PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין דיסקברי ללנד-קרוזר [הכותרת הסתמית נערכה]

עופר66
30-01-07, 23:55
קראתי וקראתי בפורומים השונים ואשמח לשמוע את דעתכם המלומדת:

מפאת בורותי בתחום (אני מניח), אני מתלבט כרגע בין:
דיסקברי 97-98 ולנד קרוזר 2003
שני הרכבים בעלי מנוע בנזין והבחירה לוקחת בחשבון את עלויות הדלק לעומת האחזקה, רישוי וכדו'.
שני הרכבים בעלי 5 דלתות, שמורים, מטופלים כנדרש ומושקעים בתוספות למיניהן.
הדיסקברי עם 120000 ק"מ והטויוטה עם 160000 והרבה הרבה שטח (עפ"י התוספות).
הדיסקברי עולה כמעט שליש מהטויוטה.

ראשית,
האם כלל ניתן להשוות בין שני הרכבים הללו חרף פער היצרנים ו/או השנים או שבאופן סכימתי ניתן לומר ששנתון כ"כ מתקדם עדיף, או לחילופין, לנדרובר לא ניתן להצבה כלל ע"י טויוטה (עם כל הכבוד ללאנד קרוזר)?

שנית,
ברור לי שרכב הוא עניין של התאמה לצרכים על כן אומר:
אין דרישה לרכב שטח עצבני שמטפס על קירות בזוית 89.5 מעלות או חוצה את הסלוקי על 80 קמ"ש.
מדובר ברכב משפחתי שצריך לספק כיף בנהיגה (כולל בין-עירונית), נוחות, ירידה לשטח פעמיים שלוש בשנה (נניח) בדרכים שפויות והחשוב מכל - עלויות אחזקה הגיוניות גם אם חוויית השטח "נפגמת".

ברור לי שלהחזיק ג'יפ בקנה-מידה כזה עולה יותר מאשר סוזוקי GETZ ועדיין..., לא בא לי להשאיר במוסך את כל שכר עמלי או לפנות חצי יום עבודה פר חודש לשיחות חולין במוסך.

ואם יש לכם עוד כוח - האם אני מפספס בזה שאינני מחפש פאג'רו?

על מנת להצר עד כמה שניתן את היריעה, אלו ג'יפים שאינני מעוניין בהם (מסיבות שונות):
יונדאי (למיניהם), ניסן, צ'ירוקי, סופה, רנג'רובר, ויטרה.

התקציב גמיש מאד ויכול להגיע כד ל- 130000 ש"ח

אלפי תודות למשיבים.
עופר

מוני אורבך
31-01-07, 08:37
ההשוואה שלך היא לא מאוזנת.
איך אפשר להשוות רכב בן 4 עם רכב בן 8 ?!
גם אם היית לוקח את אותו רכב אבל משנות יצור שונות זה לא בר השוואה.

בברור רכב יותר חדש יהיו לו פחות תקלות והוא יהיה יותר אמין. אין מה לעשות הזמן עושה את שלו אפילו במותגי "אמינות" כמו טויוטה הייליקס.

לרכב היותר חדש תהיה ירידת ערך יותר גדולה מחד ומאידך ליותר ישן יהיו יותר תקלות.
מבחינת נוחות, גם מבלי להכיר לעומק את הטויוטה הדיסקו יותר נוח ומרווח.

נמרוד
31-01-07, 08:52
דיסקברי 97-98 ולנד קרוזר 2003
שני הרכבים בעלי מנוע בנזין והבחירה לוקחת בחשבון את עלויות הדלק לעומת האחזקה, רישוי וכדו'.
שני הרכבים בעלי 5 דלתות, שמורים, מטופלים כנדרש ומושקעים בתוספות למיניהן.
הדיסקברי עם 120000 ק"מ והטויוטה עם 160000 והרבה הרבה שטח (עפ"י התוספות).
הדיסקברי עולה כמעט שליש מהטויוטה.

ראשית,
האם כלל ניתן להשוות בין שני הרכבים הללו חרף פער היצרנים ו/או השנים או שבאופן סכימתי ניתן לומר ששנתון כ"כ מתקדם עדיף, או לחילופין, לנדרובר לא ניתן להצבה כלל ע"י טויוטה (עם כל הכבוד ללאנד קרוזר)?

ההשוואה לא במקום. לא בגלל הרכבים - ההשוואה בין לנדקרוזר לדיסקברי מתבקשת וברורה מאליה, אלא בגלל ההפרש בשנתון ובעיקר בתקציב. ההתלבטויות בקנייה יכולות להיות שונות ומשונות אבל תמיד משווים בין אלטרנטיבות שעולות סכום דומה, וכאן אתה מדבר על שליש מחיר...

ברור לי שרכב הוא עניין של התאמה לצרכים על כן אומר:
אין דרישה לרכב שטח עצבני שמטפס על קירות בזוית 89.5 מעלות או חוצה את הסלוקי על 80 קמ"ש.
מדובר ברכב משפחתי שצריך לספק כיף בנהיגה (כולל בין-עירונית), נוחות, ירידה לשטח פעמיים שלוש בשנה (נניח) בדרכים שפויות והחשוב מכל - עלויות אחזקה הגיוניות גם אם חוויית השטח "נפגמת".
ברור לי שלהחזיק ג'יפ בקנה-מידה כזה עולה יותר מאשר סוזוקי GETZ ועדיין..., לא בא לי להשאיר במוסך את כל שכר עמלי או לפנות חצי יום עבודה פר חודש לשיחות חולין במוסך.
ואם יש לכם עוד כוח - האם אני מפספס בזה שאינני מחפש פאג'רו?

התקציב גמיש מאד ויכול להגיע כד ל- 130000 ש"ח

כתבת ירידה לשטח פעמיים שלוש בשנה? בשביל זה אל תקנה רכב שטח... אתה תרד יותר :smile: אבל עדיין, נשמע מדבריך שאתה מחפש רכב לשימוש יומיומי וטיולי משפחות קלילים, ואז התשובה היא כזאת - קח את הכסף ותחפש את הרכב הכי חדש והכי "נקי" ולא משופר, וזה הרכב שיתן לך את הסיכוי הכי גבוה לשקט. פאג'רו קינג הוא בהחלט גם אופציה, למה לא.

אל תהיה בטוח שהטויוטה שבדקת ראה באמת הרבה שטח - זה ששמו לו מיגון ופגוש לא אומר הרבה.

עופר66
31-01-07, 09:13
תודה רבה רבה לשניכם,
החכמתי (ואני מקווה גם להפנים) :-)
עופר

גיא
31-01-07, 11:04
קח בחשבון שני דברים שאני למדתי מהרבה חברים שדיברו כמוך בדיוק.

1. אתה תמצא את עצמך מהר מאוד נוסע יותר בשטח ממה שאתה חושב היום.
2. רכב שטח עולה המון כסף ! הרבה יותר ממה שאתה מתכנן

לגבי 2, גם אם האוטו פיקס, פתאום עוד שיפור פה ושם פתאום תוספות ...

וגם תיקונים של "לימוד" נהיגת שטח... ולא משנה כמה אתה מומחה, לכולם יש טעויות ...

רפי 33
31-01-07, 20:37
היי
בדוק את אופצית הפורסטר.
הוא אמנם לא ג'יפ, במושגי הג'יפאים המסוקסקים, אך יקח אותך הרחק בשטח, בנוחות
ובאמינות אין קץ.
אמור להיות זול, משמעותית, מהטויוטה ואפילו אמין ממנו, מנסיון.
כל עוד באמת לא תנסה לעלות אתו קירות, תגיע לכל מקום שפוי, גם הרבה יותר מ- 3 פעמים
בשנה.
די אם אציין שעליתי אתו את מעלה יאיר וחרשתי את כל רמות מנשה, פרט כמובן למעלות
"המשוגעים", רמת הגולן ועוד.
חסכוני מאד, יחסית, בדלק (בנזין) נוח וכיף אמיתי לנהוג בו בכביש.
בדוק ותווכח.

-->