PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיווט סטרטר סופה על סיקס

lizard
05-01-07, 10:37
אני מתקין סטרטר סופה על סיקס.
הבנתי שצריך לבטל את הסלנואיד שנמצא על הכנף מאחר ולסטרטר יש סלנואיד משלו.
מה צריך לעשות? איך החיווט החדש נראה?

תודה
מיכה

חימושניק
05-01-07, 13:25
אתה צריך לחבר את הפלוס הראשי לבורג העבה שבסולנואיד של הסטרטר (אתה צריך להתחבר לזה שלא יוצא ממנו חוט למנוע של הסטרטר).

את פלוס הפיקוד (הפין הקטן בסולונואיד שמתחברת אליו סופית לוקאס, או אום קטנה, תלוי בדגם הסטרטר) אתה צריך להעביר דרך ממסר שמקבל את הפיקוד שלו מהסוויץ'.

זהו. פשוט מאוד.

UNIX
05-01-07, 15:00
למה צריך להגביר את הפלוס שבא מהסוויץ ע"י ממסר?

six 4 life
05-01-07, 15:46
אם אני לא טועה שכחת את האלטרנטור.

חימושניק
06-01-07, 00:49
למה צריך להגביר את הפלוס שבא מהסוויץ ע"י ממסר?

ברוך, כנראה שעוד לא הבנת את תפקידו של ממסר. ממסר אינו מגביר שום דבר, אלא ממתג זרם גבוה (לדוגמא מהמצבר לסטרטר) באמצעות זרם פיקוד נמוך (במקרה זה מהסוויץ' לממסר).

הסיבה להימצאותו של הממסר היא אי יכולתו של הסוויץ' לעמוד בעוצמת הזרם שהסולנואיד של הסטרטר צורך בזמן ההתנעה מבלי להשרף.

אם אני לא טועה שכחת את האלטרנטור.

לא שכחתי, לא נעשה שום שינוי בחיווט של האלטרנטור, מה שהיה הוא שיהיה.

six 4 life
06-01-07, 03:55
מה שאתה אומר קצת מוזר לי
כי אני 4 שנים הנעתי עם סטרטר סיקס ושנה עם סטרטר סופה,
בלי ממסר לפני הסולונואיד ולא נתקלתי בבעיות עם הסוויץ' חלילה חמסה חמסה טפו טפו שום בצל.

אם היית אומר שצריך ממסר לפני סטרטר של סיקס שכידוע צורך ים של זרם התנעה, הייתי אומר עוד ניחא.
באשר לסטרטר הסופה... עובד בלי ממסר אצלי. ואצל חבר. ואצל עוד חבר. ואצל עוד 2 חברים...
ומניע.. ומניע.. ומניע.. וגם אם לא מניע.. יסובב עד שאתה תתעייף. לא הוא או המצבר.

לסוויצ'ים- שלום.

חימושניק
06-01-07, 12:20
בסופה יש סוויץ' זהה (או כמעט זהה) לזה שיש בסיקס ולמרות זאת הסטרטר מופעל דרך ממסר מקורי (יושב בתיבת הממסרים). אני לא חושב שהיצרן (קרייזלר, תע"ר או המקסיקנים השיכורים שייצרו את רתמות החשמל) היה מבזבז ממסר לחינם אם הסוויץ' היה מספיק חזק לאורך זמן כדי לשרוד את העומס. הסולנואיד של הסטרטר הזה צורך כ-30 אמפר רגעי ברגע השילוב לגלגל התנופה וכ-20 אמפר כל עוד הסטרטר מסתובב. אני לא מאמין שסוויץ' של סיקס או סופה ישרוד ככה לאורך זמן, הוא לא בנוי לזה.

למה להסתפק בעבודה "חאפר" כשכל העלות של הוספת הממסר עומדת על 30 ש"ח???

six 4 life
06-01-07, 16:11
בסופה יש סוויץ' זהה (או כמעט זהה) לזה שיש בסיקס ולמרות זאת הסטרטר מופעל דרך ממסר מקורי (יושב בתיבת הממסרים). אני לא חושב שהיצרן (קרייזלר, תע"ר או המקסיקנים השיכורים שייצרו את רתמות החשמל) היה מבזבז ממסר לחינם אם הסוויץ' היה מספיק חזק לאורך זמן כדי לשרוד את העומס. הסולנואיד של הסטרטר הזה צורך כ-30 אמפר רגעי ברגע השילוב לגלגל התנופה וכ-20 אמפר כל עוד הסטרטר מסתובב. אני לא מאמין שסוויץ' של סיקס או סופה ישרוד ככה לאורך זמן, הוא לא בנוי לזה.

אני לא יודע מה חשבו ששמו את זה בסופה אבל תסכים איתי שצמת החשמל שלה על רוב מרכיביה- היא לא בדיוק פאר היצירה. לכן לא הייתי לוקח דוגמה ממנה. אבל סביר להניח שיש סיבה להימצאות ממסר, אני מניח.

בפועל, לא אני ולא מכריי נתקלנו בבעיות ללא הממסר, ובאותה נשימה- אני לא אומר לא לשים.

למה להסתפק בעבודה "חאפר" כשכל העלות של הוספת הממסר עומדת על 30 ש"ח???

זה לא על הכסף, ולא על העבודה.
זה על עוד חוטים בתא המנוע
וזה על עוד ממסר שצריך לסמוך עליו
כמה שפחות, יותר טוב.
יעידו מכריי שראו את תא המנוע שלי, פרט למנוע- כמעט לא תראה חוטי חשמל.

חימושניק
06-01-07, 17:05
Have it your way!

אבל בתור חשמלאי שכבר ראה כמה סטרטרים, אני מ-א-ו-ד ממליץ על שימוש בממסר במקרה זה. אני כמובן מדבר על התקנה איכותית ולא כזאת שמורידה כהוא זה מאמינותו של הג'יפ.

lizard
06-01-07, 20:54
אני מקווה מחר לשים תמונה של הסטרטר עם הרגלים שלו ואני אודה לכם אם תשרטטו עליו בדיוק מה לעשות. פשוט נהיה לי סלט מהכול.
עד כמה שאני זוכר, יש לי 3 רגלים בסטרטר.

המערכת כיום עובדת ככה למיטב ידיעתי:
יש סלנואיד שמקבל + מהמצבר ושאליו מחוברים כל הצרכנים במערכת, לרבות אלטרנטור.
הוא מקבל פיקוד מהסוויץ' ומעביר זרם לסטרטר.

אז אלכס, אם אני מבין אותך נכון, מה שאתה אומר זה להשאיר את הסלנואיד הזה (כי 1. כי הוא כבר קיים, 2. כי אתה ממליץ להעביר זרם פיקוד לסטרטר דרך ריליי. 3. לא צריך ריליי כי הסלנואיד הוא הריליי) ואת הרגל שכרגע מחוברת ל+ של הסטרטר סיקס לחבר לפיקוד של הסטרטר סופה. בנוסף לייצר כבל חדש שמחבר בין הפלוס מהמצברים ל+ של הסטרטר סופה.

הבנתי נכון?

חימושניק
06-01-07, 23:15
הבנת נכון מאוד. ניתן להשתמש בסולנואיד המקורי של הסיקס. רק תחליף את החוט שיוצא ממנו אל הסטרטר בחוט דק יותר, כי אחרת לא תוכל להלביש אותו על מגע הפיקוד של הסטרטר החדש.

אני ממתין לתמונות שלך.

UNIX
07-01-07, 00:08
אני יודע מצויין את תפקידו של הממסר
פשוט נראה לי מוזר לחזק פיקוד שהולך לממסר ע"י ממסר
הסולונוייד הוא בסה"כ ממסר לזרם גבוה ,

נמרוד
07-01-07, 00:13
הבנת נכון מאוד. ניתן להשתמש בסולנואיד המקורי של הסיקס. רק תחליף את החוט שיוצא ממנו אל הסטרטר בחוט דק יותר, כי אחרת לא תוכל להלביש אותו על מגע הפיקוד של הסטרטר החדש.

זה הכל, כל כך קל ופשוט, על מה השרשור?

UNIX
07-01-07, 00:23
אם כבר החלטת לחבר ממסר שמן הסתם לא מזיק אז תשים ממסר כמו שצריך ולא את הסולונייד של הסיקס , בסולונוייד יש מגעים חשופים של פלוס והסולונייד עצמו צורך זרם .

UNIX
07-01-07, 00:25
אגב בסיקס אין ממסר על הפיקוד שמגיע מהסוויץ , ולדעתי ארז התכוון לדבר כזה :
מהמצבר יוצא פלוס עבה אל הסולונויד ומשם ממשיך לאלטרנטור אז כשמעיפים את הסולונייד המקורי מחברים את הפלוס של האלטרנטור ישירות למצבר זה הכל .

חימושניק
07-01-07, 09:50
אם כבר החלטת לחבר ממסר שמן הסתם לא מזיק אז תשים ממסר כמו שצריך ולא את הסולונייד של הסיקס , בסולונוייד יש מגעים חשופים של פלוס והסולונייד עצמו צורך זרם .

בגלל זה עדיף להשתמש בממסר סטנדרטי ואטום שצורך הרבה פחות זרם מהסולנואיד של הסיקס שנוטה לעשות בעיות. אבל ניתן עקרונית להשתמש בסולנואיד בתור ממסר פיקוד לסטרטר החדש ובכך להימנע מחיווט של ממסר חדש (וביטול הסולנואיד המקורי).

אגב בסיקס אין ממסר על הפיקוד שמגיע מהסוויץ , ולדעתי ארז התכוון לדבר כזה :
מהמצבר יוצא פלוס עבה אל הסולונויד ומשם ממשיך לאלטרנטור אז כשמעיפים את הסולונייד המקורי מחברים את הפלוס של האלטרנטור ישירות למצבר זה הכל .

נכון, בגלל שהסולנואיד הוא ממסר בפני עצמו. אם מעיפים את הסולנואיד אפשר לחבר את הפיקוד של הסטרטר ישירות לסוויץ', אבל כפי שאמרתי עדיף שלא, אלא להשתמש בממסר.

lizard
07-01-07, 12:11
אני כרגע לא רוצה TO ROCK THE BOAT יותר מידי אם אתם מבינים למה התכוונתי.
ברור שבסופו של דבר יהיה ממסר בוש במקום הסלנואיד הגדול. אבל מאחר וכרגע אני מעדיף שלא לשנות יותר מידי, אני אשאר איתו.

נמרוד, הכול פשוט אם מסבירים בצורה פשוטה.
או כמו שאני אומר (ונאמר לי:-)) כשמסבירים לאט אני מבין מהר 8)

lizard
10-01-07, 21:44
תודה רבה לכל העונים. הסטרטר חובר למנוע ועושה את עבודתו.

הוא מרגיש קצת עייף אבל זה כנראה בגלל מצברים לא טעונים. מקווה שבסוף השבוע המצברים יקבלו טעינה כמו שצריך :-)

-->