PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ 7 בעיית גיר אוטומט !!!

raful_silas
23-01-07, 03:20
שלום שלום!
אני קצת חדש פה.... אז ככה!
יש לי CJ 7 שנת 82 יפיפה
הגיר שלי עשה את שלו ברגע שאני נותן פול גז הוא מפרפר עם עצמו
בשטח אני כבר לא יכל לנסוע, או אפילו לעלות מדרכות
לאומת זאת שאני מפעיל 4X4 LOW הגיר פתאום חזק מאוד!
מה אפשר לעשות ?
לשפץ? כמה יעלה?
להלחיף לידיני? וגם כמה יעלה

הג'יפ הזה כבר עשק אותי מכל הכיוונים!

רפי א.
23-01-07, 07:52
אני לא יודע מה המשמעת מבחינת התאמה למכללים הקיימים, אבל אתה יכול לקנות גיר ידני מפירוק אצל סמו ב-1200 ש"ח.

נמרוד
23-01-07, 08:30
אתה מתאר מצב די סופני של הגיר, צריך לשפץ אותו. אתה תקבל בשרשור הזה המלצות על מכונים לשיפוץ גירים אוטומטיים מבעלי נסיון, זה בטוח.

עלות השיפוץ תלויה במצב אבל היא לא זולה בכל מקרה, תתכונן לאלפי שקלים רבים. לגבי האפשרות של הסבה לגיר ידני - הגיר הנכון עבורך הוא גיר 4 הילוכים T176 של סיקס. אתה צריך לקנות גיר, בל-האוזינג, קלאץ' חדש וכל חלקיו, ולהתקין בנוסף להם גם דוושה ומנגנון קלאץ', מדובר על הרבה עבודה ותשומת לב לפרטים קטנים בהתאמה. אם אתה תעשה את הכל לבד, זה יכול להיות משתלם, לדעתי כל החלקים הנדרשים יכולים להגיע ל3000 שקלים. אם אתה תמסור את העבודה הזאת לבעל מקצוע זה יעלה כמובן הרבה יותר.

בקיצור, אתה לא במצב טוב מבחינה כספית איך שלא יהיה :( אני הייתי בוחר בגיר האוטומטי בכל זאת, וניגש לשפץ אותו, כשאני לא אהיה מופתע מאד אם המחיר יטפס גם לכיוון של 10,000 שקלים...

moriseven
23-01-07, 09:25
לי שיפוץ של הגיר האוטומט עלה 4500 שקל אצל טופ גיר ברעננה אבל המצב שלו היה יותר טוב ממה שאתה מתאר ששלך.
בסופו של דבר עשיתי הסבה להילוכים (נכנס ג'וק בראש :mrgreen: ) כל החלקים עלו 4000 שקל, עבודה נעשת לבד בחנייה.
חלקים שאתה צריך להסבה :
גיר T176
האוזינג
גלגל תנופה
דוושות
מנגנון מהפך של הקלאץ'
קלאץ' + שמש ומייסב לחץ
מתאם בין הטרנספר לגיר (כשקונים את הגיר תציין שאתה צריך את המתאם, באוטומט אין מתאם כזה)
סט אטמים בין הגיר לטרנספר
(מקווה שזכרתי הכל)

לא שמעתי אותך מתלונן על זה שהג'יפ הוא אוטומט אלא רק על מצב הגיר, לכן אני ממליץ לך לשפץ את הגיר כי בסופו של דבר יש לך CJ7 שהוא אוטומט וזה דבר נדיר שאני הייתי שומר עליו.(אני שמרתי את הגיר האוטומט בצד בנתיים לימים שהג'וק ימות :D )

אם אתה הולך על שיפוץ הגיר ואין לך בעייה להשקיע עוד קצת, אני הייתי מביא מ EBAY קיט שיפוץ לגיר וגם יש שם קיטים לשיפור של הגיר (תעשה חיפוש על CHRYSLER 999 שזה הגיר שיש לך)

בהצלחה

moriseven
23-01-07, 09:28
ידעתי ששכחתי משהו בחלקים, צריך גם בוקסה שאתה מכניס לקראנק כדי שיתאים להילוך ישיר של הגיר T176 (באוטומט אין בוקסה ההילוך ישיר של הגיר נכנס בול לקראנק)

raful_silas
23-01-07, 18:19
בקיצור מה שאני מבין פה שזה יעלה לי ביוקר הגיר הזה

אני כבר חושב למכור אותו , כל פעם השקעה אחרת

תודההה!

שיצו
23-01-07, 19:52
בקיצור מה שאני מבין פה שזה יעלה לי ביוקר הגיר הזה

אני כבר חושב למכור אותו , כל פעם השקעה אחרת

תודההה!

סתם שאלה מה חשבתה שקניתה סיקס שלא היה לך השקעות אין מה לעשות הנאה לפעמים עולה כסף וכול מי שקונה גיפ בימיוחד סיקס יודע שהוא נכנס לבור ללא תחתית לכן גם רוב מי שקונה אותם גם מתקן לבד ככה הוא חוסך לעצמו אלפי שקלים בכול עבודה.

raful_silas
23-01-07, 23:12
סתם שאלה מה חשבתה שקניתה סיקס שלא היה לך השקעות אין מה לעשות הנאה לפעמים עולה כסף וכול מי שקונה גיפ בימיוחד סיקס יודע שהוא נכנס לבור ללא תחתית לכן גם רוב מי שקונה אותם גם מתקן לבד ככה הוא חוסך לעצמו אלפי שקלים בכול עבודה.

אני יענה לך על השאלה!
קודם כל יש הבדל בין CJ 7 לסיקס לא?!?!
ותאמין לי אני כבר 4 שנים איתו ואני מתקן אותו לבד
וכבר החלפתי את הכל אין כבר מה להחליף
ושהגעתי לגיר נישברתי.....
הבנת!!!
כבר אין כח!
זה ג'יפ נדיר שזה אומר החזקה נדירה!
נפרסם אותו וניראה... אולי נביא סופה חדשה

AvigdorAharon
24-01-07, 06:50
ולהתאים גלי הניע לא צריך?
האם אורך כללי של גיר אוטומט ושל T176 הוא זהה? איפה אורך המתאם?
האם לא יקרה מצב בו גל הניע אחורי יהיה קצר מידי?

אם אני הייתי במצב שלך (ז"א אם הייתי קונה את הסבן הכי יפה בארץ...), הייתי נשאר עם האוטומט.
אולי אפשר לשפץ לבד?

אביגדור

raful_silas
24-01-07, 12:13
קרא לי תופעה מוזרה!
פירקתי את הקרטר של הגיר, החלפתי את הפילטר שיש שם, הלפתי אטם
שמתי שמן חדש והג'יפ מרגיש כמו חדש!
פתאום הוא מגיב מצורה חזקה, לא כמו שהיה מקודם
אבל לא מחליק ולא כלום...
אז הבעיה שהיית לי זה שמן בגיר?!

moriseven
24-01-07, 20:56
אביגדור, אני ציינתי את החלקים שצריך לקנות ותאמין לי שינוי גלי היינע זה הכסף הקטן.

שמח לשמוע שנפתרה לך הבעייה, כנראה שהשמן שלך היה מלוכלך ויכול להיות שהוא כבר איבד מהתכונות שלו ועכשיו הלחץ שמן בגיר חזר להיות תקין.

איפון
25-01-07, 08:43
קרא לי תופעה מוזרה!
פירקתי את הקרטר של הגיר, החלפתי את הפילטר שיש שם, הלפתי אטם
שמתי שמן חדש והג'יפ מרגיש כמו חדש!
פתאום הוא מגיב מצורה חזקה, לא כמו שהיה מקודם
אבל לא מחליק ולא כלום...
אז הבעיה שהיית לי זה שמן בגיר?!
הבעייה הייתה בשמן ו/או בפילטר ...
הבעייה היותר חמורה היא שמיהרת להספיד את הגיר ולקבוע שהוא עשה את שלו, ללא בדיקה מקצועית. תאר לך לאיזה הוצאות היית נכנס... רוב המכלולים הגדולים מורכבים מהרבה מכלולים קטנים, ולפני ששללת את האפשרויות הפשוטות והזולות יחסית, מוקדם מדי היה להניח כי הגיר סיים את חייו.

טוב שהסתיים כך

-->