PDA

צפייה בגרסה מלאה : חילוץ ברגים

shimixx
29-01-07, 12:56
שלום.
יום שישי האחרון במהלך טיול קצר בטיפוס קל נקישה וכל הברגים הגדולים של הלוקר פשוט נגזרו
שאלתי היא האם זה נגרם מברגים באיכות ירודה או לא מתאימים
או שמא מעיד על בעיה אחרת
תודה מראש

נמרוד
29-01-07, 13:07
הברגים היו משוחררים עוד לפני כן, זו הבעייה, וכל בעל CJ מכיר אותה.

shimixx
29-01-07, 13:11
אז זהו שלא. היו משוחררים ולכן שמתי שייבה קפיצית

shimixx
29-01-07, 13:13
וכמו כן אני מפרק את הלוקר בכדי שיהיה לי יןתר קל לחלוץ את הברגים האם הוא צריך לצאת או לחזור בצורה ספציפית או שלא משנה

נמרוד
29-01-07, 13:16
אתה בדקת לפני הטיול הזה שהברגים לא משוחררים?

shimixx
29-01-07, 13:18
כן ולכן חשבתי שאולי הברגים שהיו שם "עייפים" או לא חזקים מספיק או לא יודע מה

נמרוד
29-01-07, 13:19
טוב, עכשיו זה מעניין... אתה יכול לשים קצת תמונות של הנזק?

shimixx
29-01-07, 13:25
אני יכול לצלם את זה אבל למעשה אם אני מצלם לאחר פירוק הלוקר רואים רק אם ההברגה .רק שלא רואים הברגה את הברגים שבתוכה הם לא נשברו מהראש אלא בתוך ההברגה מה שגם שיחרר את הלוקר לגמרי והשאיר אותי ב2x4

איציק - 4X6ZH
29-01-07, 13:26
אבל הם היו משוחררים בעבר לכן שמתה שיבה קפיצית ?

shimixx
29-01-07, 13:32
כן קצת

ערן המסוקס
29-01-07, 17:21
גם אם חיזקת את הברגים, ונסעת זמן מה בשטח, הם פשוט השתחררו שוב ואז נשברו.
לא תאמין כמה מהר הברגים האלה נפתחים. יותר מזה, זאת טעות לסגור את הברגים עם שייבה קפיצית. זה רק גורם להם להשתחרר עוד יותר מהר.

הברגים האלה לא ישברו אם הם סגורים, גם אם הם מאיכות בינונית ונפתחים כל הזמן. כל עוד אתה שם לב שלא נפתחו לך, גם במהלך הטיול כל זמן קצר.

הפתרון הוא ברגים איכותיים וחזקים. עדיף ברגים עם ראש צר (ברגי אלן) ולא ראש משושה, וכך הם ממקמים את עצמם טוב יותר ושוקעים מעט בגוף הלוקר (במומנט סגירה רציני מאוד). כמובן לא להשתמש בשום שייבה מסוג כלשהו, ובעיקר לא בשייבת קפיץ, אשר נמעכת בסגירה חזקה ונשברת, וגורמת לבורג לא להתמקם כמו שצריך.

בדרך כלל חילוץ הברגים קל. אבל זה תלוי במצב ההברגות שלך בלוקר. אם הברגים היו מתברגים לך ללא כל התנגדות וחיכוך, אז החילוץ יהיה פשוט מאוד בלי כלים מיוחדים.

shimixx
29-01-07, 18:22
אשמח לקבל טיפים ועצות לגביי חילוצם של הברגים
כמו כן האם אפשר לפרק את הלוקר ולהרכיבו בצורה אקארית או שיש לו כיוון מסוים

ערן המסוקס
29-01-07, 19:55
אפשר להרכיב אותו בכל צורה

נימי
29-01-07, 20:55
אשמח לקבל טיפים ועצות לגביי חילוצם של הברגים

תקנה סט חולצים, יש שני סוגים שאני מכיר, האחד נראה כמו מרובע עם חריץ בצד והשני נראה כמו קונוס עם הברגה, לפי דעתי והניסיון האישי שלי הקונוס עדיף (עלותו סביב ה 90 ש"ח לסט)
שלב שני קודחים בברגים שבלוקר במרכזם קדח (בגודל שיכנס חולץ מספיק עבה) מכניסים חולץ ומסובבים אותו (סיבוב החולץ הינו נגד סיבוב השעון) בהידוק החולץ הבורג אמור להיפתח.
בהצלחה

נמרוד - מערד
30-01-07, 01:36
שלום לכולם.
אצלי בסיקס היו שייבות ננעלות, לאחר סגירת הבורג מעקמים את השייבה על ראש הברג ועל דופן הלוקר וזה נשאר נעול ולא משתחרר.
נמרוד.

Bulldog
30-01-07, 02:59
אצלי ניקיון טוב, לוקטייט וספרינג שייבה (שייבה קפיץ) עשו את העבודה.

תשאלו את אלי אם זה החזיק או לא.

AvigdorAharon
03-02-07, 09:00
אצלי ניקיון טוב, לוקטייט וספרינג שייבה (שייבה קפיץ) עשו את העבודה.

תשאלו את אלי אם זה החזיק או לא.

וגם אותי...

הפתרון של עומר (המכונאי האישי שלי המליץ עליו...) הוא הפתרון שמחזיק מעמד.

אביגדור

-->