PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקשר בין קצף לבן לפקום ראש...

יונתןמצפה
07-01-07, 14:15
לפני יומיים בדקתי כהרגלי לפני נסיעות ארוכות מים ושמן ומצב פקק המילוי (במכסה שסתומים).
לתדהמתי גיליתי שכבה "בריאה" של "שמנת" על המכסה מבפנים. כידוע, דבר זה מעיד על בעייה בפקומג ראש/ ראש מנוע........ למרות זאת לא היו סימנים נוספים לבעייה (מפלס נוזל הקירור היה תקין, נוזל קירור נקי, לא היה לחץ חיובי ברדיאטור, מנוע לא מתחמם וסחיבה טובה.) מוזר? גם אני חשבתי.
הועלתה העשרה שאיכשהו נכנסו מיים לאגן השמן (לפני כשבוע חציתי זרימה בעומק חצי גלגל...). שנייה לפני שבאתי להחליף שמן (בן חודשיים ו-3000 ק"מ) תפסתי בטלפון את אחד המכונאים שאני יותר מעריך. הוא טען שהתופעה מוכרת ואופיינית למנוע קר באיזורים קרים מאד (אני גר במצפה רמון ואני מעריך שהטמפרטורה באותה שעה הייתה בערך 3 מעלות!!!). הוא אמר בתוקף שאין מה לדאוג כל עוד אין סימנים נוספים ושהדבר יעבור לבד. צדק!!!
לאחר נסיעה עם מנוע חם ובדיקה נוספת של מנוע קר בטמפרטורה הגיונים יותר- הכל תקין.
מי שמע/ יודע/ מכיר או נתקל בתופעה??
לידיעתכם....

איציק - 4X6ZH
07-01-07, 14:26
בדוק היטב את נשמי המנוע .
הקפד שצינור התת לחץ של נשם המנוע באמת נקי ולא סתום חלקית !
בדוק שמלכודת השמן בנשם נקיה .
כל עוד זה רק בפקק השמן ולא בכל השטח הפנימי של מיכסה השסתומים בתנאי חורף זה " סביר " .
בכל מצב החלף שמן מנוע ומסנן .
איציק

GodsFather
08-01-07, 01:17
צינור תת לחץ של נשם מנוע ? מה זה ?
מלכודת שמן בנשם ? מה זה ?

לחץ חיובי ברדיאטור? מה זה ?

AvigdorAharon
08-01-07, 06:50
לחץ חיובי ברדיאטור? מה זה ?

כאשר קיימת פריצה של אטם ראש, הלחץ בד"כ פורץ למערכת הקירור.
תדמיין מה קורה למים, שבמצב חם מגיעים לכ 10 עד 14 אטמוספרות, מקבלים לחץ של כ 100 עד 120 אטמוספרות מהבוכנות... שפריצים של מים מהמכסה של הרדיאטור.

אביגדור

יונתןמצפה
10-01-07, 22:10
אותו מכונאי באמת אמר משהו על נשם/צינור ווקום, מה זה והיכן זה נמצא בסמוראי מוזרק וכנ"ל לגבי מלכודת שמן??

יונתןמצפה
10-01-07, 22:11
...ואגב, עד אתה התופעה נעלמה והכל תקין...

-->