PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות חזקות חד פעמיות

נחום 1
29-01-07, 22:02
לפני מספר חודשים רכשתי סמוראי 98 סגור, במהלך נסיעה מהירה (כ 70 קמ"ש) החלו לפתע רעידות חזקות שהורגשו בכל הרכב שממש נזרק מצד לצד ופסקו רק לאחר שהאטתי ל 20 קמ"ש מאז הדבר קרה פעמיים, יש לציין שהרכב היה נקי בפעמיים הראשונות ובפעם האחרונה רק היה בוץ ואלו לא היו רעידות של בוץ או שום דבר אחר שנמצא בכתבה על רעידות, לפי התחושה בהגה נראה שמקור הדבר הוא מהחלק הקידמי של הרכב. הרכב עבר בדיקה לפני קנייה ולא היו ממצאים חשודים, ברצוני לדעת אם מישהוא נתקל בדבר כזה או אם למישהו יש רעיונות כדי לתת כיוון לפני שאני מאשפז אותו לאין סוף בדיקות.
תודה.

idanw
29-01-07, 22:13
לרכב יש נעילת דיפרנציאל אחורית?

נחום 1
29-01-07, 22:21
לא, הרכב סטנדרטי.

danip
29-01-07, 22:22
הייתי בודק בוקסות במוטות רדיוס, אולי הן זקוקות להחלפה?

דני

eran4x4
29-01-07, 22:25
יש בולם הגה?

אם כן תבדוק שהוא תקין אם לא תרכיב אחד

yossivarman
29-01-07, 22:25
שילוב של כביש רטוב
והפרש של כמה אטמוספירות בין שני הגלגלים האחוריים
יביא גם לדבר כזה

נחום 1
29-01-07, 22:43
לחץ האויר נבדק בקפידה באופן שוטף והכביש היה יבש, כמו כן קיים בולם הגה שהבעלים הקודמים הרכיבו לפני מס שנים בודדות, איך אפשר לדעת אם הוא תקין?

idanw
29-01-07, 22:46
כדי לבדוק אם הוא תקין אתה צריך לפרק את אחד הצדדים שלו (לפתוח בורג) ולראות אם יש לו התנגדות.. אם הוא חופשי אז הוא גמור...

נחום 1
29-01-07, 22:55
תודה רבה לכולם על העזרה המהירה,
נחום.

אלון_ק
29-01-07, 23:08
שים לב שההתנגדות צריכה להיות שווה ואחידה לכל אורכו הן בסגירה, הן בפתיחה. אם יש קפיצות בהתנגדות זה לא תקין.

GodsFather
29-01-07, 23:11
תעדכן מה גילית לגבי הבולם.

אופציה נוספת - מה מצב הצמיגים ? שמיניות ? חופשים ?

מה לגבי איזון ? האם נסעת בחולות מתישהו בזמן האחרון או הורדת אויר ומילאת מחדש והרכב היה מלוכלך מחול/בוץ שיכול להיות חדר וגרם לאובדן איזון ?

eran4x4
29-01-07, 23:12
שים לב שההתנגדות צריכה להיות שווה ואחידה לכל אורכו הן בסגירה, הן בפתיחה. אם יש קפיצות בהתנגדות זה לא תקין.

המשפט הנ"ל מתיחס לבולם ההגה.

נחום 1
29-01-07, 23:52
כאמור לחץ האויר תקין ובדיקת חופשים נעשתה בטיפול האחרון לפני זמן קצר, הצמיגים תקינים והם בעלי חתך שטח נמוך, לא דווח לי על שמניות בבדיקת הקנייה שנערכה במכון טסטים ולא היה ארוע כל שהוא שהיה יכול לדעתי, לגרום לשמינית. כמו כן לא ציינתי קודם, יש לי ג'נטים ממגנזיום, הבעלים הקודמים השקיעו.

אליהו הסמוראי
30-01-07, 00:24
בדיקת שמניות בגלגלים בבדיקה לפני קניה? קשה לי להאמין, אבל אולי...
אם הכביש היה יבש, הלחץ בצמיגים (בארבעתם) היה נכון וזה קורה גם כשנוסעים בכביש ישר וחלק (יחסית), הייתי מהמר על איזון צמיגים לפני מוסך, במקרה הטוב יפתור את הבעיה.

Bulldog
30-01-07, 00:48
האצת אח"כ והתופעה חזרה?

נחום 1
30-01-07, 07:35
במכון בדיקה, עד כמה שנאמר ע"י הבוחן לא נמצאו שמניות ויש לי את זה כתוב, הם לא כותבים סתם כי הם חשופים לתביעה, התופעה כמו שאמרתי היתה חד פעמית ולאחר האצה חוזרת העיניין נרגע.
אני הולך עכשיו לבדוק מה עם הבולם שהוא ההימור שלי כרגה ותקבלו עידכון במהרה.
תודה.

yossivarman
30-01-07, 07:52
אם מדובר בסמוראי 98 כמו שרשמת - אז אין בדגם הזה בולם הגה
כנראה שהיתה סיבה שבגללה שמו כזה
שים תמונה
הבעיה טמונה במשהו אחר
בדרך כלל מחליפים בוקסות מאחורה - האם הבוקסות מקדימה הוחלפו\צריכות החלפה???

מורי
30-01-07, 08:00
כבר נתקלתי בתופעה...
מאחר והבעיה לא חוזרת על עצמה על בסיס קבוע,פחות הייתי הולך על בוקסות או בולם הגה.
אצלי גיליתי שבלחץ אויר נמוך יחסית, הגלגלים יוצאים מאיזון לחלוטין.מה שמעיד או על בעיה בצמיגים או בעיה באיזון.

נחום 1
30-01-07, 09:41
הלחץ בצמיגים תקין, אני מקפיד לבדוק. הבוקסות מאחורה הוחלפו כולן בחדשות וזה קרה גם עם החדשות וגם עם הישנות והבוקסות מקדימה תקינות. ידוע לי שתוספת של בלם היגוי בסמוראים החדשים בהם אין בלם כסטנדרט כמו בישנים היא תוספת נפוצה למדי.

yossivarman
30-01-07, 11:51
הלחץ בצמיגים תקין, אני מקפיד לבדוק. הבוקסות מאחורה הוחלפו כולן בחדשות וזה קרה גם עם החדשות וגם עם הישנות והבוקסות מקדימה תקינות. ידוע לי שתוספת של בלם היגוי בסמוראים החדשים בהם אין בלם כסטנדרט כמו בישנים היא תוספת נפוצה למדי.

להיפך אני לא מכיר הרבה סמוראים כאלה - זה נראה לי חיפוי לבעיה אחרת

ישי.פ
30-01-07, 14:42
יש לי את אותה הבעיה בסמוראי 98.
1. האם התופעה מתרחשת בעת בלימה? דבר שיכול להצביע על צלחות קדמיות עקומות או דקות מדי (מתעוותות עקב החום)

2. צמיגים: גם אם הם נראים תקינים בעיין בלתי מקצועית. רצוי שפנצ'רמאכר מקצועי יבדוק אותם

3. כיוון פרונט

4. לחץ אוויר (אצלי מאוד עזר בריסון הרעד דווקא הפחתה שלו ל20- PSI)

5. אם היצרן לא התקין בולם הגה כנראה שיש סיבה לכך! אני לא מבין למה צריך להוסיף בולם מה שצריך זה למצוא את הבעיה ולפתור אותה.

asafa
30-01-07, 16:18
בעיה דומה שנפטרה לאחר איזון צמיגים מקצועי:

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=9&item=766404

eran4x4
30-01-07, 16:35
בעיה דומה שנפטרה לאחר איזון צמיגים מקצועי:

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=9&item=766404

אסף תקרה שוב את ההודעה של פותח השרשור הנוכחי - זו ממש לא אותה תופעה.

מה שהוא מתאר זה כניסת הרחב לוויברציה שרק כאשר יורדים ל 20 קמ"ש היא מפסיקה!

נחום 1
20-02-07, 21:40
הרכב עבר תאונה קלה והוא במכשירי תנועה, הוא יעבור כיוון פרונט, החלפת ג'נטים ממגנזיום למקורי מאחר והם חורגים מהמידה, החלפת צמיגים והחלפה של בלם ההיגוי שפג תוקפו, הרכב אמור להיות מוכן בסופ"ש ואז נראה.

eran4x4
21-02-07, 10:52
הרכב עבר תאונה קלה והוא במכשירי תנועה, הוא יעבור כיוון פרונט, החלפת ג'נטים ממגנזיום למקורי מאחר והם חורגים מהמידה, החלפת צמיגים והחלפה של בלם ההיגוי שפג תוקפו, הרכב אמור להיות מוכן בסופ"ש ואז נראה.

ממתי יש פג תוקף לבולם????

yossivarman
21-02-07, 13:42
אני אחזור ואמר אין בולם הגה בסמוראי 98
המצאות אחד כזה - מעידה על בעיה אחרת שניסו לתקן - להסתיר

אוהד אפרת
23-02-07, 23:03
אצלי היה בעיה דומה ונמצאו כמה דברים
1קינג פין שבור
2מיסב של הקינג פין גם גמור
3הברגים בתיבת הגה ניגזרו

לאחר שבוצעו כל הדברים האלו ברכב נירגע וכך הוא כבר ארבע שנים

אוהד

נחום 1
25-02-07, 22:06
טוב, אז ככה:
לאחר המלצה מחבר מנוסה, נכנסתי בכיס רוטט למוסך הראשי של מכשירי תנועה בפתח תקווה, בוחן רכב ומנהל מחלקת גלגלים (יש כזה בן אדם) קבעו נחרצות שהבעיה בג'נטים הרחבים שבולטים בצורה חריגה, לא היה לי נעים להתווכח אז פירקנו את הגלגלים וגילינו שהגוז'ונים (ההברגות עצמן) טחונות ומעוותות לחלוטין, קיבלתי ממנהל העבודה הרצאה על בטיחות וחוסר אחריות של מוסכים קטנים ועל קנס או חס וחלילה תאונה שהיתה מתרחשת במהירות גבוהה. יש לציין שקניתי כך את הרכב ותכננתי להחליף את הג'נטים בכל מקרה לפני הטסט הבא, לא חשבתי שהבעיה כל כך חמורה. החלפתי לג'נטים של 89 לבנים ויפים שמנהל מחלקת גלגלים מצא באינטרנט לאחר שעה של גלישה וטלפונים. החלפתי על הדרך צמיגים, צלחות בלם קידמיות, את כל האומים והגוז'ונים ובנוסף כיוון פרונט במכון מקצועי. הכל, לא כולל הג'נטים, שנקנו מאדם פרטי, עלה כ 2400 ש"ח לאחר עבודה מע"ם והנחה. בולם היגוי שנכנס כתוספת אכן כבר לא בלם כלום, הוא פורק ויוחלף בחדש (בגלל עלותו הנמוכה ולא בגלל הצורך בו), הרכב נוסע חלק ללא רעידות וללא תופעות מוזרות אחרות, לאחר ברור עם הבעלים הקודמים הוא אכן הוכנס כדי לחפות על בעיה קיימת ובעצם לא פתר כלום וכאשר הוא הפסיק לתפקד כראוי החלו התופעות לחזור, אחרי שאתקין בולם חדש ואטייל קצת אכתוב את חוות דעתי האם יש לו ערך מוסף או שהתירחה לא שווה למרות שההתקנה פשוטה (אצרף תמונות).
תודה לכולם על העזרה.

GodsFather
26-02-07, 00:22
מפליא אותי לשמוע שבולם הגה אינו קיים בכל הדגמים, מנסיוני הוא מועיל מאד בבלימת זעזועי הכביש הרעוע וכמובן בולם מכות מסלעים בנסיעה בשטח - תהנה לך

נחום 1
10-10-07, 10:55
עידכון נוסף:

הרעידות אומנם הפסיקו אך עדיין היה מורגש סוג של חוסר יציבות שפסק לחלוטין לאחר שיפוץ תיבת הגה, את בולם ההיגוי הורדתי ואני לא מרגיש בחסרונו בינתיים.

-->