PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בקרבורטור

אסי ברמן
06-01-07, 12:33
נוצרה לי לאחרונה בעיה של הספקת דלק לקרבורטור
זה לרוב קורה בזמן עלייה קשה ובסוף הג'יפ נכבה.
מה צריך לעשות\להחליף על מנת לפתור את הבעיה?
אשמח לקבל עזרה בנושא
אסי

חימושניק
06-01-07, 14:15
אהלן אסי.

הבעיה שאתה מתאר ידועה מאוד בסיקסים. יש כמה פתרונות אבל הם לא פותרים את הבעיה לגמרי. תעשה חיפוש בפורום.
הפתרונות הטובים ביותר הם החלפת הקרבורטור לסוג אחר (הבנתי שההסבה לקרבורטור של MOTORCRAFT מוצלחת מאוד) והפתרון האולטימטיבי הוא התקנת מערכת הזרקה חד נקודתית של ספארי והיפטרות מהקרבורטור בכלל.

הפתרון הכי טוב: תמכור את הסיקס ותקנה סופה ;-).

six 4 life
06-01-07, 16:15
נוצרה לי לאחרונה בעיה של הספקת דלק לקרבורטור
זה לרוב קורה בזמן עלייה קשה ובסוף הג'יפ נכבה.
מה צריך לעשות\להחליף על מנת לפתור את הבעיה?
אשמח לקבל עזרה בנושא
אסי

זה התחיל לקרות בשלב מסויים?
לפני הבעיה הזו הג'יפ לא היה נכבה בסוף עליה?
מתי זה קורה - באיזה סוג של עליות?
דיונות/ בוץ - טורים גבוהים?

או בעליות איטיות בעלות זוית שיפוע חד יחסית?

צביקה קרבורטור
06-01-07, 16:40
שלום רב!
הפתרון של חימושניק הוא לא במקומו, והוא מכוון לעקוף את הבעייה ולא לנסות להתמודד איתה.
מכירת הגיפ או הסבתו למוזרק הוא לא פתרון, הוא התעלמות מהבעייה וניסיון לעקיפתה. סיקס פור לייב לעומת זאת מצביע על הדרך לאבחון הבעייה! אם נניח שהבעייה לא היתה תמיד אז אין שום צורך להחליף קרבורטור, יש להתחיל מן הקל לכבד:
בדיקת ספיקת דלק מן משאבת הדלק, החלפת מסנן דלק במקרה ויתגלה כסתום, החלפת משאבת דלק, במקרה ויתגלה ספיקת דלק נמוכה, ואם שני הפרמטרים שהזכרתי יתגלו כתקינים, יש לנקות ולשפץ קרבורטור.
בברכה
צביקה

אסי ברמן
07-01-07, 02:15
אי הגעת הדלק לקרבורטור מרגישים כאשר ישנם מהמורות
קטנות בנסיעה והרכב רועד, אז הרכב נכבה
למרות שהקרבורטור עבר שיפוץ וניקויי

six 4 life
07-01-07, 02:31
אי הגעת הדלק לקרבורטור מרגישים כאשר ישנם מהמורות
קטנות בנסיעה והרכב רועד, אז הרכב נכבה
למרות שהקרבורטור עבר שיפוץ וניקויי

זה קורה בנסיעה עירונית או בנסיעה בשטח?
איך בשטח הוא מתנהג?

וסתם כדי לשלול-
פילטר דלק- מתי החלפת פעם אחרונה?

Bulldog
07-01-07, 03:21
אני מסכים עם צביקה.
החלפה לקרבורטור שעובד זה באמת לא הפתרון. חובה להישאר עם המאייד המקורי שלא עבד גם כשהיה חדש ולשפץ אותו אחת לשנה בבית או אצל המשפץ החביב עלייך.

בחייך אלכס, איך אתה מעיז להעלות רעיונות פרקטיים שנוסו בהצלחה (+כתבות) בפורום טכני.
למה לפתור את הבעייה כשאפשר לשמר אותה.

טדי
07-01-07, 07:17
אם בעליה תלולה נכבה -סביר להניח שהדלק שהיה בקערה היכן שהמצוף יושב -פשוט נגמר
מה שאומר שאולי המצוף שלך לא מכוון טוב (שזה חצי אינץ מהשפה העליונה כאשר המחט סגורה ע"י המצוף
90 אחוז מהשיפוצים שעשיתי -ויעידו עלי אחרים שעשיתי המון -מצאתי שהשיפוץ שנעשה היה חובבני אפילו כאשר נעשה ע"י בעלי מקצוע
נדיר שמצאתי שכל השטנגות והמחטים והצ'וק היו מכוונים כהלכה
רוב האנשים מפרקים מנקים שמים קיט חדש ומחזירים הכל כפי שהיה ולא משנים כלום כדי לא להסתבך
לי בזמנו היה מלאי של 20 קרבורטורים ששימשו מאגר חלפים לשיפוצים שעשיתי
וזה למעשה הרעיון
הקרבורטור צריך לעבור שיפוץ ולא ניקוי יחי ההבדל הקטן

צביקה קרבורטור
07-01-07, 20:32
שלום רב!
אני חייב לחזק ולחדד את דבריו של טדי, ולהוסיף שיצרן הרכב,וומהנדס הרכב שתכנן את הקרבורטור, לקח בחשבון מהמורות בכביש, שפועים חדים, גם של 90 מעלות, ולכן תא המצוף מתוכנן כך
שלמרות השפועים החדים והמהמורות בכביש, מפלס הדלק בתא המצוף , יהיה מכוון כך, שבשום מצב כמעט, לא תיווצר מצב של חוסר דלק בתא המצוף, או להפך עודף דלק בתא המצוף,\ שיגרום להצפה ולכבוי הרכב!
משתמע בדברי ובכך אני שוב מחזק את דברי קודמי, שנקוי שבוצע לא מכבר הוא לא ערבות לכך, שהבעייה לא בקרבורטור, אלא להפך, בל נשכח שהקרבורטור נוקה בתאי מעבדה, ואם לא נלקח בחשבון תנאי הנסיעה של הרכב, במקרה הזה רכב שטח, אשר מטרתו לא נסיעה במישור אלא בדרכים לא סלולות, במהמורות ובשפועים חדים, ולכן אם המצוף שונה, יתכן ונוצר מחסור בדלק במצבים שהזכרתי, וזאת הסיבה העיקרית, אם לא היחידה שמשפיעה על כבוי הרכב, מבלי לשלול דברים אחרים ,
שקשורים בהספקת דלק לקרבורטור כפי שהזכרתי בתגובתי הקודמת, מסנן דלק סתום, ו/או משאבת דלק הזקוקה להחלפה.
ואכן צודק מי שכתב נקוי קרבורטור והחלפת סט אטמים אינו שיפוץ, ובטח לא מתאים לרכב לא סטנדרטי,
הנוסע בתנאים קשים ובמאמץ יתר יחסית לרכב אוניברסלי.
בברכה
צביקה

חנן-ג'יפולוג
07-01-07, 21:25
שפועים חדים, גם של 90 מעלות

אין מצב שאתה רציני.

אז אתה אומר שכשמתכנני המטוסים בשנות ה40 עברו להזרקה, הם בעצם טעו, והיו יכולים לפתור את בעיית הזוויות על ידי פנייה למכון קרבורטורים טוב?

six 4 life
07-01-07, 21:58
שלום רב!
אני חייב לחזק ולחדד את דבריו של טדי, ולהוסיף שיצרן הרכב,וומהנדס הרכב שתכנן את הקרבורטור, לקח בחשבון מהמורות בכביש, שפועים חדים, גם של 90 מעלות, ולכן תא המצוף מתוכנן כך
שלמרות השפועים החדים והמהמורות בכביש, מפלס הדלק בתא המצוף , יהיה מכוון כך, שבשום מצב כמעט, לא תיווצר מצב של חוסר דלק בתא המצוף, או להפך עודף דלק בתא המצוף,\ שיגרום להצפה ולכבוי הרכב!

צביקה
עם כל הכבוד ובלי כוונה לפגוע, אתה כנראה לא יודע מה זה ג'יפ CJ עם קרבורטור BBD כפול לועות.
הקרבורטור הזה כשבראשית הימים הורכב על מנוע ה 258 (CJ), היה ברירת מחדל של יצרן הרכב.

הקרבורטור הזה מציף יופי בשיפועים, ובדיונות/ טורים גבוהים- מתרוקן במהירות עקב תא המצוף הקטנטן שלו ובכך לעיתים אף מכבה את הג'יפ, כי המשאבה לא מספיקה לעמוד בקצב ההתרוקנות שלו.

עם כיוונים נכונים, אתה יכול להגיע למינימום הצפה. אבל היא תמיד תהיה שם עם הקרב' הזה.

באשר להתרוקנות הדלק- אין פה ויכוח. הוא מתרוקן בשניות בדיונה, ולא מספיק להתמלא חזרה.

לסיכום-
לא, היצרן לא צדק במקרה הזה.

בברכה.

חנן-ג'יפולוג
07-01-07, 22:03
אני לא חותם על העניין של התרוקנות תא המצוף. אין הבדל בין צריכת הדלק בעלייה בדיונה ובין צריכת הדלק בהאצה במישור, או בעלייה. סל"ד מסוים, מצערת פתוחה, שווה לצריכת דלק זהה. אין הבדל. אני אף פעם לא נתקלתי בבעייה של ספיקת דלק. יכול להיות שאתם מדברים על משאבות דלק גוססות.

לגבי זויות, וזה שהדלק מתחיל להישפך באופן חופשי מתא המצוף, והמצוף מתבלבל מהזווית, זה כבר סיפור אחר.

six 4 life
07-01-07, 22:15
חנן...
בדיונות- נגמר.
מנסיון על משאבה מכנית ועל חשמלית.

חנן-ג'יפולוג
07-01-07, 22:17
לי לא נגמר, גם כן מנסיון.

ערן המסוקס
07-01-07, 23:06
עד 4000 סל"ד לא נגמר הדלק. מעבר לזה המנוע עלול להתחיל לחתוך. במעלה דיונה הוא לעולם לא יכבה מחוסר דלק. הזוית מרימה את המצופים וע"י כך בעצם נותנת יותר דלק במצוף והוא לא מתרוקן.
הכל תלוי במערכת תקינה ומתאימה (מקורית) יחד עם כוון נכון של הקרבורטור.

בקשר להצפה בשיפועים. הקרבורטור מציף בסל"ד סרק בשיפוע עלייה חריף. ע"י מיומנות מסויימת בשליטה על המצערת, אפשר להתגבר על הבעייה.

צביקה קרבורטור
07-01-07, 23:38
.. לחנן, כמובן שלחצתי בטעות על הספרה 9 במקום 6 ,(ולא ביצעתי תצוגה מקדימה)הכונה לשיפוע של שישים מעלות.
לסיקס פור לייב, למרות שאני לא מסתובב כמוך בגיונות, אני בספק שעם משאבה מכנית תקינה, ואו חשמלית תקינה נוצר מחסור בדלק.
לערן המסוקס, (שאני דרך אגב מאד מעריך אותך)תרשה לי לתקן אותך , כתבת ואני מצטט...הזווית מרימה את המצופים, ועל ידי כך
היא נותנת דלק במצוף(ניסוח לא הגיוני כלל, בוודאי התכוונת בתא המצוף))והוא לא מתרוקן...
ובכן להוווי ידוע ברגע שהמצוף או זוג המצופים בקרבורטור כפול מתרוממם, כניסת דלק לקרבורטור מופסקת עקב לחץ של המצוף על המחט , המשמש במקרה זה כברז כניסה, ולכן הוא מונע עליה במפלס כמעט בכל זווית על מנת למנוע הצפה, ולא על מנת להגדיל את מפלס הדלק בתא המצוף, על מנת לפצות על החוסר בשיפוע,,, נהפוך הוא במקרה של ירידה במפלס הדלק בתא המצוף בעת זווית חדה, המצוף יורד ודלק חדש ממלא את המאגר , ומפצה על החוסר, לכן במשאבת דלק תקינה, לעולם לא אמור להיות מחסור.
בברכה
צביקה

Bulldog
08-01-07, 05:24
גם 60 מעלות נשמע לי כמו זוית פיקטיבית בשביל BBD.
אולי 40-45 מעלות (אני עדיין סקפטי, אבל נחמד)

ערן המסוקס
08-01-07, 06:39
אופס... ליקוי בהסבר שלי באמת. לא זו היתה הכוונה שלי בקשר למצופים.

שאיבת הדלק מתא המצוף נעשית מחלקו האחורי של תא המצופים (לכוון הנהג). גובה מפלס הדלק מעל חורים אלו משפיע על תערובת הדלק ועל זמינותה. בעלייה המפלס עולה, וירידה יורד. מרגישים זאת בצורה מורגשת בתגובת המנוע.
בעלייה יש נטייה לתערובת עשירה במידה זו או אחרת, ובירידה כמובן לתערובת ענייה.
בזויות הגיוניות סביבות ה40 מעלות אם אני לא טועה, אין בעייה בסל"ד סרק. מעבר לכך מתחיל להיות משמעותי.

ברור שבסל"ד גבוה עם מצערת פתוחה יש צורך בספיקת דלק גבוהה, לכן עליית מפלס מעל חורי השאיבה היא מבורכת. אבל זה בא על חשבון פעולה תקינה בסל"ד נמוך. לכן יש כוון מדוייק לקבלת ביצועים אופטימליים ברוב המצבים הנחוצים.

AvigdorAharon
08-01-07, 06:57
לי לא נגמר, גם כן מנסיון.

גם אצלי לא נגמר, בדיונות לא כבה, ואם כבה בעליה טכנית, תמיד ניתן להניע (שתי רגלים, שלוש דוושות, החוג למחול...).
בכל מקרה, אין מילים לתאר את השינוי. ניתן לשרוד עם ה BBD, אבל אם היום הייתי צריך לשפץ, בוודאות הייתי מחליף למוטורקראפט או למערכת הזרקה.

...My Two Cents

אביגדור

משה ביטון
20-01-07, 17:26
חברה מה עדיף להחליף את המשאבה המכנית לחדשה או לעבור לחשמלית אם כן לאזו עדיף וכמה בר היא צריכה להוציא?

AvigdorAharon
21-01-07, 07:20
חברה מה עדיף להחליף את המשאבה המכנית לחדשה או לעבור לחשמלית אם כן לאזו עדיף וכמה בר היא צריכה להוציא?

אם אתה עם קרבורטור, המשאבה המכנית מעולה.
אם אתה עם מערכת הזרקה, אני לא יודע מה הלחץ שצריך לחשמלית...

אביגדור

-->