PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתחיל בשיפוץ cj5

Adam7
28-01-07, 03:12
אהלן חברה, קוראים לי אדם ובעקבות חלום ישן והאתר הזה אני מתחיל לנסות לשפץ (להחזיר לכשירות)
cj5.
קראתי את הכתבות הרלוונטיות באתר (נתנו לי אחלה מושג ראשוני), והזמנתי את המדריך של היינס (גם ע"פ עצתכם).
בקיצור הייתי מעוניין גם לקבל טיפים ממכם לפחות לגבי ההתחלה.
דבר שחשוב לדעת הג'יפ הוא משנת 64 (אספנות) והוא עומד כבר כ- 8 שנים (הוא היה במצב מצוין).
מהם הטיפולים ההכרחיים הראשוניים?
מיפרט:cj5 שנת 64 מנוע 4 צילינדר 2200 סמ"ק.

אם זה לא הפורום, המקום או שבכלל פספסתי באתר או הגזמתי בבקשה מצטער מראש.

tzagi
28-01-07, 04:22
אני היתי קונה ספר אחר,
חפש: Factory service manual
יש כאלה גם בעברית, ראיתי אותם בישראל.

lizard
28-01-07, 08:43
יש בחור בשם שיינר למיטב זכרוני שביצע שיפוץ לרכב דומה, משהו יפיפה.

הטיפים שלי הם
1. מקום גדול יחסית. רצוי סגור כהגנה בפני הגשם, רוח ושמש. תסדר לך פינת עבודה עם שולחן חזק, כונניות וכדומה. תשתדל לעבוד על רצפה או ברזנט.
2. תצלם כמה שרק יותר תמונות. גם לפני הפירוק של חלק מסויים וגם את תהליך ההרכבה. לא בטוח שאתה תזכור בעוד חצי שנה איך חלק כלשהו היה מורכב. לא הכול נמצא בספר.
3. אל תמהר. לי לקח (לוקח) שנה בערך, לחבר אחר פה באתר לקח 5 שנים בערך. לחבר אחר באתר זה לקח 6 חודשים. בין חצי שנה לשנה זה זמן סביר בטח כשאתה עושה הכול לבד.
4. תדאג שיהיו לך כלים טובים, באסה רצינית כשכלי נשבר ואי אפשר להחליף אותו וכל היום שלך נשרף. מקום מומלץ זה ל.כ בצריפין. תתחיל בכל מיני סוגי מפתחות ובוקסות. משם תמשיך לפי הצורך שלך. ידית כוח (לא ידית מומנט) ארוכה זה MUST לדעתי (120 שקל בטכנו צינור בת"א - סיגנט).
5. תחליף כמה שיותר ברגים ואומים שאפשר. כמובן שאם יש בורג מיוחד או שאי אפשר להשיג אז תשתמש במקורי. תמיד תקנה קצת (1-3) ברגים יותר ממה שאתה צריך.
6. לפני כל פתיחת בורג תתיז עליו ועל האום שלו זז קל או כל שמן דומה. תן לזה לשבת כמה זמן, יום זה מצויין, ורק אחר כך תנסה לפתוח. זה עושה פלאים. הברגים שיש לך ברכב ישנים, שלא ישברו ואז אתה מתחיל להסתבך עם חליצות והברזות. חבל.

זהו לבנתים. אשמח לשמוע איך זה מתקדם כי גם לי יש CJ5 שאני מת לשפץ :-)

נמרוד
28-01-07, 09:28
אהלן חברה, קוראים לי אדם ובעקבות חלום ישן והאתר הזה אני מתחיל לנסות לשפץ (להחזיר לכשירות)
cj5.
קראתי את הכתבות הרלוונטיות באתר (נתנו לי אחלה מושג ראשוני), והזמנתי את המדריך של היינס (גם ע"פ עצתכם).
בקיצור הייתי מעוניין גם לקבל טיפים ממכם לפחות לגבי ההתחלה.
דבר שחשוב לדעת הג'יפ הוא משנת 64 (אספנות) והוא עומד כבר כ- 8 שנים (הוא היה במצב מצוין).
מהם הטיפולים ההכרחיים הראשוניים?
מיפרט:cj5 שנת 64 מנוע 4 צילינדר 2200 סמ"ק.

אם זה לא הפורום, המקום או שבכלל פספסתי באתר או הגזמתי בבקשה מצטער מראש.

הגעת לאתר הנכון, ולפורום הנכון בתוכו :D
מזל טוב, התחלת שרשור שיפוץ . אתה תקבל כאן עצות ברמה שאתה לא תאמין. כדאי להתחיל עם תמונות. קח את המצלמה (לא פלאפון, תן תמונות ברמה טובה כדי שהמומחים יבחינו בפרטים), ותתחיל לצלם את האוטו - בפנים, בחוץ, תא המנוע, מלמטה... תעלה את התמונות לכאן ו אתה תראה איך ההסברים מתחילים לזרום.

Adam7
29-01-07, 12:21
אני היתי קונה ספר אחר,
חפש: Factory service manual
יש כאלה גם בעברית, ראיתי אותם בישראל.

איפה אני מוצא את הספר הזה?

RONI
29-01-07, 12:27
יפה לך.
רק זה הפורום!
תתחדש.
הרכב מניע?
נוסע?
מצב כללי ?לפי עצת נמרוד ,אולי תמונות .
אשמח,נשמח ,ישמחו,לעזור.
דרך צלחה יהיה אלוהים בעזרך!

Adam7
29-01-07, 12:33
לפני 8 שנים הרכב נסע על הכיפאק.

מחר אני מקווה לסיים החלפת מצבר ושמן מנוע ולנסות להניע, או דרך הסטרטר או התנעה חיצונית.
השאלה אם יש עוד טיפול שחשוב לעשות לפני ההנעה הניסיונית?

six 4 life
29-01-07, 14:32
תחליף לשמן + פילטר שמן חדשים
פרק את כל הפלאגים
ותן כמה סטרטרים
זה יריץ את השמן החדש קצת ובכלל יעורר את המנוע.

תבדוק שהפלאגים תקינים ויזואלית
ואחרי כמה סטרטרים של 10-15 שניות, תחזיר אותם למנוע ותנסה להניח.

בנוסף, ספרי קרבורטור להנעה ראשונית תמיד עוזר.

lizard
29-01-07, 14:40
פלאגים ומסנני דלק ושמן החלפת?

eran4x4
29-01-07, 15:32
דלק טרי

אל תיתן לדלק מהצנרת ומהמיכל להגיע לקרבורטור

אתה יכול להניע כרגע ממיכל חיצוני שמחובר עם צינורית נקיה לקרבורטור, בהמשך תנקה או תחליף את הצנרת ואת המיכל - חבל שמשקעים וטינופת שיש כרגע בצנרת ובמיכל יכנסו למנוע.

מה מצב הנוזלים ברדיאטור?

yscheiner
29-01-07, 20:20
עוד טיפ קטן...

אל תעגל פינות בהתחלה - כל דבר קטן שלא תסדר עכשיו יחזור אליך בגדול אח"כ.
והכוונה היא:

אם כבר החלפת שמן מנוע - תבדוק גם את שמן הגיר/טרנספר ואת השמן באקסים - אתה לא רוצה לעשות נזק לשאר המכלולים ולהכנס לפרוייקט רק בגלל שהמנוע מניע והרכב נוסע.

רוקנת את המיכל דלק ואולי החלפת גם את הצינור הזנה למנוע - עוד כמה שקלים ואתה מתקין פילטר דלק על הקו (אתה הרי תחזור בשלב הראשון למיכל המקורי ואני דיי בטוח שאם אין בו חלודה כי הוא היה ריק אז יש כמות משקעים ברמת השכבת גומי על הקרקעית).

במאמץ ממש קטן אתה פותח קרטר (עוקת שמן) ובודק אם יש שם שבבים או שאר מזיקים - זה לא לוקח זמן וזה נותן לך אבחנה על מצב המנוע בכלליות.

לחלודות ולרקבונות יש הרגל מגונה להתפשט - הרכב עמד עד עכשיו והיה חשוף לטבע? קצת לשפשפף, קצת חומר ממיר חלודה וקצת צבע יסוד. תיקונים אפשר תמיד לעשות בעתיד, רק שלא ימשיך להתדרדר.

כל מה שאמרתי לא דורש הוצאה כספית או השקעה של זמן אבל התמורה של הדברים הקטנים (שאני בטוח שיש עוד הרבה) משתלמת בצורה שלא תאמן.

אבל הכי חשוב...
יש כאן מספר לא קטן של חברים בפורום עם תואר של מהנדסים, עם רזומה של עיתונאים וניסיון של אלופים - כולם עברו את מה שאתה מתחיל בצורה זו אחרת. אין שאלה שתשאל והם לא עברו או נתקלו בה בעבר. תכיר את האנשים ותתחיל לנדנד - שאלות קטנות כגדולות.
תקבל תשובות רציניות, מקצועיות ובדוקות.

אני רק מצטער שאני נתקלתי באתר ופגשתי את האנשים והחברים כאן אחרי שסיימתי לנסות להמציא את הגלגל עם ה-five שלי.

;)

Adam7
30-01-07, 12:18
חברה ממש תודה על העצות, אל תפסיקו. אני אנסה להעלות תמונות בטיפולים היותר מורכבים.
כמה שאלות-
ׁיש דרך להחליף את הפילטר שמן בלי ראנצ'ר (או איפה קונים כזה, אני לא מוצא)?
ׁאם אנחנו כבר פה חנות טובה באזור פרדס חנה?
ׁלא הבנתי את העצה על הפלאגים- חוץ מזה שהם יוחלפו- למה להוציא ואז להחזיר?
ׁשווה להשקיע בשמן מנוע מיוחד להתחלה?
ׁהיינס עושה את העבודה יופי אבל איך אני מוצא את ה- auto manual service בעברית?

Adam7
30-01-07, 12:22
ׁהיינס עושה את העבודה יופי אבל איך אני מוצא את ה- auto manual service בעברית?[/QUOTE]
סליחה factory service manual בעברית?

eliv1
30-01-07, 12:29
אתה פשוט לא תמצא כי זה לא קיים.

יש ספר צבאי בספריית האתר,אבל הכי טוב זה להתמודד עם האנגלית.

elitkh
30-01-07, 17:42
הפילטר אמור להיפתח בידיים. אצלי בCJ5 היתה הוא לא רצה לצאת כנראה בגלל שהאטם נדבק למתכת ואז אין מנוס משימוש בראצ'ט
את הפילטר החדש לסגור ביד.

אלי

asafk
30-01-07, 17:53
לגבי התנעה ראשונית- אחרי שהחלפת שמן והכל, אחרי שהוצאת את הפלאגים- כפית שמן לכל צילינדר דרך החור של הפלאג. רצוי לשמן גם את השסתומים "מלמעלה". תן לשמן לשבת שם חצי שעה, ואז תסובב את המנוע ביד לפחות שני סיבובים מלאים (לא עם הסטרטר! זה עלול לשרוף אותו אם המנוע תפוס אפילו קצת). אם המנוע לא מסתובב מהפולי, תחליף שמנים במערכת ההנעה, ותסובב את המנוע בדחיפה (הילוך חמישי :wink: אה.... יש רק שלושה? טוב, אז שלישי) משהו כמו חצי סיבוב.
רק אחרי זה- לנסות לסובב עם הסטרטר.

אסף.

tzagi
31-01-07, 05:47
איפה אני מוצא את הספר הזה?

לצערי אני לא יכול לעזור לך אם זה, אני לא מסתובב בחנויות ספרים בישראל.
יש לי חבר בארץ שיש לו את הספרים האורגינלים בעברית, כנראה הודפסו עבור צהל.
יותר מזה אין לי.

נמרוד
31-01-07, 08:55
מפתח שרשרת או ראצ'ט לפילטר שמן תמצא באוטודיפו ובכל חנות כלי עבודה נורמלית.

Adam7
31-01-07, 10:04
כמה ליטר שמן למלא?

Adam7
03-02-07, 21:03
החלפתי דלק + פילטר אבל עושה רושם שהמיכל ממש מטונף, והדלק מתקשה להגיע לקרבורטור.

פירקתי את הצנרת והעברתי סוג של חוטר והצינורות נראים במצב טוב.
לעניין, איך מנקים מיכל דלק?

lizard
03-02-07, 21:10
כרגע אל תנקה. תיקח בקבוק מים או קולה ריק ויבש, תשים בו קצת דלק ותכניס את הצינורית לתוכו. זה יהיה מיכל הדלק שלך לצורך השיפוץ.

מצורפת תמונה עם דוגמא

shmil
03-02-07, 23:23
החלפתי דלק + פילטר אבל עושה רושם שהמיכל ממש מטונף, והדלק מתקשה להגיע לקרבורטור.

זה כנראה לא המיכל שמפריע לדלק להגיע.

עקרונית, מנקים מיכל ע"י פירוק, ריקון, ייבוש, ואח"כ ניעורים בריאים עד שהדרק יוצא החוצה, או בשילוב עם דלק בפנים וניעורים נוספים, אם הדרעק נדבק.
בפעולה הזו, אבל, אתה נוטל סיכון לגבי המיכל. יכול להיות שחלק מה"טינופת" והחלודה בעצם סותמים לך חרירים במיכל, והסרה שלהם תיצור לך למעשה חורים במיכל.

סביר להניח שהסתימה היא בצנרת או במשאבת הדלק.
את הצנרת תשחרר ע"י הזרמת אויר בלחץ מכיוון המשאבה אל המיכל,
את המשאבה תבדוק בזמן סטרטר כאשר היא מחוברת לבקבוק/מיכל,
ואח"כ שילוב של שניהם - המשאבה והצנרת.
שים לב למלא במיכל יותר מ-15 ליטר, כדי להיות בטוח שאתה מלא.

יכול להיות שגם המחט בכניסה לקרבורטור תפוסה במצב סגור.

tayrie
04-02-07, 00:13
מותר להעזר בלחץ מים לניקוי המיכל?

lizard
04-02-07, 01:17
אני חושב שכדאי לך לפרק את המיכל וללכת למסגר נירוסטה שיתן לך הצעת מחיר בעבור מיכל חדש.
זה לא יהיה זול, אבל יחזיק לכל החיים. קשה לי להאמין שתמצא מיכל חדש. זה שיש לך בטח כבר גמור. אי חשבתי שהמיכל שהיה לי תקין, התברר שלמרות שהוצאתי חלודה והמתכת נראתה טובה, היא הייתה בעובי של פחות מנייר וכל התהליך יצר בה חורים.

RONI
05-02-07, 23:52
המיכל מתחת לכסא נהג?
אז פרק כסא.
נתק צנרת,נתק מדיד דלק {בזהירות לא לקצר!].
פרק מיכל דלק ,מלא בליטר דלק,נער ורוקן,חזור על הפעולה תוך כדי הקשה ע"ג המיכל,
ובדוק את גודל החתיכות שיוצאות ממנו.
אם המיכל במצב פקופלי,אולי תחשוב על יצור של אחד חדש,או רכישה ,שוב משומש יכולה לחזור בעיית
התפוררות!
אם הצלחת לנקות היטב יפה לך .
התקן צנרת דלק חדשה,חדשה.
שם לב הצנרת לא ארוכה,כדאי לטווח ארוך "להשקיע" בכדי לא לשקוע.
צנרת+מסננים ,לדעתי 2 .
עבוד ביסודיות בכדי לא לעבוד פעמיים!
בהצלחה.

asafk
06-02-07, 00:03

לא קל, כפי שנכתב. יש לי כמה פטנטים שעשויים לעזור-
-אין כמו חומצה. אבל לא כולם אוהבים להשתמש בחומצות.
-אם אתה מנקה עם מים וסבון (או חומצה ואחריה מים שינטרלו אותה), הדרך הכי טובה לייבש טוב טוב את המים היא על ידי אציטון.
-בשלב הניקוי, אפשר לזרוק לתוך המיכל המון ברגים ואומים, או שרשרת פלדה, ביחד עו מעט חומר ניקוי (מה שאתה בוחר), ואז לנער. חלקי המתכת יפרידו חלודה רופפת מהפח.
-בסוף הניקוי, יש צבעים שמיועדים לשחזור מיכלי דלק. הצבעים הללו יוצרים שכבת הגנה לא רעה.
-אבל בשורה התחתונה, זה מאבק אבוד מראש. נסה למצוא באיביי מיכל במצב NOS (זה מושג שתתיקל בו הרבה בזמן הקרוב כשתקנה חלקים)

אסף.

RONI
06-02-07, 00:04
השמן 20/50 מינרלי, לא לשים אחר,סתם לא כדאי.
1 גאלון+-
ובדוק מדיד .גובה השמן.
אל תנסה להניע לפני שניקית מערכת הדלק ,חבל שתסתום את הקרבורטור,ואולי תתקשה בהנעה
בגלל זה.
בדוק מצב הפלטינות גם.אם נראות בסדר לא שחוקות מדי ובמרווח לפי מידה של פילר,העבר ליטוש עדין
על שני הצדדים ,לא יזיק.
פלגים חדשים אמרו?
מצבר תקין וחזק מספיק .
האם יש אצלך משאבת דלק מיכנית?או עשו חשמלית.
אם יש מיכנית אז יקח זמן עד שנוזל החיים יגיע , אל תתיאש.
מלא כוסית הקרבורטור במעט דלק, ישיר.

רפי א.
06-02-07, 07:34
מאחר שמסנן השמן אצלך חיצוני, תחליף גם את הצינורות שמוליכים מתושבת המסנן למנוע

Adam7
08-02-07, 20:59
פתחתי וניקיתי קרטר, החלפתי ברגים,
אמרו לי שלפני שאני שם את אטם (פקום) לשים אותו במים, האם? למה? טיפים בבקשה.

לגבי החלפת הצנרת, ההברגות אצלי הם באינצ'ים האם הברגה במידה מקבילה במ"מ מתאימה?
אני יודע שבפילטר שמן זו בעיה רצינית. גם בצנרת שמן למנוע?

הצינורות בחנויות חלפים \ אביזרים יקרים מאד, בדקתי במכון הידראוליקה (בחדרה) וזה נראה הרבה יותר זול, השאלה היא באיזה לחץ הצנורות צריכים לעמוד, (כמובן שזה משפיע על המחיר)?
תודה, אדם.

six 4 life
08-02-07, 21:03
תרים צילצול לינוביץ', יש לו הכל.

03-5377738

Adam7
08-02-07, 21:11
בדקתי היום צינורות מהפילטר שמן למנוע, שניהם ביחד 150. במכון בחדרה 25 - 70 לצינור + חיבור ההברגה. צינור של 70 ש"ח מחזיק לחץ מאד גבוה ואין בו צורך לדעתי, מאחר ואני לא רוצה לזרוק סתם כסף, אבל עוד פחות להשתמש בחלקים לא מתאימים או גרועים, אני בודק.

RONI
08-02-07, 21:18
מאד מומלץ לרכוש מינוביץ,זה סט יחודי למטרה זו ולא יקר.
רוצה עוד כתובת,טכנו צינור מרחוב יצחק שדה,חברה מקצועיים.רק שלהם תצטרך להגדיר אורכי צינור,הברגות,ניפלים ועוד ,כך שאולי תשלם יותר מינוביץ אז למה לא לקחת מוכן מהמדף
???.
תנסה להתגלח על זקנם של אחרים,זה פחות כואב!
מנסיון כואב משלי!

Adam7
10-02-07, 10:41
מאד מומלץ לרכוש מינוביץ,זה סט יחודי למטרה זו ולא יקר.
רוצה עוד כתובת,טכנו צינור מרחוב יצחק שדה,חברה מקצועיים.רק שלהם תצטרך להגדיר אורכי צינור,הברגות,ניפלים ועוד ,כך שאולי תשלם יותר מינוביץ אז למה לא לקחת מוכן מהמדף
???.
תנסה להתגלח על זקנם של אחרים,זה פחות כואב!
מנסיון כואב משלי!

קיבלתי את דעתכם, תודה. עלה 140. שוב תודה.
עוד שעלה על האטם קרטר שמן, איזה דבק מומלץ?

RONI
10-02-07, 11:17
תשובה לשאלה!
אטם בלבד יספיק לדעתי.
אם תהיה נזילה לאחר הידוק טוב ,אז תשקול סיליקון אדום עמיד חום.
נסה ככה ודווח.

six 4 life
10-02-07, 15:17
קיבלתי את דעתכם, תודה. עלה 140. שוב תודה.
עוד שעלה על האטם קרטר שמן, איזה דבק מומלץ?

2 אפשרויות, בהנחה שמדובר על אטם שעם.

1. שכבה דקה של דבק מגע על שטח הבלוק שבא במקע עם האטם, ולהדביק את האטם בצורה אחידה לבלוק. לאחר מכן שכבה דקה של דבק מגע על האטם גם בצידו השני, וסגירה בזהירות והצלבה.

2. שכבה אחידה של סיליקון אדום מכל צד האטם, וסגירה ידנית רק עם בוקסה ומאריך, עד שרואים סיליקון שיוצא החוצה בצורה אחידה.
עזוב את זה ככה שעתיים שלוש, ועכשיו חזק בהצלבה ובזהירות סגירה סופית.

בשני המקרים- לתת לעסק לנוח לילה לפני מילוי שמן וכו'.

אני, הייי הולך על האופציה השניה. סיליקון אדום.

בהצלחה.

yscheiner
10-02-07, 16:55
אחת הבעיות הגדולות עם כל הרעיונות של דבק מגע וסיליקון אדום היא הפתיחה הבאה של האטם.

פתרון קל ופשוט:

*דבר ראשון, אני הייתי נמנע מדבק מגע מאחר ומאד קשה להסיר אותו לאחר מכן גם עם סכין ניקוי מתאימה.

לפני שאתה מציף את כל האזור בסיליקון אדום, נסה למרוח את הסיליקון רק על צד אחד של האטם (שכבה דקה מאד אבל אחידה) ולהדביקו לקרטר, לאחר מכן הדק אותו למקומו (כמו שאמרו, עד שתראה את הסילקון יוצא בצורה אחידה מסביב).
תן לו להתייבש לילה ואז הדק את הקרטר למקום בהצלבה של חיזוק הברגים.
אם הפסיקו הנזילות, רווח נקי. אתה יכול לפתוח את הקרטר עוד פעמים רבות בעתיד בלי יותר מידי בלאגן של נקיונות והחלפת אטם.
אם לא, עבור לשלב הבא ומרח סיליקון אדום גם על הצד השני.

אצלי הוא מודבק רק מצד אחד ומהודק ואין לי בעיות נזילות.
עשיתי את אותו התרגיל בדיוק גם עם מכסה הנדנדים - האטם מודבק למכסה ומאפשר לי פתיחה קלה גם בתנאי שטח.

* מניסיון. נשבר לי נדנד בנחל צין. פתחתי את המכסה בקלות , פיניתי את כל השברים והשבבים, סגרתי את המכסה וחזרתי הביתה (עד הוד השרון) על שלושה צילינדרים.
ג'יפ זה ג'יפ ;-) .

-->