PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במד הטורים (נכבה ונדלק)

בומס הקופץ
29-01-07, 17:04
כמו שאמרה הכותרת מד הטורים בסמוראי שלי (89 קצר) נכבה ונדלק בצורה רנדומלית.
בדקתי את החיבורים לקויל ולתיבת פיוזים והם בסדר גמור מבחינה פיזית.

זה התחיל לאחר שעשיתי טיפול 10K.

אני אשמח להצעות מה לעשות.
אמיר.

itay
29-01-07, 18:23
שלום.
לפי התיאור לא נראה לי שיש קשר לטיפול 10.000. אולי בטעות נגעו באחד החוטים תו"כ הטיפול ויש בעיה של מגע.
מהשעון טורים אמורים לצאת 4 חוטים:
פלוס, מינוס, אורות וחוט לכוייל. תבדוק אם מברג שיש בתוכו מנורה ונועד לבדוק אם עובר חשמל בחוט על כל אחד מהחוטים - גם את המינוס, ותראה איפה בדיוק יש את בעיית המגע - זה אמור לכוון אותך אל החוט הסורר
בהצלחה ותעדכן
איתי.

בומס הקופץ
29-01-07, 19:40
ההבנה שלי בחשמל נורא לוקה בחסר אז אני צריך שיסבירו לי לאט :)
הצטיידתי בטסטר. המקום שבו אני יכול לבדוק זה הקצה של החוטים. אני צריך לבדוק את זה כשהסמוראי מונע?

אם אחד מהם לא בסדר למה הנפילה היא רנדומלית? או שזה לא עובד בצורה של אפס ואחד (יש מתח אין מתח)?

itay
29-01-07, 19:45
אתה צריך לבדוק את זה כשהשעון עובד - כלומר - כשהמנוע מונע.
פשוט כל פעם את בודק אם יש חשמל בחוט אחר.
ונסה לבודד את החוט.
אחרי שבודדת את החוט לך לכל אחד מקצוותיו ותראה אם החיבור תקין
תנסה לבדוק אם זה קורה כשאתה נותן גז, לוחץ ברקס, מסובב את ההגה, מפעיל צרכן אחר(איתותים, צופר, מגבים)וכו'
איתי.

שיצו
30-01-07, 14:55
טוב ככה עם טסטר אתה לא יכול לבדוק חשמל ברכב כי זה 220 וולט אתה צריך מנורת ביקורת של 12 וולט אתה יכול להכין אחת ם אין לך פשוט נוכך בית מנורה של אותו מחבר חוט אחד לתנין וחוט שני לברזל עם שפיץ ויש לך מנורת ביקורת.

itay
30-01-07, 16:08
אם אתה מסתבך
057-4321793
תרגיש חופשי
איתי

בומס הקופץ
01-02-07, 01:21
"יצרתי" מנורת בקורת.

בזמן שהמד טורים עובד הכל דולק, בזמן שמד הטורים נכבה החוט של הקויל לא מגיב.
המגע של החוט טוב (גם בשעון וגם בקויל) מה יכול לגרום לזה לא לעבוד?

צביקה קרבורטור
01-02-07, 08:01
אם החוט של הקויל לא מגיב המנוע אמור להתכבות, מה שהוא לא ברור בבדיקתך.
בברכה
צביקה

GodsFather
01-02-07, 10:40
צביקה , הוא מתכוון לחוט המחבר בין מד הטורים לקויל - מד טורים חיצוני מודד פולסים בעזרת הקויל וכנראה זו הייתה כוונתו.

בומס (אמיר) , מצרות שלי היום בנושא הזה , גיליתי לבסוף שמדובר בגנב חשמל אחר שפשוט שיבש לי את העבודה . אני לא יכול לומר בוודאות שזו הצרה שלך , אבל אחרי שחיברתי מחדש וכראוי את החשמליאדה של שקע המצת - הכל הסתדר.

האם יש לך רק בעיה עם המד-טורים או עוד צרות חשמליות ?

בומס הקופץ
01-02-07, 16:17
יש עוד בעיה חשמלית אחת קטנה של פנס ימני חלש יותר, החלפתי לפני כשבוע מנורה ומאז זה יותר חלש, הייתי בטוח שהתבלבלתי בעצמה של הנורה, אבל הסתכלתי עכשיו אחרי שהעלית את זה והיא זהה לנורה השניה. אם יש קשר בין השניים אני אשמח לשמוע.

צביקה קרבורטור
01-02-07, 19:21
צביקה , הוא מתכוון לחוט המחבר בין מד הטורים לקויל - מד טורים חיצוני מודד פולסים בעזרת הקויל וכנראה זו הייתה כוונתו.

אמיר ידידי, אני מודע לכך ששעון סלד חיצוני, מודד פולסים בעזרת הקויל, ולכן אני חוזר ואומר שאם החוט המקשר בין סליל ההצתה לשעון הסלד, מחובר כראוי, חיבורו אינו רופף, והחוט אינו חתוך במרכזו, אין שום סיבה הגיונית,ששעון הסלד ,ידלק ויתכבה בצורה רנדומלית,הצטרפות המקרים שהבעייה החלה לאחר הטיפול ברכב, מצביעה על ריפיון במגעים, הארקה רופפת בשעון, או בלוח
השעון וכדומה, אין צרוף מקרים יש הצטרפות מקרים, וסמיכות התקלה לזמן הטיפול, מצביעה על כך שהתקלה נגרמה בגלל נתק באזור הטיפול.
התקלה השניה של נורה ראשית דולקת חלש, מרמזת שהבעייה של שעון הסלד, והפנס הראשי
קשורים יחדיו, לבעייה משותפת, שקשורה כנראה להארקת שלדה , ולא הארקת שלדת מנוע.
בברכה
צביקה

בומס הקופץ
02-02-07, 15:25
צביקה תודה על התגובה אבל כמו שאמרתי, בחשמל אני די חלש. אז שתי שאלות ברשותך.

1. האם יש לי דרך לודא שבאמת החוט הלא נקרע מבפנים בטעות למרות השלמות החיצונית של הבידוד? לא ברור לי איך זה יכול לקרות אבל זה כן יכול להסביר לי את הרנדומליות.

2. מה הכוונה הארקת והארקת שלדת מנוע? מה אני צריך לחפש?

תודה מראש
אמיר

בומס הקופץ
02-02-07, 15:26

1. האם יש לי דרך לודא שבאמת החוט הלא נקרע מבפנים בטעות למרות השלמות החיצונית של הבידוד? לא ברור לי איך זה יכול לקרות אבל זה כן יכול להסביר לי את הרנדומליות.

2. מה הכוונה הארקת שלדה והארקת שלדת מנוע? מה אני צריך לחפש?

תודה מראש
אמיר

צביקה קרבורטור
02-02-07, 15:42

2. מה הכוונה הארקת שלדה והארקת שלדת מנוע? מה אני צריך לחפש?

תודה מראש
אמיר
אמיר שלום רב!
1-על ידי וולט מטר ניתן לבדוק התנגדיות ונתק, אך מכייוון שאין בידך האפשרות והידע לעשות זאת,
ההמלצה באם ניתן להחליף לגמרי את החוט המוביל מסליל ההצתה לשעון הסלד, בתקווה שהחוט לא נכנס ישירות לשעון אלא מחובר אליו בעזרת קונקטור/ תקע נשלף / מתברג.

2- מהמצבר בקוטב שלילי(-) יוצא כבל עבה בעל גידים עבים, ומחובר ישירות לבלוק המנוע, הוא מיועד למתנע \ לאלטרנטור, ולרכיבים נוספים.
מאותה נעל כבל במצבר אמור לצאת כבל הארקה נוסף , דק יותר , המחובר לשלדה, ותפקידו להאריק את הפנסים השונים ברכב, וגם לוח השעונים מאורק דרכו, יש לבדוק האם הארקה זו קיימת, והאם היא מחוזקת היטב לשלדה.
בברכה
צביקה

-->