה וכתוצאה מכך פלטת בברקסים הנ"ל התעקמה בצורה שהסנדלים לא ישבו על כל התוף (הסנדלים זזוכ 7 מ"מ אחורה (לכיוון הדיפרנציאל.

אצלי סגרתי את הנושא ע"י קנית ציריה קומפלט עם מסב תקין ותוףבלם (היה בסוף דרכו אצלי) מחבר פורום שקנה סרן לטובת נעילת דיפרנציאל.

ולחדשות הטובות.

גילי מקפיצי הרטוב ברוב כשרונו בנה חולץ שמבוסס על ארבעת הברגים שמחברים את הציריה (למען הדיוק את הבית שמחזיק את המסב) אל בית הסרן.

לא ראיתי עדיין את החולץ.

לדברי גיל בעזרת החולץ אתה מוציא את המסב והטבעת ב 5 דקות ללא חיתוך\חימום.

אתה מוזמן לדבר איתו, לתאם שימוש בחולץ, לצלם ולפרסם (דיברתי עם גילי כרגע בנושא.

גילי 08-8565006 (בשעות העבודה)

המסב הוא מסב סטנדרטי לחלוטין (תעשיה \ רכב) מהסדרה של 6300 לא זוכר אתה מספרהמדויק, אם יש צורך אפשר לבדוק.

אם אתה מוותר על ההצעה של גילי וחותך את הטבעת עם דיסק - שים לב שניתן להרחיק את הפלטה שעליה מורכבים הסנדלים לפני חיתוך הטבעת - דבר שמגדיל מעט אבל משמעותית את מרחב הגישה לחיתוך הטבעת.

בהצלחה

ערן

איציק - 4X6ZH
31-12-06, 10:48
טוב אני רואה שהעסק מסתבך .
את הכלי המאפשר חילוץ המיסב אני מכיר .
הכלי הזה נמצא בשימוש גם אצל יצרני רכב אחרים .
הרעיון יפה ההתקנה פשוטה והמיסב יוצא ....בדרך כלל
לפעמים אתה נדרש להפעיל כח רב ושוב נגרם נזק !( והפעם האקס מתעקם )
אני הפסקתי להשתמש בכלי כזה .
פשוט חותכים את הטבעת ! לפעמים צריך לחתוך את המיסב !
לפעמים צריך לחמם !( מאד מאד סהיר וחימום מהיר לא לחמם את האקס !! )
כל אקס והמזל שלו .
זה שלאורך השנים יוצרו כל מיני כלים רק מראה עד כמה העבודה הזאת מסתבכת
והחשוב מכל
אני ממליץ ללכת על חיתוך להכין דיסק מדויק לא לעבוד מהר להקפיד על ניקוי כל השבבים
להריץ את הציר על מחרטה ( לבדוק שהוא לא עקום )
ולנקות את משטח שהמיסב יושב טוב טוב .
יש להקפיד ( וזאת נקודה חשובה ) כאשר לוחצים את המיסב ואת טבעת הבטחון למקומה ( על הפרס )
לא תמיד מקפידים לבדוק שחריץ התושבת לטבעת הבטחון החיצונית SNEP RING באמת מאפשר לטבעת להכנס ולהנעל .
במיקרה כזה המיסב לא מאובטח ואקס יתחיל לצאת מהמיסב .
איציק

עופר נחשוני
01-01-07, 19:55
אני הוא הבחור מההודעה של איציק.

ספורהמעשה

בזמן חיתוך טבעת הביטחון נוצרו גרדים על הציריה בגלל עבודה לא נקיה ולא נכונה של מי שחתך אותה.

לטובת חילוץ המיסב נאמר לי שניתן להחזיק את הפלטה שעליהמורכבים סנדלי הברקס ולהפיל את הקצה המשונן של הציריה על עץ קשה או בלוק אלומניום לטובת שליפת המסב.

בזכות הגרדים זה הלך מאוד קשה וכתוצאה מכך פלטת בברקסים הנ"ל התעקמה בצורה שהסנדלים לא ישבו על כל התוף (הסנדלים זזוכ 7 מ"מ אחורה (לכיוון הדיפרנציאל.

אצלי סגרתי את הנושא ע"י קנית ציריה קומפלט עם מסב תקין ותוףבלם (היה בסוף דרכו אצלי) מחבר פורום שקנה סרן לטובת נעילת דיפרנציאל.

ולחדשות הטובות.

גילי מקפיצי הרטוב ברוב כשרונו בנה חולץ שמבוסס על ארבעת הברגים שמחברים את הציריה (למען הדיוק את הבית שמחזיק את המסב) אל בית הסרן.

לא ראיתי עדיין את החולץ.

לדברי גיל בעזרת החולץ אתה מוציא את המסב והטבעת ב 5 דקות ללא חיתוך\חימום.

אתה מוזמן לדבר איתו, לתאם שימוש בחולץ, לצלם ולפרסם (דיברתי עם גילי כרגע בנושא.

גילי 08-8565006 (בשעות העבודה)

המסב הוא מסב סטנדרטי לחלוטין (תעשיה \ רכב) מהסדרה של 6300 לא זוכר אתה מספרהמדויק, אם יש צורך אפשר לבדוק.

אם אתה מוותר על ההצעה של גילי וחותך את הטבעת עם דיסק - שים לב שניתן להרחיק את הפלטה שעליה מורכבים הסנדלים לפני חיתוך הטבעת - דבר שמגדיל מעט אבל משמעותית את מרחב הגישה לחיתוך הטבעת.

בהצלחה

ערן

עופר נחשוני
01-01-07, 19:57
שלום ערן
אשמח אם תתקשר אלי בקשר למיסבים .
תודה.
עופר 057-7742327

eran4x4
03-01-07, 11:51
המיסב הוא
6308SR1