PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיצד אני יכול לבדוק אם נעילת הדיפרנציאל עובדת ? [הכותרת נערכה]

ranh1980
30-12-06, 12:38
שלום לכולם !
כיצד אני יכול לבדוק אם הנעילות עובדות ?
ואני מדבר על בדיקה פשוטה שאני יכול לבצע בבית אין לי מוסך... ;-)
תודה לכל העוזרים.

חנן-ג'יפולוג
30-12-06, 13:05
על איזו נעילה אתה מדבר? על המרכזית, בטרנספר? או על הרוחביות בסרנים? (אם יש לך כאלה, אז הן תוספת שאחד הבעלים הקודמים הוסיף, זה לא מגיע מקורי מהמפעל) .

ranh1980
30-12-06, 13:49
גם וגם אני מדבר על שני סוגי הנעילות המרכזית והרוחביות.

חנן-ג'יפולוג
30-12-06, 13:56
לגבי המרכזית: תרים גלגל אחד באוויר, מנוע כבוי, גיר בניוטרל, טרנספר לא נעול. אתה אמור להיות מסוגל לסובב את הגלגל שבאוויר, ביד. נעל את הדיפרנציאל, ונסה לסובב את הגלגל, הוא לא אמור להסתובב.

לגבי הרוחביות: הרם גלגל אחד באוויר, מנוע כבוי, גיר בניוטרל, דיפ' מרכזי לא נעול. נסה לסובב את הגלגל, הוא יסתובב. נעל נעילה, נסה לסובב את הגלגל, הוא לא יסתובב.

זה בהנחה שאתה מדבר על נעילות נשלטות ידנית. עם נעילה אוטומטית מאחור, הסיפור שונה.

ranh1980
30-12-06, 17:11
אני אעשה כך , המון תודה חנן.

asih
31-12-06, 01:35
לא לשכוח לשחרר בלם יד שעובדים עם גלגלים אחוריים ולשים אבנים ליד הגלגלים שלא באוויר

ranh1980
01-04-07, 20:55
לא לשכוח לשחרר בלם יד שעובדים עם גלגלים אחוריים ולשים אבנים ליד הגלגלים שלא באוויר

בדקתי והנעילות עובדות אז תודה רבה לכל העוזרים.
1. האם אפשר לנסוע בשטח קבוע כשהטרנספר "נעול" או רק כשיש מכשול לנעול אותו ?
2. מה בעצם ההבדל בין הנעילות רוחביות ואורכיות , אני מדבר מה ההבדל בפועל , הרי העבודה
שלהם זהה והיא לנעול את הדיפרנציאל כדי שלא יעצר.
3. למה כשהטרנספר נעול עדין כשיש מכשול או הצלבה בכל זאת גלגל אחד נעצר והשני מפרפר...?
וזאת בניגוד לנעילות של הדיפרנציאל (ARB)

ענבר
02-04-07, 15:44
בדקתי והנעילות עובדות אז תודה רבה לכל העוזרים.
1. האם אפשר לנסוע בשטח קבוע כשהטרנספר "נעול" או רק כשיש מכשול לנעול אותו ?
2. מה בעצם ההבדל בין הנעילות רוחביות ואורכיות , אני מדבר מה ההבדל בפועל , הרי העבודה
שלהם זהה והיא לנעול את הדיפרנציאל כדי שלא יעצר.
3. למה כשהטרנספר נעול עדין כשיש מכשול או הצלבה בכל זאת גלגל אחד נעצר והשני מפרפר...?
וזאת בניגוד לנעילות של הדיפרנציאל (ARB)

1. אפשרי, אני נוסע בשטח עם דיפרנציאל מרכזי פתוח אא"כ תוואי השטח מצריך לנעול מרכזי או לפני מכשול - מדרגות, הצלבות, עלייה עם אחיזה בעייתית וכו'.
אבל משלב ל LOW מיד בירידה לשטח אא"כ השביל מאפשר נסיעה מהירה יותר מ 40-50 קמ"ש.
2. נעילות רוחביות נועלות את הדיפרנציאל של הסרן ומחלקות את הכח בין גלגל ימין ושמאל באופן שווה,
נעילה מרכזית או בשמה האחר-נעילה אורכית נועלת את הדיפרנציאל המרכזי ומחלקת את הכח קדימה ואחורה באופן שווה.
3. כאשר הטרנספר נעול קרי הדיפרנציאל המרכזי נעול ואחד הגלגלים ללא אחיזה כל הכח שמועבר לסרן עובר לגלגל ללא האחיזה מכיוון שאין התנגדות מכיוונו ולכן רק נעילה רוחבית "תכריח" את הגלגל שנעצר להסתובב ולאפשר המשך תנועה.

מקווה ששפכתי קצת אור בנושא

-->