PDA

צפייה בגרסה מלאה : סדק בגלגל תנופה

עמי
01-01-07, 17:31
למי שהיה עד לדפיקות המחרידות מכיוון הגיר/מנוע בדיפנדר שלי - בסופו של דבר התברר שמדובר בסדק בגלגל תנופה (דיפנדר אוט').

- למה זה קורה? יש בלאי לגלגל התנופה, ברמה שיכולה להביא לסדק בו (עמוק יותר מפני השטח בלבד)?
- מתי אפשר לצפות לסדק כזה? מדובר במשהו שכיח או ONE OFF? מישהו נתקל בתופעה כזו?

עמי

bartaldn
01-01-07, 23:52
תיבדוק האם לרכב יש Recall להחלפת גלגל תנופה.
יש Recall לגלגל תנופה לדיפנדר - החליפו לרכב שלי 1999. אתה יכול לבדוק גם במחלקה הטכנית ב"מזרח".
בהצלחה,
דניאל.

gali
01-01-07, 23:59
מה זההה?
תשמע עמי, אני עובד לא מעט עם מנועים (אומנם לא רובר), יוצא לי לראות אותם לאחר התעללויות רבות אינספור אבל בחיים לא ראיתי סדק בגלגל תנופה כתוצאה מבלאי; בד"כ חטף אימפקט כזה או אחר.
אבל אני מסתובב בין מנועים עתירי מומנטים והספקים (600 עד 1000 כ"ס)
מכיוון שבד"כ גלגל התנופה מיוצר מפלדת שריון (יצא לי לראות פה ושם גם מפליז) יכול להיות שהוא חטף פליק רציני. אולי נפל על הרצפה או על אלמנט מתכת מגובה ליפט בעבר והתחילו סדקים שהתפשטו.
אין סיכוי שמנוע רובר ייצור נזק לגלגל התנופה שלו, גם באם לא עבד תקין ולא מאוזן, יש חלקים יותר רגישים שיעופו ראשונים וישביתו את העסק.

אתה יכול לצרף תמונה? זה יהיה מעניין.

gali
02-01-07, 00:03
עוד משהו עמי, אם נסעת זמן מה עם דפיקות במע' ההינע, הנ"ל מזיק לממסרת האוטומטית.
מע' הדסקיות לא אוהבת לקבל אימפקטים, ציפוי דסקיות החיכוך יכול לנשור ואז הבלאי של התיבה מהיר יחסית.
המושג זמן מה משתנה מממסרת אחת לשניה, תלוי בזמן חייה ובסוג הדסקיות חיכוך ותגובה שמותקנים בה.

איציק - 4X6ZH
02-01-07, 04:17
אני מכיר הרבה גלגלי תנופה שבורים .
תמיד זה יהיה בכלי רכב שיש להם ממסרה אוטומטית .
לא פעם יש סדקים הגורמים לרעש ( מאד מיוחד ) רק בזמן עומס . כך שהרכב נוסע עם גלגל תנופה שבור.
בהחלט שווה לבדוק את קריאת השרות במידה והיה .
איציק

עמי
03-01-07, 10:27
איציק,

למה דווקא בממסרות אוט' ?

אגב, הרעשים לא היו סדירים והופיעו פעם כן ופעם לא ובדר"כ דווקא בסרק או בסל"ד קרוב לסרק.

טל רותם
13-01-07, 00:03
אצלי הגלגל תנופה נסדק בסופה כתוצאה מאבן שחדרה פנימה...
בפעם השנייה מי שהחליף פשוט לא ידע מה הוא עושה כנראה...

-->