PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת מצבר

גיתאי נוה
15-01-07, 01:30
כיצד ניתן לבדוק האם מצבר הרכב מתקרב לסוף ימיו?

תודה,
גיתי

נמרוד
15-01-07, 08:06
כשהוא מתחיל לגרום לך לשאול שאלות כאלו. בן כמה המצבר ומה הבעיות?

גיתאי נוה
15-01-07, 09:49
המצבר בן שנה ומשהו.

הבעיה - תמיד, לאחר שהאוטו עומד בחניה כשבוע ללא הנעה, הוא מניע בנגיעה. ביום ו' האחרון הוא הניע באופן 'גבולי', הזזתי אותו 10 מטר ודוממתי. לאחר 5 דקות שוב רציתי להניע ולנסוע, אבל הוא סירב; הסטרטר עבד, היה חשמל, אבל למרות זאת הצלחתי להניע רק בדחיפה (קלה).
האמת, בהמשך היום הוא הניע פעמיים בלי בעיה מיוחדת, ואעפ"י כן חשבתי שאולי זה המצבר שמתחיל לזייף.
הערה: במשך השבוע, כאשר הוא דומם, אני מנתק את כל החשמל.

תודה,
גיתי

eran4x4
15-01-07, 10:05
תתחיל מלבדוק מים במצבר

מצד אחד חוסר במים יגרום למצבר להתנהג כמו שאתה מתאר
מצד שני זה שחסר אומר בד"כ שהתא הספציפי כבר עייף (אובדן המים נגרם בד"כ מאידוי שנגרם מהתחממות התא הספציפי).

רכב שלא ממש נוסע כדאי פעם ב לטעון עם מטען חיצוני

PW
15-01-07, 10:38
יקירי: (בהמשך למה שערך המליץ)
תמשיך בלבדוק מתחים:
מתח כאשר המנוע מונע בסיבובי סרק (מעל 13.2V)
מתח בטורים של כ - 2500 (13.8V - 14.2V)
מתח המצבר כשעה לאחר דימום המנוע (לא פחות מ - 12.3V)
מתח המצבר לאחר כמה ימים (לא פחות מ - 11.5V)
בדיקת מתח היא בדיקה רגישה מספיק. היא תוכל להצביע על בעיה במצבר או במערכת הטעינה. כדי לאשש סופית חשש של מצבר בעייתי, צריך לגשת לחשמלאי רכב ולבצע בדיקה של זרם בעומס. יש לו מכשיר מיוחד לזה.
אם כל הבדיקות לעיל יצאו בסדר, הבעיה כנראה לא במצבר. אתה גם כותב שהמצבר מנותק במהלך השבוע - כך שזו איננה בעיה של "גנב" זרם במכלול חשמלי כלשהוא. לעיתים טעינה איטית במתח של כ - 13.8V - 14V בזרם נמוך (עשירית מהקיבול בא"ש) למשך 24 - 18 שעות תחזיר את המצבר לאיתנו לעוד כמה חודשי עבודה טובים.
בהצלחה.

גיתאי נוה
15-01-07, 10:44
תודה רבה על העצות, אבדוק היום את עניין המים ואעבור על כל המתחים.

גיתי

AvigdorAharon
15-01-07, 22:40
ואני הייתי מתחיל מניקוי הקטבים ונעלי הכבל. כדאי גם לשפשף קצת עם נייר לטש.
אח"כ לא שכוח לגרז.

אביגדור

שיצו
24-01-07, 01:50
ואני הייתי מתחיל מניקוי הקטבים ונעלי הכבל. כדאי גם לשפשף קצת עם נייר לטש.
אח"כ לא שכוח לגרז.

אביגדור
אני לא הייתי מציע לגרז מיניסיון אישי שנתקלתי בכמה וכמה רכבים שניתקעו בגלל זה נכון שזה מונע קורוזיה אבל ברגע שהגריז מיתחמם ונהיה קצת מימי הוא חודר בין הנעל קוטב והקוטב ושהוא מתקרר חזרה הוא יוצר נתק ואז כאילו המצבר מת לא מגיב

-->