PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת רפידות ברקס

avif
28-01-07, 21:46
הי

בתור דביל מכני מושלם, שתמיד אומר לעצמו שצריך להתחיל ללמוד לעשות את הדברים לבד, ואחרי שהסמוראי שלי החל לשרוק מכוון הגלגלים הקדמיים כל פעם שאני לוחץ על הברקס, החלטתי שהחלפת רפידות יהיה הדבר הראשון שאעשה בעצמי!

ואז... התחילו להגיד לי שעם ברקסים לא משחקים...בטיחות...וכו'.
למרות שלא עשיתי זאת מעולם, עדיין נראה לי שזו לא צריכה להיות בעיה.
מה אתם אומרים?
ללכת על זה?
או פשוט ללכת למוסך וללמוד מהם?
כמה עולות רפידות בכלל?

idanw
28-01-07, 21:59
אתה בהחלט יכול לעשות את זה... חובה בעזרת ספר רכב! מומלץ עם מישהו שכבר עשה..
כשמחליפים רפידות צריך בדרך כלל לחרוט דיסקים אצל חרט (כ 200 ש"ח לשני צדדים..)

אלון_ק
28-01-07, 22:05
כשמחליפים רפידות אחוריות (סנדלים, למעשה) חייבים לחרוט את התוף (הדראם). בדיסקים הקדמים זה לא תמיד הכרחי, אפילו לרוב לא.

אפשר לבד, אין ממה לפחד. ספר רכב צמוד חובה ורצוי מאוד מישהו שיודע מה הוא עושה כי זו כן מערכת בטיחותית, אבל אחרי שתעשה פעם אחת תבין לבד למה זו לא בעיה. תמצא מישהו, אל תתפשר הפעם.

avif
28-01-07, 22:18
אפשר לבד, אין ממה לפחד. ספר רכב צמוד חובה ורצוי מאוד מישהו שיודע מה הוא עושה כי זו כן מערכת בטיחותית, אבל אחרי שתעשה פעם אחת תבין לבד למה זו לא בעיה. תמצא מישהו, אל תתפשר הפעם.

זו תמיד הבעיה...

יש מתנדבים? ;-)

צהריים וקפה עלי (או על האישה... :razz: )

טל חסיד
28-01-07, 22:31
תיבדוק כמה עולה חדשים צלחות ודרמים לפני החריטה יכול להיות שיותר זול מחריטה
טל

asafa
28-01-07, 22:50
הי
כמה עולות רפידות בכלל?

קניתי לפני חודש רפידות של REMSA לג'ימני (על האריזה צויין שהן מתאימות גם לסמוראי) ב65 שקלים, אני מאד מרוצה מהבלימה, לא מדידה מדוייקת, פשוט הרגשה טובה משמעותית מהרפידות הקודמות.

אגב, במכשירי תנועה רצו 417 ש"ח עבור רפידות מקוריות.

אלון_ק
28-01-07, 22:53
תיבדוק כמה עולה חדשים צלחות ודרמים לפני החריטה יכול להיות שיותר זול מחריטה
טל
אל תטרח, בברקסים קדמיים זה יקר מאוד. באחוריים כדאי מדי פעם למען הסדר הטוב להחליף את הסנדל לחדש, אבל מבחינת עלות אין מה לדבר.

רון סמוראי
29-01-07, 21:07
זה נורא פשוט לעשות את זה לבד אם אתה גר באיזור עפולה אני אשמח לעזור לך

yehudap9
29-01-07, 22:22
אחי היה עוזר אילו ציינת מאיזה אזור אתה בארץ..בכל מקרה אם אתה מהמרכז אני בראשל"צ ואשמח להראות לך איך מחליפים אני ממילא מחליץ אצלי גם צלחות ורפידות

avif
01-02-07, 19:27
אחי היה עוזר אילו ציינת מאיזה אזור אתה בארץ..בכל מקרה אם אתה מהמרכז אני בראשל"צ ואשמח להראות לך איך מחליפים אני ממילא מחליץ אצלי גם צלחות ורפידות

מה, סתם השקעתי ומילאתי בהגדרות משתמש

avif
02-02-07, 11:08
טוב, רציתי לוודא שבכלל הרפידות זה הבעיה, אז הורדתי גלגלים קדמיים ומדדתי את עובי הרפידה (בלי להוריד את הקליפר - אני עדיין מתחיל ולבד :roll: ). לפי מה שכתוב בספר רכב, הטווח צריך להיות בין 6מ"מ (להחליף) ל 15מ"מ (חדש). שלי היו 8-9מ"מ בשני הצדדים. נשמע לא קריטי בכלל ואפילו נסיע בהחלט (או שאני מבלבל את המוח ??)

בדיסק עצמו לא יכולתי לזהות דרגות משמעותיוית ועוביו היה אחיד למדי (בשני הצדדים - כמו שזה נראה לחובבן כמוני).

השאלה היא - בהנחה שאני לא טמבל ואכן מה שנראה לי נכון, ממה מגיעה השריקה כשאני לוחץ על הברקס? היא ללא ספק נשמעת מקדימה ולא מאחורה (אולי זה פסיכולוגי - את האחורי אין לי בכלל מושג איך לבדוק :grin: )

או שאולי בכל זאת הרפידות?

asafa
02-02-07, 15:25
השאלה היא - בהנחה שאני לא טמבל ואכן מה שנראה לי נכון, ממה מגיעה השריקה כשאני לוחץ על הברקס? היא ללא ספק נשמעת מקדימה ולא מאחורה (אולי זה פסיכולוגי - את האחורי אין לי בכלל מושג איך לבדוק :grin: )

או שאולי בכל זאת הרפידות?

יש רפידות תחליפיות ששורקות אחרי מספר מסויים של קילומטריים, בדרך כלל הרעש מציק, אך לא מפריע לבלימה. אם הרפידות שלך לא מקוריות יתכן שזה הגורם לשריקה.

yehudap9
02-02-07, 22:30
אם אתה בטוח שהשריקה מקדימה תוריד את הרפידות שפשף אותם על נייר זכוכית..תעשה פארסות כלומר תשייף את הקצה העליון והתחתון של הרפידות שיתאימו לצלחת הרכב בחזרה וסע לשלום..

-->