PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מבטלים צו'ק של סמו מוזרק

אוהד אפרת
19-01-07, 21:31
אני מעונין לבטל את הצוק אולי משהוא יודע איך עושים את זה

תודה מראש אוהד

חימושניק
20-01-07, 10:22
אין צ'וק בסמוראי מוזרק. תן הסבר מדוייק מה אתה רוצה לבטל ולמה (בגלל אילו סימפטומים).

אוהד אפרת
20-01-07, 23:29
אין צ'וק בסמוראי מוזרק. תן הסבר מדוייק מה אתה רוצה לבטל ולמה (בגלל אילו סימפטומים).
כי יש לי בעיה שהטורים לא יורדים לפעמים שהרכב חם

חנן-ג'יפולוג
20-01-07, 23:47
נקה את מנוע הצעדים ודווח על התוצאות.

boba banay
04-02-07, 13:20
חנן האם אתה מתכוון לISC - נמצא מחוץ לבית המצערת מימין לה ומחוברים אליו שני צינורות אחד לפילטר והשני לבית המצערת

חנן-ג'יפולוג
04-02-07, 14:24
אני לא מכיר את זה בסמוראי. יש רכבים שבהם זה ממש בתוך בית המצערת, מוברג אליה, ויש כאלה שזה חיצוני יותר.

boba banay
04-02-07, 14:37
אם באמת הכוונה לISC אז נראה לי שזה מה שאני מתכוון - כי על פי תיאור הפעולה בספר זה נשמע כאילו לזה הכוונה

תקן אותי אם אני טועה אבל מנוע צעדים אמור לשלוט בכמות האויר שנכנסת שלא על ידי הפרפר - מעיין מעקף שנועד להרים או להוריד את הטורים בהתאם לחום מנוע על ידי קצב סגירה ופתיחה של שסתום חשמלי.

הבעיה אצלי הפוכה - קשה מאד להניע לאחרונה אלא בעזרה של דוושת הגז וגם אותה צריך להחזיק בערך דקה עד שהמנוע עובד לבד - מכאן ועד שהוא מתעגל לוקחות עוד כמה דקות ואז הוא עולה לטורים ממש גבוהים 2500-3000.

יכול להיות שזה גם קשור - תגיד לי מה יותר - נורית CHECK ENGINE נדלקת בסרק ומדווחת שחיישן TPS לא תקין ברגע שאני נוגע בדוושת הגז היא כבית - אני יודע שיש סוויטש בתוך החיישן שאמור לבקר את פעולת הסרק - אבל אני לא יודע אם יש לזה קשר או לא...

תודה

חנן-ג'יפולוג
04-02-07, 15:31
תקן אותי אם אני טועה אבל מנוע צעדים אמור לשלוט בכמות האויר שנכנסת שלא על ידי הפרפר - מעיין מעקף שנועד להרים או להוריד את הטורים בהתאם לחום מנוע על ידי קצב סגירה ופתיחה של שסתום חשמלי.

כמעט מדויק. זה שומר על רמת סל"ד שנקבעת ע"י המחשב, כך שהיא לא תהיה תלויה בחום מנוע, עומס על המנוע כגון תאורה וכו' .

לפי התיאור שלך, הייתי מתחיל בבדיקת התנגדויות או מתחים בTPS , לראות אם הם משתנים בצורה לינארית, בלי קפיצות, ואם יש שם מיקרוסוויץ' של סרק (אני לא מכיר את החיישן שיש אצלך) אז הייתי בודק גם את התפקוד שלו.
כמה חוטים יש לTPS שלך?

boba banay
04-02-07, 16:38
4 חוטים -
מצאתי בספר FSM הירוק של המפעל את סכמת הבדיקה הכיוון והטיפול בTPS - אני אנסה ואדווח כשיהיו תוצאות-
בינתיים הפכתי את הצינורות של המנוע צעדים כי הם היו הפוכים ע"פ הסכמה בספר - מחכה שהמנוע יתקרר כדי לראות מה התגובה בהנעה קרה(כי רק שם יש בעיה)
הוא נראה תקין(כשמחוברת הצינורית של בית המצערת - יש בצינורית השנייה פולסים של שאיבה).

yossivarman
04-02-07, 17:06
האם יש לך את FSM של המוזרק?
אם לא זה כאן
http://www.suzukiinfo.com

אוהד אפרת
06-02-07, 01:26
אצלי המנוע צעדים עבר בדיקה וניקוי המנוע חזר לעבוד יפה אבל זה היה טוב לשבוע
אני עדין עם אותה בעיה של לפי מה שניראה לי מגיעה מאיזור אחר אבל מי אז יש לי בעיה חדשה בזמן לחיצה על הבלם המנוע כבה אבל זה קורה רק בזמן נסיעה ויש גם את הרעידות הרגילות בסרק חבר אמר לי שזה בגלל המותחן של הטימינג שזה עכשיו בבדיקה

אוהד

שיצו
06-02-07, 19:50
טוב בקשר לזה שהוא נכבה שאתה לוחץ ברקס אז האוטו כבה ובסרק המנוע לא עובד עגול אני נראה לי שאתה צריך להפס מחדש את המנוע צעדים שלך לפעמים שמנקים מנוע צעדים אז הוא יוצא מאיפוס
ובקשר למותחן של הטיימינג אני לא רואה קשר אבל אני לא מבין גדול בסמוראים אז יכול להיות שאני טועה בכול מקרה גם עם המותחן דפוק זה בטוח לא קשור לזה שהמנוע ניכבה.

-->