PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי הגבהת ויטרה

חוקר
01-01-07, 09:19
מדובר בויטרה 95 ארוכה.
כיום נועלת צמיגי 235 ומוגבהת ע"י אוקולונים.
בטיול האחרון היו מקרים שמגיני הסף מנעו פגיעה (ברכב היו 4 אנשים) ועל כן אני רוצה להגביה עוד משהו כמו 5 ס'מ.
מברור שערכתי ברכב לא הוחלפו קפיצים,יש בולמי מונרו סבירים.
מה לדעתכם כדאי לי לעשות,בהוצאה כספית סבירה.

טל

אלון_ק
01-01-07, 12:10
תגדיר הוצאה כספית סבירה.

חוקר
01-01-07, 12:32
הנה אני מגדיר-1500 זוזים.

אלון_ק
01-01-07, 17:01
כלום. טוב לא יצא לך מתקציב כזה. שים אותו בבנק עד שהוא יכפיל את עצמו פי 4, אז זרוק את האוקולונים לפח ושים מערכת מתלים נורמלית לבקשתך.

חוקר
01-01-07, 18:08
מה לגבי החלפת הקפיצים לקפיצי הייבך ?

idanw
01-01-07, 18:13
טל... דוגמא לעלות קיט הגבהה...
סט קפיצים + בולמים וכל מה שצריך.. 895 $ ללא המשלוח...
http://www.puresuzuki.com/3_lift_kit.htm

אלון_ק
01-01-07, 18:40
אתה לא יכול להגביה עוד בלי לדפוק את הציריות, אז עוד 5 ס"מ לגובה זה רע. להעיף את האוקולון ולשים במקומו קפיץ שיגביה אותו דבר זה טוב, כי אתה גם מקבל כך קפיץ עם קבוע גדול יותר. קבוע גדול יותר = יסתדר יותר טוב עם 4 איש.

ספציפית אין לי מושג מה הנתונים של אייבך (ואני גם בטוח שיש יותר מדגם אחד).

שעיה כליף
01-01-07, 19:27
תרים טלפון ותבדוק
נורדיה (http://www.nordia.co.il/heb-car.php)

ruby
01-01-07, 20:23
יש בחור באתר הצהוב שרצה בזמנו למכור סט הגבהה של קלמיני לויטרה הוא גר בשכונה שלי אם תרצה אני מוכן להשאיר לו פתק על השמשה שיצור איתך קשר.

חוקר
01-01-07, 20:56
רובי תודה אבל הסט שלו יקר לי :mad:

שיה, נורדיה יבדק מחר :!:

sherifon
01-01-07, 22:31
הסט שלו באמת יקר !
תסתכל על משומשים בחול ותראה שבאמת כדאי להזמין סט ולא לשחק עם קומבינות שאח"כ יעלו ביוקר !
אני אומר את זה מניסיון - והסיבה שאתה יכול להאמין לי בגללה היא משום שמדובר בויטרה - העולם ניברא בערך בתקופתה ולא צריך להמציא אותו מחדש - יש סטים מהונדסים ויעודיים לרכב הזה שמתפקדים עליו מצויין ולכן בהכרח טובים מכל קומבינה ודגש על קומבינה !

הערה אחרונה - במקרה הזה העלות שווה את ההשקעה אם אתה אוהב את הרכב לשנתיים הקרובות!

אלון_ק
01-01-07, 23:50
הסטים של קלמיני טובים (גם בהם יש מקום לשיפור ולא מעט), אבל להכריז שהם הדבר האמיתי וכל השאר חרטא זה קצת קיצוני...

בנושא ספייסרים אני דווקא איתך, אבל בנושא החלפה מסודרת וטובה של קפיצים ובולמים אני לא חושב כמוך. אמת, זויות העבודה של הציריות אינן באופטימום או קרוב לכך כפי שהן בקיט של קלמיני, אבל איפשהו חייב לעבור הקו בין עלות ותועלת. על אותו עקרון ניתן לטעון שיש לתכנן מחדש את כל מערכת המתלים, בכלל כך מוטות הרדיוס וזרוע הA האחורית כדי לקבל מתלה טוב.

הגבול שלי עובר בנקודה בה אתה מפסיק להעתיק את הבעיה לנקודה אחרת ומטפל בבעיה, במקרה הזה סגירת מתלה מוגזמת. ספייסר לא פותר את זה, החלפת קפיצים כן. השקעה של 3K לעומת השקעה של כפול (אם לא פי 3) עבור מערכת של קלמיני נראה לי כפתרון הגיוני הרבה יותר לבעיה, עדיף על אוברשוט בכיוון השיפורים ולו כי אתה משלם כסף עבור יתרונות שאין לך צורך בהם.

sherifon
02-01-07, 18:15
היי אלון .
אמרת קלמיני ?

אלון תגיד ?
ראית באיזה שהוא מקום בהודעה שלי שכתבתי "קלמיני"?
אמרתי בסך הכל שיש בעולם סטים מכל הסוגים וכל המינים והכל כבר קיים , אפילו יש כמה סטים מצויינים !
- למען השם ,יש גם חברה טורקית שמייצרת סטים לויטרה וסמוראי !
בשום מקום לא אמרתי שקלמיני הכי טוב.
מה שכן אמרתי ש הבחור פה בארץ רוצה על הסט שלו יותר מידי כסף-ועדין אני חושב שהאפשרות של לקנות סט מתלים יעודי , טובה יותר מכל קונפיגורציה אחרת -ואני מדבר כאן על ויטרה באופן ספציפי!
ולגבי המחיר - בגלל זמינות ופופולריות הרכב(כאן אני מתכוון לכך שהכל כבר הומצא ) אין שום בעיה לקנות סט מתלים חדש \משומש - במחיר שDOOR TO DOOR אפילו יצא לא רחוק מלהכניס את האוטו ל משפרים המוכרים ולקבל סט חלקי של קפיצים בולמים ,אם כבר הזכרת קלמיני אז היתרון שלהם כסט יעודי הוא -מיתון זוית העבודה של הציריות ע"י זרועות הנמכה לדיפ הקידמי ,ומשולשים תחתונים לסידור הקמבר -הכל כלול בסט .....

שורה תחתונה -מהניסיון שלי עם GV יש עדיפות ברורה לסט מתלים יעודי ולו רק בגלל כמה נקודות חולשה של הרכב שלי ועדיין -DOOR TO DOOR יצא לא רע בכלל ואפילו משתלם-יותר מההצעה שקיבלתי פה בארץ לסט חלקי ,שכולל רק קפיצים ובולמים ונותן הגבהה קטנה יותר.

מסקנה -כולם צריכים פרנסה ועלינו להיות צרכנים נבונים ,ומי שיכול אז לפחות FAB טוב.

בהצלחה בבחינות

sherifon
02-01-07, 18:17
כרגיל שחכתי משהוא
נושא הייבוא האישי לא מסובך ומישום מה כולם נרתעים ממנו אבל מי שקופץ למים רואה שהם לא כ"כ קרים! וזה היה רמז עבה .
אם עושים זאת נכון - יש הפתעות !

אלון_ק
02-01-07, 18:45
כשאמרתי "קלמיני" לאו דווקא התכוונתי לחברה, אלא למוצר. שכחתי שיש את ההעתק הטורקי... זה לא חשוב, העקרון נשאר זהה.

בולמים כבר יש לו. עלות קפיצים בלבד איננה כל כך גבוהה, אני טוען שיחס עלות/תועלת במקרה דנן נוטה לכיוון החלפת הקפיצים בלבד. אם מישהו רוצה יותר מזה, זה סיפור אחר; כאן מוצגת בפנינו רק בעיה אחת, היא קבוע הקפיץ.

חן צברי
03-01-07, 00:15
אילו סטים להגבהה קיימים בשוק עבור ויטרה ארוכה?
ואם אפשר גם פירוט: מה יותר מומלץ, יתרונות וחסרונות, עלויות, זמינות וחוות דעת מנסיון של מי שהתקין.

תודה

חן

חוקר
03-01-07, 19:34
החלטתי להחליף את הקפיצים בחדשים ואני מניח שזה יחזיק את הרכב בגובה מספק.
ניראה לי שאני אבדוק אם ניתן בנוסף לקפיצים להשאיר את האוקולונים.
מה אתם אומרים לגבי זה,האם השארת האוקולונים תגרום לנזק כלשהו?

sherifon
03-01-07, 21:30
במקרה של הויטרה אני חושב שמה שעשית שקול לגילוח של צד אחד של הפנים !

מי מילך משמאלך לא ישים לב וכך גם מי שיילך מימינך ... להמשיך?

למה אני אומר זאת ?

כמה עלה לך להחליף 4 קפיצים לחדשים ?

במקרה הזה אני מעריך -משהוא כמו 1800 +-
עדיך כבר לשחוט את הבחור שיש לו קלמיני משומש - ולהנות מסט של 3 אינץ אמיתי במקום אולי 1.5 שקיבלת עם החלפת הקפיצים ... להמשיך?

כמו שאמרתי קודם ,כך אני אומר כעת - גם מבחינה כלכלית עדיך לקנות סט מוכן ייעודי ולא רק קפיצים \בולמים...

אנגלית יודע?

קבל לינק :
http://www.zukiworld.com/forum/index.php
כנס לGARAGE SALE
ותראה מה אתה יכול להביא ובאיזה מחיר ......
אל תפחד להביא קיט קומפלט לארץ - זה לא כזה פקינג ביג דיל ...מניסיון !!!!

יש עוד אתרים !

אלון_ק
03-01-07, 22:02
כן, עשויה להיות לך בעיה כתלות בגודל ההגבהה מהספייסר ומזו של הקפיץ. יש גבול לזוית העבודה זהציריות הקדמיות שלך מסוגלות לסבול, זה מה שהופך את הקיטים בסגנון קלמיני לאטרקטיביים - הם מעתיקים את כל המתלה מטה.

אם הבעיה היחידה שלך היא המשקל, אני עדיין טוען שהחלפת הקפיצים היא הפתרון. הם הבעיה, אחרי הכל.

sherifon
03-01-07, 23:45
הללויה אלון !
הסברת בשתי שורות מה שניסיתי להסביר ב 3 הודעות, בידיוק לזה היתכוונתי ואתה פגעת בול .
שוב אוסיף ואומר כדי שכל מי שקורא את השרשור הזה -
אין מה לפחד מיבוא של חלקים אלו !
מניסיון שלי - בדרך הכי ישרה שיש בלי קומבינות ובלי טובות מאף אחד ... בלי משחקים במכס - כולל קבלות שקרובות למציאות !
צאו מהסרט - !
ואם כבר יש לכם איזה דוד שיש לו קומבינה אז קל וזול על אחת כמה וכמה .

בהצלחה

sherifon
03-01-07, 23:49
תראה איזה צירוף מקרים :

פתח בלינק שנתתי את העמוד השני ב GARAGE SALE

(http://www.zukiworld.com/forum/index.php?topic=15198.0)

Calgary Alberta Canada

calmini 3" Tracker/Sidelick lift F/S
« on: December 13, 2006, 09:13:20 pm »

--------------------------------------------------------------------------------
3" Tracker/Sidekick lift parts for sale...less than 50 km's on all parts. First $500 CAD ($430 USD) gets it.

4 - 3" Calmini Coils springs
2 - Calmini front struts
2 - Boondox 2" strut extenders
2 - Calmini 3" lift rear shocks

Post here, PM me or e-mail me at [email protected]

Saar
04-01-07, 09:00
לפני שאתה רץ להחליף לסט מתלים איכותי (ויקר).

אם מה שאתה מחפש זה שינוי קבוע הקפיץ (אוטו "קשה" יותר?) תבדוק את אייבך כלמיני ושות'.
אם אתה מחפש גובה, קח בחשבון שיש להתחשב גם בדרייבשאפט האחורי בהגבהות מעל 6-7 ס"מ.

מניסיון עם ויטרה (ארוכה): החלפתי את האיבך הגמורים שהיו לי (כך קניתי את הרכב) בסט של אולדמן (קפיצים+בולמים) יעודי לויטרה ארוכה.
הסט היה רך ונוח בנסיעת כביש, אבל בשטח כל "במפ" גרם לסגירת מתלה אחורי.
הסט הגביה את האוטו ב 3 ס"מ (ולא ב 5 כמו שמובטח).
יצא לי לנסוע בויטרה עם סט קפיצים ובולמים מקורי במצב טוב, גיליתי להפתעתי שההבדל בנסיעת כביש/שביל לא כל כך משמעותי (ולטעמי, לא שווה את הסכום שמבוקש היום על סט כזה).
בסופו של דבר, היה לי על הויטרה סט של אולדמן ואוקולונים של 3 ס"מ....

אני לא מכיר את אייבך בויטרה כשהם במצב טוב, אבל תנסה למצוא מישהו עם סטאפ כזה לפני שאתה מוציא אלפי שקלים...

סער.

שעיה כליף
04-01-07, 11:38
כאחד שהתקין אייבך - אני מרוצה (בקאיה).

היבואן נותן אחריות כך שמאוד יתכן שאם היית פונה
אליו "קפיצי נורדיה" היו מחליפים לך, מהכרות אישית של
המנהלים שם - זו בדיוק הגישה שלהם.

Saar
04-01-07, 13:40
הי,

ראשית, אין לי כל טענות לאייבך/נורדיה - אין לי מושג ממי נקנו הקפיצים שהיו לי בויטרה ובני כמה הם היו. ציינתי שאצלי הם היו "גמורים", יתכן שהיו מורכבים על במשך שנים קודם לכן, איני יודע.
אני מצטער אם הובן מדברי שיש לי טענות כלשהן לגבי אייבך.
(ד"א, גם אני התקנתי על הקאיה אייבך בזמנו)

לגבי אייבך לקאיה/ויטרה: אני לא יודע אם יש להם קפיץ מיוחד לויטרה, תבדוק את זה מולם. הקאיה כבדה יותר באופן משמעותי מהויטרה.
(לגבי הקפיץ הקדמי - ברור שהוא שונה)

סער.

חוקר
04-01-07, 14:56
לאייבך יש קפיצים יעודיים לויטרה,וכרגע זה הכיוון מבחינתי .

idanw
04-01-07, 15:07
השאלה כמה ספונג'ה תצטרך לעשות בשביל זה?!? :lol: כמה עולה?

חוקר
04-01-07, 19:20
אני עובד על עניין המחיר :mrgreen:

sherifon
05-01-07, 07:18
סתם מתוך סקרנות , תוכל לפרסם הצעת מחיר לגבי הקפיצים והבולמים וכמובן כמה תוספת גובה מובטחת...

חוקר
11-01-07, 20:48
טוב אז היום הגיעו אליי קפיצי אייבך יעודיים לויטרה מהשנתון שלי.
בזמן הקרוב תבוצע ההתקנה-שיה,אלכס,דני תתכוננו :mrgreen:

טל

שעיה כליף
11-01-07, 20:57
אההה קטן עלינו :twisted:

כמובן שתהיה כתבה ו...תכין עוגיות ופינוקים לפועלים.

אלון_ק
12-01-07, 16:36
כמובן שתהיה כתבה
הוצאת לי את המילים מהפה...

עשה טובה לדורות הבאים, תו"כ עבודה עצור רגע וחשב את ההפרש באחוזים של הקפיצים החדשים מהישנים. סביר להניח שזה יהיה שונה מלפנים ומאחור אך עבור אותו סרן זה יהיה אותו הפרש. אם עוד 2-3 אנשים שמרכיבים קפיץ שונה יחשבו לנו את הקבועים של הקפיצים שלהם, זו תהיה התחלה טובה למאגר ידע קטן שיאפשר המלצה על סוג קפיץ ביחס לעמיסת הרכב וסגנון הנהיגה.

ברק-ויטרה 94
16-01-07, 19:08
ממעבר חוזר על השרשורים של ההודעה הזאת וכמי שמנסה להבין וללמוד ובעליה של ויטרה...

טל ,סער ,וכל השותפים לשרשורי ההודעה השונים, אני מבין כמה דברים:

1. לנורדיה יש קפיצים ייעודיים לויטרה של אייבכ, מישהו יודע מה העלות שלהם?

2. אם אני מחליף את הקפיצים (צריך ..אני יודע שצריך ואין לי מושג מה יש שם עכשיו...), לאיזה

סט בולמים מומלץ לצוות את הקפיצים,אם אפשר פירוט עלויות.

3. הוזכר פה סט קומפלט של אולדמן,הכולל קפיצים ובולמים, האם מומלץ?

ובכל אופן מישהו יכול להסביר בקצרה, בקשר למכלולי המתלים של הרכב ואיך הם משפיעים על

הגובה?

(קפיצים-האם מגביהים/יכולים להגביה את הרכב, בולמים-האם ניתן לכוון מה הגובה שמשיגים,

ומה...?... בבקשה... שמישהו יסביר לי מה זה אוקלונים??!!??

(הייתי מתנצל על הבורות...אבל היי...אני רק בהתחלה-בטוח שלכולכם ההרגשה מוכרת...)

ברק

אלון_ק
16-01-07, 20:54
מה שציטטתי לך קודם בהודעה המקורית שלך לא היה מכוון ספציפית אליך, זה חלק מכתבה בהתהוות על נושא ההגבהות. הנה עוד קצת ממנה, החלק הזה הוא על ספייסרים או אוקולונים, כפי שאתה קורא להם (זה חוסך לי לכתוב...):

ספייסרים (ידועים גם כהגבהת אוקולון):

הגבהה באמצעות ספייסרים היא אחת הנפוצות, הזולות ובעלות מספר היתרונות הנמוך ביותר מבין ההגבהות הקיימות. הרעיון עצמו הוא פשוט מאוד, לוקחים חתיכת חומר (אלומיניום, ברזל, גומי קשיח או נפוץ יותר , פוליאורטן כזה או אחר) ומרכיבים אותה בין תושבת הקפיץ לקפיץ. בצורה זו בעצם מעתיקים את מיקום המתלה ההתחלתי כלפי מעלה ומייד נפרט, אך קודם תמונה להבהרת הרעיון:
*****(תצטרך לחכות לכתבה המלאה, צ'טערת)
עכשיו נפריד בין שני סוגי מתלה והם מתלה נפרד וסרן חי, שכן שניהם נפוצים בשוק. עבור סרן חי תתקבל העתקה בגובה ביחס של 1:1 לגודל הספייסר, שכן הוא דוחף את הגלגל בדיוק כלפי מטה (או קרוב מספיק כדי שאנחנו נתעלם מהשינוי). לעומת זאת בסרן בעל מתלה נפרד המצב קצת שונה ותלוי במתלה הספציפי של הרכב הספציפי, שכן הגלגל איננו נדחף ישירות כלפי מטה אלא על רדיוס מעגל שמרכזו בקו הדמיוני בין נקודות חיבור המשולש התחתון, ראו איור להסבר.
****שוב, תחכה. צ'טערת.
מכאן שאם ברכבכם מותקן סרן אחורי חי אך מלפנים מתלה נפרד, לא תרצו לשים ספייסר זהה מלפנים ומאחור; הקדמי יצטרך להיות קטן יותר. בכמה קטן יותר עבור אותה הגבהה? גיאומטריה פשוטה, אם יש לכם את כל הנתונים.

מה בעצם הבעיה עם ספייסרים?
1. הם מגביהים את השלדה (וכל מה שמחובר עליה) בלבד ואינם משנים את מרווח הגחון של הרכב אם יש לרכב סרן חי אחד או יותר; גובה הביצה של הסרן איננו משתנה, לכן זו בעיה שלא נפתרה.
לעומת זאת, ברכבים בעלי 4 פינות מתלה נפרדות (פאג'רו קינג, לדוגמא) זה כן ישפיע על מרווח הגחון המינימלי; במתלה נפרד המרווח הנ"ל נקבע כאשר המתלה סגור עד הסוף (בניגוד לסרן חי, שם המרווח קבוע) ועם ספייסר המתלה ייסגר פחות. כאמור בפתיח, זו לא הדרך לקבל שקיעה פחותה של הרכב תחת העמסה; אם רק תשנו את תכונות הקפיץ לקפיץ קשיח יותר, תקבלו תוצאה זהה עבור העמסה נתונה אך ללא פגיעה בתכונות המתלה.
2. בהרבה רכבים מודרניים מהלך הבולם מותאם כמעט בדיוק למהלך הקפיץ, הווה אומר כשהקפיץ פתוח עד סופו (לא משנה כרגע מה מגביל את הפתיחה, זה בהחלט עשוי להיות מוטות הרדיוס או הפנהרד ולא הקפיץ, לזה לא ניכנס) הבולם גם פתוח עד סופו. ניסיון לצאת בזול עם הגבהת ספייסר ללא החלפת הבולם לארוך יותר גם כן, יסתיים בתוצאה הבלתי נמנעת של קיצור מהלך המתלה. איור פשוט יסביר טוב יותר מאלף מילים:
http://img167.imageshack.us/img167/251/spiralsnp6.th.jpg (http://img167.imageshack.us/my.php?image=spiralsnp6.jpg)
משמאל יש לנו את הבולם במצב הפתיחה המקסימאלי שלו. לידו רואים את הקפיצים במצב פתוח וסגור עם ובלי ספייסר (הספייסרים באדום). הקווים המקווקווים מציינים את הגובה של כל פריט בכל מצב ומהם ברור מייד שקפיץ פתוח עד סופו עם ספייסר עובר את גבול הבולם (ולכן במציאות לא מגיע לשם), הווה אומר גודל הספייסר מופסד מהמהלך.
3. בכל סוג מתלה נפגעות זוויות ההיגוי (הקסטר. בחלק מסוגי המתלה נפגע גם הקמבר). הנושא הזה ראוי לכתבה בפני עצמו ויש פירוט בפרק השני של המאמר הזה על כך, אך אם רצונכם במידע נוסף אנא פנו למערכת הפורומים.
4. במתלים נפרדים זויות העבודה של הציריות מוחרפות, מה שמקצר את חיי מערכת ההינע הקרובה לגלגל.
5. אין כאן כמעט שום רווח אמיתי. לא הגדלת מהלך, לא שינוי תכונות הקפיצים, לא שיפור כזה או אחר במרווחי גחון, כמעט כלום. יש רק שלושה יתרונות להגבהה כזו: מחיר נמוך ומקדם פוזה. יתרון שלישי הוא שניתן להכניס צמיג גדול יותר בעזרת הגבהה כזו, אבל הוא איננו מייחד את ההגבהה הזו אלא משותף לכל ההגבהות.
6. הגבהה מסוג זה היא דוגמא קלאסית להעלאת מרכז הכובד ללא שינוי בתכונות המתלה, הווה אומר פגיעה ביציבות הרכב תחת כל קנ"מ.

אלון_ק
16-01-07, 20:57
לגבי סעיפים 2 ו-3, מאותה הכתבה:

לנוחות אין הגדרה מדעית, אז מאוד קשה עד בלתי אפשרי להכין טבלת התאמות למשהו שיהיה נח. אפשר להגיע מספיק קרוב כדי לומר בוודאות מה לא יהיה נח, אבל לא יותר מזה וזה לא באמת עוזר. הסיבה לכך היא כנראה שמה שנח לאדם א', איננו תמיד נח לאדם ב'. זה פותח חזית חדשה בקרב על בחירת הקפיץ והבולם: כיצד נבחר את השילוב המתאים לרכב שלנו, אם אין לנו רכב זהה עם מערכת כזו בסביבה כדי לנסוע עליו ולבדוק בעצמנו?

התשובה לשאלה טמונה בניסיון ואין מדובר ככאן בניסיון של אדם שהרכיב מערכת מתלים אחת או שתיים (או חמש) על רכב מסוג אחד שהוא נוהג בו. מדובר על ניסיון של עשרות הרכבות, מהסוג שיש לסדנאות. הסיבה לכך היא לא רק ההבדל בין הנוחות האישית של כל אדם ואדם, אלא בעיקר ההבדל העצום בדרישות: אדם שנוסע עם רכב מסוג א' באופן יומיומי כאשר הרכב עמוס ב400 ק"ג יצטרך שילוב שונה מאשר המטייל הממוצע שיוצא עם הרכב פעם בחודש עם עומס של 200 ק"ג; אדם הנוהג במהירות על שבילים מחורצים יזדקק למערכת שונה מאשר אדם הנהנה מטיולים בסגנון משפחתי. עצה טובה יותר מהתייעצות עם סדנא מבינת עניין לא נוכל לתת, אבל בהחלט נוכל לתת עצה טובה מה לא לעשות: לא להקשיב לאנשים שבטוחים שהמערכת שלהם מתאימה לכולם ובהחלט לא להקשיב לאנשים שהשאלות הראשונות שלהם (כתשובה לשאלתכם!) לא מורכבות מסגנון הנהיגה והעומס על הרכב. אי אפשר להגיע לתשובה טובה בלי הנתונים האלו אלא עם מזל ועל מזל אף אחד לא רוצה לסמוך כשזה נוגע לכמה אלפי שקלים.

אלון_ק
16-01-07, 21:02
לגבי ההמשך של 3, באמת תצטרך לחכות לכתבה; יש בה הסברים עקרוניים על פעולת מערכת מתלים, האינטראקציה בין המתלים להיגוי ולזויות גלי ההינע וכו'. בכתבה זה ברמה מאוד בסיסית, בדיוק מספיק כדי לקבל תמונה כללית. הייתי מעלה לך את זה, אבל זה גם יסתור את הרעיון שבכתבה וחשוב יותר, זה לא לגמרי גמור ואין לי עוד את כל התמונות שבלעדיהן זה לא שווה כלום.

מעצם זה שיש כתבה בהתהוות ש"במקרה" עונה לך בדיוק על כל השאלות, אתה יכול להבין שאלו שאלות נפוצות מאוד מאוד. מאחר והיא עוד לא מוכנה, נא כתת רגליך בעזרת מנוע החיפוש בפורומים (בפרט בפורום הבונים) עד אשר תמצא את כל המידע. הכל כאן, נשאל בעבר (לרוב לא בפורום סוזוקי). עבור גם על מילון המונחים ועל השרשור של המילון בפורום לג'יפאים מתחילים, יש שם המון הסברים מאוד טובים על המון שאלות שאם עוד לא שאלת אתה תשאל בקרוב מאוד.

Saar
16-01-07, 22:26
הי,

קודם כל, תתחדש.
קצת הסברים:
קפיצים - משפיעים על גובה הרכב ("מרחיקים את הסרן מהשילדה")
בולמים - מרסנים את תנועת הקפיצים - לא אמורה להיות להם השפעה על גובה הרכב, אמורים להתאים באורכם למהלך אותו מאפשרים הקפיצים/שאר מכלולי המתלה (ציריות/זרועות A/זרועות רדיוס וכו')
אוקולונים ("ספייסרים") - הדרך הפשוטה והזולה לקבלת גובה ללא תוספת מהלך מתלה (ואם לא מחליפים/מגביהים את הבולם - אפילו פגיעה במהלך המתלה) - דיסקיות מחומר שנקרא אוקולון (או אלומניום) הנמצאות בין הקפיץ לתושבת שלו (ולפעמים בין הבולם לתושבת שלו).

לגבי קיטים לויטרה,
1. אני לא מכיר את האייבך כך שאיני יכול לחוות דעה לגביו.
2. אולדמן: הניסיון שלי איתם היה על ויטרה ארוכה והם היו רכים מדי מאחור. לפי מיטב זכרוני, לבחור בשם ערן (ROB) מג'יפטריפ הם הותקנו על ויטרה קצרה, בטיול משותף שטיילנו הוא התלונן שגם אצלו הקפיץ האחורי "נסגר".
בכל מקרה, הם נוחים מאוד, מגביהים את האוטו ב 3-4 ס"מ, יקרים מאוד בארץ (ללא הצדקה לדעתי).

נסה לברר עם היבואים השונים אילו קיטים הם מציעים, נסה לבצע "נסיעת מבחן" על רכב דומה לשלך עם קיט כמו שאתה רוצה.

ההתקנה עצמה אינה מסובכת וניתן לבצעה לבד/בסיוע חבר.

צמיגים:
לטעמי המידה המתאימה לויטרה קצרה היא 215/75/15, אם אתה עם 16V גם 235 הולך... (אבל תרגיש פגיעה משמעותית "בסחיבה")
AT או MT, תחליט בעצמך ;-) אם מתאים לך הרעש בנסיעה...

סער.

gooja
16-01-07, 22:41
במילה אחת : רענן
http://www.jeepolog.com/forums/member.php?find=lastposter&t=15680

נוסע על ויטרפלצת, מוגבהת, צמיגי שטח מלא, ARB קדימה ואחורה, ושאר תוספות.
צור אתו קשר, אין חכם כבעל ניסיון. אם יש משהו שאפשר לעשות עם הויטארה, הוא כבר ביצע, ויוכל ללמד אותך מה כדאי, או יותר חשוב, איזה טעות לא לעשות.

אלון_ק
16-01-07, 22:53
אני מכיר את רענן ואין בכוונת המשפט הבא לגרוע מהבנאדם לרגע; הוא אכן בעל נסיון רב בויטארה, גם בנאדם נחמד מאוד ובאופן כללי אני מסמפט אותו. אם יש בנאדם פרטי שהייתי הולך לשאול, זה כנראה אכן היה הוא.

רק מה, נסיון עם 2-3 מערכות מתלים זה ממש, ממש לא נסיון. יש כל כך הרבה גורמים שמבדילים בין רענן לברק שזה פשוט לא ריאלי לצפות שהתשובה של רענן תתאים לו. רענן צריך לנסוע עם אותו משקל, באותו סגנון נהיגה, באותו רכב (קצר וארוך זה שני רכבים שונים), עם אותה מידת צמיג ובאותו תא שטח (מועדף, ברור שכולנו משנים תאי שטח כל הזמן) כדי שכל זה יתאים. לא יעזור, שיטת החבר הממליץ ע"ס נסיון אישי לא שווה הרבה ולא כי האנשים רעים, אלא כי השיטה מחורבנת. השיטה מתעלמת מיותר מדי משתנים.

מאחר ואין גורו ויטארה שמתמחה במערכות מתלים שלהם, הפתרון הריאלי היחיד שאני רואה הוא לקחת סיבובים לאנשים על האוטו. רק תוודא שזה אותו רכב (סוזוקי ויטארה קצר, כמו שלך).

חוקר
16-01-07, 22:58
ברק אהלן, לי יש ויטרה ארוכה ,צמיגי 235 ועל כן מוגבהת עם אוקולונים וגם נעילה אחורית אוטומטית.
אני אוהב טיולי עבירות ועל כן הרכב משופר לכך.
אם הבנתי נכון,יש לך את הרכב רק חודשיים. לדעתי אתה צריך לדעת איזה טיולים אתה רוצה לעשות ורק אז להחליט מה לשפר.
אל תבהל מזה שקצת נתקעת בבוץ,זה קורה לכולם. עצתי לך,סע קצת,טייל,ואחרי שתכיר את הרכב קצת יותר טוב ותחליט איזה סוגי טיולים עושים לך את זה,תשפר בהתאם.

טל

ברק-ויטרה 94
17-01-07, 01:21
טל,אלון וסער,

תודה על העצות הטובות..מצפה למאמר המלא בעניין הזה.

אני חושב שבינתיים אני אאמץ את עצתו של טל, ואצא בשישי לסיבוב נוסף בקרב הארוך

שנמשך זה השבוע השלישי...

אני נגד השטחים שבאיזור ירקונים פ"ת ועד ליציאות בכיוון הוד השרון/נווה ירק....

(..כן...כן ..זה מטר מהבית, אבל התמודדות ממש קשה -לי ולויטרה שלי...עם בוץ עמוק, שבטח

הספיק להתייבש קצת...המחלצים קרובים בבית ורק מחכים שאני אדפוק להם את השישי בפעם ה

שלישית)

אגב, קיבלתי המלצה על הר חורשן באיזור בינימינה , מסלול טוב למתחילים, מומלץ?

"גאה להיות שייך,פורום גי'פולוג".

ברק.

חוקר
17-01-07, 06:34
ברק,סע לטייל באזור יער בן שמן,מודיעין.
קרוב ,יפה וקל.

חוקר
19-01-07, 20:43
טוב,היום הורכבו בויטרה קפיצי אייבך חדשים.
החלטתי להשאיר את האוקולונים ואחרי ההתקנה הרכב עלה ב-5 ס'מ :lol:
לדעתי זה הכי גבוה שאפשר היה להגביה את הרכב בלי לפגוע בציריות.

ההרכבה בוצעה בעזרת הגמדים שיה,אלכס ובועזיקו ולהם תודה רבה :!:
כמובן שתהליך ההרכבה צולם ועשינו מדידות של לפני ואחרי.

באישור מנהלי האתר אני יעשה כתבה.

שבת שלום,טל. 8)

ברק-ויטרה 94
20-01-07, 22:13
טוב אז אחרי שישי נוסף (מוצלח למדי...) באיזור ירקונים

(ניצחתי שם את הקרב השבוע, אפילו הופתעתי)

וביקור ארוך במוסך, בעיקר לצורך התייעצויות ושאלות, קצת יותר פרטים:

הויטרה שלי מוגבהת כרגע עם אוקולונים של 5 ס"מ (מצחיק שגיליתי את זה רק חודשיים אחרי שקניתי

את הרכב...את זה ואת העובדה שחודשיים נסעתי עם נועל טבור אחד פתוח והשני סגור...-מזל

שנכנסתי ל "מדריך לנועלי טבור"), מצב הבולמים ממש רע (מקדימה זה הבולמים המקוריים של הרכב

ומאחורה בולמים עלומי שם) כנ"ל לגבי הקפיצים, הרכב בנסיעה רגילה בכביש קופץ על כל מהמורה

קטנה ובשטח זה עוד יותר מורגש. חשוב לציין שהרכב במשך השבוע נוסע פ"ת-ת"א (כביש זבוטינסקי

הארור) ויורד לשטח לטיולים בסופי שבוע.

כך שאין לי כל רצון לנהוג בויטרה מקפצת או ויטרפלצת או משהו כזה, בעיקר רוצה לשפר את איכות

ונוחות הנסיעה אבל לא על חשבון יכולות שטח.

כרגע מה שבתכנון זה סט הקפיצים של אייבכ, השאלות שנשאלות:

לאיזה בולמים לשדך את הקפיצים (המליצו לי במוסך פשוט לשים את הבולם המקורי של האוטו)

מה המהלך של הבולם שדרוש.

ושאלת מיליון הדולר, להוריד את האוקולונים או להשאיר אותם עם הקפיצים החדשים?

אנא עצותיכם.

ברק

(ושמישהו יסביר לי איך מעלים לפה תמונות...או איך מקטינים גודל של תמונה..)

ברק-ויטרה 94
20-01-07, 22:24
שוב אני נשטף לקצב כתיבה ולא שם לב...

טל, מה העלות של הקפיצים? מנורדיה?

העלות הרכבה שלהם במוסך 600 שקל...(הייתי מנסה איכשהו לבד..אבל אין לי זמן/מקום/כלים ואני

לא בדיוק האדם הכי טכני)

לאיזה בולמים צירפת אותם?

ברק.

אלכסי
23-07-08, 18:35
החלטתי להחליף קפיצים בויטרה שלי.
קפיצים שבשימוש היום – King, אחרי 100.000 ק"מ הם גמורים.
רוצה קפיצים דוצים, קשיחים כולל הגבהה "2
אז מה ממליצים לפי ניסיון שלחם?
יש יותר טוב מ King
הייבך? תפ דוג?
בקיצור, מה יותר טוב. Kא רוצה לזרוק כסף

תודה

אלכסי
24-07-08, 17:42
החלטתי להחליף קפיצים בויטרה שלי.
קפיצים שבשימוש היום – King, אחרי 100.000 ק"מ הם גמורים.
רוצה קפיצים דוצים, קשיחים כולל הגבהה "2
אז מה ממליצים לפי ניסיון שלחם?
יש יותר טוב מ King
הייבך? תפ דוג?
בקיצור, מה יותר טוב. Kא רוצה לזרוק כסף

תודה

מה, אף אחד?

sherifon
24-07-08, 19:18
היי אלכסיי.
טוב , בגלל שאחרים שותקים ,אני רואה לנכון להגיב .
שמעתי אותך פעם אומר שקלמיני זה חרה...
אני לא מסכים איתך !
אתה מעדיף אוקולונים ושאר שטויות,לך על זה ,אבל קח בחשבון שהיום יש כבר אתרים שמוכרים חלק מהקיט שלהם .
מה שאומר שאתה יכול לקנות קפיצים ובולמים מאיזה יצרן שתרצה - העיקר לא קלמיני, ואת המשולשים , זרועות ההנמכה לדיפ ועוד קישקושים להזמין מאתר כלשהוא...( לא מסובך למצוא).

מה יצא לך מיזה ?!
אני מאמין שתהיה מרוצה- כי אתה הינדסת את הקיט והוא לא קלמיני טהור! ככה שבעינך אתה עדיין צודק.

בהצלחה.

אלכסי
24-07-08, 23:35
sherifon
מה זה היה?
לא מסכים איתי, אין בעיה, אבל היתה שאילה ובקשה לעיזרה להחלטה.

לא יפה מצד שלך.
חוץ מי זה, שאתה לא מכיר אותי ביכלל.

השאילה עדיין לא פטורה.
אף אחד לא יודע אבדלים בין המוצרים שכתבתי?

sherifon
31-07-08, 12:57
היי אלכסיי.
טוב , בגלל שאחרים שותקים ,אני רואה לנכון להגיב .
שמעתי אותך פעם אומר שקלמיני זה חרה...
אני לא מסכים איתך !
אתה מעדיף אוקולונים ושאר שטויות,לך על זה ,אבל קח בחשבון שהיום יש כבר אתרים שמוכרים חלק מהקיט שלהם .
מה שאומר שאתה יכול לקנות קפיצים ובולמים מאיזה יצרן שתרצה - העיקר לא קלמיני, ואת המשולשים , זרועות ההנמכה לדיפ ועוד קישקושים מהקיט של קלמיני, להזמין מאתר כלשהוא...( לא מסובך למצוא).

מה יצא לך מיזה ?!
אני מאמין שתהיה מרוצה- כי אתה הינדסת את הקיט והוא לא קלמיני טהור! ככה שבעינך אתה עדיין צודק.

בהצלחה.

אלכסיי
שום דבר לא אישי, לא התכוונתי להעליב , אני באמת לא מכיר אותך ולא טענתי אחרת , בסך הכל אמרתי ששמעתי אותך אומר פעם שקלמיני זה חרא ----זכותך...

ולעינינו ,כן הצעתי פתרון :
צרפתי את מה שכתבתי בהודעה הקודמת:

"אבל קח בחשבון שהיום יש כבר אתרים שמוכרים חלק מהקיט שלהם .
מה שאומר שאתה יכול לקנות קפיצים ובולמים מאיזה יצרן שתרצה - העיקר לא קלמיני, ואת המשולשים , זרועות ההנמכה לדיפ ועוד קישקושים מהקיט של קלמיני להזמין מאתר כלשהוא...( לא מסובך למצוא)."

בהצלחה

-->