PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש לי התלבטות בקנית איסוזו

DooM3
30-12-06, 22:53
ערב טוב לכולם.

שמתי לב שכל הטנדרים למינהם לא כול כך יקרים אבל מה שמרתיע אותי
זה התצרוכת דלק שלהם יחסית גבוהה עקב נפח המנוע

לכן פניתי לאיזור הדיזל שכן הוא צורך פחות דלק

אבל שמעתי מאנשים שהביטוח או בטסט לשהם יקר יותר מרכב רגיל(בנזין)

ורציתי לשאול כמה שאלות לפני שאני מחליט האם לקנות או לא

1.מה התצרוכת שלק של איזסוזו דיזל לא משנה איזה טנדר העיקר טנדר (איפון וכו')??

2.עד כמה המחיר בטסט או בביטוח יקר יותר (ולמה)??

3.מה ההבדל כין סוגי הטנדרים ומה אתם ממליצים??

eradsh
15-01-07, 20:27
פה תוכל למצוא כתבה די מפורטת
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3352520,00.html
אבל על רכבים פרטיים.

האיפון דיזל צורך בערך 1:7 הוא טורבו דיזל.
הבנזין צורך 1:9 אבל יש ממנו רק משנת 93-95

הרכבים אמינים בד"כ אך ככל שהרכב מבוגר יותר, כך יותר מערכות דורשות תחזוקה.
ברכבי ה דיזל יש שפע מערכות יקרות כאלה, אבל הוא דיזל...
גם המזדה וכמובן הטויוטה נחשבים מאוד אמינים.

איש הצפון
15-01-07, 23:58
לפני שאתה רוכש איפון עלי להזהירך כי יקשה עליך למכור אותו.

לפני חודש רכשתי סילברדו ונאלצתי לבצע טרייד אין על איפון אוט' מוד' 2003 שהיה לי (ולקבל על הרכב רק כ 75,000 ש"ח במקום 107,000 - מחיר המחירון).

הרכב היה במצב מצויין ומאובזר בכל טוב, אך למרות פרסום בכל העיתונים ובכל האתרים לא הייתה התעניינות כלל.

נמרוד
16-01-07, 08:13
דום3, אתה פה כבר כמה חודשים ושואל שאלות מתפזרות. למה לא תיתן לפורום לעזור לך, ותגדיר מה אתה צריך מהמכונית, ומה המגבלות שלך (אם אני לא טועה אתה במגבלות כלכליות), במקום לנחש ניחושים פרועים?

DooM3
19-01-07, 12:01
אני חדש בכול זה אן ל ממש מי שיעזור לי בבית בבחירת של רכבים

רציתי ללכת על סמוראי והוא היה קטן מדי ראיתי שגם הויטרה קטנה אז הלכתי על פרוזה
וגיליתי שכול הפרוזות למכירה דפוקות מנוע גיר וכו'

לכן אני חושב ללכת כל טנדרון משהוא נחמד אך אני חושש מהדלק
מהביטוח אני לא כולכך חושש מכוון שזה הוצאה יחידה לכל השנה אני צתכוון שתול חודשיים
אני יסגור את התשלום לביטוח וגם לטסט אני מקווא שהם יהיו בהפרש של חודשים לפחות
כדי לעמוד על הרגלים

ממה שאני הכי חושש זה בדלק והחזקה

יחס דלק נמוך 1-9 גם טוב גם 1-8 בעיר בפקקים גם הולך למרות שרוב הדלק שלי יל על נסיעות בכביש 6 בדרך לצפון

ואחזקה שאני מתכוון לעשות מה שאני יכול לעשות לבד ובעזרת הפורום ואנשים טובים (שקשה למצוא)כמובן

הבנתי מזאביק שכול רכב בעל הילוך LOW יכול לעבור ברוב השבילים בארץ
עקב צעירותי בנושא אן לי בעה בנושא ולכן אני שואף להכי טוב שאני יכול להשיג
כדי להיות מוכן לנורא מכול
יכול להיות שאני ממש מגזים בעבירות שאני דורש אם כן תקנו אותי

נמרוד
19-01-07, 18:14
כמה כסף אתה מתכוון להוציא על הקנייה, כמה קילומטר בחודש אתה חייב לסוע באוטו (כתבת כביש 6)?

DooM3
19-01-07, 20:08
חישבתי את זה לפי אתר מפה יוצא לי כ 160 ק"מ בשבוע זה החובה בלי כול הטיולים
ולהסתובב בעיר שזה עוד 10 נניח
אני יכול להוצא 30 אלף ואם אתה מוצא לי אוטו חבל על הזמן רק לשלום לשכוח ממנו במשך חצי שנה לפחות (מבחינת טיפולים) אפשר להיות גמיש עד 35 -37 אלף
ראיתי טנדר נחמד שהבעלים שלו הוא מוסך חשבתי ללכת עליו דיברתי איתו והוא אמר שבנסיעות ארוכות הוא עושה 1-10 בערך וזה יוצא לי טוב כי את רוב הק"מ שלי אני יעשה על כביש 6 (84 ק"מ) לכול כוון
ובעיר הוא עושה 1-7 1-8 שעם זה אפשר לחיות

אם את יכול לתת לי דעה עליו אני ממש אשמח הנה קישור למועדה http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=78&SubModelID=548&FromYear=1995&UntilYear=1995&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=40000

תודה מראש

נמרוד
20-01-07, 10:47
אוקי. 160 ק"מ בשבוע, נעגל למעלה ל800 ק"מ בחודש ממוצע. זה לא קילומטראז' גבוה מאד. לכן צריכת הדלק לא אמורה להיות שיקול מכריע בבחירת הרכב, ואני במקומך בהחלט הייתי שוקל מכונית בנזין ולא דיזל.

לדעתי סדר העדיפויות שלך הוא כזה:

1. ללא ספק, סמוראי. אין רכב שיתן לך תמורה טובה יותר בממוצע. אם זה ממש בלתי אפשרי מבחינתך, אז אין מה לעשות והוא יורד. אבל תבדוק את זה לעומק. ב30K אפשר לקנות סמוראי טוב ושמור יחסית, ויש מבחר בשוק.

2. סופה. כן ידידי, סופה טובה, פשוטה, לא משופרת - וניתן לקנות סופה טובה מאד ב30K - תיתן לך 6-7 ק"מ לליטר על כביש 6 באופן קבוע. אם אתה ממש לא נכנס בסמוראי, אז סופה היא האוטו בשבילך.

3. טנדר דיזל. אפשר לקנות ב30-35K טנדר דיזל, אבל הם יהיו עם ק"מ גבוה ושחוטים יחסית. והתחזוקה שלהם כשהם לא במיטבם יקרה בהרבה מהסופה או הסמוראי. והם לא ממש מרווחים או נוחים.

-->