PDA

צפייה בגרסה מלאה : כבלי הצתה לסמוראי

תומר אברמוביץ
14-01-07, 21:51
שלום לכולם

לאחר בעיית חשמל קטנה הומלץ לי ע"י המוסכניק להחליף את כבלי ההצתה (מהדיסטרביוטר למנוע)
לחדשים.
עכשיו...איפה אני משיג כאלה?

ותודה מראש לכל העונים.

שיצו
15-01-07, 00:59
מכול חנות שמוכרת חלקים לרכב או מחשמליית רכב.

בומס הקופץ
15-01-07, 02:32
תגדיר בעיית חשמל קטנה? ולמה זה אמור להיות הפתרון ההגיוני לבעיית חשמל קטנה?

תומר אברמוביץ
15-01-07, 12:11
הבעיה טופלה ע"י החלפת כבל הצתה אחד ועוד חוט חשמל שמעביר את הניצוץ (לפני הדיסטרביוטר)

צביקה קרבורטור
15-01-07, 19:55
תומר מומלץ להחליף את כל הסט חוטי הצתה לחדשים, הבעייה עלולה לחזור באחד מהכבלים האחרים, ועלולה לגרום לנזק בגלל התנגדות הגדולה של חוט הצתה בלוי וישן.
אתה עוד תחזור להודות לי.
בברכה
צביקה

תומר אברמוביץ
17-01-07, 17:01
אני מודה לך כבר עכשיו
ובגלל זה שאלתי איפה אני מוצא כאלה.

צביקה קרבורטור
17-01-07, 17:45
תומר שלום רב!
בכל חנות חלקי חילוף לרכב באזור מגורייך(היכן זה?) תמצא חוטי הצתה אם כי לא מקוריים אלא תחליפים( טיפ גדול: המנע מקניית חוטי הצתה תחליפיים מתוצרת BS= ביתן ספארק, תוצרת תל אביב)
כל חוטי הצתה אחריים בקוטר 8 מ" מ לפחות , הם רצויים ומשתלמים לרכבך.
בברכה
צביקה

תומר אברמוביץ
18-01-07, 16:33
תודה על האזהרה...
היום ביקרתי בחנות לחלפים והוא הציע לי כבלים מתוצרת BS ובעובי 7 מ"מ
מזל שלא קניתי

GodsFather
19-01-07, 01:34
אפשר לדעת למה לא לרכוש BS ?

צביקה קרבורטור
19-01-07, 15:38
אפשר לדעת למה לא לרכוש BS ?
אמיר שלום רב!
כפי שבוודאי הבחנת, יש לי מעט ניסיון ברכב, ונושא חוטי ההצתה עולה בתדירות גבוהה, בפורומי הרכב השונים באינטרנט, ומניסיוני המקצועי, אני נתקל לעתים קרובות בלקוחות שהחליפו חוטי הצתה לחוטים זולים מתוצרת BS,בצועי הרכב החלו לרדת והרכב התחיל לקרטע, לאחר שהתופעה חזרה ברכבים נוספים, שבהם התקלה חזרה, באופן דומה, חיברתי שנים ועוד שנים, המלצתי להחליף לתוצרת אחרת, ואומנם כל תוצרת אחרת, שהוחלפה, הקירטועים הופסקו, והבצועים השתפרו,
מסקנה, כדאי ומשתלם , לשלם יותר ולקבל הרבה יותר.
בפורומים השונים בהם אני גולש, רבים התלונות על חוטי ההצתה מהתוצרת הזא, (BS),ומתרבים התשבחות וההמלצות על חוטי הצתה, משובחים, עם מחירים שווים לכל נפש, מתוצרת בירו !
חוטי בירו נחשבים איכותים, וקימים לכל סוגי הרכב. מומלץ.
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
19-01-07, 15:43
,,, בהמשך לתגובתי הקודמת. וכמענה לשאלתו של אמיר, חוטי ההצתה מתוצרת BS, נבדקו על ידי בעלי מקצוע, בעזרת וולט מטר, ונתגלה בהם התנגדות גבוהה , הרבה מעל התקן, ברכבים בעלי הצתה אלקטרונית, הדבר יכול לגרום מלבד הקרטועים, לנזק לסליל ההצתה ולמודול המפלג.
חוק אוהם קובע:התנגדות גבוהה= מתח נמוך= ניצוץ חלש= קירטועים.
בברכה
צביקה

יונתןמצפה
11-03-09, 23:29
מקפיץ את השרשור.

בהמשך לצריכת הדלק הגבוהה אצלי וירידה בסחיבה (יש על זה שרשור נפרד) אני מחליף את חוטי ההצתה.

בשרשור הזה יש המלצה לא להשתמש בחוטי הצתה מסויימים, כמו כן המלצה להשתמש בחוטי הצתה בעובי של מעל 8 מ"מ.

קניתי חוטי הצתה בחנות חלפים שלפי החנות מיוצרים בת"א מחוטים אמריקאיים (מיועד לסמוראי).
על החוט רשום:
7m"m supressor cable, general cable.
מישהו מכיר?
מה האיכות?
האם 7 מ"מ זה דק מדי?

מדובר בסמוראי מוזרק 96.

תודה, יונתן.

מורי
12-03-09, 18:20
בשרשור הזה יש המלצה לא להשתמש בחוטי הצתה מסויימים, כמו כן המלצה להשתמש בחוטי הצתה בעובי של מעל 8 מ"מ.

קניתי חוטי הצתה בחנות חלפים שלפי החנות מיוצרים בת"א מחוטים אמריקאיים (מיועד לסמוראי).
על החוט רשום:
7m"m supressor cable, general cable.
מישהו מכיר? כן. יצרן בשם B.S שמייצר מגוון מותגים תחת שמות שונים.
מה האיכות? סבירה.מספיק בהחלט.

האם 7 מ"מ זה דק מדי? אני לא מכיר אדם אחד שידע להבדיל בין ביצועים עם חוטים בעוביים שונים.המקורי מגיע 6 מ"מ...מה שאתה צריך זה חוטים שלמים עם בידוד תקין וסע לשלום.
מדובר בסמוראי מוזרק 96.

תודה, יונתן.

על לא דבר...

יונתןמצפה
12-03-09, 22:24
מורי תודה!

איש
18-03-09, 20:17
בברכה
צביקה[/quote]

אתה דיי צודק אך .
לגבי מדידות של וולט מטר או אמפר מטר . התנגדות היא דבר המשתנה ביחס לטמפרטורה ,
ככה שנגיד והרכב מונע ואתה מודד את ההתנגדות סביר להניח שהוא כבר לא יהיה בטמפרטורה אידיאלית , וההתנגדות תיגדל . חוץ מזה שהתנגדות יכולה להיות התנגדות פנימית של המפלג עצמו ככה שלא הייתי מסתמך על בדיקה של חשמלי רכב ( לא מזלזל חלילה אבל יש הרבה דברים שיש לקחת בחשבון לפני ששוללים משהוא )

בעיקרון לא אמורה להיות בעיית התנגדות בתיל כזה או אחר , מהסיבה הפשוטה כולם עשויים מנחושת , ולנחושת יש התנגדות סגולית קבוע 1.72·10-8 ,(בחזקת מינוס 8 ) ככה שהדבר היחיד שמשנה , זה הקוטר של החוט (אולי גם החומר המבודד אבל גומי הוא אידיאלי וזול) והאורך שלו . ככה שהתאוריה לא ממש ניראת לי הבעיה להתנגדות הגבוהה , ברכב בו נימדדה התנגדות גבוהה הייתי ממליץ דווקה לנקות את מכסה המפלג הנוטה לקבל קורוזיה (דבר המעלה מאוד את ההתנגדות) .

אם למשהו יש בעיית התנגדות הוא יכול להגדיל את קוטר התיל , לחילופין לוודא שהוא לא ארוך מדי , כמובן שההמלצה הכי חמה היא לקנות רק לפי ספר היצרן , מפני שהזרם המגיע למנוע חושב ע"י מהנדסים , ואולי אמורה להיות התנגדות מסויימת שלא כדאי לבטלה .

צביקה קרבורטור
18-03-09, 22:16
בברכה
צביקה

אתה דיי צודק אך .
ככה שנגיד והרכב מונע ואתה מודד את ההתנגדות סביר להניח שהוא כבר לא יהיה בטמפרטורה אידיאלית , וההתנגדות תיגדל . חוץ מזה שהתנגדות יכולה להיות התנגדות פנימית של המפלג עצמו ככה שלא הייתי מסתמך על בדיקה של חשמלי רכב ( לא מזלזל חלילה אבל יש הרבה דברים שיש לקחת בחשבון לפני ששוללים משהוא )

בעיקרון לא אמורה להיות בעיית התנגדות בתיל כזה או אחר , מהסיבה הפשוטה כולם עשויים מנחושת , ולנחושת יש התנגדות סגולית קבוע 1.72·10-8 ,(בחזקת מינוס 8 ) ככה שהדבר היחיד שמשנה , זה הקוטר של החוט (אולי גם החומר המבודד אבל גומי הוא אידיאלי וזול) והאורך שלו . ככה שהתאוריה לא ממש ניראת לי הבעיה להתנגדות הגבוהה , ברכב בו נימדדה התנגדות גבוהה הייתי ממליץ דווקה לנקות את מכסה המפלג הנוטה לקבל קורוזיה (דבר המעלה מאוד את ההתנגדות) .

אם למשהו יש בעיית התנגדות הוא יכול להגדיל את קוטר התיל , לחילופין לוודא שהוא לא ארוך מדי , כמובן שההמלצה הכי חמה היא לקנות רק לפי ספר היצרן , מפני שהזרם המגיע למנוע חושב ע"י מהנדסים , ואולי אמורה להיות התנגדות מסויימת שלא כדאי לבטלה .[/quote]
איש שלום רב !
בעקבות הודעה פרטית שקיבלתי זה עתה, ולאחר שכותב ההודעה הזכיר, את המלצתי שלא לקנות חוטי הצתה מתוצרת BS= ביתן ספארק, הוא כתב לי שהוא קנה חוטי המתה בעובי 8 מ"מ מתוצרת ביתן ספארק, ומאז הרכב החל לקרטע, כמובן שהמלצתי לו להחליף או לזרוק את חוטי ההצתה, ולקנות חוטי הצתה איכותיים נתוצרת "בירו" למשל או בוש או "וורקו.
בקשר להערתך שהודגשה בשחור, הריני להעיר שחוטי הצתה ברכב המודרני, הם כבר יותר מעשור , עשויים מסיבים פחם, ולא מנחושת, לכן התאורייה שלך, אולי נכונה, אך לא אקטואלית, ולכן החלטתי להקפיץ את השרשור.
בברכה
צסיקה

צביקה קרבורטור
18-03-09, 22:18
אתה דיי צודק אך .

אם למשהו יש בעיית התנגדות הוא יכול להגדיל את קוטר התיל , לחילופין לוודא שהוא לא ארוך מדי , כמובן שההמלצה הכי חמה היא לקנות רק לפי ספר היצרן , מפני שהזרם המגיע למנוע חושב ע"י מהנדסים , ואולי אמורה להיות התנגדות מסויימת שלא כדאי לבטלה .
[/quote]

איש שלום רב !
בעקבות הודעה פרטית שקיבלתי זה עתה, ולאחר שכותב ההודעה הזכיר, את המלצתי שלא לקנות חוטי הצתה מתוצרת BS= ביתן ספארק, הוא כתב לי שהוא קנה חוטי המתה בעובי 8 מ"מ מתוצרת ביתן ספארק, ומאז הרכב החל לקרטע, כמובן שהמלצתי לו להחליף או לזרוק את חוטי ההצתה, ולקנות חוטי הצתה איכותיים נתוצרת "בירו" למשל או בוש או "וורקו.
בקשר להערתך שהודגשה בשחור, הריני להעיר שחוטי הצתה ברכב המודרני, הם כבר יותר מעשור , עשויים מסיבים פחם, ולא מנחושת, לכן התאורייה שלך, אולי נכונה, אך לא אקטואלית, ולכן החלטתי להקפיץ את השרשור.
בברכה

צביקה

איש
19-03-09, 18:49
צביקה קיבלתי את הערתך .

-->