PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת ציריות מחוזקות של סופה לCJ?

ערן המסוקס
15-01-07, 23:07
ע"פ הכותרת.. האם אפשרי או לא אפשרי?

מספר השיניים בחלק שהולך לכוון הדיפרנציאל זהה, ומן הסתם גם עובי הצירייה. את האורך אפשר לקצר ע"י חיתוך העודף בצד הזחיח?

את החלק החיצוני של הציריה אפשר להביא מציריה של דנה 44 עם לוקרים? האם הלוקרים המקוריים של דנה 30 יתאימו. אם לא, אז האם החלפת הנאבה בלבד יחד עם לוקרים מתאימים (6 ברגים אני מאמין) תספיק?

אפשרי או לא?

האם כל הגשעפט הזה בכלל יכול להכנס במקום הפנוי שיש במפרק הסרן של דנה 30 של CJ?

six 4 life
16-01-07, 01:12
שאלת תם- למה?

tzagi
16-01-07, 01:55
ע"פ הכותרת.. האם אפשרי או לא אפשרי?

מספר השיניים בחלק שהולך לכוון הדיפרנציאל זהה, ומן הסתם גם עובי הצירייה. את האורך אפשר לקצר ע"י חיתוך העודף בצד הזחיח?

את החלק החיצוני של הציריה אפשר להביא מציריה של דנה 44 עם לוקרים? האם הלוקרים המקוריים של דנה 30 יתאימו. אם לא, אז האם החלפת הנאבה בלבד יחד עם לוקרים מתאימים (6 ברגים אני מאמין) תספיק?

אפשרי או לא?

האם כל הגשעפט הזה בכלל יכול להכנס במקום הפנוי שיש במפרק הסרן של דנה 30 של CJ?

הכל אפשרי, ובקלות
הנה דוגמה:
83 cj7
front Dana 30 with 44 flat top outers with Hi steer to clear the spring over
axle

אין הרבה הבדל בין דנה 30 ו44, חוץ מגודל הקורונה, הכל מתאים אחד לשני

אבל באמת....כמו שארז שאל.......למה?
עם לא תשבור ציריה תשבור משהו יקר יותר.....כל מערכת דורשת פיוז.

ד"א
הגיפ בתמונה הוא היה של חבר שלי, נימכר לפני פחות משנה...נבנה לבד.

tzagi
16-01-07, 02:09
תיקון:
לא ראיתי ת,קטע על הציריות מסופה...תתיחס רק לשימוש חלקי ד44 על ד30

ערן המסוקס
16-01-07, 10:26
שאלת תם- למה?

כי כשאתה נעול מקדימה, כל העומס יכול לבוא רק על ציריה בודדת, לעומת רכב שלא נעול מקדימה.

אני לא צריך פיוז, אני רוצה מערכת שלא נשברת בנהיגה הגיונית. ועם צמיגי 31" אין סיבה שמשהו ישבר (חוץ מצלבים בציריות).

AvigdorAharon
16-01-07, 13:00
כי כשאתה נעול מקדימה, כל העומס יכול לבוא רק על ציריה בודדת, לעומת רכב שלא נעול מקדימה.

אני לא צריך פיוז, אני רוצה מערכת שלא נשברת בנהיגה הגיונית. ועם צמיגי 31" אין סיבה שמשהו ישבר (חוץ מצלבים בציריות).

הכתום כבר 8 שנים נעול קדימה ואחורה.
עד היום נגזר רק הדרייבשאפט האחורי (וגם זה כנראה בשל עייפות החומר - 15 שנה).
אני לא מכיר CJ עם נהג סביר, ששבר משהו ברכבת הכח בתנאים נורמליים (כולל כל המעלות הקשים בנגב).
בניגוד לסופה, אצל ה CJ המושג "כח מתפרץ" הינו המלצה...

איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך הפרויקט!

אביגדור

ערן המסוקס
16-01-07, 13:15
אני לא מכיר CJ עם נהג סביר, ששבר משהו ברכבת הכח בתנאים נורמליים (כולל כל המעלות הקשים בנגב).

זה משום שהם לא באמת ממש קשים. לא בהשוואה למקומות אחרים בהם אני וגם אחרים אוהבים לשחק.

בניגוד לסופה, אצל ה CJ המושג "כח מתפרץ" הינו המלצה...

אני לא יודע מה יש לך במנוע, אבל שלי לא מבייש בשום אופן, גם לא בעליות קשות על הכביש לעומת סופה. ובכל מקרה, יש לו משמעותית יותר "כח מתפרץ" כשמדובר בנסיעה בשטח (= סל"ד נמוך עד בינוני).

כך או כך, כשמדובר בהילוך ראשון LOW לא סופה ולא CJ עם מנוע רופס ככל שיהיה, לא מרגיש בכלל את העומס.

עירא
16-01-07, 17:47
ונחזיר את הדיון לשאלתו המקורית:

התאמת ציריות מחוזקות של סופה לCJ - האם זה אפשרי

לגבי הלמה, בואו נגיד שזה מאותה הסיבה שכלב מלקק לעצמו את הביצים.

לדעתי זה אפשרי, אבל דעתי לא קובעת....
מבחינת מספר שיניים הציריות זהות, אכן תיהיה את הבעייה של התאמת החלק הקצר של הצירייה לציריה של 44 אם רוצים לוקרים, אך זה לא חובה.
לגבי הקיצור של הציריה, צריך לברר האם האורך של שיני ההזחה מספיק ארוך ויהיו מספיק שיניים גם לאחר הקיצור.

ניר ל
16-01-07, 17:49
אתה מתכוון מן הסתם לציריות סופה עם צלבי דנה 44 ...

קח ציריות CJ, תחרוט את העיניים למידה המתאימה ותרכיב צלבי דנה 44 .

עירא
16-01-07, 17:51
ניר, זה לא יגרום לעיוותי עיניים? (דופן דקה מידיי)

ערן המסוקס
16-01-07, 18:39
מה לגבי גודל הצלב מקצה כוס לקצה הכוס שממול? הצלב של דנה 44 הוא באותו הגודל? רק הכוסות עצמן בעלות קוטר גדול יותר?

eliv1
16-01-07, 22:18
ערן, כל הדיון הזה תיאורטי וממש ביזבוז זמן... לא יהיה לך שום תשובה, עד שלא תיקח 2 ציריות,
אחת של CJ, אחת של סופה, גם חלק ארוך וקצר, ותתחיל למדוד ולשחק עם זה.... יכול להיות שאפשר לעשות מיקס בין השניים.

לגבי החריטה של הצירה להתאמת צלב 44, אתה יודע ששקלתי לעשות את זה, לטעמי זה לבקש צרות,
לא יהיה מספיק עובי דופן, חוץ מזה שלא בטוח שציריה של סופה נכנס בנאקל של CJ.

כל מה שאתה יכול לעשות, זה לקחת 2 ציריות, ולהתחיל לשחק עם זה.
יש לך כתובת של מישהו עם ציריות סופה, שיכול להשאיל לך למשחקים... תן לי צלצול.

בהצלחה.
ולפי דעתי, לך תקנה ציריה רגילה חדשה וזהו, ותפסיק להגות רעיונות הזוים.

atias
16-01-07, 22:51
יש לי כמה תשובות שיכולות לעזור לכם בכיף!
1)צלב רגיל של סופה = לצלב רגיל של CJ
2)צלב מחוזק של סופה(מה שיש במחוזקות) = לצלב של 44
3)ההבדל יחיד זה הקוטר של הכובעים של צלב (הם באותו אורך בול)
4)אתה יכול לבקש מחרט שיחרוט לך את העיניים של הציריה לקוטר 30(צלב של 44) ולהדגיש לו
שיגדיל את החור של העיין בפעמון לכיוון פנימה(יענו לכיוון הלוקר) ,ובציריה לכיוון השיניים.
ואז גם ישאר לך מספיק עובי שזה יהיה חזק - בקיצור שיחרוט באופסייד לא בדיוק במרכז

ערן המסוקס
16-01-07, 23:34
אטיאס.. מה שאתה אומר נשמע לי ממש טוב. אני מניח שאתה מדבר מנסיון?

ניר ל
17-01-07, 00:34
אטיאס.. מה שאתה אומר נשמע לי ממש טוב. אני מניח שאתה מדבר מנסיון?

מה שהוא אומר נכון.

בכל ההכלאות שראיתי בארץ של סרני דנה 44 עם נאקלים של דנה 30 CJ (שזה כמעט כל הסופות עם דנה 44 קדמי), נעשה שימוש בחלק פנימי של ציריית 44 + חלק חיצוני של ציריית 30 שהעיניים שלו נחרטו.
משתמשים בצלב 44, לא ניתן להבדיל בין עובי העיין בחלק הפנימי (המקורי) לחיצוני (החרוט), מדדתי את זה. חריטה באופסט פנימה תשאיר מספיק בשר בצירייה.

-->