PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות אדירה בין cj5 מנוע 2200 לבין סמוראי 84 מנוע 1000

mush
16-01-07, 11:30
קראתי המון על הנושא. אך אני ממש לא החלטי.
ומבקש את עזרתכם.אני יודע שבטח שחלקכם טחן נושא זה, אך בבקשה עזרו אם אתם בקיעים בנושא.
יש לציין שזו דריסת רגל ראשונה בתחום שמושך אותי מאוד.
יש לי ידע וניסיון טכני ורוב הטיפולים אני יעשה לבד גם המסובכים יותר(אם עזרה במידת הצורך).
מבחינה כלכלית אני קצר יחסית. ...אך לא מוכן לוותר על החלום.
לחבר טוב יש סמוראי מודל 84 . הרכב פשוט הורכב מחדש.
כל בורג פורק והורכב מחדש(כולל אוברול מלא הכולל חריטה והחלפת בוכנות ורינגים, סרנים,טרנספר,גיר, מערכת בלמים).

אני שוקל לקנות אותו אך חושש ממנוע חלש מידי.

מצד שני ביחס לכוח מול משקל אני לא בטוח של CJ מנוע הוריקן 2200 יש נתונים טובים יותר.
אך בטח יחסי העברה שונים. ובטח לסמוראי יש צריכת דלק טובה יותר (שיקול חשוב כי אני יטייל הרבה). למרות ש CJ זה הגיפ האולטמטיבי, המלך הבלתי מעורער...כבוד.
מבחינת פחחות יש הרבה מקום לשיפור.
אני לא חושב שסביב 10 אלף שח יש פיתרון טוב יותר.(ב 84סמוראי שמדובר עליו אין צורך בישור קו כלל.

כל כך מתלבט. חושש שאני ימצה אותו מהר מאוד ושחוסר כח ישגע אותי.
אני לא מתכוון לקרוע את הרכב כלל. רוב הנסיעות יהיו אם האישה.

אם ישנם בעלי CJ5 שיכולים להגיב ולעלות רשמים...הודה.
סוף סוף שכנעתי את אישתי שגיפ יתרום לזוגיות ביננו . צריך לנצל זאת.

תודה

elitkh
16-01-07, 11:37
כבעלים של CJ5 (אגב הוא למכירה)וסמוראי בעבר אני יכול לומר לך שהרכבים הם אכן דומים למדיי ביכולות שלהם. צריכת הדלק של ה CJ5 גבוהה באופן משמעותי ולכן אם זה הולך להיות רכב יומיומי-עדיף סמוראי. מצד שני הCJ הוא רכב אספנות-עלויות קבועות של אגרה וביטוח מגוחכים.
אם ב10 אתה מקבל סמוראי במצב כ"כ טוב-לך על זה. אני מעריך שעלות החלפים לסמוראי ולCJ5 היא דיי דומה וסמוראי משנת 84 לא יהיה במצב מכאני טוב באפן משמעותי מCJ. כמו כן ב10000 ש"ח סביר להניח שלא תמצא CJ במצב טוב כמו הסמוראי שאתה מתאר.

בקיצור-לך על הסמוראי. אם אתה בכל זאת רוצה CJ-צור קשר.
אלי

דרור ברלי
16-01-07, 12:04
סוף סוף שכנעתי את אישתי שגיפ יתרום לזוגיות ביננו . צריך לנצל זאת.

תרשה לי לחלוק על זה....:roll: :roll: :roll:
במיוחד אם אתה הולך לבלות זמן בהתעסקות עם ג'יפים ישנים שדורשים מלא החופן אהבה...
בג'יפ ישן כזה כל יום טיול גובה מחיר בדמות יום-יומיים טיפולים ועבודה על האוטו. אני לא מכיר נשים שחיות עם זה בשלום, אבל אם בכל זאת אשתך כזו - זכית.

ניר ל
16-01-07, 12:13
אל תתלבט, קנה את הסוזוקי.

ב 10K אתה יכול לקנות גרוטאת CJ, על אחת כמה וכמה CJ אספנות.
אם אתה מכיר סוזוקי טוב במחיר הזה, קנה אותו. מבחינת ביצועים אין הבדל.

mush
16-01-07, 18:58
חבר'ה המון תודה.
אני מבטיח לעדכן.

תודה mush

six 4 life
16-01-07, 19:45
אל תתלבט, קנה את הסוזוקי.

ב 10K אתה יכול לקנות גרוטאת CJ, על אחת כמה וכמה CJ אספנות.

ולמה אתה משוכנע שהוא יקנה ב10K סמוראי נורמלי?...

רפי א.
16-01-07, 20:19
סמוראי 84 עם מנוע 1000 סמ"ק הוא רכב חלש, לא יציב למיטב ידיעתי קיימת בעיית חלפים, אלא אם אתה קונה חדשים במכשירי תנועה והמשמעות ברורה.
עד לפני כ-6 שנים היה לי סי ג'י5 מודל 61 .
עדיין ניתן לרכוש חלפים במחיר סביר אצל ינוביץ, רכב טוב, כמובן שכמו בכל רכב, תלוי ברמת התחזוקה.

ניר ל
17-01-07, 00:38
ולמה אתה משוכנע שהוא יקנה ב10K סמוראי נורמלי?...

אני לא משוכנע, זאת הטענה שלו שיש לו אפשרות לרכוש כזה דבר מחבר, למה לא להאמין לו ?

mush
17-01-07, 12:47
הכן יש לי אפשרות לרכוש סמוראי 1000 .
הרכב עבר אוברול מלא אשר כלל חריטה והחלפת בוכנות ורינגים.
פרוק והרכבת טרנספר מחדש(עקה החלקה),פרוק והרכבת הגיר מחדש(כי היה בא לנו),פרוק של הסרנים והרכבתם מחדש.

המחיר כ 10K.

רפי אתה צודק החשש שלי שמנוע 1000 חלש . אך אני לא בטוח שייש הבדל גדול בין CJ5 למנוע 1000 .מבחינת כ"ס, מומנט, משקל. אבל כן יש הבדל גדול בדלק. ובמהירות שיוט (הילוך 4).
יציבות..אתה חושב שייש הבדל?

אם מישהו יכול להביא נתונים יבשים של שניי הדגמים אז יהיה סבבה.
או שיכול להפנות לאתר שיעזור.

כ"ס
מומנט מירבי בסלד...
משקל
יחסיהעברה (גיר וטרנספר).
זויות נטישה(יציבות) כמובן שכאן גם המיתלים משחקים תפקיד.

אנ יודע שהגיפ האמיתי הוא CJ5 ומבחינת עיצוב זה מה שאני רוצה !!!
אך ישנם שיקולים נוספים.

תודה mush

elitkh
17-01-07, 13:44
למה לך נתונים יבשים?
נסה את שני הרכבים ותחליט.
כפי שאמרתי לך במחיר הזה לא תמצא CJ שמתקרב למצב של הסמוראי שלך. מבחינת הביצועים הם דומים -אולי אפילו יתרון קל לסמוראי בגלל המשקל הנמוך יותר. צריכת הדלק בסמוראי נמוכה יותר.
אם זה רכב לשימוש יומיומי סך עלויות אחזקת הרכב יהיו נמוכות משמעותית בסמוראי.

mush
17-01-07, 13:48
אין לי CJ5 שאני יכול לבחון אותו מעשית.
אני ממש סקרן לדעת נתונים יבשים .
אולי בכל זאת מישהו יכול להפנות לאתר כלשהו.
תודה

mush
17-01-07, 14:16
אני פשוט לא מוצא שום אתר שמכיל את הנתונים הנ"ל.

דרור ברלי
17-01-07, 14:23
אין לי נתונים כתובים, אבל בסמוראי 1000 נתון המומנט בקג"מים הוא בוודאות חד ספרתי, 7 קג"מ פלוס מינוס או דומה... אני לא אתפלא אם מנוע ה-2.2 של ה-CJ מספק מומנט כפול מהסמוראי.

כוחות סוס:
סמוראי 1000 כשהיה חדש - 45 כ"ס.
CJ5 מנוע הוריקן 2.2 כשהיה חדש... 72 כ"ס.

ה- CJ גם כבד יותר ויחסי ההעברה שלו מאוד קצרים. מבחינת ביצועים נטו על הכביש- אני בספק אם יש הבדל. חלילה בלי לזלזל בסמוראי 1000, CJ5 תקין הוא רכב שטח עדיף.

עלויות: ה-CJ זולל דלק פי 2 ויותר. הוא גם ישן מאוד (עייפות חומר) ובטוח שפחות אמין.
אני אוהב יותר את ה-CJ, אבל עזוב את תחושות הבטן והלב - הבחירה ההגיונית היא בלי ספק הסוזוקי.

הארוך
17-01-07, 16:37
יש עכשיו ביד שניה סמוראי 84 בתצורת טנדר (כלומר ארוך), מפורסם ב 11K .
זה נראה לי כמו קנייה זולה במיוחד אבל אני לא יודע מה המצב שלו.
לגבי אמינות מניסיון אישי של 9 שנות סמוראים וחברים רבים שמקללים את היום שבו הם מכרו את הסמוראי אני יכול לומר שהרכב הזה אמין ברמה יפאנית שמעלה חיוך. הוא עמיד וקשוח, זה לא רכב שחוזרים איתו מטיול למוסך מנסיון אישי גם לא מטיול שטח של שבועיים צפון דרום.!.
CJ 5 אני לא מכיר אבל יש לי חבר שהחלום שלו היה סיקס אז הוא מכר את הסמוראי קנה סיקס החליף לו הכל בידיים אוהבות וטובות ומאז הוא לא מפסיק לקלל. הוא טוען שהסיקס מעולה לחניות רק לא מומלץ להזיז אותו משם.

עירא
17-01-07, 18:24
חשבתי שעברנו את עידן המכשפות והקוראות בקלפים,
כל רכב (במיוחד רכב שטח) שגילו מעל 15 שנים (אם לא הרבה פחות) ממש לא משנה מאיזה חברה הוא יצא במקור,
מה שמשנה זה איזה יחס הוא קיבל במשך אותה התקופה ובדגש על הבעלים האחרונים,
את כל שאר האמונות הטפלות בו נשאיר אחרים.

עירא

yscheiner
17-01-07, 18:48
רשום לפניך בצורה ברורה ובלתי משתמעת לשתי פנים:
"רכב שטח דורש יחס ועדיף יחס חם, אחרת הוא יתנקם בך"

זה לא משנה אם מדובר ב-cj או בסמוראי,
רכב שטח, בטח ובטח אם הוא כבר מעל גיל 15 דורש אחזקה.
זה לא אומר או מחייב שכל ירידה לשטח משמעה חזרה עם נזקים או עלויות חלפים. אני מחזיק ב-cj 5 כבר 8 שנים, שיפצתי אותו לבד ואני סומך עליו. אני סומך עליו שמידי פעם הוא יגיד לי "לא בא לי" כי לא טיפלתי בו כמו שצריך.
ומצד שני אני מכיר גם מספיק בעלי סמוראים שספגו נזקים במקומות שהוויליס שלי בכלל לא שם לב שהם שם.
המנוע של הוויליס יותר חזק ובעל מומנט עדיף, מהירות שיוט של 80 זה ביום טוב ועל כביש פתוח (עדיף בירידה). אני לא יודע עד כמה העדיפות היא לסמוראי.
דלק... זו כבר קללה אחרת, אבל הלוואי שהייתי יכול לקנות רכב רק על פי שיקולי צריכת הדלק שלו.

אני הייתי הולך על ה-cj אבל זה רק אני.

רפי א.
17-01-07, 19:06
ממרומי גילי אני יודע שבסופו של דבר הדלק הוא המרכיב הזניח בהחזקת רכב שטח
והוא היחיד שנשלט. יש לך אתה נוסע, אין לך, אתה לא נוסע.

YoavR
17-01-07, 22:32
אבל עזוב את תחושות הבטן והלב - הבחירה ההגיונית היא בלי ספק הסוזוקי.

דרור,

כנראה שזה שונה מאדם לאדם כי אני קונה ג'יפ (כמו אופנועים) עם הלב או לא קונה בכלל.

לעזעזל, קנה את ה JEEP!
There is only one

נכון, הצריכת דלק תקרע אותך. אבל זה ג'יפ!
אל תיתפס לנתונים יבשים, הם נעלמו עם השנים.
לגבי סעיף האמינות:
ה CJ5 שלי לא משמש אותי ליום יום אבל צובר ק"מ כמעט רק בשטח כולל טיולים ארוכים לדרום הארץ. אני מתבייש להודות שהוא סובל מהזנחה פושעת. אני עושה טיפולים לפי לוח השנה הסיני ובעיקר המצב רוח. אני לא מתקן כלום כמעט אלא עם כן זה ממש שבור. לא משנה כמה רעש זה עושה.
למרות בעיה כרונית בגיר (שנובעת, שוב, מהזנחה ומטעות באיבחון בפירוק הקודם) הנבלה רק נוסע ונוסע. הוא מרעיש, חורק ומצפצף אבל סוחב לא רע בכלל.
כשיהיה לך קצת כסף תוכל לשפר אותו עד בלי די.

אולי אני סתם אידיוט וקצת רומנטיקן, אבל בגלל כל האמור לעיל אני כל כך אוהב אותו ושום רכב שטח יפני (סגור), יעיל ומשופר ככל שיהיה לא יוכל לספק לי את אותן תחושות (בטן).

יואב

mush
18-01-07, 11:24
טוב חבר'ה

החלטתי ללכת על הסוזוקי.

יתרונות:

-זו דריסת רגל ראשונה בתחום. תמיד אפשר לעלות למעלה
-מצב מכני מעולה וידוע מראש.
-אחזקה זולה יותר(דלק) השאר תלוי בצורת הנהיגה שלי.

חסרונות:

-זה לא ממש גייפ אוריגינל. והוא לא ממש עושה לי את זה כמו CJ5.
-חלפים נדירים יחסית.
-מומנט של זבוב. השיא בסל'ד גבוה' שבטח ישרוף לי קלא'צ מידי פעם.
-זה לא ממש גיפ...אה אמרתי את זה כבר.
-אני לא יהיה בפורם שלכם אלא של סוזוקי(לא מכיר אותם אבל אתם ממש בסדר).
כל הכבוד לכם ציפית שבפורם CJ ימשכו אותי ל CJ. אבל אתם שיחקתם אותה. התייחסתם למקרה לגופו של עניין. התשובות עניניות ומאוד עזרו לי.

מבטיח לעדכן

תודה

MUSH

ניר ל
19-01-07, 00:44
תיקון גדול - סמוראי זה בהחלט ממש ג'יפ, בוודאי כשאתה משווה אותו לCJ ענתיקה שקשה להבחין בינהם בהבדלי כוח, ביצועים,גודל ונוחות אם קיימים בכלל. אתה תוכל לעשות עם הג'יפ הזה כמעט כל דבר שעושים ג'יפים גדולים ויותר ממה שעושים עם SUV'ים נפוצים סטנדרטיים.
תקפיד להחליף פלטינות בזמן או לשמור בצד זוג נוסף, תנהג בזהירות - הרכב נוטה להתהפך בקלות רבה, אל תבחן את הגבולות שלו ושמור את איבריך החיוניים בתוך הרכב...

mush
20-01-07, 19:20
לניר וכולם המון תודה.
עזרתם לי מאוד.
מבטיח לעדכן

mush

THEUZI
22-02-07, 20:40
:confused: קודם כל, אל לך לשבור את הראש.
סמוראי הוא אכן רכב מפתיע וחסון כגרוזיני . הבעיה: בתקציב הנ"ל תקנה רכב שחוט . גם CJ-5 הוא רכב יקר מאוד, היום דורשים באיזור 15000 לפני השיפוץ. אם תיפול על כלי יפה או תשפץ עצמאית, תהנה מרכב מעולה. שמור עליו, תחליף שמן בזמן ותיסע עד אין קץ. לי יש CJ2A והוא ממש מעולה. השבוע נסעתי בדיונות קשות מאוד במשך שעתיים ובסוף גיליתי שלא שילבתי פרונט. צ'ופר נוסף: המניה של וויליס עולה עם השנים ואילו המניה של סוזוקי כזה רק תצנח.
תלוי גם מה אתה מחפש, אם אתה רוצה לטייל ולא להרוס, הוויליס מספק תמורה נאה לכסף וגם כיף אדיר. הסמוראי במודל הישן עלול להיות פחות אמין.
לך על וויליס ,בקיצור.

-->